Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 4:59 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Moje piosenki :)
PostWysłany: Czw Cze 05, 2014 1:06 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 495
Miejscowość: Nowhere Land:)
Bardzo lubię te forum, choć nie mam dla niego tyle czasu ile zasługuje. Prowadzę dwa blogi i mimo czasu jakie pochłaniają, sprawiają (tworzenie ich) sporą przyjemność. Założyłem kiedyś blog Mój Top Wszechczasów dla przyjaciół ze studiów, kumpli, rodziny by wiedzieli jak się pisze dana nazwa zespołu, piosenki, albumu. W dobie Internetu i dostępu do muzyki - by wiedzieli czego szukać. To także kształtowanie pewnych gustów wśród moich bliskich. Ok, tyle wstępu. Pomyślałem sobie dzisiaj, że skoro czasem tutaj się dyskutuje na temat rożnej muzyki, a sporo ostatnio pisałem w innym tekście (rozdziale, temacie itd) o Pink Floyd to może założę tutaj taki też swój, o piosenkach jakie lubię w danej chwili, dlaczego a może przy okazji Wy wskażecie mi jakiś numer, którego może nie znam. Na pierwszy ogień wrzucam teraz numer, od którego zaczyna się kilka składanek samochodowych, które mam w aucie zawsze. THE SIMPLE MINDS - Hyponotised (zdawkowo napisałem o nim na swoim MTW tutaj http://mojtopwszechczasow.blogspot.com/ ... -news.html). Numer, który nie znalazłby się nawet w moim TOP100 ale numer o NAJLEPSZEJ DLA MNIE ARANŻACJI. Mistrzostwo świata w brzmieniu, aranżacji. Jest taki pewien sposób słuchania muzyki, oczywiście nie sprawdza się on w przypadku muzyki hm... Boney M (co ja tak często cytuję go?), techno, club, nawet we wczesnych utworach The Beatles. To wyłowienie jakiegoś instrumentu np. basu, gitary i słuchanie piosenki, utworu, płyty przez 'śledzenie' tylko tego instrumentu. To trudne, ale pozwala się 'wpleść' do wnętrza piosenki. Lepiej na słuchawkach. Tak np. warto słuchać 'Dear Prudence' i gitary Paula w tym klasyku The Beatles. W przypadku Simple Minds i 'Hypnotised' posłuchajcie gitary, partii gitary nie tylko w partiach solowych ale ogólnie, wkład i udział gitary solowej w utworze.

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: MOJE PIOSENKI :)
PostWysłany: Czw Cze 05, 2014 3:28 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
Ryszard napisał(a):
oczywiście nie sprawdza się on w przypadku muzyki hm... Boney M (co ja tak często cytuję go?), techno, club, nawet we wczesnych utworach The Beatles. To wyłowienie jakiegoś instrumentu np. basu, gitary i słuchanie piosenki, utworu, płyty przez 'śledzenie' tylko tego instrumentu.


Oddaję się tej przyjemności od dawna. Nawet kiedy włączyłem sobie album Please Please Me na trochę lepszym sprzęcie i śledziłem partie poszczególnych instrumentów piosenek z tej płyty również było to przyjemne. Oczywiście w późniejszych produkcjach jest tylko lepiej. Weźmy na przykład dowolną piosenkę z albumu Abbey Road. A linia basu McCartneya to chyba jedna z najpiękniejszych rzeczy, które można śledzić. Mój ulubiony przykład to While My Guitar Gently Weeps.

Ostatnio zwróciłem uwagę na bardzo dobrą grę Ringo na perkusji w utworze It Don't Come Easy :-)

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: MOJE PIOSENKI :)
PostWysłany: Czw Cze 05, 2014 4:05 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
Trochę podobny zamysł, zawiera temat "Piosenka dnia" , ale zgadzam sie , że takie propozycje trzeba wstawiać. Dzięki temu forum poznałem dwie absolutnie genialne piosenki.
Jesli się nie mylę, dzięki Rysiowi własnie odkryłem Splinter Costafine Town, który wprost uwielbiam, a Piotrowi zawdzięczam urok "Śpiewki Żeglarskiej", co tym bardziej zaskakuje,
gdyż byłem pewien, że znam Czerwone Gitary dość dobrze. Zresztą tę własnie z powodzeniem wykonuję na graniach, choć w trochę innej wersji, niz orginalna.
Argus, znasz mój gust, czekam na jakiegoś kilera od Ciebie :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: MOJE PIOSENKI :)
PostWysłany: Pią Cze 06, 2014 9:56 am 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 495
Miejscowość: Nowhere Land:)
Helter-Skelter napisał(a):
Trochę podobny zamysł, zawiera temat "Piosenka dnia" , ale zgadzam sie , że takie propozycje trzeba wstawiać. Dzięki temu forum poznałem dwie absolutnie genialne piosenki.
Jesli się nie mylę, dzięki Rysiowi własnie odkryłem Splinter Costafine Town, który wprost uwielbiam, a Piotrowi zawdzięczam urok "Śpiewki Żeglarskiej", co tym bardziej zaskakuje,
gdyż byłem pewien, że znam Czerwone Gitary dość dobrze. Zresztą tę własnie z powodzeniem wykonuję na graniach, choć w trochę innej wersji, niz orginalna.
Argus, znasz mój gust, czekam na jakiegoś kilera od Ciebie :wink:


Tak, Splinter to bajkowy utwór. Sorry, że możliwe, że zdublowałem temat, ale tutaj trochę chodzi mi o coś innego. Jedna piosenka dzisiaj, przeciętny zespolik, niemiecki, ale kilkanaście niezłych przebojów, nie tylko najb. znane 'narcotic' czy 'Play some rock'. ja polecam ich najlepszy numer, kiler! ;) 'I'm tired' Liquido. Co o nim powiecie ?

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: MOJE PIOSENKI :)
PostWysłany: Pią Cze 06, 2014 10:31 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
Ryszard napisał(a):
'I'm tired' Liquido. Co o nim powiecie ?


Jak odpaliłem, mówię ok, 6 min...będzie się działo. Beatlesowski początek :wink: , potem czekałem na nieoczekiwany zwrot. Owszem po 3 min nastąpił, ale...
no własnie, liczyłem na większe rozwinięcie, bo chyba zbyt szybko sprowadzili ją do pierwotnego balladowego zamysłu. Poza tym, chyba za spokojny ten wokal, liczyłem
na jakąś drapieżną ewolucję bliżej finału :( . Ale być może taka charakterystyka wokalna tego zespołu. Piosenka ciekawa, choć pozostaje lekki niedosyt


Ostatnio edytowany przez Helter-Skelter, Pią Cze 06, 2014 11:05 am, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: MOJE PIOSENKI :)
PostWysłany: Pią Cze 06, 2014 11:04 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
Jako, że dział moje piosenki w założeniu służyć powinien wszelakiej muzyce,skoro Rysiu wrzucił zespół niemiecki ja dziś dorzucam...rosyjską piosenkę.
Trafiłem na nią przy okazji oglądania filmu "8 sierpnia" produkcji własnie rosyjskiej(sam film niezwykły, polecam). Ile sie naszukałem tej piosenki pózniej w necie :roll: ,
wszak rosyjska cyrylica od czasów szkoły poszła w zapomnienie. Ale udało się i od tamtej pory ta piosenka nieodłącznie wchodzi w skład, prawie każdej
samochodowej składanki :D . Sama piosenka powstała, specjalnie dla potrzeb filmu, stworzyły ją trzy wielopokoleniowe rosyjskie zespoły.

http://www.youtube.com/watch?v=ebDgLFSSOEc


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: MOJE PIOSENKI :)
PostWysłany: Pią Cze 06, 2014 12:11 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Skoro Helterowi za spokojnie :wink: , a Ryszard sięgnął na rynek niemiecki, to ja proponuję pogodzić dwa w jednym: będzie z Niemiec, ale tym razem czadowo :) .
Niemiecka grupa RATTLES i jej międzynarodowy hit z roku 1970 ‘The Witch’ - w Anglii wszedł do Top 10. Wokalistka niezbyt z niemiecka się nazywa - Edna Bejarano, bo urodziła się w Tel Awiwie.
Trzeba słuchać głośno! :) Aranż ze smyczkami - ciary!

Ponieważ bardziej dostępna jest wersja ponownie nagrana po światowym sukcesie tego singla, oto link do wersji oryginalnej:
http://www.youtube.com/watch?v=ZuhkgTv9csE

I do wersji ponownie nagranej:
http://www.youtube.com/watch?v=C3V8YkxrQWY

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: MOJE PIOSENKI :)
PostWysłany: Pią Cze 06, 2014 12:18 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 495
Miejscowość: Nowhere Land:)
hej , odpowiem na Wasze posty jak wysłucham piosnek, ale Helter (też Rysiu zresztą) ? :) właśnie jak Argus napisał o ciarach, ja mam takie w piosence Liquido, to naprawdę świetny numer i wszystko tam jest moim zdaniem w sam raz, stonowanie, wyciszanie czasem numeru zgodny z tekstem, czasem ze zmęczenia (tired) przechodzi się w burzę, by znowu odpocząć racja?:) ale ciekaw byłem Waszej opinii też o Simple Minds Hypnotised :)

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: MOJE PIOSENKI :)
PostWysłany: Sob Cze 07, 2014 9:54 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
Argus9 napisał(a):
Skoro Helterowi za spokojnie :wink:


Noo niezła ta czarownica, chociaż jak z początku usłyszałem brzmienie gitary to pomyślałem, że to Niemcy , ale z...NRD :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: MOJE PIOSENKI :)
PostWysłany: Pon Cze 09, 2014 5:59 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 495
Miejscowość: Nowhere Land:)
hej, www.youtube.com/watch?v=j_zVkbFegFg
piosenka zupełnie nie w mojej bajce - ale jestem ciekaw co powiecie o zjawiskowej partii gitarowej pod koniec utworu, w innym kawałku rockowym ta partia gitarowa zrobiłaby "różnicę", podkreślam, tylko partia gitarowa:)

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: MOJE PIOSENKI :)
PostWysłany: Pon Cze 09, 2014 7:23 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
Rzeczywiście soczysta i pełnokrwista :D
No i sądzę , że ten gitarzysta , to tez raczej z innej bajki :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: MOJE PIOSENKI :)
PostWysłany: Wto Cze 10, 2014 1:06 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 495
Miejscowość: Nowhere Land:)
ROGER MCGUINN w serii 'posłuchaj tego' : http://fab4-thebeatles.blogspot.com/201 ... -hill.html


Załączniki:
king.png
king.png [ 180.21 KiB | Obejrzany 12058 razy ]

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com
Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Moje piosenki :)
PostWysłany: Czw Cze 12, 2014 7:27 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
[quote="Ryszard"]W przypadku Simple Minds i 'Hypnotised' posłuchajcie gitary, partii gitary nie tylko w partiach solowych ale ogólnie, wkład i udział gitary solowej w utworze.
Utwór znany i ceniony przeze mnie od kiedy go po raz piewrszy usłyszałem w 1995 roku. Gitara , motoryka...To dziwne, ale "w świadomości" tytuł gdzieś mi uleciał. Dzięki za przypomnienie!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Moje piosenki :)
PostWysłany: Czw Cze 19, 2014 11:27 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
Nigdy nie przypuszczałem, że po telewizyjnym maglu, można nagrać taką świetną blues-rockową płytę :shock:
Chyba największe objawienie od czasu Nosowskiej i Chylińskiej na polskiej scenie. Niestety z urzędu już niszowa,
chociaż dla niej to akurat komplement. Polecam gorąco wtereranom forumowym, którzy na rocku zjedli zęby :D
bezapelacyjnie: Natalia Sikora - BWB Experience (Bezludna Wyspa Bluesa) płyta z bieżącego roku!
Mało materiałów promocyjnych w sieci, więc prawie beatlesowska zajawka :wink: z popularnego programu:

http://www.youtube.com/watch?v=KjHvQJo26sA


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Moje piosenki :)
PostWysłany: Czw Cze 19, 2014 11:33 am 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
Helter-Skelter napisał(a):
prawie beatlesowska zajawka :wink: z popularnego programu:


No i znowu się wzruszyłem. Unikam telewizji jak ognia ale widzę (i słyszę), że czasami dużo tracę :D

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Moje piosenki :)
PostWysłany: Pią Cze 20, 2014 2:44 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 495
Miejscowość: Nowhere Land:)
Rzeczywiście, znakomita rzecz.
Ja z kolei proponuję mały powrót w przeszłość. Piosenka OGROMNIE popularnego w latach 80's zespołu Cars, który oczywiście bardzo dobrze znacie. Wczoraj postanowiłem wstawić tutaj piosenkę (1), którą lubię, w aucie jest po prostu genialna, prosta, cały jej urok na riffie gitarowym, który kapitalnie rozpoczyna utwór no i potem mu 'przewodzi'. Nie chcę specjalnie się tutaj zastanawiać ale pomyślałem, że utworem Fabsów zbudowanym na riffie gitarowym jest chyba tylko 'Birthday', wszystkie inne genialne wstawki gitarowe zespołu były uzupełnieniem gotowej wspaniałej melodii. A wracając jeszcze do Carsów. Na basie grał tam nasz rodak z pochodzenia, Ben Orr, (Orzechowski), drugi głos w zespole po liderze i kompozytorze całości materiału Ricku Ocasku. Gdy Ben zmarł, Rick nagrał wspaniały utwór w hołdzie przyjacielowi: Silver (2).
1. www.youtube.com/watch?v=XC-0JM78Y3A
2. www.youtube.com/watch?v=7P1QYxMjRnc

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Moje piosenki :)
PostWysłany: Pon Cze 30, 2014 1:04 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 495
Miejscowość: Nowhere Land:)
Helter, Argus i inni lubiący mocniejszego rocka. Kocham Ozzy'ego ale solo, w Blackach już mniej. Także za to jak Ozzy cieżko przeżył śmierć Johna, zresztą fakt, że ma fioła na punkcie Beatlesów jest powszechnie znany (fajne jest jego video, gdy na sam koniec swego spaceru po NYC dochodzi od pomnika (płytki pamiątkowej) w Central parku 'Imagine'. Jego trzy magiczne dla mnie utwory to 'I Want You' (mój nr 1 u niego), 'See You in the other side', 'Close My Eyes... z Ritą Ford. Ale ostatnio w czasie dłuższej jazdy natrafiłem w samochodowej składance na jego 'Tomorrow' i utwór już pozostał na 'repeat':) Co o nim myślicie ?

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Moje piosenki :)
PostWysłany: Pon Cze 30, 2014 4:19 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
Ryszard napisał(a):
Helter, Argus i inni lubiący mocniejszego rocka. Kocham Ozzy'ego ale solo, w Blackach już mniej. Także za to jak Ozzy cieżko przeżył śmierć Johna, zresztą fakt, że ma fioła na punkcie Beatlesów jest powszechnie znany (fajne jest jego video, gdy na sam koniec swego spaceru po NYC dochodzi od pomnika (płytki pamiątkowej) w Central parku 'Imagine'. Jego trzy magiczne dla mnie utwory to 'I Want You' (mój nr 1 u niego), 'See You in the other side', 'Close My Eyes... z Ritą Ford. Ale ostatnio w czasie dłuższej jazdy natrafiłem w samochodowej składance na jego 'Tomorrow' i utwór już pozostał na 'repeat':) Co o nim myślicie ?


Z grupy piosenek, które wymieniasz(zakładam że chodziło o "I Just Want You") rzeczywiście najlepiej prezentuje się "Tomorrow". W każdym bądż razie, mnie podobał się najbardziej, a nie jestem niestety znawcą solowej twórczości Ozziego. A Ty jak odbierasz, najbardziej chyba beatlesowski jego numer "Dreamer"?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Moje piosenki :)
PostWysłany: Pon Cze 30, 2014 4:33 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Czekałem, czy ktoś wymieni ‘Dreamer’ :) . To podobno Ozzy’owe ‘Imagine’. Tak naprawdę pozornie ‘groźny’ Ozzy jest Bardzo Melodyjny! :)

PS. Helter - ‘wyobraź sobie’ że zdarzyło mi się kiedyś Di-dżejować na rockowym weselu (!) i jednym z obowiązkowo zamówionych utworów był właśnie ‘Dreamer’

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Moje piosenki :)
PostWysłany: Pon Cze 30, 2014 4:37 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
Argus9 napisał(a):
Helter - ‘wyobraź sobie’ że zdarzyło mi się kiedyś Di-dżejować na rockowym weselu (!) i jednym z obowiązkowo zamówionych utworów był właśnie ‘Dreamer’


Ja ostatnio byłem w niezłym szoku, jak młodzi zażyczyli sobie na pierwszy taniec tę pozycję

http://www.youtube.com/watch?v=jO0UrViSl8w&feature=kp

Czystą przyjemnością było nauczyć sie taki numer :D
Jest nadzieja!


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY