Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Pią Kwi 19, 2024 3:08 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Beatlesi i ...telefony
PostWysłany: Śro Lis 27, 2013 8:04 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
Ciekaw jestem czy ktoś używa jako dzwonka telefonu, beatlesowską nutę ...dzwonek ,mp3 ?
Ja od wielu lat na dzwonku ustawioną mam You Like Me Too Much. Stonowane piano na początku,jeśli nie zdążę odebrać do 10 sekund,trochę muzyki w kieszeni płynie :wink:
Wcześniej miałem kilka innych,m.in Nowhere Man. Natomiast najkrócej,do czasu kiedy zadzwonił mi telefon u lekarza i ten mało nie zleciał z krzesła...She Loves You :lol:
Aha, budzenie telefonem od zawsze uprzyjemnia mi Good Morning,Good Morning :D
Dziś w telefonie słuzbowym ustawiłem sobie na dzwonek Everybody Out There

P.S Czasoumilaczy nie uzywam,ale mam pytanie czy spotkaliście się kiedys z jakimś "beatlsongiem"?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lis 27, 2013 9:14 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Długo, długo miałam ustawione jako dzwonek "I Need You", aczkolwiek nie był to mój autorski pomysł :)

Muszę przyznać, że ludzie lubili i łatwo chwytali tę melodię. Plus - jak gdzieś na imprezie w gąszczu torebek rozlegał się głos Harrisona, od razu wołano do mnie, że telefon mi dzwoni :)

Po koncercie Paula ustawiłam sobie Blackbird. Raczej nie wzbudzał emocji :(

Niedawno powróciłam do Harrisona i teraz w roli dzwonka mam "Not Guilty". Jeszcze chyba nie miało szansy porządnie "rozbrzmieć", więc zobaczymy, jakie będą reakcje :)

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lis 27, 2013 9:40 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
Ja przez wiele lat miałem Helter Skelter, który dobrze nadawał się na dzwonek, bo już na wstępie jest rozkręcony, a wiele piosenek zanim się porządnie rozwinie to już ktoś się zdąży rozłączyć, co prowadzi do wielu missed calli.

Ostatnio zaś mam utwór z soundtracku do into the wild.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lis 28, 2013 12:03 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1336
Ja "wykroiłem" z A Hard Day's Night otwierający akord i ustawiłem jako sygnał przychodzącego sms-a. Świetnie brzmi!

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lis 28, 2013 12:23 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
U mnie przychodzącą wiadomość sygnalizują cztery pierwsze dźwięki (uderzenia) z Dance Tonight. Donośne i nie do pomylenia :)

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lis 28, 2013 1:50 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Od kilku lat moje przychodzące połączenia rozpoczynają się od "Last night is a night I will remember you by..." i tak już leci do końca. Wcześniej używałem fragmentu "Free Now" z Liverpool Sound Collage - perkusja z wokalem Paula. Fajnie bujało, więc może znów do niego wrócę. "I feel it, I feel it, I feel it..." :wink:

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lis 28, 2013 9:04 am 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 496
Miejscowość: Nowhere Land:)
Hej, "Dzwonki" telefonów mam od dawna, podstawowy to początek refrenu z "Help", budzik to refren Paula z "Lucy in the sky....", wiadomość tekstowa (sms) : to fragment refrenu z - a jakże - "Please Mr. Postman". Przy niektórych kontaktach, osobistych mam różne: "Carry that weight", " "the night before".

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lis 28, 2013 1:56 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 08, 2013 9:35 pm
Posty: 165
Miejscowość: Warszawa
Dawno dawno temu (chyba mój pierwszy telefon) miałam ustawiony "Another day" Mccartneya.
Teraz mam Whole lotta love Led Zeppelin, ale przy okazji tego tematu, zaczęłam się zastanawiać cy nie zmienić na np Revolution 1. :)

_________________
The Lord is awaiting on you all!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lis 28, 2013 4:18 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Sporo Harrisongów sie pojawiło, tez mam Harrisonga w komórce, It's All Too Much konkretnie :) Najbardziej niesamowity wstęp utworu Beatlesów jak dla mnie i bardzo konktretna rzecz na dzwonek - zawsze czekam do wejścia hammonda.
Wcześniej miałem Dear Prudence ale to był najgorszy wybór na świecie bo przez pierwsze 10 sekund prawie nic nie było słychać :)

A sygnał sms'owy z akordu rozpoczynającego A Hard Day's Night uważam za epicki pomysł! :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lis 28, 2013 4:27 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1336
"epicki pomysł" brzmi bardzo... Epicko :D Dzięki za "uznanie" :) Też byłem zadowolony gdy na to wpadłem, wydawało mi się to takie "oczywiste" i naprawdę fajnie brzmi! Takich Beatlesowskich Muzycznych Drobiażdżków jest więcej - można "wykroić" np. wstęp do Ask Me Why - cztery pierwsze dźwięki. Albo zrobić "pętle" z riffu Day Tripper. Można stworzyć całą audiotekę, albo Fabotekę :)

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lis 28, 2013 4:31 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
Rzeczywiście jak to personalizuje Yer Blue,jakaś magia w tych początkach piosenek Harrisona tkwi, jakiejkolwiek byśmy nie wzięli.
Co do sygnału sms z początku trzeciego albumu...trafiony/zatopiony :D


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lis 28, 2013 4:38 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1336
Bo tak prawdę mówiąc, to Intro do A Hard Day's Night jest jednym z najwspanialszych w Historii Muzyki - tak proste, tak "banalne", tak Mocne! tylko raz można było coś takiego wymyślić, i tylko Ktoś Wielki mógł To Stworzyć.

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lis 28, 2013 4:47 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Ten akord jest cholernie specyficzny, trudno o równie bardziej specyficzna nutę w historii Fab Four. Ta nuta po prostu została stworzona by ją wykorzystać do sygnału w SMSie :)

A jeśli chodzi o zapętlanie jakichś muzycznych tematów z numerów Beatli to jestem na nie, bo w ten sposób można obrzydzić jakiś utwór, przykładowo wykorzystując riff z Day Tripper. Ale takie wykrojone fragmenciki, smaczki do roli sygnału SMSa to o czywiście super sprawa.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lis 28, 2013 7:27 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
A ja podczas odbierania sms'ów słyszałem opinie nadawcy wymawianą przez samego Ringo Starra: "I've got blisters on my fingers!" :wink:

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lis 28, 2013 8:06 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
A propos sms-ów, świetnie sprawdzał by się jako sygnał: początek...No More Lonely Nights :D


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lis 28, 2013 9:05 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1336
Zgadza się – wstęp do No More Lonely Nights świetnie brzmi przy sms-ach – sprawdzałem, ale zmieniłem ponieważ jako dzwonek wgrałem gitarowy wstęp do No More Lonely Nights (Playout Version) świetnie brzmi – a la Shadowsi.

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lis 28, 2013 10:18 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
Uważam, że jako dzwonek sms fajnie sprawdziłby się wstęp do...New :D


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lis 28, 2013 10:25 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1336
I tu Jestem z Tobą Absolutnie Zgodny! :) Pomyślałem o tym przy drugim, trzecim przesłuchaniu "New", ale moja pozytywna recenzja "New" spotkała się tu z kontrą :wink: więc dałem sobie spokój...

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lis 28, 2013 10:28 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1336
A skoro przy McCartneyu i telefonach jesteśmy, to wstęp do "Silly Love Songs" też jest oryginalny!

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lis 28, 2013 11:21 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
Teraz przypomniała mi się historia z jednym dzwonkiem,jaki miałem kiedyś ustawiony w telefonie służbowym:
Pracowałem dość długo w fabryce i prowadziłem jeden z działów,kilkunastu ludzi. Byłem, jak to się mówi Mistrzem tego działu,przy czym w obiegowym
języku, pośród załogi majstrem. Zawsze kiedy dzwonił mój telefon,to jeden dowcipniś z załogi wołał: "majster,majster" parodiując dżwięki z telefonu.
Pewnie nie byłoby w tym nic zabawnego, gdyby nie fakt, że piosenką w dzwonku był utwór...My Brave Face :D


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY