Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 12:16 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Nieznana melodia
PostWysłany: Sob Mar 16, 2013 9:22 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 08, 2013 9:35 pm
Posty: 165
Miejscowość: Warszawa
To tak, jak już pisąłam w temacie o pierwszej piosence od której zaczeła sie nasza własna beatlemania, mam jedną taką melodię, której odnalezienie było dla mnie do tej pory niemożliwe. Prawdopodobnie dowiem się co to jest dopiero jako aniołek w chmurkach.
No ale do rzeczy, melodia ta majaczy mi się w głowie tak mniej więcej od czasów przedszkola i musze powiedziec, ze autentycznie mi się podoba. Obrazy z nia związane jakie mam w głowie to okładki płyt rodziców (kojarzy mi isę z okładką glena millera albo jakąś z elvisem, ale wszystkie te przesłuchałam, więc moze to tylko zbierznosć w stylu - patrze na płytę-w radiu leci ta piosenka). Chyba te obrazy sprawiły, ze kojarzy mi się z dawnymi utworami. Poza tym moja wychowaczyni w przedszkolu puszczała nam sporo starych melodii. Jakis czas temu (umiem grać na pianinie), zagrałam ją z pamięci. Następnie udłąo mi sie przegrać ja mojej nauczycielce, która uznala ze to kawałek w stylu western, więc moze to z jakieogs filmu? Mojej mamie to brzmiało jak protest-song.
A teraz konkrety:
muzyka- to jest zapis nut do zagrania na pianinie (poprostu literami i ogólnie bez rytmu, ale jak ktos to zna to chyba rozpozna
CDEDCDCACG
CDEDCEFED
DEFEDEDCDA
DCHHCDDEDC

i odpowiednio wersami "tekst" (ten tekst to mój głowny problem, w dzieciństiwie przekręcąłam angielskie zwroty na polskie i odwrotnie)
nie smiejscie się, bo brzmi na prawde bardzo głupio (zapis fonetyczny)

One lołson przybite do ziemi
bez tej wiary co duch przenosi
Zapomniane że prawdy potrzeba
Wnet ukryte się światem przenosi

Widzicie jaka beznadzijena sytuacja. Moje typy do tej pory były takie
1. mało znana piosenka z lat 60/70 amerykańska przekręcona przeze mnie
2. polski utwór w stylu jakis 'kolorowych jarmarków' którym zostąłam poczęstowana w przedszkolu
3. melodia z jakiegoś filmu
4. piosenka dla dzieci z programu typu Budzik albo jakiejś dobranocki
5. jestem geniuszem któremu ta melodia przyśniła się niczym yesterday i w tkaim wypadku all rights reserved :P

_________________
The Lord is awaiting on you all!


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY