Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 4:16 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Śro Paź 21, 2009 8:33 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Paź 26, 2008 10:17 pm
Posty: 120
Miejscowość: Poznań
Napisałam dzisiaj list pozwoliłam sobie go napisać też w waszym imieniu, prosząc pana prezydenta poznania o koncert Paula McCartneya. Mam jeszcze zamiar napisac do wydziału kultury :-)

_________________
All you need is love


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Paź 22, 2009 6:55 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Rewelacyjna sprawa! Zwłaszcza teraz, kiedy cała Europa i pół reszty świata żyje kolejnymi newsami o grudniowej trasie po Starym Kontynencie! Kiedyś miałem możliwość rozmowy z prezydentem Wrocławia i zapytany przeze mnie: "dlaczego nie zorganizujecie koncertu McCartneya w Polsce?" odpowiedział, że wiele razy były podejmowane próby, ale zawsze ktoś blokował decyzję muzyka. Mam nadzieję, że Ryszard Grobelny zadziała więcej i sprowadzi w końcu Paula do naszego kraju!

Gratulację za pomysł... no i czekamy na treść listu :wink:

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lis 05, 2009 12:08 am 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Paź 26, 2008 10:17 pm
Posty: 120
Miejscowość: Poznań
Szanowny Panie Prezydencie,
Nazywam się Anna Jeżewska i jestem studentką na poznańskim Uniwersytecie Medycznym. Panie Prezydencie nie wiem czy wypada zwracać się z takimi banalnymi sprawami do Pana, ale od dawna bo własciwie od conajmniej 15 lat marzę o koncercie Paula McCartneya w Polsce. Wieloktornie czytałam o propozycjach jego wystepu na Open Air Festival, czytałam te ż w tym roku była możliwość orgaznicacji jego koncertu w Gdańsku na obchodach Solidarności. Niestety nie doszło to wszystko do skutku. Jestem też aktywnym fanem zespołu The Beatles, więc piszę w imieniu moich znajomych- również fanów, których jest w Polsce tysiące. Jestem tez pewna, że koncert McCartney'a w Poznaniu sprowadziłby tysiące fanów z Niemiec i Czech. Panie Prezydencie muzyka McCartney'a to muzyka pokoleniowa, wielu ludzi ma związane z nim najpiekniejsze wspomnienia, dlatego też jego koncert umożliwiłby powrót chociaż na chwilę lat 60 we wspomnieniach, ta muzyka wychowała już kilka pokoleń na całym świecie i do dziś przyciąga miliony dalszych wielbicieli.
Mogę dać słowo, że na jego koncertach stadiony są wypełnione po brzegi, a samo przedstawienie jest bardzo piękne i warte każdych pieniędzy. Zresztą taka osobistość jak Paul McCartney może gościć tylko w mieście, które jest tego warte, dlatego pomyślałam, że wielkie wydarzenie dla Poznania- czyli otwarcie Nowego Stadionu Lecha w dzielnicy Grunwald, musi mieć też piękne otwarcie. Poznań jest kolebką kultury w naszym kraju, dlatego pomyślałam, że dumą by było przyjąć Sir Paula McCartneya.
Szanowny Panie Prezydencie, szukam w Panu oparcia i dostrzegam też w Panu możliwość spełnienia tego marzenia tysięcy ludzi. Zrobię co tylko w mojej mocy, by Paul mógł zagościć w naszym kraju, by Polscy fani nie musieli jeździć do sąsiednich krajów by zobaczyć swojego idola. Czas umyka, Paul robi się coraz starszy, myślę, że byłoby to największym muzycznym wydarzeniem ostatnich lat, gdyby zagościł w Poznaniu. Bardzo proszę o odpowiedź Panie Prezydencie, chciałabym liczyć też na to by nie tylko moje marzenie się spełniło, jednocześnie nie chcąć być nieuprzejmą.
Z wyrazami szacunku,
Anna Jeżewska



TEN SAM LIST NAPISAŁAM DO DZIAŁU KULTURY I DO DZIAŁU PROMOCJI MIASTA POZNANIA

_________________
All you need is love


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lis 05, 2009 12:09 am 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Paź 26, 2008 10:17 pm
Posty: 120
Miejscowość: Poznań
trzeba było sie podlizac, wiec nie miejcie mi za złe ;p

_________________
All you need is love


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lis 05, 2009 12:10 am 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Paź 26, 2008 10:17 pm
Posty: 120
Miejscowość: Poznań
Dzień dobry,

Pani Dyrektor zapoznała się z Pani prośbą dotyczącą koncertu Paula McCartneya, nie mając żadnej wątpliwości co, do wartości i idącego za nią sukcesu związanych z tego typu przedsięwzięciem.Proszę mieć na uwadze jednak skalę przygotowań merytorycznych i finansowych, które pociągają za sobą tego typu projekty, dotyczące zorganizowania koncertu światowej i historycznie ukonstytuowanej gwiazdy muzycznej.Z całą pewnością takie wydarzenie wzbogaciłoby kulturowo nasze miasto, ściągając w jego obszar rzeszę fanów. Wydział Kultury i Sztuki jednak nie zajmuje się jednak tak dużymi przedsięwzięciami, należą one bowiem do kompetencji Biura Promocji Miasta, które odpowiadało za zorganizowanie m.in. koncertu Radiohead czy Nelly Furtado. Zachęcam więc do skierowania podobnego zapytania do ww. wydziału.

Pozdrawiam serdecznie
Anna Mazur
tel. 061 8 78 54 50
anna_mazur@um.poznan.pl

_________________
All you need is love


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lis 05, 2009 12:42 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
I wszystko jasne, koncerty muzyki rozrywkowej to nie kultura, to PR :D

A swoją drogą Pani z UM pisze wyjątkowo barokowo (w negatywnym tego słowa znaczeniu) ;)

pozdr.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lis 05, 2009 10:07 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
No to teraz wyślij list do Biura Promocji Miasta....

_________________
http://www.ratujkonie.pl/.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lis 05, 2009 12:08 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Paź 26, 2008 10:17 pm
Posty: 120
Miejscowość: Poznań
już wysłałam tydzień. Dalej nie dostałam odpowiedzi. Mysle ze bede dalej ich molestować ;p nawet jak nie odpiszą. :-)

_________________
All you need is love


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lis 05, 2009 12:08 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Paź 26, 2008 10:17 pm
Posty: 120
Miejscowość: Poznań
greg napisał(a):
I wszystko jasne, koncerty muzyki rozrywkowej to nie kultura, to PR :D

A swoją drogą Pani z UM pisze wyjątkowo barokowo (w negatywnym tego słowa znaczeniu) ;)

pozdr.



JA TEZ JESTEM Z UM. Uniwersytet Medyczny :P czy to chodzi zo mnie? ;p;p

_________________
All you need is love


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lis 05, 2009 1:11 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
Urząd Miasta = Uniwersytet Medyczny = UM
Molestuj, molestuj - byle w granicach prawa :wink: A najlepiej jak masz taką mozliwość to wybierz się osobiście do tegoż przybytku i zapytaj o losy swojej interpelacji. Nie daj się zbyć.

_________________
http://www.ratujkonie.pl/.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lis 05, 2009 4:11 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Paź 26, 2008 10:17 pm
Posty: 120
Miejscowość: Poznań
jasne... póki co mineło dopiero 1,5 tygodnia. Jesli nie odpiszą mi do połowy listopada. Znow napiszę... a jelsi nie odpiszą, bede musiala sie tam wybrac :-)

_________________
All you need is love


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lis 06, 2009 12:35 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Cze 09, 2004 11:47 pm
Posty: 316
Miejscowość: 21/4
Jeśli mogę coś doradzić to może postaraj się, żeby Twoje pisma były bardziej formalne i rzeczowe. Spróbuj dołączyć jakieś dane, przykłady, z których wynika to, na co "dajesz słowo". Postaraj się też dostosować formę wypowiedzi i język do odbiorcy. Poproś o pomoc kogoś znajomego, kto zna się na pisaniu oficjalnych pism.
Wydaje mi się, że list nie trafia bezpośrednio do Prezydenta, najpierw czytają go jakieś jego sekretarki czy zastępcy czy coś w tym stylu i robią wstępną selekcję spraw (po)ważnych, które idą do Prezia, i mniej (po)ważnych, na które odpisuje się szablonem i lądują one "w koszu". Choć nie jestem pewna to może ktoś bardziej obeznany mnie poprawi.

_________________
Everybody has a sense of childlike wonder!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lis 07, 2009 12:09 am 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Paź 26, 2008 10:17 pm
Posty: 120
Miejscowość: Poznań
kochana Matik, akurat jesli mam sie kogos radzić to radzę się siebie, mam za soba już setki takich pism.

_________________
All you need is love


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lis 11, 2009 12:47 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Lennonka napisał(a):
kochana Matik, akurat jesli mam sie kogos radzić to radzę się siebie, mam za soba już setki takich pism.

ile sukcesów?

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lis 11, 2009 10:09 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Paź 26, 2008 10:17 pm
Posty: 120
Miejscowość: Poznań
Pawel napisał(a):
Lennonka napisał(a):
kochana Matik, akurat jesli mam sie kogos radzić to radzę się siebie, mam za soba już setki takich pism.

ile sukcesów?

kochany Pawełku , dokładnie tyle samo.... mam propozycję, żebyś też wysłał taki list jako obywatel Poznania ;), im więcej nas będzie tym lepiej.

_________________
All you need is love


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY