Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 7:22 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pon Lis 10, 2008 8:38 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Zostałam wczoraj zaciągnięta do pubu. Nie powiem, że całkowicie wbrew własnej woli, faktem jest jednakże, że z zasady unikam takich miejsc, a to z powodu, że nie znoszę zapachu dymu papierosowego - zwłaszcza (to już po fakcie) takiego zagnieżdżonego uparcie w mych włosach i włóknach wszystkich części mojej garderoby.

Niemniej jednak zgodziłam się na wyprawę do słynnego "zagłębia pubowego" przy warszawskim Nowym Świecie, godząc się uparcie na wszystkie tejże wyprawy zapachowe następstwa. Następstwa te owszem były, ale jak mi zostały wynagrodzone! Otóż Panie i Panowie, w ww. pubie zdarzyło się coś, co jeszcze nigdy nie zdarzyło się ani mnie, ani nikomu z paczki mych znajomych - otóż puszczono w nim... "Revolvera", co prawda bez utworu ostatniego (nie nadawał się? ;) ), ale za to elegancko bez przerywań, przerywników i przeskoków utworów. Jakby tego było mało, po Revolverze puszczono "Love", który to album rozbrzmiewał sobie spokojnie aż do zamknięcia lokalu.

Ja wiem, że Beatlesów w różnych miejscach usłyszeć można. Jednak - nie wiem, czy tu się ze mną zgodzicie - najczęściej sa to utwory z szeregu the best of, albo raczej - the most known of. Ale żeby prawie cały "Revolver" (moja ukochana płyta btw)?! To jest dość niesłychane... W każdym razie postanowiłam upamiętnić to na forum, bo ponoć nic dwa razy się nie zdarza. Ale jak się zdarzy drugi raz, to podobno powinno zdarzyć się i trzeci, a więc trzymajmy kciuki za wszystkich odpowiedzialnych za muzyke w pubach ;)


Ostatnio edytowany przez Rita, Wto Lis 11, 2008 4:46 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lis 10, 2008 9:57 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Kiedyś przygotowywałam się do egzaminu w studenckiej bibliotece i ku mojemu zdziwieniu usłyszałam cichutko rozbrzmiewającego Taxmana, po chwili me zdziwienie było większe, ponieważ pan bibliotekarz nieświadomie sprawił mi niespodziankę i puścił całego Revolvera :D
W ogóle swego czasu miałam wrażenie, że utwory The Beatles mnie prześladują :) Przeważnie co drugi piątek obiady jadłam w Green Way'u i zawsze, ale to zawsze puszczali chociaż jeden kawałek Beatlesów. Pewnego razu było jeszcze śmieszniej, ponieważ kiedy zaczęłam swój posiłek, z głośników popłynęły znajome dźwięki a skończyły się kiedy mój obiadek został skonsumowany( to chyba były z 4 piosenki).

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lis 10, 2008 10:53 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Wow, z tą biblioteką to w sumie jeszcze lepiej niż z pubem :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lis 11, 2008 3:11 am 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Cze 09, 2004 11:47 pm
Posty: 316
Miejscowość: 21/4
Mnie kiedyś zrobili taką niespodziankę w jakimś dużym sklepie, przeleciało CAŁE Flaming Pie, a to moja ulubiona płyta Maccy :) Byłam zachwycona, nie trzeba chyba dodawać, że wydałam znacznie więcej niż planowałam ;)

_________________
Everybody has a sense of childlike wonder!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lis 11, 2008 4:48 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Do czego to nie posuną się specjaliści od manipulowania konsumentem ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lip 30, 2009 12:45 am 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
A co można zobaczyć w Empiku? W Empiku w Juniorze na Marszałkowskiej ostatni raz byłam wieki temu. Dzisiaj tam weszłam i powiodło mnie pod samych Beatlesów :D

Image Image Image

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lip 30, 2009 11:32 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Kiedy w czerwcu byłam w Bydgoszczy, odwiedziłam nowy oddział Empiku umieszczony w centrum handlowym Focus i tam też zobaczyłam na ścianie cztery znajome postacie, i tytuły piosenek. Niestety, aparatu przy sobie nie miałam, a komórkę zostawiłam w domu. A czasu nie miałam zbytnio wiele by tam pojawić się ponownie. Ale jak ktoś będzie przejeżdżał przez Bydgoszcz, to niech na chwilę się zatrzyma, a warto nie tylko ze względu na wizerunek Beatlesów, ale też z tego względu, że miasto nad Brdą (i Wisłą też) pięknieje :)

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lip 31, 2009 6:23 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Mam niepochlebną opinię na temat bliźnich, bo słuchają głównie "majteczki w kropeczki" ...ale czasami w niespodzianych miejscach zdarza się usłyszeć coś ambitnego. Nie mówię o dziale muzycznym Media Markt, gdzie chłopcy puszczają np. Metallicę ale ostatnio zdarzyło mi się w miejscu publicznym usłyszeć spory fragment płyty Painkiler ...którą kocham ...i nie mogłem przez dłuższy czas odejść stamtąd w celach przyziemnych, czyli zarobkowych :) Stałem i słuchałem.
Beatlesi są mniej niebezpieczni dla mojego rozkładu dnia, bo ostatnio na przykład uziemiono mnie na raptem dwie minuty w związku z "It Won't Be Long", które to dzieło też bardzo lubię "od pierwszego wejrzenia" i ubolewam, że jest takie niedoceniane.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lis 05, 2009 4:17 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Paź 26, 2008 10:17 pm
Posty: 120
Miejscowość: Poznań
kurde...ja kieyds byłam w dyskotece... koleżanka mnie ywciagneła na swoje urodziny bo ja za bardzo samych dyskotek z tępymi dresami z kryzysem wieku średniego nie lubie, ale poszłam i nie żałowałam! bo... ludzie tanczyli a na telebimie był HELP puszczony...więc sobie oglądąłam :D i miałam co robić.

iedys w pubie na starym rynku z Poznaniu puścili mi całego revolvera i od tego czasu pokochałam ta knajpę..

a na woodstocku puscili prawie calego sierżanta peppera :D

_________________
All you need is love


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Mar 24, 2013 12:11 am 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 22, 2013 6:17 pm
Posty: 93
Miejscowość: Gliwice
W Gliwicach niedaleko Politechniki jest taki zielony pub.. nie pamiętam nazwy, ale cholera, chyba go już zamknęli. Bo nie zapomnę kiedy rok temu w największy upał przedzierałam się przez miasto i wstąpiłam tam żeby się czegoś napić. W środku wiadomo - maszyny do gier, zapach piwa i papierosów, klienci w przedziale wiekowym 50-70. I nagle.. usłyszałam rock'n'roll music w wykonaniu Beatlesów!

W mojej dzielnicy tuż obok rzeki jest bar Róża - również dla seniorów. Tam często ich puszczają! Utwory z przeróżnych płyt. Czasami nawet urządzają sobie karaoke z ich utworami. Wieczorami, kiedy chcę się wyciszyć, staje na moście, zapalam papierosa, patrzę przed siebie - na cudownie oświetloną kopalnię i autostradę, słucham ulubionych piosenek Beatlesów, które dobiegają zza uchylonych drzwi Róży..


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY