Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 10:25 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 116 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: IV Rzeczpospolita
PostWysłany: Pon Paź 24, 2005 11:14 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Super! :D

to ja już czekam teraz na piątą i nie mogę się doczekać! :D

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: IV Rzeczpospolita
PostWysłany: Pon Paź 24, 2005 11:52 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Cze 13, 2002 2:51 pm
Posty: 530
Miejscowość: Warszawa
Pawel napisał(a):
Super! :D

to ja już czekam teraz na piątą i nie mogę się doczekać! :D


...To miał być żart, prawda?...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Paź 24, 2005 1:52 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
wiesz co Pawle..ja wzoraj uwierzyłem , że spełnie się moje marzenie i dozyję Rzeczpospolitej #9 :roll: :roll: :cry: :cry: :cry: :cry:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Paź 24, 2005 4:25 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lut 24, 2005 12:38 pm
Posty: 847
Miejscowość: Warszawa
Gdybyście wybrali Norka na prezydenta, to nie dość, że dożylibyście 9 RP, to i 99 RP ! Pozostaje wam glosować na niego za 5 lat.

_________________
I ty Brutusie przeciwko mnie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Paź 24, 2005 5:00 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Przykro mi to mówić, ale sztab wyborczy Tuska za tę kampanię przeprowadzoną tuż przed drugą turą powinien beknąć :? Nagle Tusk praktycznie zniknął, a Kaczyński stał się w ostatnich dniach, przykro to mówić, bardziej popularny. I wiele osób oddało głos na tego kogo bardziej "kojarzyło". Nie była to może jakaś przeważająca część głosów, ale zrobiła swoje :(
Przepraszam z góry cały elektorat :wink: i zwolenników Kaczyńskiego, ale ja z wyników wyborów jestem niestety bardzo niezadowolona.
Ja odbieram niestety naszego nowego prezydenta :? jako konserwatystę, awanturnika i osobę bardzo nietolerancyjną. Tym bardziej podczas debat nie podobało mi się traktowanie Tuska wyjątkowo protekcjonalnie (wybaczcie, może tylko ja to tak odebrałam). A już najbardziej zdenerwowała mnie ta sprawa z dziadkiem Tuska (bądź bratem dziadka, bo biedacy sami nie wiedzą :? :wink: ). Co to jest? Czy wybieramy na urząd prezydenta określonego człowieka, czy jego drzewo genealogiczne??! A już tym bardziej komentarze w stylu" "ale przecież p. Tusk jest historykiem, to jak mógł nie znać historii swojej najbliższej rodziny) to już mnie doprawdy rozśmieszają. Czy to, że ktoś z zamiłowaniem uczy się historii swojego kraju i powszechnej oznacza, że musi znać historię swojej rodziny?? Z pewnością wielu historyków, nie wie masy rzeczy nawet o swoich rodzicach czy dziadkach (nie wspominając o bracie dziadka :wink: ). A jeśli ktoś twierdzi, że "no tak, ale to nie jest zwykły tam sobie historyk, tylko ktoś kto kandydował na prezydenta!" to odsyłam do wcześniejszego stwierdzenia - nie wybieramy dziadka kandydata, tylko samego kandydata!
A jeśli już ktoś bardzo uparty, to można było podczas kampanii wyborczej wyłożyć na stół fakt, że ojciec Kaczyńskiego wykładał kiedyś marksizm. Tylko po co? Przecież to nie ma żadnego znaczenia, bo ojciec i syn to dwie różne osoby, dwie różne jednostki połączone jedynie przypadkowo więzami rodzinnymi. I gdyby sztab Tuska napomknął o tym podczas kampanii (czego nie zrobił i za to szacunek! :D ) to wtedy Tusk jako kandydat na prezydenta straciłby naprawdę wiele w moich oczach, bo to zwykłe uciekanie się do manipulacji :!:

PS: Chciałabym podkreślić, że to jedynie moja opinia i proszę nie obruszać się jeśli ktoś się z nią nie zgadza :wink:

Jedynie pocieszający jest fakt, że prezydent nie ma aż tak wielkich kompetencji :!: (żeby nie było to 3 razy czytałam konstytucję :P :wink: ). Chociaż zawsze może zawetować... :?
Bardziej zmartwiłam się wynikami wyborów parlamentarnych...

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Paź 24, 2005 9:47 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Cze 13, 2002 2:51 pm
Posty: 530
Miejscowość: Warszawa
Michelle napisał(a):
Przykro mi to mówić, ale sztab wyborczy Tuska za tę kampanię przeprowadzoną tuż przed drugą turą powinien beknąć :? Nagle Tusk praktycznie zniknął, a Kaczyński stał się w ostatnich dniach, przykro to mówić, bardziej popularny. I wiele osób oddało głos na tego kogo bardziej "kojarzyło". Nie była to może jakaś przeważająca część głosów, ale zrobiła swoje :(
Przepraszam z góry cały elektorat :wink: i zwolenników Kaczyńskiego, ale ja z wyników wyborów jestem niestety bardzo niezadowolona.
Ja odbieram niestety naszego nowego prezydenta :? jako konserwatystę, awanturnika i osobę bardzo nietolerancyjną. Tym bardziej podczas debat nie podobało mi się traktowanie Tuska wyjątkowo protekcjonalnie (wybaczcie, może tylko ja to tak odebrałam). A już najbardziej zdenerwowała mnie ta sprawa z dziadkiem Tuska (bądź bratem dziadka, bo biedacy sami nie wiedzą :? :wink: ). Co to jest? Czy wybieramy na urząd prezydenta określonego człowieka, czy jego drzewo genealogiczne??! A już tym bardziej komentarze w stylu" "ale przecież p. Tusk jest historykiem, to jak mógł nie znać historii swojej najbliższej rodziny) to już mnie doprawdy rozśmieszają. Czy to, że ktoś z zamiłowaniem uczy się historii swojego kraju i powszechnej oznacza, że musi znać historię swojej rodziny?? Z pewnością wielu historyków, nie wie masy rzeczy nawet o swoich rodzicach czy dziadkach (nie wspominając o bracie dziadka :wink: ). A jeśli ktoś twierdzi, że "no tak, ale to nie jest zwykły tam sobie historyk, tylko ktoś kto kandydował na prezydenta!" to odsyłam do wcześniejszego stwierdzenia - nie wybieramy dziadka kandydata, tylko samego kandydata!
A jeśli już ktoś bardzo uparty, to można było podczas kampanii wyborczej wyłożyć na stół fakt, że ojciec Kaczyńskiego wykładał kiedyś marksizm. Tylko po co? Przecież to nie ma żadnego znaczenia, bo ojciec i syn to dwie różne osoby, dwie różne jednostki połączone jedynie przypadkowo więzami rodzinnymi. I gdyby sztab Tuska napomknął o tym podczas kampanii (czego nie zrobił i za to szacunek! :D ) to wtedy Tusk jako kandydat na prezydenta straciłby naprawdę wiele w moich oczach, bo to zwykłe uciekanie się do manipulacji :!:

PS: Chciałabym podkreślić, że to jedynie moja opinia i proszę nie obruszać się jeśli ktoś się z nią nie zgadza :wink:

Jedynie pocieszający jest fakt, że prezydent nie ma aż tak wielkich kompetencji :!: (żeby nie było to 3 razy czytałam konstytucję :P :wink: ). Chociaż zawsze może zawetować... :?
Bardziej zmartwiłam się wynikami wyborów parlamentarnych...


Masz sporo racji Michelle. Sztab Tuska przespał ostatnie 2 tygodnie, a sztab Kaczora wykazał sie dużym cwaniactwem, rozeznaniem i umiejętna socjotechnika. W gruncie rzeczy ten żałosny cyrk z Kurskim, umizgi w stronę Rydzyka i Leppera oraz bardzo umiejętne usunięcie w cień Kaczora Jarka w połączeniu z kiepska frekwencją dało to co dało. Mamy teraz prezydenta 1/4 Polaków wybranego w dużej mierze glosami zdyscyplinowanego elektoratu rydzykowo-lepperowego. I to przeważyło niestety.
No a w sumie jak piszesz Kaczka prezydent to jeszcze pół biedy - cała bieda to tyle PIS-u w sejmie... Czarno to widzę - jawi nam się w dużej mierze powtórka z AWS-u. Duzo będzie też zależeć od postawy PO. Zobaczymy - wpływu na to juz nie mamy. A jak moglismy miec to połowa z 30 milionów miała to w dupie - i niech teraz nie narzekają że im się nie podoba...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Paź 24, 2005 10:12 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
Cytuj:
Jedynie pocieszający jest fakt, że prezydent nie ma aż tak wielkich kompetencji (żeby nie było to 3 razy czytałam konstytucję ). Chociaż zawsze może zawetować...
Bardziej zmartwiłam się wynikami wyborów parlamentarnych...


problem w tym że jak PiS przeprowadzi ustawe zwiekaszajaca zakres kompetencji prezydenta, to Kaczynski to podpisze, a Tusk by nie podpisał..chyba


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Paź 24, 2005 10:12 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Obawiam się, że częściowo na wynik wyborów wpłynął też fakt, że Tusk nie obiecywał gruszek na wierzbie :wink: część osób zarzuca mu też niezdecydowanie :wink: i mają trochę racji muszę z pokorą przyznać :wink: jednakże nawet te niezdecydowane plany były mi bliższe niż stały, niezmieniony od dłuższego czasu program Kaczyńskiego :? :wink: To po prostu nie są moje poglądy i tyle :wink:

Cieszę się jednakże, że ktoś moją opinię wziął na poważnie, bo na innym forum zostałam potraktowana tak, że...szkoda gadać :? nie warto nawet wspominać :? :wink:
Ciekawe tylko jak odbieraliby moje zdanie gdyby nie wiedzieli, że mam 15 lat :lol: (tym bardziej, że było sporo podobnych zdań tylko innej grupy wiekowej i nikt nic do tego nie miał :wink: ). Tak to już jest :wink: :? :wink:

PS: Nadchodzą chyba najgorsze dni dla mojego miasta :( Mam nadzieję, że nic z tego nie wyjdzie, ale wszędzie głośno o tym, że chcą zlikwidować województwo łódzkie i podzielić Łódź pomiędzy inne województwa. Głupota do kwadratu :wink: :? :? :? Czy wam też zdaje się nielogiczne i bezsensowne, ale też jakieś naprawdę surrealistyczne dzielenie na pół miasta pod względem przyłączenia do województwa?? :roll: :roll: :roll: :lol: :wink:
A tak w ogóle to nie powinnam się przejmować, bo przecież cały ten kretyński "pomysł" jest idiotyczny i mam nadzieję, że do takich za przeproszeniem debilizmów (już inaczej tego nie nazwę :x wiem, że to masło maślane :wink: ) nie dojdzie w Polsce (kraju "rozwijającym się" :wink: :wink: :lol: :lol: ). Jeśli doszłoby do tego to naprawdę już tutaj nie mam czego szukać :? :x :?

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Ostatnio edytowany przez Michelle Pon Paź 24, 2005 10:20 pm, edytowano w sumie 4 razy

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Paź 24, 2005 10:14 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
greg napisał(a):
Cytuj:
Jedynie pocieszający jest fakt, że prezydent nie ma aż tak wielkich kompetencji (żeby nie było to 3 razy czytałam konstytucję ). Chociaż zawsze może zawetować...
Bardziej zmartwiłam się wynikami wyborów parlamentarnych...


problem w tym że jak PiS przeprowadzi ustawe zwiekaszajaca zakres kompetencji prezydenta, to Kaczynski to podpisze, a Tusk by nie podpisał..chyba


Jakbyś zgadł - to jest właśnie moja największa obawa :wink: :? niestety, jedna z wielu :? :( :? :x

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Paź 24, 2005 10:49 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Cze 13, 2002 2:51 pm
Posty: 530
Miejscowość: Warszawa
greg napisał(a):
problem w tym że jak PiS przeprowadzi ustawe zwiekaszajaca zakres kompetencji prezydenta, to Kaczynski to podpisze, a Tusk by nie podpisał..chyba


A czy zwiększenie kompetencji prezydenta nie wymagaloby przypadkiem zmiany konstytucji? wtedy juz tak łatwo by im nie było (potrzebna zdaje sie wiekszosc 3/5)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Paź 25, 2005 12:20 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
walrus napisał(a):
greg napisał(a):
problem w tym że jak PiS przeprowadzi ustawe zwiekaszajaca zakres kompetencji prezydenta, to Kaczynski to podpisze, a Tusk by nie podpisał..chyba


A czy zwiększenie kompetencji prezydenta nie wymagaloby przypadkiem zmiany konstytucji? wtedy juz tak łatwo by im nie było (potrzebna zdaje sie wiekszosc 3/5)


Wymaga :wink: i rzeczywiście potrzebna jest większość 3/5
i jeśli to dobrze wszystko zostanie rozegrane to jedną z głównych ról przeciwko tej ustawie zagra Donald Tusk :wink: oby :wink:
chociaż w naszym kraju nic mnie już nie zdziwi :wink: :lol: :wink:

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Paź 25, 2005 1:18 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
A więc kroi nam się koalicja "moich snów":
PiS-Samoobrona-PSL :shock: :twisted:

PO nie chce brać odpowiedzialności za państwo w sytuacji gdy ich zdanie nie będzie miało większego znaczenia w podejmowaniu ważnch dla państwa i gospodarki decyzji.

A PSL, jak zawsze spada na cztery łapy, obojętnie czy z SLD czy z PiS, zawsze chętnie wejdzie w koalicję. Już PiS szykuje marszałka sejmu dla Zycha z PSL. Będzie super!

A Samoobrona wreszcie będzie miała paru ministrów. Proponuję obsadzić nimi ministerstwo Kultury i Nauki, to przecież tacy wykształeceni i kulturalni ludzie. Super!
Jednym słowem IV Rzeczpospolita w pełnej krasie! :lol:

Kaczyńscy zabiorą tym co jeszcze mają jakieś pieniądze, i przerzucą je do jakichś nowych Kas chorych i KRUSów, pieniądze znikną w otchłani biurokracji i złodziejstwa w kasach departamentów ministerstw kierowanych przez PSL i Samoobronę i już wszystko będzie w normie. Biedni będą zadowoleni, bo chociaż im się nie poprawi, to przynajmniej "bogaci" stracą, i będzie Prawo i SPRAWIEDLIWIE! :twisted:

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Paź 25, 2005 1:40 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Cze 13, 2002 2:51 pm
Posty: 530
Miejscowość: Warszawa
Pawel napisał(a):
A więc kroi nam się koalicja "moich snów":
PiS-Samoobrona-PSL :shock: :twisted:

PO nie chce brać odpowiedzialności za państwo w sytuacji gdy ich zdanie nie będzie miało większego znaczenia w podejmowaniu ważnch dla państwa i gospodarki decyzji.

A PSL, jak zawsze spada na cztery łapy, obojętnie czy z SLD czy z PiS, zawsze chętnie wejdzie w koalicję. Już PiS szykuje marszałka sejmu dla Zycha z PSL. Będzie super!

A Samoobrona wreszcie będzie miała paru ministrów. Proponuję obsadzić nimi ministerstwo Kultury i Nauki, to przecież tacy wykształeceni i kulturalni ludzie. Super!
Jednym słowem IV Rzeczpospolita w pełnej krasie! :lol:

Kaczyńscy zabiorą tym co jeszcze mają jakieś pieniądze, i przerzucą je do jakichś nowych Kas chorych i KRUSów, pieniądze znikną w otchłani biurokracji i złodziejstwa w kasach departamentów ministerstw kierowanych przez PSL i Samoobronę i już wszystko będzie w normie. Biedni będą zadowoleni, bo chociaż im się nie poprawi, to przynajmniej "bogaci" stracą, i będzie Prawo i SPRAWIEDLIWIE! :twisted:

Dokładnie Pawle, dokładnie...
Jeszcze tylko LPRu brakuje do tej żenującej koalicji...
W sumie nie dziwię się PO, że nie bardzo chce być koalicjantem w całej tej sytuacji...po co ryzykować zwalenie na siebie odpowiedzialności za nie swoje błędy? Może i lepiej niech Kaczory sobie same porządzą i spłacając swoje długi wobec ojca dyrektora i pierwszego mulata RP skompromitują się totalnie. Miejmy nadzieje ze najpóźniej za 4 lata skończą jak AWS, z którego większośc zresztą się wywodzi. Szkoda tylko, że aż 5 lat trzeba się będzie męczyć z tym zakłamanym kurduplem i jego piekną First Lady... Żal dupę ściska...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Paź 25, 2005 2:11 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Ech..naprawdę człowiek się chwilami może załamać :roll: :?
A tak poważnie to rozumiem to, że PO nie chce, bądź nie kwapi się do koalicji z PIS. Po pierwsze ich program sporo się różni :wink: po drugie PIS to partia bardzo konserwatywna w przeciwieństwie do PO. W takim rozrachunku jaki jest teraz to PO może mieć naprawde niewielki wpływ mimo koalicji, a cokolwiek postanowi Sejm to i tak dostanie się też PO!!
Z drugiej jednak strony naprawdę bałabym się o Polskę gdyby PO tej koalicji nie zawiązała... jeśli będą w opozycji to ja naprawdę aż boję się pomyśleć jak bez ich pomocy będzie wyglądał nasz kraj za 5 lat.
Aż mnie głowa już od tego wszystkiego boli :x
Kaczyński będzie rozliczał przeszłość zamiast zająć się przyszłością.... :? :? :?

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Ostatnio edytowany przez Michelle Wto Paź 25, 2005 2:12 pm, edytowano w sumie 2 razy

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Paź 25, 2005 2:11 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Należy zdawać sobie sprawę, że Kaczyński został prezydentem dzięki poparciu wyborców głosujących w pierwszej turze na Leppera.
Lepper miał (nie pamiętam dokładnie ale) około 15 procent, z czego 90 procent głosowało teraz na Kaczyńskiego, gdy by nie to prezydentem byłby Tusk.
Także siłą rzeczy można powiedzieć Kaczyński jest Prezydentem częściowo z namaszczenia Samoobrony.
Teraz czas spłacać dług.
Już Kaczyński obiecał, że KRUSu nie ruszy, a fundusze wpadną w ręce ludu wsi i miasteczek.
Nie dziwię się, że PO w takiej perspektywie jest załamane wizją współ-rządzenia z partnerem, który już rozpoczął kupczenie posadami i decyzjami gospodarczymi...

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Paź 25, 2005 2:15 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Pawel napisał(a):
Należy zdawać sobie sprawę, że Kaczyński został prezydentem dzięki poparciu wyborców głosujących w pierwszej turze na Leppera.
Lepper miał (nie pamiętam dokładnie ale) około 15 procent, z czego 90 procent głosowało teraz na Kaczyńskiego, gdy by nie to prezydentem byłby Tusk.
Także siłą rzeczy można powiedzieć Kaczyński jest Prezydentem częściowo z namaszczenia Samoobrony.
Teraz czas spłacać dług.
Już Kaczyński obiecał, że KRUSu nie ruszy, a fundusze wpadną w ręce ludu wsi i miasteczek.
Nie dziwię się, że PO w takiej perspektywie jest załamane wizją współ-rządzenia z partnerem, który już rozpoczął kupczenie posadami i decyzjami gospodarczymi...


Nie należy też zapominać o bodajże 75% elektoratu Borowskiego.... :wink: :? :? :? :(

Zastanawiam się czy kiedykolwiek będziemy mieć jeszcze prezydenta, z którego byłabym dumna lub chociażby nie zniechęcona wynikami wyborów... :wink: :? :? :( :wink: :roll:

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Paź 25, 2005 10:23 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Jeśli chodzi o te 75% od Borowskiego, to właśnie poszły do Tuska :wink:

Ja nie twierdzę, że kocham PO w sensie mord.
Wręcz przeciwnie, też nie cierpię niektórych postaci, na przykład takiego Piskorskiego z W-wy :x
Gronkiewicz-Walc też raczej nie przyniosła popularności PO, w tych decydujących tygodniach :?

Ale chodziło o to, że PO jako jedyna partia proponuje jakiś sensowny program zmian i rozwoju naszego kraju. Gwarantem tego miały nie być znienawidzone "mordy" (np Piskorski czy Walc) ale postaci Tuska i Rokity.

Ci dwaj panowie stojący na czele rządu i państwa mogli zagwarantować, że podatki zostaną obniżone, że zmiejszy się biurokracja, będzie przejrzystość w przepisach o działalności firm, że mały i średni business złapie wreszcie oddech i w perspektywie da pracę dotychczas biednym i bezrobotnym.

PiS tego nie zrobi bo boi się reakcji O. Dyrektora, który już raz odwrócił się od pierwotnie popieranej przez siebie AWS i Wałęsy.
A więc zamiast rzoruszać business, Kaczyńscy będą udawali, że pomagają biednym, tzn dołożą im do rent i zasiłków po 20 zł miesięcznie (zabrane najpierw od tych co jeszcze coś zarabiają).
Biedni zawsze będą biedni jeśli nie da im się godziewej pracy i płacy, a to mogą dać im tylko przedsiębiorcy, a nie żadna partia polityczna, nawet PiS.

Dlatego PO popiera przedsiębiorców.
Ale nie dlatego żeby tylko przedsiębiorcom było lepiej, tylko po to by jak na Zachodzie, nawet zwykły "fizyczny" miał pracę i do tego godziwą płacę.

PiS zachowa dotychczasowy status quo naszej gospodarki, o ile nawet nie pogrązy jej, obciązając dodatkowo "bogatych"
(ciekawe, kto wtedy będzie kupował te mieszkania, które PiS chce budować, albo kto będzie kupował nowe samochody, sprzęt RTV itp itd, chyba nie ci biedni po podwyżce rzędu 20 złotych? - i jak to wszystko wpłynie na koniunkturę i rozwój gospodarki...?)

pzdr
Pawel :(

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Paź 25, 2005 10:53 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Pawel napisał(a):
Jeśli chodzi o te 75% od Borowskiego, to właśnie poszły do Tuska :wink:


Z logicznego punktu widzenia tak powinno być :wink: :lol: ale w niedzielę takie informacje zasłyszałam na TVN 24 :shock: :shock: :shock: i do tej pory zastanawiam się czy to było przejęzyczenie dziennikarza czy pomyłka wyborców :wink: :lol: :lol:
Swoją drogą dziś zadzwoniła do mnie koleżanka i stwierdziła, że wczoraj wieczorem przeczytała/usłyszała, że 46% elektoratu Borowskiego oddało głos na Kaczyńskiego :shock: :wink: :? co prawda to znacznie mniej, ale też mnie mocno zdziwiło :shock: już sama nie wiem czy wierzyć tym wszystkim sondażom (dziś w gazecie czytałam, że zaledwie 12% więc już kompletnie zgłupiałam :wink: :lol: :lol: :lol: ).

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Ostatnio edytowany przez Michelle, Wto Paź 25, 2005 10:58 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Paź 25, 2005 10:57 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Pewnie wszyscy to już widzieliście, ale i tak to podam dalej :wink: :lol: :lol:

http://www.heiker.alte.pl/mov/strategia.wmv

(komentarz zostawiam dla siebie, bo na ten widok dostałam głupawki połączonej z lekkim przygnębieniem, mimo, że całość oglądałam już 2 razy :wink: :lol: )

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Paź 25, 2005 11:10 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Fajne! Od dziecka lubiłem ten film :)

Jeszcze raz powtarzam, 75% głosujących na Borowskeigo zagłosowało na Tuska.
To właściwie jedyne poważne wsparcie jakie dostał Tusk w II turze :(

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 116 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 71 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY