Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Nie Kwi 28, 2024 5:39 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lip 31, 2006 4:54 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Pytanie dla wiekszosci z Was pewnie banalne - jak wstawic w swojego posta zdjecia z dysku ??

Z logo sobie poradzilem podstawiajac je na stronce www pod inne zdjecie i dajac odpowiedniego linka w profilu, ale taka metoda w przypadku wiekszej ilosci zdjec jest raczej malo efektywna.

Dzieki z gory za pomoc i ciesze sie, ze moglem publicznie podzielic sie swoim dyletanctwem 8)

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lip 31, 2006 5:01 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Kwi 23, 2005 2:45 pm
Posty: 619
Miejscowość: koło Białegostoku
Są dwa sposoby:
1) Mieć własny serwer ftp i tam masowo przekopiowac zdjęcia i dać linki
lub
2) użyć imageshack.us (mniej efektywnie dla wielu zdjęć, każde oddzielnie się uploaduje)

_________________
Ic-Zaps


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lip 31, 2006 5:03 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 17, 2006 10:19 pm
Posty: 605
Miejscowość: Londyn/Abbey Road/namiot przy pasach
z wlasnego dysku nie da się ustawić zdjęć bezpośrednio do posta
musisz je umieścić na jakimś serwerze np imageshacku
http://imageshack.us/
wklejsza fotkę, kopiujesz link (ten ostatni) w wiadomych widełkach : [img]kod%20linka[/img] i gotowe ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Sie 01, 2006 8:20 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Dzieki Wam za odpowiedzi :)

tak tez sadzilem, ze bez serwera ani rusz...

No to teraz musze jeszcze pozmniejszac fotki i do dziela 8)

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: trzesacy sie obraz
PostWysłany: Śro Sty 03, 2007 8:44 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
Hej!

Ratunku, bo juz nie wytrzymuje. Obraz na ekranie sie trzesie. Tak jakby fale magentyczne przeplywaly bezustannie. Co najciekawsze, dotyczy to przede wszystkim lewej strony ekranu, i prawej dolnej. Prawy gorny rog pozostaje prawie nieruchomy. Czy to wirus (bylo kiedys cos takiego z trzesacym sie obrazem), czy cos wysiadlo w monitorze? Wczoraj w pewnym momencie ni stad ni zowad sie uspokoilo (oczywiscie kiedy ja juz wymeczylam swoje oczy i zeszlam z komputera, ten natomiast zostal przez innych od razu porwany - mimo trzesawki)... Dzis znow zaczelo... Ale po odpoczeciu ilus tam nastu minut - znowu bylo ok.. Teraz znowu sie trzesie. Co jest grane?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Sty 04, 2007 12:26 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
mi to wyglada na kopniety monitor. w tej chwili pisze z monitora rocznik '97 i czasami caly obraz mi zolknie, a czasami kolory wracaja do normy. od czasu do czasu pojawiaja sie tez lekko migoczace poziome paski i inne rozne efekty. trzeba bedzie kiedys cos nowego sobie zafundowac...

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Sty 04, 2007 12:56 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
No wlasnie, ciekawe.. bo iles minut po tym, jak napisalam tu posta - obraz znow sie ustatkowal.. Wiem, o ktorym efekcie zolkniecia i paskow mowisz - tak wygladaja (albo przynajmniej wygladaly 1,5 roku temu) wszystkie komputery w czytelni mojej szacownego Instytutu :D, ale tu teoretycznie wsyzystko sie zgadza, kolory, ostrosc.. tylko nie w piec ni w dziewiec obraz zaczyna sie trzasc, tak kilka milimetrow w ta i w tamta.. I tak na przyklad przez godzine-dwie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Sty 19, 2007 2:31 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Czy moglby ktos z Was polecic mi nieskomplikowany programik, najlepiej z linkiem do niego :) , ktorym ze zwyklych plikow wideo (o roznych formatach i parametrach) mozna by przygotowac dysk DVD video (z menu i rozdzialami dla poszczegolnych plikow)? Najlepiej, jak by od razu mozna bylo edytowac pliki wideo przed ich formatowaniem do DVD.

pozdrawiam
Karol

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Sty 19, 2007 4:39 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Maj 15, 2005 9:35 pm
Posty: 737
Miejscowość: Kielce
www.instalki.pl poszukaj w dziale multimedia

_________________
Ah, matches.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Sty 20, 2007 5:24 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Dzieki Iwo, ciekawa stronka.

A moze ktos z wlasnego doswiadzcenia rzucil by nazwe programiku do konwersji wideo i tworzenia DVD? Program sprawdzony, to zawsze program sprawdzony :)

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Wrz 28, 2007 8:24 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
Pisze tego posta raz jeszcze. Dzisiaj rano wydawalo mi sie, ze juz wszystko wrocilo do normy, wiec skasowalam posta zanim dostalam odpowiedz, ale przeliczylam sie.

Cos sie stalo z moja mozliwoscia sciagania plikow RAR.

Przez ostatnie 2 tygodnie zasysalam albumy poprzez ROZNE strony blogspotowe. Podajacych linki do albumow spakowanych RAR-em zamieszczonych poprzez serwisy typu rapidshare, megaupload, mediafire itd. Nigdy nie mialam z tym zadnego problemu, nie liczac czasem nieaktywnych linkow. Nagle wczoraj, ni w piec ni w dziewiec, cos sie zrobilo.

Plik sciaga sie bez zarzutu. Po uplynieciu odpowiedniego czasu i osiagnieciu 100%, wg. okienka odmierzajacego czas zgadza sie tez ilosc MB (wg. OKIENKA)... Co sie dzieje z plikiem Rara? A no, klikniecie nan w celu rozpakowania uruchamia tabliczke: "unexpected end of archive". Klikniecie na "repair archive" nie pomaga w niczym. Ilosc MB pliku RARowego jest oczywiscie malutka - wcale nie taka, jaka sugerowalaby okienko przy sciaganiu (ktore wyraznie pokazuje mi, ze UKONCZONE zostalo sciaganie pliku ktory zawiera np. 63 MB.. podczas gdy nastepnie okazuje sie, ze wcale nie, ze plik ma zaledwie np. 5,3 MB). Albo tez jest nieznacznie mniejsza, badz taka sama, ale OSTATNI utwor muzyczny jest "corrupt". Zawsze ostatni. Czyli - udaje mi sie prawie wszystkie wypakowac, procz ostatniego. "Super", zawsze lepiej niz opcja, kiedy sciaga mi sie jeden-dwa utwory, ale co z tego, skoro chce miec CALE, PELNE albumy? I jak dotad ZAWSZE to dzialalo, taki typ bledu wyskakuje mi teraz nagminnie, a przez ostatnie ok. 2 tygodni - nigdy.


Sam RAR dziala nadal bez zarzutu, jesli chodzi o dawniej sciagniete pliki, czy tez jesli chodzi o pakowanie.

Dzis rano udalo mi sie sciagnac poprawnie chyba ok. 2 pliki (w tym jeden, ktory WCZORAJ sciagnal sie niepoprawnie), ale wszystkie, ktore probowalam sciagnac po tym zachowuja sie tak samo, dotyczy to plikow z roznych zrodel (zarowno roznych blogspotowych jak i roznych serwerow)

Przetestowalam dyski PandaAntivirus - nie wykrywa zadnych wirusow czy programow szpiegowskich.

Problem MUSI wiec lezec gdzies na drodze sciagania, albo ostatniego momentu sciagania, ktorym jest bezposrednie zapisanie na dysku.

Jedyne, co odroznia wczorajsze dni (wtedy to sie zaczelo) od poprzednich jest to, ze zainstalowalam BitComet i probowalam sciagnac jedna sstronke torrentowa, ale szybko dalam sobie spokoj, bo za dlugo to trwalo, a program wyraznie zwalnial mi caly komputer. BitCometa odinstalowalam.
Druga rzecz - zarejestrowalam sie na Rapidshare, ale chyba ani BitComet ani rejestracja nie mogla nagle wplynac na sposob, w ktorym moj komputer zasysa pliki??

Czy ktos, np. dostawca sieci, mogl polapac sie, ze sciagam albumy muzyczne i zablokowac mi te mozliwosc jakos? Albo - ograniczyc drastycznie???

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Wrz 28, 2007 10:08 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 17, 2006 10:19 pm
Posty: 605
Miejscowość: Londyn/Abbey Road/namiot przy pasach
też miałam taką sytuację. I zwykle, jak źle mi się coś ściągneło, to rezygnowałam ze zbędnego dla mnie zastanawiania się dlaczego tak się stało, bo na szczęscie zdazalo mi się to wyjątkowo rzadko.
Gorzej, gdy błąd przy rozpakowaniu wyskakiwał, przy kolejnej części jakiegoś większego albumu, ktory trzeba było ściągać na raty, w kilku częściach ...

Wg. mnie problem polega na tym, ze albo osoba która zapakowywała i wrzucała na bloga dany link, musiała zrobić to źle (nie wiem jak, ale takie błędy się zdazają ...), możliwe ze wynika to z zawirusowania komputeraz tej właśnie osoby, albo jakiś nieoczekiwanych błędów archiwum rar.

Może też chodzic o to, że błąd wystąpił w trakcie wysyłania pliku, przez tą osobę, na serwer.

Piszesz, ze po drugimściągnięciu danej płyty, wszytsko rozpakowało się poprawnie, problem może też tkwić w jakichś błędach podczas zasysania (chociażby chwilowy 'zawias' sieci, mogl na to wpłynąć, że coś się źle zassało), choć nie wiem, bo jeśli mam być szczera to nigdy po raz drugi takiego feralnego pliku nie zasysałam.

Miałam też problemy z tym, ze ktoś podawał hasło do pliku, żeby moc go rozpakować, a hasło okazywało się niepoprawne - też kupa nerwow i limitu danych stracona ...

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Wrz 28, 2007 10:17 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
O, tym razem na przyklad, w momencie, kiedy probowalam raz jeszcze przeprowadzic "repair archive", wyskakuje mi po ktoryms utworze "Suspicious Entry [tutaj nastepuje ciag przedziwnych znaczkow w stylu: dTwÖ->-I#OizáGdD% itd.] - Add it to archive?" Klikam na "no", Rar odnajduje kolejne pliki.. tabliczka wyskakuje jeszcze raz, zaraz przed tym ostatnim plikiem, ktory jest niby "corrupt".. ale i ten znajduje, wyswietla sie komunikat "done", ale oczywiscie nic to nie daje, tzn. ponowny extract znowu zawiesza sie na ostatnim utworze, tzn. ostatni sie nie daje wypakowac.

Ale np. inne albumy po prostu sciagaja mi sie jako jedno-dwu utworowe, kiedy jestem PEWNA, ze nie tak byly zamieszczone (chociazby komentarze, ale tez doswiadczenie, jesli chodzi o te stronki).

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Wrz 28, 2007 10:24 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
Winter napisał(a):
też miałam taką sytuację. I zwykle, jak źle mi się coś ściągneło, to rezygnowałam ze zbędnego dla mnie zastanawiania się dlaczego tak się stało, bo na szczęscie zdazalo mi się to wyjątkowo rzadko.
No wlasnie mi sie to NIGDY wczesniej nie zadarzalo, a od wczoraj zdarza mi sie to NADGMINNIE.

Winter napisał(a):
Wg. mnie problem polega na tym, ze albo osoba która zapakowywała i wrzucała na bloga dany link, musiała zrobić to źle (nie wiem jak, ale takie błędy się zdazają ...), możliwe ze wynika to z zawirusowania komputeraz tej właśnie osoby, albo jakiś nieoczekiwanych błędów archiwum rar.
Mysle, ze to mozna wykreslic od razu, poniewaz przede wszystkim - z miejsca pojawilyby sie komentarze na stronie, a jedyne komentarze dotycza muzyki na albumie i podziekowan za zamieszczenie albumow :), wiec albumy na pewno daja sie sciagnac. Poza tym - nigdy wczesniej na tych powiedzmy 5 ROZNYCH stronach nic sie nie dzialo takiego, a nagle dzieje sie to wlasciwie z wszystkimi plikami, ktore sciagam, a ktore zamieszczone byly dawno temu.

Winter napisał(a):
Może też chodzic o to, że błąd wystąpił w trakcie wysyłania pliku, przez tą osobę, na serwer.
Zero komentarzy na stronie, a taki blad nagle wyskakuje przy sciaganiu z roznych stron, czyli od roznych osob? Ktore wczesniej byly sprawdzone?

Winter napisał(a):
Piszesz, ze po drugim ściągnięciu danej płyty, wszytsko rozpakowało się poprawnie
Pisze, ze po uplywie wielu godzin, kiedy wstalam z lozka i wlaczylam komputer, pierwsze dwie plyty sciagnely mi sie poprawnie, w tym pierwsza byla "powtorka", nastepnie wszystkie zachowywaly sie tak samo. Dodam, ze oczywiscie probowalam po prostu resetowac komputer, jak i czyscic wszelkie mozliwe tempy - nic nie daje.

Winter napisał(a):
problem może też tkwić w jakichś błędach podczas zasysania (chociażby chwilowy 'zawias' sieci, mogl na to wpłynąć, że coś się źle zassało),
No wlasnie, wydaje mi sie, ze ´to jest na stowe z mojej strony, i teraz pytanie jak to zlokalizowac i jak z tym walczyc?!

Winter napisał(a):
Miałam też problemy z tym, ze ktoś podawał hasło do pliku, żeby moc go rozpakować, a hasło okazywało się niepoprawne - też kupa nerwow i limitu danych stracona ...
A to zupelnie co innego, mi na szczescie sie to nie zdarzylo. Ale limit danych oczywiscie mi przepada :/

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Wrz 28, 2007 10:30 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 17, 2006 10:19 pm
Posty: 605
Miejscowość: Londyn/Abbey Road/namiot przy pasach
co do komentarzy osób odnośnie albumów - kiedy mi się coś ściągało niepoprawnie, w sumie też w komentarzach na danym blogu skarg nie było, że coś źle działa, więc - wykreślamy.

Jak z tym walczyć - ja nic z tym nie robiłam, po prostu nie ściągałam płyt przez jakiś czas i po ok. 2 dniach wracało do normy.

Myślę że najprawdopodobniejszą wersją jest to ze są jakieś 'zawiasy' na łączy, które powodują nieprawidłowy zapis danych, przez co nie da sie płyt rozpakować, bo komputer nie może ich odczytać jak nalezy.

Taki urok internetu ...
Nie sądzę by dało się z tym zawalczyć skutecznie :?

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Wrz 29, 2007 12:30 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
Dwa dni bez sciagania albumow :shock: - przerazasz mnie, Winter ;)

Ale OK, sprobujemy i tak :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Paź 01, 2007 6:02 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 17, 2006 10:19 pm
Posty: 605
Miejscowość: Londyn/Abbey Road/namiot przy pasach
daj znać czy wrociło do normy, jak nie to spytam chłopaka, bo jest na mat-infie i wie o komputerach i tych sprawach więcej niż ja ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Paź 02, 2007 2:21 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Maj 15, 2005 9:35 pm
Posty: 737
Miejscowość: Kielce
Nie klam, nie masz chlopaka.

_________________
Ah, matches.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Paź 02, 2007 4:30 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 17, 2006 10:19 pm
Posty: 605
Miejscowość: Londyn/Abbey Road/namiot przy pasach
niestety Iwo, zawiodę Cię, ale mam ...

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Paź 02, 2007 10:23 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
Nie wiem, jak to sie dzieje, ale ta prosta metoda zdaje sie , ze zadzialala :shock: Dzieki wielkie, Winter :D

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 105 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY