Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Pią Kwi 19, 2024 7:00 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pią Maj 12, 2006 10:36 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Mar 02, 2006 12:16 am
Posty: 356
Miejscowość: Koszalin
Mam nadzieję, że temat się nie powtórza. Otóż ciekawa jestem, co myślicie o serialach: zabijacz czasu, fascynująca opowieść z wątkami z naszego codziennego życia, totalne paskudztwo...Które seriale oglądacie? Jeśli o mnie chodzi, to swego czasu byłam wielką fanką "M jak miłość". obecnie mi przeszło i oglądam seriale sporadycznie (M jak miłość, Klan, Na Wspólnej). A jak jest z Wami?

_________________
"And in the end, the love you take is equal to the love you make"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Maj 12, 2006 11:27 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Od zawsze (naciągane, ale co tam ;)), tyle, że nie na zawsze, bo zaprzestali emisji - "Kochane Kłopoty" (kretyński polski tytuł, w oryginale - "The Gilmore Girls"). Wspaniałe, wciągające, a przede wszystkim rozbrajające dialogi pomiędzy matką a córką (główne bohaterki serialu). Niby 'fabuła' banalna, ale teksty z poszczególnych odcinków ciężko czymś przebić.
Jako dziecko bardzo lubiłam "Dom" (powiedzmy, że to serial ;)), "Zmienników" (hehehe), "Alternatywy 4" (chociaż podtekstów wtedy nie pojmowałam), Wojnę domową", "McGyvera" i "Alfa" <ten kot :mrgreen:> (tak - kompletnie inna tematyka i stylistyka, ale określmy to artystycznym misz-maszem :lol:).
Nie chcę nic mówić, ale kilka odcinków Alfa było zatytułowanych piosenkami Beatlesów (np. "Drive My Car" ;) zresztą taka była konwencja - w każdym odcinku pojawiał się jakiś charakterystyczny utwór, który był zarazem tytułem danego odcinka).
Dużo uciechy miałam z "Tata... A Marcin powiedział..." z młodym Mikołajem Radwanem :mrgreen: :lol: Szkoda, że takich bezpretensjonalnych i w jakimś sensie wychowawczych, ale w nie narzucający się sposób, seriali już praktycznie nie ma. :(
Hitem były też "Cudowne lata" (czołówka!!!! :D ).

Przeżyłam nawet dość długi okres fascynacji "Przyjaciółmi"... ale to się wytnie. :oops: W każdym razie pokładałam się ze śmiechu tylko do pewnego czasu. Poziom żartów sytuacyjnych staczał się tu po równi pochyłej w miarę rosnącej w naszym kraju popularności tegoż serialu.
Początkowe serie to było coś, ale potem nie chciało się już tego oglądać.
:roll:

Ciężko nie wspomnieć o legendach - jak chociażby "Latający Cyrk Monty Pythona", czy "Allo Allo". ;) To już jednak coś więcej niż seriale - to była klasa sama w sobie.
Absolutny szczyt szczytów. ;)

"Miasteczko Twin Peaks" również miało swój urok... ;)

PS Ja wiem, pewnie masy nie wymieniłam, więc nie zdziwcie się, jeśli niebawem za kimś powtórzę: "Ja też! Ja też to oglądałam".
Tylko naturalnie z jakimś obszerniejszym komentarzem, żeby nie było, że spamuję. :mrgreen:. ;)

A - jeszcze odpowiedź na pytanie zawarte w temacie. :arrow:
To zależy od serialu. Dzisiaj wprost toniemy w morzu (a kto wie, czy nie w oceanie :| ) sitcomów i tasiemców, które są wyłącznie zabijaczami czasu i odpoczynkiem (dość nieefektownym, bo przed telewizorem :| ) po męczącym dniu - zapomnieniem na chwilę o własnych problemach, skupieniem się na tarapatach fikcyjnych postaci (które są przecież tak reaaaaalneeeee :mrgreen:).
Zdarzają się jednak wyjątki i one stanowią siłę tego gatunku; jednak są to seriale najeżone aluzjami, spełniające jakąś szczególną wizję, zrobione w konkretnym, 'ukrytym' celu lub też po prostu doskonałe w swojej wymowie... a niekiedy prostocie. ;) I dla takich wyjątków czasem warto sięgnąć po pilota. Czasem - bo dość sporadyczna jest emisja tych perełek. :(

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Maj 13, 2006 9:37 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 14, 2005 9:32 pm
Posty: 373
Lost - tylko on się liczy


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Maj 13, 2006 10:50 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Mar 02, 2006 12:16 am
Posty: 356
Miejscowość: Koszalin
O, faktycznie! Ja też namiętnie oglądałam "Dom" i "Przyjaciół" :) "Kochane kłopoty" też zdarzało mi się oglądać. Całkiem przyjemna rzecz :)

_________________
"And in the end, the love you take is equal to the love you make"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Maj 14, 2006 4:23 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 17, 2006 10:19 pm
Posty: 605
Miejscowość: Londyn/Abbey Road/namiot przy pasach
hmm z polskich uwielbiam "Alternatywy 4" i "Wojnę Domową", z niepolskich "Lost"
Jak sobie jeszcze coś przypomne to dopiszę :)
Nie oglądam za dużo telewizji więc nie ma tego wiele ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Maj 14, 2006 9:50 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lut 24, 2005 12:38 pm
Posty: 847
Miejscowość: Warszawa
A w tańcu ze ślimakami znów wygrały Cichopki* (czyt. Mroczek i paczka)


*= jest to cały Gang Cichopków, którego gł. przedstawicielami są Mucha, Mroczek i reszta team'u M jak M

_________________
I ty Brutusie przeciwko mnie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Maj 15, 2006 8:23 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
A jak Adam Sztaba "sprofanował" "Takie Tango"! Szok- wolę Budkę.....
A co do seriali- obecnie to: Lost, M jak Miłość, Na dobre i na złe- na więcej nie mam czasu i nerwów...

_________________
http://www.ratujkonie.pl/.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Cze 08, 2006 3:17 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lut 24, 2005 12:38 pm
Posty: 847
Miejscowość: Warszawa
Ja zawsze z wielką przyjemnością oglądam Daleko Od Noszy ( dawniej Szpital Pod Wyrwigroszem, Szpital na Perypetiach)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY