Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Wto Kwi 16, 2024 12:53 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Stanisław Lem
PostWysłany: Pon Mar 27, 2006 5:38 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
http://wiadomosci.onet.pl/1294644,11,item.html

Nie mogę się z tym pogodzić. Nie przepadam za takimi tematami. Zwłaszcza na forach. Od biedy się czasem wypowiem. Ale Lem...
Dobry Boże! Tylko nie Lem! :( :( :(
Ja nie lubiłam science-fiction. Może nie tyle nie lubiłam, ile nie czytałam często. I nadal twierdzę, że Stanisław Lem, to nie pisarz science-fiction, choć może się tak wydawać. Zresztą nawet sam pisarz walczył z tą etykietką przez całe lata.

Ja... Nie, nie potrafię wystukać tych trzech znaków. Gra nie warta świeczki. Po tak długim czasie zdażyłam już zrozumieć, że to nic nie zmieni, nie wróci nikomu życia, ani nie będzie szerzyło pamięci o nim. To tylko usprawiedliwienie mojego lenistwa.
Idę na cmentarz. Boję się.
Lem często przepowiadał szybki upadek naszej cywilizacji. Bez niego na tym świecie, wydaje się to po stokroć bardziej prawdopodobne.
Nie, no nie! To nie może być prawda! Po prostu nie wierzę! To jakieś podłe kłamstwo! Nie wierzę! :( :( :(

I co teraz? Gazety wspomną, redaktorka w dzienniku ponformuje grobowym głosem, a portale internetowe na krótką chwilę zatrąbią o Stanisławie Lemie? I koniec? I zapomną jeden po drugim?
Ja wiem jak to będzie. Widzę to, jak na otwartej dłoni. Przyjdę jutro do szkoły, a tam dwie, może góra pięć osób wypożyczy z biblioteki jakąś książkę Lema lub będzie rozmawiało przy parapecie o jego twórczości. Za miesiąc ich spytam o coś 'a pro pos i nie będą wiedzieli, o co mi chodzi. :(

Dlatego nie wierzę. To tak nie może być, tak po prostu.

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY