Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 5:35 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Polski Kabaret
PostWysłany: Pią Lut 24, 2006 7:23 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lut 24, 2005 12:38 pm
Posty: 847
Miejscowość: Warszawa
No więc tak, jaki jest wasz ulubiony (polski) kabaret? Moim ulubionym jest Kabaret Moralnego Niepokoju... choć ich Tygodnik ostatnio bardzo stracił na wartości :-(

_________________
I ty Brutusie przeciwko mnie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lut 24, 2006 9:06 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Bardzo lubię Grzegorza Halamę.
Ale nie widziałem go nigdy na żywo,
ktoś kto go widział mówił mi, że na żywo, w dłuższym programie, robi się nudny :?

Z dawnych czasów, bardzo lubię kabarety Tej i Dudek 8)

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lut 24, 2006 9:18 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 11, 2002 7:51 am
Posty: 327
Miejscowość: Leszno
A ja przyznam się bez bicia..., że na chwilę obecną jest to kabaret - Ani Mru,Mru :shock: .
Jako dowód na ich jajeczność :wink: ...oraz skuteczność :D ...podsyłam do eksploatacji link....z materiałami wizualnymi....w/w kabaretu... :D

ftp://ftp.icm.edu.pl/pub/music/kabaret/ ... mru%20mru/

Ściągajcie i oglądajcie.....no i boki zrywajcie.... :wink:
marek beatles

_________________
www.marek-beatles.blog.onet.pl/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lut 24, 2006 9:53 pm 
Offline
Admiral Halsey

Rejestracja: Nie Lut 29, 2004 6:58 pm
Posty: 501
Miejscowość: Polonia -Bydgoszcz-Fordon
beatles napisał(a):
A ja przyznam się bez bicia..., że na chwilę obecną jest to kabaret - Ani Mru,Mru :shock: .
Jako dowód na ich jajeczność :wink: ...oraz skuteczność :D ...podsyłam do eksploatacji link....z materiałami wizualnymi....w/w kabaretu... :D



Tak tak jest niezły,chyba obecnie najlepszy kabaret w Polsce. Moim ulubionym skeczem jest porodówka i otwarcie Hipermarketu :D
A słyszeliscie Johnny B.Goode w ich wykonaniu? Zwała :wink:

Podoba mi sie jeszcze kabaret niestety nazyw dokładnie nie pamietam,moze ktos z was bedzie znał.Podpowiem tylko że jest to grupa reprezentatywnych studentów :wink: :P
Kabaret moralnego Niepokoju tez jest niezły ale w nim głównie ten koles rzadzi,te jego zabawy z głosem,maja kilka skeczy na wysokim poziomie.

ogolnie w Polsce ostatnimi laty pojawiło sie wiele swietnych kabaretow może nawet na miare Tey :roll:
No własnie a z klasyki to Tey i Marcin Daniec wymiatają :D

P.S A Halama kiedys wykonal parodie Mr.Lennon hehehehe

Arnooooold :D :) :lol:

_________________
8 grudnia 1980-Dzień w którym pękło niebo.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lut 24, 2006 11:00 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Więc tak. Na punkcie Ani-Mru-Mru miałam swego czasu ogromnego świra. Jednak... to było kiedyś. Zanim stali się tak popularni. Wtedy, kiedy jeszcze z nimi występowała Joanna Kolibska (w "Muszkieterach" zastąpił ją potem Waldemar Wilkołek - normalnie odpowiedzialny za dźwięk, czasem, choć rzadko wystepujący jako statysta lub drugoplanowa postać z ich skeczy). Pomijając fakt, że Kolibska trochę nie tego (no niestety... jakoś się do tego nie nadawała), to jednak był to ten okres działalności Ani-Mru-Mru, kiedy byłam na ich punkcie zakręcona.
Podobnie Mumio (Pani Serwusowa, "fasady elewacji" itd.). Po prostu mania i szał, który ciut ostygł od czasów reklam Plusa (nie mówię, że złe, ale to już nie było to "moje" Mumio. :( :wink: :lol:

Od zaaaaaaawsze, a może jeszcze i wtedy kiedy byłam w brzuchu mamy kocham, ubóstwiam, uwielbiam itd. kabaret TEY! :D :D :D
Nie mam słów, nie chcę nawet opisywać. Powiem krótko - czapki z głów, wielki szacunek! :D Kabaret wszechczasów.
Chociaż prezentują zupełnie inny humor, to stawiam ich na równi z Pythonami (a to nie bylejakie wyróżnienie :wink: ).

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lut 24, 2006 11:09 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 14, 2005 9:32 pm
Posty: 373
Jak dla mnie - Kabaret Moralnego Niepokoju (R. Górski rządzi!), Ani Mru Mru,
Mumio (no i Pani Serwusowa no no no no...), Hrabi.

Lubię Marcina Dańca, Grzegorza Halamę, uwielbiam Andrzeja Poniedzielskiego.

Umiarkowanym szacunkiem darzę Krzysztofa Daukszewicza.

Tomek - chodzi Ci pewnie o Łowcy.B na czele z takim pedziowatym długowłosym kolesiem, który już mnie trochę wkurza :)

A jakie są wg Was najgorsze kabarety?
Ja nie cierpię antyśmiesznego Otto, Grupy Rafała Kmity, oraz Jana Pietrzaka. Są to kabarety typu jenois - czytaj "żenuła".


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lut 24, 2006 11:14 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
kalosz napisał(a):
A jakie są wg Was najgorsze kabarety?
Ja nie cierpię antyśmiesznego Otto, Grupy Rafała Kmity, oraz Jana Pietrzaka. Są to kabarety typu jenois - czytaj "żenuła".

Pozwól, że cię zacytuję, bo tak łatwiej. Też ich nie znoszę. :twisted:
Tak jak nie cierpię (i to jest wyjątkowo dziwne, bo wielu ludzi go lubi) to skecze (a raczej coś w typie) Maćka Stuhra. Za Pazurą też nie przepadam. :oops:
Wybaczcie. :oops: Nawet z moją najlepszą przyjaciółką się o to wiecznie "kłócimy" (o Stuhra, nie o Pazurę, bo w tym przypadku się ze sobą zgadzamy :wink: :lol: o dziwo :lol: ). :P :lol:

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lut 24, 2006 11:42 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Pazura jest z reguły dość żałosny w TV,
ale dokładnie rok temu widziałem go na żywo w Kabaretowym Dobry Wieczór w poznańskiej hali widowiskowo-sportowej Arena,
i o dziwo Pazura wypadł najlepiej z nich wszystkich (tzn Bałtroczyk, Ani Mru Mru, Kryszak, , Moralnego Niepokoju, Muller&Aiston)

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lut 25, 2006 12:01 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Lip 14, 2003 10:22 am
Posty: 650
Miejscowość: Mikołów / Gdańsk
Na pierwszym miejscu oczywiście jest u mnie niezapomniany Tey! :D Zawsze pozostanie dla mnie wzorcem idealnego kabaretu 8)

Z nowszych to przede wszystkim:
OTTO - profesjonaliści, wybijają się moim zdaniem wyraźnie na tle innych aktualnie występujących kabaretów. Cholernie uzdolnieni (mam na myśli także muzykalność), ich programy jeszcze nigdy mnie nie zawiodły :)

Tuż za nimi: Ani Mru Mru - nie muszę chyba pisać dlaczego :wink:

A dalej to m.in. kabaret RAK (jestem lokalnym patriotą 8) Serio bardzo ich lubię, jedynie Hanke nieco stracił w moich oczach angażując się w żałosną 'Świętą wojnę'...), Kabaret Moralnego Niepokoju, Ireneusz Krosny (niesamowity gość :D ), Krzysztof Piasecki, Marcin Daniec, Grzegorz Halama, Łowcy.B, Jerzy Kryszak...

_________________
Pozdrawiam, Adam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lut 28, 2006 1:20 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 9:55 pm
Posty: 393
Miejscowość: Bielsko - Biała
Najbardziej lubię Ani Mru Mru. Zwłaszcza od czasu, gdy miałam okazję obejrzeć ich na żywo :D
Kiedyś bardzo lubiłam Pazurę, ale teraz jakiś taki nieciekawy się zrobił.
Szczerze mówiąc, nie przepadam za Halamą. Od czasu tego skeczu o kurczakach :D

Ale i tak według mnie najlepsze są "starsze" kabarety np. TEY. to jest coś, kocham ich! :D

_________________
"Rozczarowanie wymaga uprzedniej nadziei"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Mar 01, 2006 4:06 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lut 24, 2005 12:38 pm
Posty: 847
Miejscowość: Warszawa
A ja muszę wam powiedziec, że za kabaretem TEY nie przepadam... Jak byłem mały, to ich lubiłem ale teraz jakoś mnie już nie śmieszą. Co do Łowcy . B - są fajni, ale im dłużej ich oglądam tym bardziej się ich boję!!! :roll:

_________________
I ty Brutusie przeciwko mnie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Mar 01, 2006 7:41 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 9:55 pm
Posty: 393
Miejscowość: Bielsko - Biała
Maveric napisał(a):
Co do Łowcy . B - są fajni, ale im dłużej ich oglądam tym bardziej się ich boję!!! :roll:


A ja się nie boję, bo jestem przyzwyczajona do widoku ludzi zachowujących w ten sposób :D. Codziennie przebywam w ich otoczeniu...chodzi mi, oczywiście, o moją szkołę :wink: :D

A na poważnie, to też lubię Łowców Kropka Be :D Fajny jest skecz "w autobusie". Występował tam też Halama.

_________________
"Rozczarowanie wymaga uprzedniej nadziei"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Kwi 21, 2008 4:19 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Ulubiony: Kabaret Potem. Jak dla mnie byli "Beatlesami polskiego kabaretu" -- równie rewolucyjni.

Najnieulubiony: Paranienormalni.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Polski Kabaret
PostWysłany: Nie Lis 01, 2009 2:39 am 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Taka ciekawostka, na którą natknęłam się przed chwilą, przeglądając stronę Władysława Sikory:

2 czerwca 2009 roku w zielonogórskim klubie "Gęba" (klub studencki od lat związany ze słynnym Zielonogórskim Zagłębiem Kabaretowym) odbył się nietypowy koncert: grupa osób występujących w najsłynniejszych zielonogórskich kabaretach skrzyknęła się, by razem grać i śpiewać utwory Beatlesów :)

Jak napisał na swojej stronie Wł. Sikora, "nie żeby jakoś specjalne świetnie, nie żeby czysto - ale czad był jak rzadko. Klimat imprezy, piski, krzyki, pomyłki i przede wszystkim muzyka Beatlesów w brzmieniu jak najbardziej zbliżonym do oryginałów - na tyle na ile było nas stać." Muszę przyznać, że nie sposób się z tym nie zgodzić, bowiem -- jak na "amatorów" -- kabareciarze poradzili sobie naprawdę nieźle :)

Zlepek fragmentów z koncertu do obejrzenia na stronie http://www.sikora.art.pl, a konkretniej tutaj.

Największym zaskoczeniem było dla mnie odkrycie, że podczas występu zebrana w Gębie publiczność miała okazję usłyszeć nie tylko beatlesowskie "pewniaki", ale także utwory zdecydowanie mniej znane, np. Fixing a Hole, Magical Mystery Tour czy nawet Do You Want To Know A Secret; można więc domniemywać, że znajomość repertuaru Fab Four wśród przedstawicieli ZZK plasuje się co najmniej powyżej przeciętnej ;).

Jeśli ktoś byłby ciekawy, to wśród występujących rozpoznałam następujące osoby:
jako "John" wystąpił Władysław Sikora (niegdyś kabaret Potem, teraz Adin, niepodważalny filar ZZK i chyba kabaretu w Polsce w ogóle)
na "stanowisku" George'a -- Leszek Jenek (niegdyś Potem, teraz Ciach -- btw, nawet "sierżantowe" wąsy sobie sprawił :D)
oprócz nich w poszczególnych utworach śpiewali:
Janusz "Jasiu" Rewers z kabaretu Ciach (np. Fixing a Hole)
Jarosław Marek Sobański z kabaretu Słuchajcie (I Saw Her Standing There)
Malgorzata Szapował i Magdalena Mielczak z kabaretu Słoiczek po Cukrze (np. Magical Mystery Tour)
Ewa Stasiewicz z kabaretu Hłynur (Free As a Bird)
Tomasz Łupak z kabaretu Słuchajcie (You're Going To Lose That Girl)
Co do reszty nie jestem pewna, ale może ktoś z Was wie ;)

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Polski Kabaret
PostWysłany: Czw Maj 20, 2010 12:47 am 
Offline
starszy fan sztabowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 19, 2010 11:26 pm
Posty: 62
Miejscowość: Gostyń/ Zielona Góra
Witam.
Jest to mój pierwszy post na tym forum i od razu się przedstawiam. Nazywam się Marcin Owsik Osiewicz i jestem pomysłodawcą wyżej wspomnianego koncertu the beatles made in gęba. Sam wybierałem repertuar. jak ktoś chce obejrzeć sobie ten koncert to piszcie, wtedy wrzucę go na jakiś serwer i będziecie mogli go sobie ściągnąć. Aha i jestem FAANEM The Beatles. będziemy jeszcze grac ten koncert w lidzbarku warmińskim tego roku. zapraszam w sierpniu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Polski Kabaret
PostWysłany: Czw Maj 20, 2010 6:19 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Serdecznie witamy w naszych skromnych szeregach! :)
Gdy pisałam ten post o koncercie nie przypuszczałam, że kiedyś w temacie odezwie się sam Pomysłodawca 8)

Ja byłabym zainteresowana obejrzeniem koncertu. A czy istnieje jakieś nagranie z wydarzenia, o którym pisał macho w tym wątku?

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Ostatnio edytowany przez Rita, Czw Maj 20, 2010 11:18 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Polski Kabaret
PostWysłany: Czw Maj 20, 2010 7:44 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Cze 09, 2004 11:47 pm
Posty: 316
Miejscowość: 21/4
Cześć Owsik!
Chętnie zobaczylibyśmy zapis wydarzenia... ale jeszcze chętniej przyjechalibyśmy do Lidzbarka :)
Znana jest jakaś konkretna data Waszego występu? :D

_________________
Everybody has a sense of childlike wonder!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Polski Kabaret
PostWysłany: Czw Maj 20, 2010 9:07 pm 
Offline
starszy fan sztabowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 19, 2010 11:26 pm
Posty: 62
Miejscowość: Gostyń/ Zielona Góra
Rita napisał(a):
Serdecznie witamy w naszych skromnych szeregach! :)
Gdy pisałam ten post o koncercie nie przypuszczałam, że kiedyś w temacie odezwie się sam Pomysłodawca 8)

Ja byłabym zainteresowana obejrzeniem z koncertu. A czy istnieje jakieś nagranie z wydarzenia, o którym pisał macho w tym wątku?

Mam zapis video z obydwóch koncertów, ale wrzucę tylko ten drugi, czyli ten z marca tego roku.
Oto link http://www.badongo.com/file/21669373
( all you need is love zagnaliśmy tak, że nie da się tego słuchać - sorry)

Jeżeli chodzi o tamten, to nie chce mi się za bardzo konwertować i wrzucać tak dużego pliku Poza tym na stronie Władka Sikory możecie sobie obejrzeć fragmenty. Jeżeli chodzi o dobór utworów to starałem się nie brać tylko hiciorów, ale tez nie chciałem przesadzić z nieznanymi dlatego odpadł The Walrus (jeden z moich ulubionych). Teraz chcemy poszerzyć repertuar. chcę dodać Penny Lane, Getting Bether (uwielbiam ten kawałek), może Blackbird i chyba Ob-la-di, Ob-la-da. A tak naprawdę to bym chciał wszystkie zagrać. Może mi się uda nakłonić chłopaków na Helter Skelter.
Koncert ma się odbyć jakoś w przedziale 18-22 sierpnia tego roku.

aha i jeszcze jedno: Paul jest nieziemskim basistą. Kurde śpiewać i grac te partie, które on tam gra w oryginałach, to jest wyczyn, ale ćwiczyłem i ćwiczę nadal no i kurde daję radę chyba. Sami się przekonacie zresztą i ocenicie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Polski Kabaret
PostWysłany: Pią Maj 21, 2010 12:00 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Cze 09, 2004 11:47 pm
Posty: 316
Miejscowość: 21/4
Dzięki, ja już ściągam :)
Silna grupa pod wezwaniem na Lidzbark już się czai... jeśli będziesz miał jakieś dodatkowe info w sprawie daty to daj znać!

Dziś wieczorem postaramy się z machonem obejrzeć Wasz występ :D

_________________
Everybody has a sense of childlike wonder!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Polski Kabaret
PostWysłany: Pią Maj 21, 2010 4:33 pm 
Offline
starszy fan sztabowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 19, 2010 11:26 pm
Posty: 62
Miejscowość: Gostyń/ Zielona Góra
No to się cieszę. Jak tylko będę miał konkretne info co do tego koncertu w Lidzbarku Warmińskim, to od razu dam Wam znać.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY