Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 7:53 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Sob Gru 24, 2005 10:59 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lut 24, 2005 12:38 pm
Posty: 847
Miejscowość: Warszawa
Jak długo wierzyliście w św. Mikołaja? I jak się dowiedzieliście, że on nie istnieje?

Wasz Maveric wierzył w Mikołaja dość długo, bo do 10 roku życia! Dodawał on swoistej magii tym świętą. Tej magii teraz mi bardzo brakuje. Wierzenie w św. Mikołaja było czymś pięknym (szczególnie robienie zasadzek na niego) i zdecydowanie brakuje mi tego uczucia. Dowiedziałem się od tych papli z telewizji. Pobiegłem do dziadka i spytałem się.
Ja: Dziadek! Dziadek, niech mi powie, ale szczerze. Czy ten Mikołaj to istnieje, czy nie? Istnieje prawda?
Dziadek: No wiesz... Nie, ale... ale istniał i na pewno patrzy na nas z góry. A tu na ziemi to jest taka tradycja (zaczął mnie pocieszać itd.)
Informację tą przyjąłem jak na mężczyznę przystało (czyt. wyłączyłem TV i poszedłem się najeść)

P.S. : Tak naprawdę to Mikołaj istnieje... Plotka, która powstała i głosi, że Mikołaj dawno umarł jest całkowicie wyssana z palca. Ktoś upozorował jego śmierć (pewnie ten Dziadek Mróz). Na kim, to na kim, ale na mnie to polegać możecie.

_________________
I ty Brutusie przeciwko mnie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Gru 24, 2005 3:37 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 9:55 pm
Posty: 393
Miejscowość: Bielsko - Biała
Ja wierzyłam w Mikołaja, wierzę i będę wierzyc!

Tak na poważnie, to przestalam około 8 roku życia, gdy nakryłam moją mamę, jak kladła mi prezent koło łóżka...Myślała że śpię, a ja nie spałam...Trochę się tym przejęłam, ale nie za bardzo. Od pewnego czasu podejrzewałam, że coś z tym Świętym nie tak :D

Później udawałam, że wierzę, bo to było bardzo przyjemne, pisać te listy itd. A teraz już za późno na takie udawanie :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Gru 24, 2005 7:36 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Lip 14, 2003 10:22 am
Posty: 650
Miejscowość: Mikołów / Gdańsk
Mikołaj nigdy nie był dla mnie specjalnie istotny, dość szybko dowiedziałem się, że prawdziwy św. Mikołaj żył dawno temu i był biskupem, a nie śmiesznym brodatym grubasem :wink: I jakoś było to dla mnie takie naturalne.
Poza tym Mikołaj nigdy ani trochę nie kojarzył mi się ze świętami Bożego Narodzenia, jedynie z 6. grudnia.

_________________
Pozdrawiam, Adam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Gru 25, 2005 11:57 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Ja, głupio się przyznać w Świętego Mikołaja nie wierzyłam nigdy. Zawsze wiedziałam, że to takie sobie bajki (tym bardziej, że brodaty grubasek w czapeczce i czerwonym ubranku to wymysł koncernu Coca-Cola BTW :wink: ). Zawsze wiedziałam, że to nie on stoi za tymi rzeczami, które dzieją się 6 i 24 grudnia, ale do 4/5 roku życia bałam się ludzi, którzy odgrywali rolę "Dziadka Mroza" :wink:
To smutne, ale nigdy w Świętego Mikołaja nie wierzyłam.

PS: No chyba, że w tego prawdziwego, który żył tysiąc lat temu :wink:

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Gru 25, 2005 3:39 pm 
Offline
Admiral Halsey

Rejestracja: Nie Lut 29, 2004 6:58 pm
Posty: 501
Miejscowość: Polonia -Bydgoszcz-Fordon
hmmm ja wierze nadal w św. Mikolaja. Może nie tego z opowiesci ale takiego dobrago przewodnika ludzkich dusz,niosącego pokoj i radosc.

:D


Papasie

_________________
8 grudnia 1980-Dzień w którym pękło niebo.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Gru 25, 2005 7:22 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Pią Gru 16, 2005 3:08 pm
Posty: 110
Miejscowość: Bydgoszcz
ja mialam moze z 6 lat, jadlam z bratem i tat ogorkowa zupe, i moj brat zaczal mnie przedrzezniac, ze jeszcze wierze w Mikolaja i Gwiazdora, no to kazalam ojcu potwierdzic, ze to ja mam racje. Dalszy ciag dosc schematyczny. Niby mi ideologia nie padla, i nie zalalam sie lzami, ale tez zupy juz nie dojadlam ;)
Gorzej bylo jak kilka lat wczesniej brat mi powiedzial, ze Jezusek w zlobku, ktorego ogladalam w TV nie jest prawdziwym Jezuskiem, tylko lalka. :lol:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Gru 26, 2005 12:07 am 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 14, 2005 9:32 pm
Posty: 373
...dopóki babka w podstawówce nam nie powiedziała, że tak naprawdę, to rodzice kupują prezenty... :(


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY