Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 6:24 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Czw Lis 24, 2005 6:26 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Właśnie. Czy są jakieś kawałki, które namieszały w waszych główkach i w życiu w ogóle?
U mnie jest kilka, które spodowodowały, że stałem się innym człowiekiem:

The Beatles - 'I Want You'
Budgie - 'Parents'
Dead can Dance - 'Persephone'
Black Sabbath - 'War Pigs'
Led Zeppelin - 'Dazed And Confused' (wersja z The Song Remains The Same)
King Crimson - 'Starless'
Closterkeller - 'Graphite'
Lacrimosa - 'Die Strasse Der Zeit'
Pink Floyd - 'Echoes'
Genesis - 'The Cinema Show'
Van Der Graaf Generator - każdy(!) utwór z 3 plyt z lat 1970-71
Megadeth - 'Holy Wars'

A czy Wy też macie jakieś przełomowe utwory Waszego życia?

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lis 25, 2005 9:34 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Szła Dzieweczka Do Laseczka.

Pierwsza chyba piosenka jaką pamiętam.
Na pianinie wygrywał ją pięknie mój nieodżałowany dziadek.
:)

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lis 26, 2005 1:35 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Rewelacja! :)
...ale pózniej juz nic przełomowego nie było?

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lis 28, 2005 12:15 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Z podobnego okresu pamiętam ćwiczoną w auli na jakąś akademię szkolną pieśń i taniec:

Zasiali górale

(trojak)
Zasiali górale owies, owies,
Od końca do końca, tak jest, tak jest!
Zasiali górale żytko, żytko,
Od końca do końca wszystko, wszystko!

A mom ci ja mendelicek,
W domu dwa, w domu dwa!
U sąsiada śwarnych dziewuch
Gromada, gromada.
A mom ci ja trzy mendele,
W domu dwa, w domu dwa!
Żadna mi się nie podoba,
Tylko ta, tylko ta!

Zasiali górale owies, owies,
Od końca do końca, tak jest, tak jest!
Pożęli górale żytko, żytko,
Od końca do końca wszystko, wszystko.

A na polu góraleczek
Gromada, gromada,
Czemużeś się wydawała,
Kiejś młoda, kiejś młoda?
Czemużeś się wydawała,
Kiejś mała, kiejś mała?
Będzie z ciebie gospodyni
Niedbała, niedbała!

Do dziś męczy mnie ta melodia :oops: 8)

Z nieco późniejszego okresu pamiętam jak po raz pierwszy w TV (zdaje się że to był 1980) pojawiła się Pszczółka Maja.
No!... To był hit!
Wszyscy to śpiewali i wszędzie, a Wodecki (wykonawca piosenki w bajce) był niemalże bohaterem narodowym! 8)
Ja osobiście spiiewałem ten hymn na wczasach na jeziorem w jakimś konkursie turnusowym. Był czad 8)

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Gru 14, 2005 11:38 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 14, 2005 9:32 pm
Posty: 373
Jest tych kawałków tak dużo, że nie będę wymieniał.
ale np Beatlesi (wszystko... prawie) :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Gru 14, 2005 11:46 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Strawberry Fields Forever, Lucy in the Sky with Diamonds, Across The Universe i Two Of Us.

Od tego zaczął się przełom totalny w moim życiu, totalny przewrót. Ja wcześniej prawie w ogóle nie słuchałam muzyki tak wiecie, z pasji... tylko był to raczej dodatek :shock: :roll: :oops: (ja nie wiem jak mogłam w ten sposób kiedyś myśleć :wink: :lol: ).

Co najdziwniejsze to były pierwsze utwory, które pokochałam (nie "spodobały mi się" tylko po prostu oszalałam na ich punkcie) po pierwszym przesłuchaniu. Zwłaszcza Strawberry Fields Forever...
ale to pewnie dlatego, że tę piosenkę przesłuchałam jako pierwszą z czterech wymienionych powyżej :wink:

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Gru 15, 2005 12:13 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lut 24, 2005 12:38 pm
Posty: 847
Miejscowość: Warszawa
In My Life
No Reply
Misery
Please Please Me
Let It Be
Mean Mr.Mustard
Come Together
Across The Universe
No More Lonely Nights
Nobody Loves You
God
Free As A Bird
While My Guitar Gently Weeps
Tommorow Never Knows
Getting Better
It Won't Be Long

<-- Te utwory (chco jest na pewno więcej) wpłynęły i odmieniły moje życie... dały mi wiele do myślenia... :|

_________________
I ty Brutusie przeciwko mnie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Gru 15, 2005 5:39 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Ale jak możecie to sięgajcie też poza Beatlesowski światek. :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Gru 15, 2005 8:11 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 14, 2005 9:32 pm
Posty: 373
ależ sięgamy sięgamy :)
bardzo lubię zespoły z przełomu lat 60/70 - słucham tego dość obficie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Gru 15, 2005 8:32 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lut 24, 2005 12:38 pm
Posty: 847
Miejscowość: Warszawa
Dla mnie świat poza Beatlesami nie istnieje

_________________
I ty Brutusie przeciwko mnie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Gru 15, 2005 8:43 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Widzisz Piotrek, u mnie jeśli chodzi o muzykę jako o pasję wszystko zaczęło się właśnie od The Beatles... można powiedzieć, że w pewnym sensie otworzyłam się przez nich również na inną muzykę :wink: dlatego też podałam trzy utwory, od których wszystko zmieniło swój tor.
Możnaby jeszcze powiedzieć, że ważną (co nie znaczy, że jakoś niezwykle ambitną :wink: ) dla mnie piosenką były "Włosy" i "Człowiek z liściem na głowie" Elektrycznych Gitar :wink: Nie, żeby te słowa były głębokie, ale po nich dotarłam do dużo bardziej ciekawych i inteligentnych tekstów Kuby Sienkiewicza :D

A jak byłam mała i niewiele wiedziałam o czymkolwiek to najważniejszym utworem w moim życiu był "Always Look On The Bright Side Of Life" :wink: :lol: :lol: do tej pory nie wiem dlaczego, ale wiecie, jak czasem coś małemu człowiekowi strzeli do głowy to nie ma zmiłuj! :lol:
Pamiętam, że jak wariatka skakałam po całym domu i nuciłam tę melodię :wink: W tym samym wieku strasznie ważne (choć nie rozumiałam ani słowa) były "Mamma","Land Of Confusion" i "I Wish It Would Rain Down" (władza opowiadała mi, że podobno wolałam oglądać teledysk do tej piosenki zamiast bajek :shock: :wink: :roll: zaiste byłam kopnięta :P ) ale to już zupełnie inna historia :lol:

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Gru 15, 2005 9:01 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Z nie-Beatlesów, pierwsze nagrania jakie pamiętam to Remedium w wykonaniu Maryli Rodowicz (wsiąść do pociągu byle jakiego...)
Rivers of Babylon Boney M
Dancing Queen Abby
Felicita Al Bano i Romina Power
a więc pop,
(te nagrania były wtedy nowościami jak je usłyszałem, i do dziś je kocham :) )
dopiero później pojawił się w mym życiu rock'n'roll, a to za sprawą Shakin'a Stevensa, ale to była już pierwsza połowa lat osiemdziesiątych,
potem była fascynacja Madonna (połowa lat 80), no a potem Czerwone ?Gitary i od razu przejście na Bitli 8) (koniec lat 80 do dzisiaj)

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Gru 15, 2005 11:10 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 11, 2003 10:18 pm
Posty: 139
A więc...NAJBARDZIEJ PRZEŁOMOWE... dla mnie

ok 1992 Ennio Morricone - mój pierwszy kontakt z muzyką... Miałem wtedy chyba ze 4-5 lat

ok 1997 Ask me why - The Beatles - od tej piosenki zaczęła się moja przygoda z Beatlesami

sierpień 2003 - otrzymałem pierwsze bootlegi od Kasi (dzięki!) Zostałem kolekcjonerem bootlegów,

jesień 2003 - dostałem bootleg Black Album z sesji Get Back

zima 2003 Good Times Bad Times - Led Zeppelin - bardzo ważny moment w moim rozwoju muzycznym, po raz pierwszy wyszedłem poza "Beatlesowski Światek" jak niektórzy to ujeli.

wiosna/lato 2004 All Along The Watchtower - w wykonaniu Jimiego Hendrixa,

wiosna 2005 End Of The Night - The Doors

lato 2005 I Can't Stop - Aardvark - ważny moment, poważnie zainteresowały mnie nieznane progresywne zespoły lat 70....


hm... jak coś sobie przypomne to dopisze


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Gru 16, 2005 11:15 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Pią Gru 16, 2005 3:08 pm
Posty: 110
Miejscowość: Bydgoszcz
a ja powiem, ze "we are the champions" queen.
Bo kiedy uslyszalam ja po raz pierwszy wymarzylo mi sie, ze tez kiedys powiem "we are the champions". Powaznie. Ten utwor zawsze daje mi ogromnego kopa energetycznego. Nie ma dla mnie niczego bardziej motywujacego, niz przypomnienie sobie tego uczucia, kiedy jakos mala dziewczynka zapragnelam powiedziec o sobie "the champion". ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lip 14, 2007 7:46 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Lut 26, 2007 10:19 pm
Posty: 256
Miejscowość: Warszawa
Moje życie poważnie zmieniły piosenki :

Nirvana - "Smells Like Teen Spirit"
Red Hot Chili Peppers - "Under The Bridge" (z dzieciaka stałem sie człowiekiem dorosłym skłonnym do głębokich refleksji)
Queen - "It's A Hard Life"
Roy Orbison - In Dreams (ten utwór zmienił wiele w moim życiu i to całkiem niedawno dzięki niemu spotykam się z pewną dziewczyną , w snach)
The Beatles - "In My Life" podobnie jak Black Sabbath - "Changes" (skłania do głębokiej refleksji i zwraca uwage na pewne sprawy , które warto zmienić w swoim życiu .)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lip 17, 2007 10:36 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 8:55 pm
Posty: 1041
Miejscowość: Warszawa
Jest wiele utworów, które się pojawały nagle i zmieniały świat dookoła.

"Rhapsody In Blue" George'a Gershwina. To właśnie Gershwin był moim pierwszym Georgem, na długo zanim się pojawił Harrison :) Lekcja muzyki w podstawówce (piąta albo szósta klasa). Pierwsze dźwięki, glissando... To było Odkrycie. Byłam nieszczęśliwa, kiedy pani wyłączyła odtwarzacz po niecałej minucie. Kilka dni później dostałam Płytę. To była moja pierwsza poważna płyta, której naprawdę potrzebowałam i pragnęłam. Cała "Błękitna Rapsodia" moja! Ile razy już jej słuchałam? Porównywałam różne wersje? Dzięki Gershwinowi przestałam po prostu lubić muzykę; pokochałam ją.

"Wouldn't It Be Loverly"- piosenka z musicalu "My Fair Lady". Mój piewszy film z Audrey Hepburn. Przesympatyczna dziewczyna z bukiecikiem fiołków i językiem w tak czarujący sposób kaleczącym angielski... Jak tu jej nie uwielbiać?

"Please Please Me" - tą historię już znacie ;) Siedziałam po uszy w Gershwinie, musicalach, a tu nagle przychodzi do mnie ta prościutka melodia. Nawet trochę się zawstydziłam, że ta prostota do mnie przemawia, że przecież... no nie... nie mogłam powiedzieć, że t jts gorszeod George'a. To było INNE. I sami widzicie, co się ze mną porobiło :)

"God Only Knows" by The Beach Boys in the style of "Eleanor Rigby" by The Beatles. 19. maca 2005 (pamiętam, zapisałam, bo już wtedy poczułam, że to początek czegoś wielkiego). Jamie Cullum... Ten chłopak potrafi w głowie zawrócić.

"Bohemian Rhapsody" - no i mamy moją drugą rapsodię. Znałam Queenów wcześniej, w końcu ich muzyka często gości w nazym domu. Jednak czas Odkrycia przyszedł później. Zaczęło się od tego, że Mama jechała ze swoimi przyjaciółmi na narty. I zobowiązała się zapewnić muzykę do samochodu. Tata wziął masę płyt, przegrywał je na komputer, a wybrane utwory zbierał na składanki (żeby nie brać oryginałów w podróż, bo szkoda ich). Muzyki było sporo, Beatlesi też. Składanki trafiły do cielaka - tak zostało nazwane moje etui na płyty z krowimi łatkami (-no i... kiedy puenta? -cieprliwości)... Po powrocie z nart zwrócono mi cielaka. Część płyt oddałam od razu, bo ja wiem, że fajne, ale co mi mają miejsce zapychać ;) Część jednak została. Cielak nie był używany przez jakiś czas aż do wyjazdu na Mazury. I tam stało się. Siedzialam w domku i wymyślałam, co tu sobie wrzucić "na talerz". Ano, czemu by nie wziąć starej składanki z Queen? Ach! Znajome przecież dźwięki, a brzmią tak, jakbym właśnie pierwszy raz słuchała muzyki!... Inne utwory ze składanki, wszystko znane i lubiane... Chociaż nie, na pewno jeden utwór był dla mnie nowy. Wtedy nie wiedziałam, jak się nazywa, ale potem dostałam go od Oli, mojejrudej koleżanki i wtedy wróciło: "Innuendo". Hehe, pewnie nie muszę opowiadać, jak zwariowałam na punkcie "A Night At The Opera". Wiele cudownych godzin spędziłam z tym albumem.

"Apples And Oranges" Pinka Floyda - ktoś mi dedykował ten utwór ;) Ktoś miał nosa, bo ta piosenka do mnie trafiła. A potem było "Flaming". A potem... poleciało... Decydujący moment - nic zaskakującego: Shine On You Crazy Diamond. To już dało mi pewność, że w tym zostanę na dłużej. Dzięki dla rudzielca i małej Schu.

To są chyba takie najnajważniejsze. Aż żal tych innych... "Across The Universe", "The Song We Were Singing", "How?", "All Things Must Pass", "The End" Doorsów, "Summer 68'"... Z nowszych: "Thank You For The Music", "Handle With Care"... Moje drogowskazy. To wszystko jest we mnie.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 98 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY