Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Kwi 25, 2024 2:05 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Enneagram
PostWysłany: Pią Lis 04, 2005 1:15 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
natrafiłem w necie na taki smieszny tescik

http://www.enneagram.pl/

Wiec z nudow przeprowadziłem go sobie...wyszedł mi typ "idealista" (czyli 1 z gałęzią w 9) i...oto jego opis...w którym zatkało mnie szczególnie jak przeczytałem sławy z pośród 1z9

Jedynka ze skrzydłem dziewięć: 1w9 - "Idealista"

Jedynka z tym skrzydłem ma podobną do dziewiątki aurę spokoju, choć nadal możliwe są u niej wybuchy gniewu. Często jest introwertyczna i sprawia wrażenie nieobecnej zupełnie jak piątka. Ma tendencję do tworzenia zasad, które rzadko zadowalają innych, ale to też jest jej siła. Gdy jedynka jest zdrowa, może obiektywnie patrzeć na świat, jest spokojna i pościągliwa w swoich ocenach. W ubiorze często jest bardzo tradycyjna i konserwatywna. Wiele jedynek z tym skrzydłem preferuje ubranie funkcjonalne i odpowiednie do okazji, ale niczym się nie wyróżniające.
Gdy jest w stresie, może mieć zbyt wysokie oczekiwania, wymagać od innych rzeczy, które nie są możliwe do realizacji przez przeciętną osobę. Może okazywać polityczne i socjalne opinie, które są logiczne ale bardzo rygorystyczne i całkowicie pozbawione współczucia lub jakichkolwiek innych ludzkich emocji. Najważniejsze stają się zasady, nie zależnie jakim kosztem. Jedynka może być bezlitosna i nieświadomie okrutna.

Słynne jedynki ze skrzydłem dziewięć: Harisson Ford, Gorge Bernard Shaw, Michael Dukakis, Katherine Hepburn, Judie Foster, George Harrison .

Nastepnie przegladnąłem wsyztskie inne typy i spośród Beatlesów(itp.) znalazłem jeszcze tylko Ringo i Yoko...

sprawdzcie się...trest zajmuje jakieś 5-10 minut.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lis 04, 2005 1:38 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Lip 14, 2003 10:22 am
Posty: 650
Miejscowość: Mikołów / Gdańsk
Zrobiłem to sobie już jakiś czas temu 8) Wyszło mi 4w5, czyli Włóczęga (tudzież Indywidualista z silnym wpływem Obserwatora :wink: )
O ile dobrze zrozumiałem tę stronę to do mojej osobowości odnosi sie cały opis typu 4, a skrzydło 5 jest jedynie dodatkiem... no ale nie będę tu tego wszystkiego wklejał :wink: A więc tylko samo 4w5:

Czwórka ze skrzydłem pięć: 4w5 - "Włóczęga"

Skrzydło 5, daje czwórce introwertyczne zachowanie, odsuwanie się od innych, złożoną osobowość. Ta czwórka może być intelektualistką ale posiada wyjątkową głębię uczuć. Jest otwarta na duchowe i estetycznie doznania. Znajduje wiele znaczeń dla prawie wszystkich zdarzeń. Może posiadać silną potrzebę i umiejętność aby realizować się artystycznie. Samotnik, wygląda tajemniczo i jest trudna do "rozszyfrowania". Do świata zewnętrznego podchodzi z rezerwą, ale wewnętrznie bardzo go przeżywa. Gdy się w końcu otwiera, to bardzo gwałtownie i całkowicie, bez żadnych oporów.
W stresie, 4w5 bardzo łatwo popada w alienację i depresję. Wiele czwórek z tym skrzydłem ma odczucie zupełnej inności, jakby pochodziły z innej planety. Narzeka na swój obecny los, wspomina i przeżywa wiele razy zdarzenia z przeszłości. Dość często ma posępne oblicze, odsuwa się od innych z uczuciem zawiedzenia lub poczuciem wstydu. Żyje we własnym świecie bólu i straty. Może mieć bardzo chorą duszę, wyobrażać sobie i interesować się własną śmiercią.

Słynne czwórki ze skrzydłem pięć: Vincent van Gogh, Kurt Cobain, Edgar Allan Poe, Johnny Depp, Bob Dylan, Ingmar Bergman.


P.S. Mój kumpel po przeczytaniu o 4w5 i ogólnie o czwórce stwierdził, że z takim typem osobowości "to tylko wziąć i się powiesić" :lol: :wink:

_________________
Pozdrawiam, Adam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lis 04, 2005 10:57 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
No to ja jestem 5w4 i czuje sie z tym dobrze ;)

Oto czesc opisu:

<B>Piątka w skrócie</B>

Piątka to typ introwertyczny, ciekawy świata, z potrzebą wiedzy o nim, analityczny i wnikliwy. Potrzebuje prywatności aby przemyśleć wszelkie sprawy i uzupełnić energię życiową.

(...)

<B>Piątka ze skrzydłem cztery: 5w4 - "Obrazoburca"</B>

Różnica między skrzydłami 4 i 6 w piątkach, jest taka sama jak między sztuką i nauką. Skrzydło cztery, daje piątce zmysł abstrakcyjny oraz intuicyjny odcień myślom, tak jakby piątka myślała za pomocą geometrycznych kształtów zamiast myśleć słowami lub realnymi obrazami. Piątka ze skrzydłem 4 może być artystycznie utalentowana i doświadczać emocjonalnych nastrojów jak czwórka. Połączenie intelektualnej i emocjonalnej wyobraźni. Ceni sobie świat filozofii i pięknego konstruowania myśli. Najlepszym dla niej światem jest połączenie umysłowych horyzontów i estetyki. Połączenie ciekawości i wrażliwości na odbiór z potrzebą tworzenia własnej unikalnej wizji.
Gdy 5w4 jest w stresie, wydaje się być jakby nieobecna, gdy jest o coś spytana, odpowiada szeptem. Jej zachowanie oscyluje pomiędzy chęcią odosobnienia, a przypływami przyjacielskiej troski. Może stać się nieuchwytna, niedostępna i abstrakcyjna. Zachowuje się jakby znajdowała się wewnątrz swojej kuli izolującej ją od świata. Czasem odnosi się wrażenie nieznacznego wywyższania się ponad innych. Wizerunek "nieobecnego profesora" dobrze opisuje piątki z tym skrzydłem. 5w4 jest niezwykle wrażliwa na otoczenie i uczucie zbytniej nadopiekuńczości innych. Bardzo przewraźliwiona na krytykę. Może bardzo wolno powracać do siebie po traumatycznych przeżyciach. Typowymi pułapkami dla 5w4 są izolowanie się i popadanie w melancholię oraz depersje o podłożu egzystencjalnym.

Słynne piątki ze skrzydłem cztery: Agatha Christie, Albert Einstein, George Lucas, David Lynch, Samuel Beckett, Stanley Kubrick, Stephen King, Freidrich Nietzsche.

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lis 04, 2005 8:30 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Robiłam już ten test i wyszło mi 4w5, co mnie trochę zdziwiło :wink:

O ile się orientuję taki sam wynik uzyskał już Adam, więc opisu nie będę powtarzać :wink:

PS: Aczkolwiek wynik naprawdę mnie zdzwił... :roll: :roll: :roll: :wink:

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lis 04, 2005 9:25 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Michelle, a ktory typ Twoim zdaniem lepiej do Ciebie pasuje? W sumie znam kilka osob, ktore juz sobie ten test robily i musze przyznac, ze wyniki byly zaskakujaco trafne. Nie idealne, ale przynajmniej w dobrym kierunku. A u Ciebie tak kula w plot?

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lis 04, 2005 9:51 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
hans80 napisał(a):
Michelle, a ktory typ Twoim zdaniem lepiej do Ciebie pasuje? W sumie znam kilka osob, ktore juz sobie ten test robily i musze przyznac, ze wyniki byly zaskakujaco trafne. Nie idealne, ale przynajmniej w dobrym kierunku. A u Ciebie tak kula w plot?


Żaden (nie tylko 4 czy 5, ale wszystkie 9) mi nie pasuje :wink: Przejrzałam wszystkie i w każdym jest mnóstwo cech, które kompletnie do mnie nie pasują. Chyba po prostu jestem jakąs totalną mieszanką :wink:
Albo test wyszedł dobrze, tylko ja sama siebie dobrze nie znam...

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lis 05, 2005 12:17 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Lip 14, 2003 10:22 am
Posty: 650
Miejscowość: Mikołów / Gdańsk
Michelle napisał(a):
Żaden (nie tylko 4 czy 5, ale wszystkie 9) mi nie pasuje :wink: Przejrzałam wszystkie i w każdym jest mnóstwo cech, które kompletnie do mnie nie pasują. Chyba po prostu jestem jakąs totalną mieszanką :wink:
Albo test wyszedł dobrze, tylko ja sama siebie dobrze nie znam...


Za to ja czytając o czwórce i 4w5 z przerażeniem odkryłem, że prawie wszystko do mnie pasuje :wink: Na szczęście jest kilka cech, które (mam nadzieję...) nie do końca się zgadzają :wink:

_________________
Pozdrawiam, Adam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lis 05, 2005 12:58 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Adam_S napisał(a):
Michelle napisał(a):
Żaden (nie tylko 4 czy 5, ale wszystkie 9) mi nie pasuje :wink: Przejrzałam wszystkie i w każdym jest mnóstwo cech, które kompletnie do mnie nie pasują. Chyba po prostu jestem jakąs totalną mieszanką :wink:
Albo test wyszedł dobrze, tylko ja sama siebie dobrze nie znam...


Za to ja czytając o czwórce i 4w5 z przerażeniem odkryłem, że prawie wszystko do mnie pasuje :wink: Na szczęście jest kilka cech, które (mam nadzieję...) nie do końca się zgadzają :wink:


Ja przejrzałam wszystkie numery (od 1 do 9) i większość kombinacji i... przysięgam - żadna do mnie nie pasuje. Jak już pasuje z jednego układu jedna lub dwie, to w tej samej kombinacji jest co najmniej 10 niezgodnych (albo mi się tak tylko wydaje)

Więc (tak jak już mówiłam), albo ten test nie przewidział mojej chorej osobowości :lol: albo po prostu sama siebie nie znam.
Może i jestem 4w5 tylko sama sobie z tego sprawy nie zdaję....a może nie chcę zdawać? :wink: :roll: :roll: :roll: :shock: :wink:

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lis 05, 2005 1:09 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
u mnie sie troche zgadza, ale bez przesady, jak to dość trafnie powiedział Hans , kierunek jest dobry, ale szczegóły zdarzają się chybione... np. o tych celach uświęcających środki (czy zasady uświęcające koszty) to lekka przesada, powiedziałbym że jest wręcz odwrotnie. Generalnie wyglada na to że te cechy dla "zdrowej" 1w9 mi pasują:) (z ubraniami bywa różnie- choć generalnie to prawda co tam piszą)

PS
ale i tak najbardziej podoba mi sie ten George:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Lis 06, 2005 4:16 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lut 24, 2005 12:38 pm
Posty: 847
Miejscowość: Warszawa
Ogólnie fajne! :) Ale jakiś tam test nie określi dokładnie naszych osobowości. Osobiście wiemy najlepiej jacy jesteśmy.

_________________
I ty Brutusie przeciwko mnie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lip 07, 2006 11:39 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Hehe, Nelya przypomniała mi o tym temacie. Pamiętam, że rozwiązując ten enneagram po raz pierwszy, obiecałam sobie, że za jakiś czas to powtórzę, by porównać wyniki. Przeglądałam wówczas wszystkie opcje i żadne nie wydawały się do mnie podobne, więc byłam niemal przekonana, że następnym razem rezultat będzie zupełnie inny od początkowego, i tym samym bedzie dowodem na sporadyczną omylność tego systemu.
A tu zaskoczenie! :lol:

Znowu 4w5 :!:
Stanowczo za mało o sobie wiem. :lol: :roll: :lol: :wink:

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lip 08, 2006 12:17 am 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Mar 02, 2006 12:16 am
Posty: 356
Miejscowość: Koszalin
Jak ja uwielbiam takie rzeczy!! Wyszło mi, że jestem 1w2 (mieszaninka Perfekcjonisty z Dawcą, czyli Adwokat). I muszę przyznać, że trochę rzeczy się zgadza:
Cytuj:
Gdy jest w stresie, może być bardzo gwałtowna i agresywna. Uważa się za jedyną osobę trzymającą się zasad. Ma przerost autorytatywnych ambicji i jest zarozumiała

Tylko dlaczego tylko moje złe cechy się zgadzają?

_________________
"And in the end, the love you take is equal to the love you make"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lip 08, 2006 12:46 am 
Offline
Lovely Rita

Rejestracja: Pią Kwi 14, 2006 8:44 pm
Posty: 373
a ja jestem 2w1 - Dawca Służący

zgadza się niepokojaco dużo :| ten admierny altruizm itede...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lip 08, 2006 6:29 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
4w5, wloczega! Ha! :D... No to juz wiem, czemu mi sie tak zgadalo z (przynajmniej, reszta z tych, z ktorymi sie tak skumplowalam nie ujawnila swoich wynikow) dwiema osobami stad :D. W moim przypadku zgadza sie niesamowicie duzo (az sie zataczalam ze smiechu w wielu momentach) a z kolei inne opisy, tylko bardzo czesciowo.. jedyne, z czym moglabym sie pomylic w samoocenie to 5w4.. Nie rozumiem tego tekstu kTwojego kolegi, Adamie, ze z takim typem osobowosci to tylko sie powiesic.. Chyba, ze chodzilo mu wprost o tendencje samobojcze (to wlasnie jest ten element, ktory sie kompletnie nie zgadza u mnie, dlatego myslalam, ze bede 4w7.. ae z cyzstej 7-mki nie mam az tak duzo wcale) Poza tym osoby z tym typem osobowosci - az podskoczylam, bo akurat wiekszosc tych osob (tworczosc) jest mi BARDZO bliska! Szczegolnie BERGMAN :!:, Poe i Cobain!!! I Dylan wlasciwie tez, chociaz nie AZ tak...

Magdo.. Pewnie chodzi o pewien trzon, ktorego nie jestes swiadoma, poniewaz jak prawdziwy indywidualista WYLAMUJESZ schematy.. hmm, trudno mi to ujac, bo tego nie bylo w opisie indywidualisty na stronie, ale to sie zgadza z tymi indywidualistami, ktorych znam.. Zdaje sie, ze tam jest gdzies napisane, ze 4ki sa trudne do rozszyfrowania, co moze oznaczac tez wlasnie to, o czym Ty piszesz... ale pewien trzon moze zostac.

A poza tym mozna to tylko zabawa.. ktora moze pomoc spojrzec uwazniej w siebie, i jako taka jest wartosciowa, ale nie trzeba jej traktowac jako ostateczny wyznacznik przeciez ;).

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lip 08, 2006 6:56 pm 
Offline
Lovely Rita

Rejestracja: Pią Kwi 14, 2006 8:44 pm
Posty: 373
Oprócz Yoko Ono wiem, że 2w1 była też Matka Teresa. Cóż, Yoko od zawsze darzyłam sympatią (jeszcze nie wiedziałam, kto to George, ale Yoko już lubiłam - związane z moją japoniomanią :D).

Najbardziej mnie i moją przyjaciółkę rozwala to, że ona jest Arystokratą, aja - Służącym :D Koledze dawałam 80% na bycie szóstką (Lojalista), on po zapoznaniu się z opisem dał sobie 100% - i jest szóstką faktycznie :D

Trudno mi mówić, ile z tego opisu zgadza się ze mną, bo... zawarte sa w nim oczywiste, jak dla mnie, rzeczy - może to własnie dobry znak? :)

"Etyka jest ważniejsza niż duma. ", "gdy jest smutna, ma tendencję do zamykania się w sobie i przeżywania silnych emocji wewnątrz.", "Uważa, że jej akcje są zupełnie usprawiedliwione poczuciem, że pomaga w dobrej wierze.", "Może równiez skupiać się tylko i wyłącznie na pomaganiu innym. Jest to dla niej sposób aby unikać roztrzygania dylematu czy trzymać się swoich zasad etyczno-moralnych czy słuchać swoich własnych potrzeb."...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Lip 09, 2006 8:38 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 29, 2006 10:16 pm
Posty: 420
Miejscowość: z Texasu
jestem 7w8 ("Realista"). moze i w paru pytaniach nie bylo mi tak latwo udzielic odpowiedzi ale przeprowadzilam to u siebie juz drugi raz i znow wyszlo mi tak samo.

Gdy jest zdrowa, siódemka ze skrzydłem 8 jest często chojna, towarzyska i wylewna. Ma skłonność do bycia wyjątkowo lojalną wobec przyjaciół, zwłaszcza do tych z podtypem socjalnym. Zagorzale broni tych, na których jej zależy. Może wydawać się głośna i niesforna, choć niektóre 7w8 są bardziej grzeczne i dowcipne. Lubi różne uroczystości, opowieści, kawały, jedzenie, podróże. Generalnie ma silne poczucie własnej wartości i zawsze stara się osiągnąć to czego chce. Ma talent do robienia czegoś z niczegoś. (...)
Gdy 7w8 jest w stresie, może stać się wymagająca, okazywać samolubną niecierpliwość i narcyzm. Gdy chce coś, to chce tego natychmiast. Agresywna, chce szybko zrobyć pieniądze, materialną pozycję i status. Może domagać się od innych, aby inni mówili jej to sama chce usłyszeć. Często jest perfekcjonistą. Moralizuje innych choć sama jest nieodpowiedzialna. Posiada amnezję na obietnice dawane z potrzeby chwili. Ma szczególną trudność z wiernością małżeńska.

Słynne siódemki ze skrzydłem osiem: Jack Nicholson, Anthony Quinn, Michael Caine, Clark Gable, Barbra Streisand, Joan Collins.


jesli o mnie idzie to niecierpliwosc i narcyzm odpadaja, nie mowiac juz o jakichs gwaltownych i agresywnych zadzach zdobycia materialnych rzeczy, to wlasnie agresje bym dala bardziej do stresu i do wszystkiego tylko nie tego co tu pisze. no, badz co badz ze szczegolami nielatwo by im bylo trafic. :) ale ogolnie, jak wiecej sobie o tym typie poczytalam, to teraz widze ze cholernie do mnie pasuje.

_________________
cjdkz oisof jui osuiousoi yuuuya!!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Lip 09, 2006 9:10 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Lip 14, 2003 10:22 am
Posty: 650
Miejscowość: Mikołów / Gdańsk
Ringo napisał(a):
Nie rozumiem tego tekstu kTwojego kolegi, Adamie, ze z takim typem osobowosci to tylko sie powiesic..

Wiesz, myślę ze mogło mu chodzić o takie fragmenty tego opisu jak na przykład:
"introwertyczne zachowanie, odsuwanie się od innych"
"W stresie, 4w5 bardzo łatwo popada w alienację i depresję"
"Narzeka na swój obecny los, wspomina i przeżywa wiele razy zdarzenia z przeszłości. Dość często ma posępne oblicze, odsuwa się od innych z uczuciem zawiedzenia lub poczuciem wstydu. Żyje we własnym świecie bólu i straty. Może mieć bardzo chorą duszę, wyobrażać sobie i interesować się własną śmiercią."
;)

Swoją drogą po zrobieniu tego testu zdałem sobie sprawę, że faktycznie dość często gdy się zamyślę zdarza mi się wyobrażac sobie własną śmierć... :roll: Tzn. może nie tyle sam moment śmierci, co całą późniejszą sytuację, reakcje ludzi itd... :roll:

_________________
Pozdrawiam, Adam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Lip 09, 2006 9:48 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
Adam_S napisał(a):
Ringo napisał(a):
Nie rozumiem tego tekstu kTwojego kolegi, Adamie, ze z takim typem osobowosci to tylko sie powiesic..
Wiesz, myślę ze mogło mu chodzić o takie fragmenty tego opisu jak na przykład:
"introwertyczne zachowanie, odsuwanie się od innych"
"W stresie, 4w5 bardzo łatwo popada w alienację i depresję"
"Narzeka na swój obecny los, wspomina i przeżywa wiele razy zdarzenia z przeszłości. Dość często ma posępne oblicze, odsuwa się od innych z uczuciem zawiedzenia lub poczuciem wstydu. Żyje we własnym świecie bólu i straty. Może mieć bardzo chorą duszę, wyobrażać sobie i interesować się własną śmiercią."
A wiesz, ze wlasnie to sa te fragmenty, ktore do mnie nie pasuja? Wlasnie dlatego myslalam, ze bede blizej entuzjasty. To znaczy.. pewna doza introwertyzmu owszem, ale nie posepnosc i bol.. Pamietam, ze wiele lat temu doszlam do wniosku, ze jestem polaczeniem "ekstrawertyka" z "introwertykiem", i to mocno w obie strony. Pamietam tez, jak wybijano mi to z glowy - to niemozliwe, to przeciwienstwa.. Silne zycie w swoim swiecie, zamykanie calych pol przed innymi, nadprzezywanie.. a jednoczesnie nadekspresja i wyrzucanie wielu innych uczuc.. gadulstwo ;) (co sie da zauwazyc chyba w moich postach, heh).. Bardzo niewiele osob (na palcach jednej reki) zdolalo to "uchwycic" w kontakcie ze mna.. Zreszta wlasnie inne cechy opisane w typie 4w5 dosc dobrze tlumacza ten paradoks. ;-).
A to, ze zdarza sie zastanawiac mi nad wlasna smiercia, nad samym momentem, i nad tym co potem - jak najbardziej, ale to chyba normalne? :roll: Z tym, ze "zastanawianie sie" to co innego niz "dazenie do" i "pragnienie" :D.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lip 10, 2006 10:58 am 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lut 15, 2006 1:54 pm
Posty: 272
Miejscowość: Przemyśl
Czwórka w skrócie

Tragiczny romantyk, ma bardzo wrażliwe odczucia i emocje, jest wrażliwy, czuły, spostrzegawczy.

Jak postępować ze mną
praw mi dużo komplementów. Wiele dla mnie znaczą
wspieraj mnie jako przyjaciel i partner. Pomóż mi kochać i doceniać siebie
szanuj mnie za mój wyjątkowy dar widzenia i moją intuicję
mimo, że nie zawsze lubię gdy się mnie pociesza gdy mam melancholijny nastrój, to jednak ktoś mógłby mnie trochę rozweselić
nie mów mi, że jestem przewraźliwiona lub zbyt przeczulona!
Co lubię w byciu czwórką
umiejętność znajdywania sensu życia i doświadczania emocji na głębokim poziomie
umiejętność nawiązania ciepłych i głębokich relacji z innymi
moja kreatywność, intuicja i poczucie humoru
bycie wyjątkową i bycie sporzestrzeganym jako wyjątkowa
łatwość odczuwania nastrojów innych ludzi
Co jest trudne w byciu czwórką
doświadczanie mrocznych nastrojów, odczucia pustki i tęsknoty
odczuwania wstrętu do siebie i poczucia wstydu, wierzenia, że nie zasługuję na miłość
odczuwania winy gdy zawiodę innych
odczuwanie zranienia lub bycia zaatakowanym gdy ktoś mnie nie zrozumie
poczucia bycia porzuconą
odczucia tęsknoty za tym czego nie mam

A właściwie to pisało, że jestem 4w5:
patrz Adam_S. :)

A wiecie co jest w tym najgorsze? To, że to prawda!!! :roll: Szok.

_________________
And in her eyes you see nothing
No sign of love behind the tears
Cried for no one
A love that should have lasted years!
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lip 10, 2006 12:57 pm 
Offline
Little Child

Rejestracja: Sob Cze 17, 2006 10:59 pm
Posty: 14
Miejscowość: Popławy
Jestem 4w5 :D :D . Pasuje to do mnie prawie na 100%. Rzeczywiście tu tylko można się zabić :cry: :evil: :wink: :) .

_________________
"Woman I know you understand
the little child inside the man."


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY