Komiksy

Tu można się przedstawić, umówić się na spotkania w realu, itd.

Re: Komiksy

Postprzez beatles » Pią Kwi 03, 2020 10:18 pm

Muszę zapytać ,czy to wyszło wydanie książkowe..bo patrzę na foto i widzę kapitan Żbik 1, i nie wiem czy to dodatkowe opakowanie na zestaw komiksów czy pojedyńcza książka..
pzdr
Awatar użytkownika
beatles
Lovely Rita

Miejscowość: Leszno

Postprzez bobski66 » Pią Kwi 03, 2020 10:37 pm

beatles napisał(a):Muszę zapytać ,czy to wyszło wydanie książkowe..bo patrzę na foto i widzę kapitan Żbik 1, i nie wiem czy to dodatkowe opakowanie na zestaw komiksów czy pojedyńcza książka..
pzdr

Pojedyńcza książka . Pierwszych 9 komiksów z serii, plus komiks zero czyli "Pięć błękitnych goździków" i gazetowa wersja "Dziękuję Kapitanie". Alternatywne okładki i sporo ciekawych dodatków. Całość liczy 384 strony i wydana została z trzema okładkami do wyboru.
Awatar użytkownika
bobski66
Beatlesiak

Miejscowość: New Salt

Postprzez beatles » Sob Kwi 04, 2020 8:51 pm

OK, z perspektywy czasu aż dziw ,że jest zainteresowanie tymi materiałami....pierwsze numery Żbika to prosta kreska i nic takiego co wzbudzałoby jakieś odczucia estetyczne..a jednak...no proszę.
pzdr :D
Awatar użytkownika
beatles
Lovely Rita

Miejscowość: Leszno

Postprzez bobski66 » Pią Sty 22, 2021 10:16 am

Awatar użytkownika
bobski66
Beatlesiak

Postprzez Ph.D. Jeremy Hillary Boob » Pią Sty 22, 2021 1:20 pm

Smutna wiadomość. :( Czytałem zaledwie kilka książeczek z Tytusem, ale zawsze mi się podobały. Trzeba będzie nadrobić zaległości.
alias Dawidsu
Awatar użytkownika
Ph.D. Jeremy Hillary Boob
Sierżant Pepper

Miejscowość: Nowhere Land

Postprzez bobski66 » Pią Sty 22, 2021 2:26 pm

Ph.D. Jeremy Hillary Boob napisał(a):Smutna wiadomość. :( Czytałem zaledwie kilka książeczek z Tytusem, ale zawsze mi się podobały. Trzeba będzie nadrobić zaległości.

Mam wszystkie księgi i zbieram również poboczne wydawnictwa Papcia Chmiela, książki, wycinki prasowe, stare Światy Młodych z mało znanymi historyjkami itp. itd. Polecam w szczególności pierwsze 16 ksiąg. Jestem równolatkiem pierwszej księgi z 1966 roku i kiedyś żartowałem, że Papcio z okazji moich urodzin rozpoczął wydawanie książeczek bym miał wesołe dzieciństwo.
Tak się składa, że przez "zarazę" siedziałem więcej w domu niż zwykle i przeczytałem dwie bardzo interesujące książki o Panu Chmielewskim, które bardzo polecam.
Image Image
Awatar użytkownika
bobski66
Beatlesiak

Postprzez macho » Pią Sty 22, 2021 10:53 pm

bobski66 napisał(a):kiedyś żartowałem, że Papcio z okazji moich urodzin rozpoczął wydawanie książeczek bym miał wesołe dzieciństwo

Ja całkiem na poważnie uważam, że to właśnie "Tytusy" ukształtowały nie tylko moje poczucie humoru... ale i sporą część mnie. Dlatego zawsze dziękowałem za setki godzin, którę spędziłem z książeczkami w dłoniach, po latach patrząc na to jako niezłą inwestycje w samego siebie...

Image

pozdrawiam
macho
Awatar użytkownika
macho
Beatlesiak

Miejscowość: Wrocław

Postprzez svarog » Sob Sty 23, 2021 2:10 am

bobski66 napisał(a):dwie bardzo interesujące książki o Panu Chmielewskim, które bardzo polecam.

Chętnie skorzystam z podpowiedzi :D

Uwielbiałem komiksy Papcia Chmiela, ale dopiero teraz dowiaduję się więcej na temat jego osoby.
you can boogie if you try
Awatar użytkownika
svarog
Sun King

Miejscowość: Kłobuck

Postprzez bobski66 » Sob Sty 23, 2021 7:13 am

Wczoraj o godzinie 20:10 premierę w TVP 1 miał film dokumentalny z 2020 roku o Papciu Chmielu. Film można obejrzeć na TVP VOD. Trzeba jednak wcześniej przebrnąć przez kilkanaście reklam.
https://vod.tvp.pl/video/papcio-chmiel,papcio-chmiel,51800020
Image
Awatar użytkownika
bobski66
Beatlesiak

Postprzez bobski66 » Czw Sty 28, 2021 3:26 pm

Myślałem, że to mój jedyny autograf śp.Henryka Chmielewskiego (Papcio Chmiela).
Image
A okazało się, że kilka lat temu kupiłem limitowaną wersję poza tytusowych historii zawartych w książce "Witek Sprytek i inne opowieści" i tam też podpisał się Papcio.
Image Image
Awatar użytkownika
bobski66
Beatlesiak

Postprzez bobski66 » Śro Sie 04, 2021 1:43 am

Wczoraj 80 urodziny obchodził Grzegorz Rosiński.
!!!
„Postacie traktuję jak aktorów. Jeśli grają dobrze, pozwalam im grać, jeśli nie, wyrzucam z pracy. Zawsze unikałem bycia modnym. Nie ma nic bardziej trwałego niż klasyczny styl rysowania. Kiedy rysuję drzewo, jestem drzewem, kiedy konia – jestem koniem”.
Grzegorz Rosiński
Image
Awatar użytkownika
bobski66
Beatlesiak

Postprzez bobski66 » Sob Wrz 11, 2021 12:44 pm

Z dobrymi komiksami jest podobnie jak z Beatlesami. Mamy już dawno wszystko (lub prawie wszystko), a kupujemy kolejne wznowienia. Po raz kolejny tak zrobiłem i już komiks zamówiłem. Szczególnie polecam wszystkim, którzy nie mają starszych wydań.
Image
Tom pierwszy kolekcji zawiera długą historię ZŁOTY PUCHAR poprzedzoną wstępem Pauliny Christy, wnuczki Mistrza. Przybliża najmłodsze lata Janusza Christy i jego artystyczną drogę do stworzenia KAJKA I KOKOSZA.
DODATKOWE INFORMACJE
Seria:Kajko i Kokosz
Format:216x285 mm
Liczba stron:160
Oprawa:twarda
Druk:kolor
ISBN-13:9788328149823
Data wydania:13 październik 2021
Numer katalogowy:491870
Awatar użytkownika
bobski66
Beatlesiak

Poprzednia

Wróć do Fani o sobie, nasze spotkania, zainteresowania_

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość