Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 10:07 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Jaki pomysł na kalendarz 2016 uważasz za najlepszy?
Ankieta zakończyła się Pon Cze 01, 2015 4:44 pm
1. Beatlesi i ich Fab-Samochody 0%  0%  [ 0 ]
2. Beatlesi i zwierzaki 0%  0%  [ 0 ]
3. Beatlesi z żonami / partnerkami 15%  15%  [ 2 ]
4. Kadry z Fab-filmów 15%  15%  [ 2 ]
5. Kadry z Fab-koncertów 8%  8%  [ 1 ]
6. Okładki solowych płyt Beatlesów 54%  54%  [ 7 ]
7. Zdjęcia Beatle People z Fabsami 8%  8%  [ 1 ]
8. Zdjęcia fanów w kontekście beatlesowskim 0%  0%  [ 0 ]
Razem głosów : 13
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pią Sty 08, 2016 4:17 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Mnie też się podoba ale właściwie to mamy już w kalendarzu sierpniowe zdjęcie Paula. Cały czas szukamy jednak KOLOROWEGO, DUŻEGO, ŁADNEGO Paula Z WĄSAMI z końca roku: listopad, grudzień


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sty 08, 2016 11:18 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Zrobiłem dzisiaj wersję, która chyba będzie ostateczna http://beatles.kielce.com.pl/KALENDARZ% ... beatle.pdf


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 09, 2016 1:25 am 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Szkoda, że zniknął kolaż zdjęć George'a i Pattie.

Mam kilka uwag do warstwy tekstowej kalendarza tak na szybko:

21 stycznia: ślub George'a Harrisona i Pattie Boyd. Ta Patrycja to mi jakoś tak Korwinem Mikke zalatuje ;)

Na ceremonii obecny jest Paul McCartney. John i Ringo od 13 stycznia są na wakacjach na Trinidadzie. Po ślubie młoda para leci na Karaiby.

Podpis do lutego: na wyspach Trinidad i Tobago.
Na zdjęciu: Ringo właśnie wygrał z Johnem w Monopoly.


Marzec - zdjęcie trafiło na okładkę płyty Yesterday and Today i tu mam problem z tą datą, bo czy zdjęcie rzeczywiście trafiło na okładkę płyty 15 czerwca?

Kwiecień: Konsekwentnie używałabym sformułowania Na zdjęciu: , a nie Foto

w ogrodach Chiswick House w Londynie
Paperback Writer/Rain bez spacji przed i po ukośniku

Parę razy tak jak 8 kwietnia nazwa wydarzenia "wychodzi" poza ramkę dnia, ale ufam, że jesteś tego joryku świadomy i zostanie to skorygowane ;)

Zielony napis o wsparciu dla świetlicy: Zadeklaruj proszę bez przecinka. I czemu jest to inaczej sformułowane niż w innych miesiącach?


Maj: Na zdjęciu: zamiast foto i bez spacji przy ukośniku

27 maja bez kropki na końcu

Czerwiec: Na zdjęciu: The Beatles nagrywają.... 16 czerwca 1966 roku w BBC Television Centre

30 czerwca: Budokan Hall, Tokyo to anglicyzm, lepiej Budokan Hall w Tokio (podobnie jak Circus-Krone-Bau w Monachium itd., jak bym dawała nazwy państw w nawiasach)

Sierpień: skandalu wywołanego przez wypowiedź Lennona, który w jednym z udzielonych wywiadów stwierdził, że chrześcijaństwo przeminie, a Beatlesi są już bardziej popularni od Jezusa. ... a członkowie Ku-Klux Klanu grozili śmiercią jego członkom (ew. grozili Beatlesom śmiercią).


Wrzesień: Na zdjęciu:
cudzysłów polski w tytule filmu, tj. pierwszy znak na dole

Październik: 22 października bez roku
George uczy się gry na sitarze i zmienia wizerunek


Poza tym nie wiem, jak mamy na przykład w kalendarzu takie info jak "Yellow Submarine", to może warto doprecyzować, czy chodzi o wydanie singla czy o sesję nagraniową itd.

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 09, 2016 1:58 am 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Czw Cze 10, 2004 9:36 pm
Posty: 145
Miejscowość: Sulechów
W opisie na styczeń jest drobny błąd.Zamiast Ringo jest Rino.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 09, 2016 3:42 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Cieszę się, że Rita tak wnikliwie prześwietliła kalendarzową propozycję, wychwytując usterek ileś tam (wszelakich), ale „cieszę się” dlatego, że obawiałem się, że tylko ja wiecznie CZEPIAM SIĘ :wink: uchybień różnorakich (faktograficznych, tłumaczeniowych, o językowych nie wspominając).

Dołączając się do ‘krytyki’ :wink: - kwietniowy podpis pod zdjęciem: Zdjęcie pojawi się na stronie A singla [Paperback Writer]. Na stronie B znajdzie się fotografia ‘rzeźnicka’.

To jest częste nieporozumienie. ORYGINALNE ANGIELSKIE single Beatlesów z lat 1962-1970 NIE MIAŁY obwolut ze zdjęciami - spośród 22 angielskich singli TYLKO DWA (Penny Lane / Strawberry Fields Forever oraz Let It Be) miały okładki ‘zdjęciowe’, cała reszta była zapakowana w ‘bezimienne koperty’.

Kwietniowe kalendarzowe zdjęcie ozdobiło 20-to rocznicową RE-EDYCJĘ singla Paperback Writer w latach 80. (i chyba też wydania tego singla na CD).

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 09, 2016 11:24 am 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Im więcej krytyki tym lepiej dla projektu. Bardzo dziękuję za uwagi. Większość z nich postaram się uwzględnić. Kalendarz powstaje z doskoku w warunkach zupełnego braku czasu. W różnych miesiącach jest różna czcionka, napisy z koncertami są na wysokości cyfr, a tytuły piosenek nad oznaczeniem dnia, itp. Wszystko jest kopiowane z różnych źródeł angielskich bo nie chciało mi się pisać samemu - stąd anglizmy. Zastanawiałem się nad tym już w momencie tworzenia ALE w obrębie jednego miesiąca wszystko jest w miarę spójne. Przeglądając kalendarz jak książkę ma się wrażenie misz maszu ale patrząc na jedną kartkę wszystko jest w zasadzie OK ...i chyba tak zostanie :D Poprawię literówki, a całą resztę w miarę, jak starczy czasu.

Nad niektórymi postulatami muszę się zastanowić. Np. "Na ceremonii był McCartney" to chyba jest rusycyzm bo on był podczas ceremonii, w jej trakcie, a nie NA niej. Dlatego użyłem "Obecny był McCartney". Była taka scena w "Psim Sercu" Bułhakowa, gdzie pies mówi, że "na egzekutywie stanęła sprawa", a osłupiały profesor domaga się się wyjaśnienia "co na czym stanęło?" :) Tak, że tu trzeba ostrożnie.

Pierwsza data ukazania się "Y&T" to 15 czerwca. Edycja ze zmienioną okładką to 20 czerwca. Co ja mogę? :)
W internetach jest nazwa własna : "Chiswick House AND Garden" ale chyba faktycznie Twoja propozycja jest zgrabniejsza.

Kolażu też żaluję ale nie był w całości z 1966 roku.

[Paperback Writer] Zdjęć może i nie było na obwolucie ale są naklejone bezpośrednio na płycie (1986). Trudno wchodzić w aż takie szczegóły, z którego roku jest singiel ze zdjęciem. W ogóle chciałem opisać szerzej sprawę butcher cover, wyjaśnić sprawę słów o Jezusie i kilka innych rzeczy ale nie ma jak, nie ma miejsca. Musi być hasłowo. Niech sobie fani szukają. Zresztą - zaproponuj krótki opis tego zdjęcia ...uwzględniając, że tam chyba obie strony są A :) Inne podpisy też możesz zaproponować.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 09, 2016 12:17 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Cze 10, 2004 12:43 pm
Posty: 153
Miejscowość: Nowhere Land
Bardzo fajnie, że w tym roku też będzie kalendarz. Dobry pomysł z fotkami z 1966 i dobra robota, Joryku. :) Sam chętnie zamówię dwie kopie.

Mam jednak parę uwag:

Napis "styczeń" jest niezbyt widoczny - lepiej napisać go białą czcionką.

Niektóre małe kalendarze miesięczne są na białym, a niektóre na półprzezroczystym tle.

Małe litery L i duże I są jakby pogrubione - tylko ja tak mam?

Napis "marzec" trochę brzydko wygląda, bo jest przesunięty, a na część, która nachodzi na walizkę jest mało widoczna. Może dać napis na środek i dodać mu cień?

8 kwietnia - napis wychodzi za ramkę.

Zdjęcie sierpniowe ma logo Getty Images, w rogu jest także numerek. Czy zostanie zmienione? Możnaby ew. próbować wymazać to dobrym programem graficznym.
W ogóle poszukałem trochę informacji na temat tego zdjęcia i ponoć pochodzi z koncertu w Sam Houston Coliseum z 1965(!) roku. Nie jestem ekspertem, więc nie mogę ani zaprzeczyć, ani potwierdzić, ale jeśli to prawda, to chyba trzeba je zmienić.

Napis "wrzesień" jest mało widoczny, lepiej dać go białą czcionką.

Napis "listopad" możnaby dać trochę wyżej, bo laseczka z P nachodzi na rękę Ringo i mało ją widać.

_________________
alias Dawidsu


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 09, 2016 12:36 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
admin_joryk napisał(a):
[Paperback Writer] Zdjęć może i nie było na obwolucie ale są naklejone bezpośrednio na płycie (1986). Trudno wchodzić w aż takie szczegóły, z którego roku jest singiel ze zdjęciem.

Chodziło mi o to, że skoro kalendarz dotyczy WYŁĄCZNIE roku 1966, to podpis pod kwietniowym zdjęciem MYLNIE sugeruje, że przyozdobiło ono WÓWCZAS singla Paperback Writer, podczas gdy w roku 1966 ten singiel ukazał się jako „goły”, zaś ze zdjęciem/zdjęciami - dopiero 20 lat później.

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 09, 2016 12:49 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Ph.D. Jeremy Hillary Boob napisał(a):
Napis "styczeń" jest niezbyt widoczny - lepiej napisać go białą czcionką.

Artysta, że tak powiem, długo się zastanawiał czy nazwy miesięcy w ogóle są potrzebne :)

Cytuj:
Niektóre małe kalendarze miesięczne są na białym, a niektóre na półprzezroczystym tle.

Artysta miał taką wizję :) Postanowił odsłonić trochę zdjęcie w tle, żeby była ładniejsza kompozycja.

Cytuj:
Małe litery L i duże I są jakby pogrubione - tylko ja tak mam?

Standardowa czcionka Arial. Nie wiem jeszcze, czy z tym będę walczył... Na wydruku nie powinno być źle.

Cytuj:
8 kwietnia - napis wychodzi za ramkę.

...eeee ...ten, tego ...jest to symbol, że Beatlesi przekraczają wszelkie granice :)

Cytuj:
Zdjęcie sierpniowe ma logo Getty Images, w rogu jest także numerek. Czy zostanie zmienione? Możnaby ew. próbować wymazać to dobrym programem graficznym.
W ogóle poszukałem trochę informacji na temat tego zdjęcia i ponoć pochodzi z koncertu w Sam Houston Coliseum z 1965(!) roku. Nie jestem ekspertem, więc nie mogę ani zaprzeczyć, ani potwierdzić, ale jeśli to prawda, to chyba trzeba je zmienić.

Jeśli ktoś znajdzie ŁADNE, KONCERTOWE zdjęcie ZESPOŁU z trasy amerykańskiej 66, to zmienimy.
Szukamy też listopada (gdzie jest marcowe zdjęcie) i grudnia.

EDIT: zdjęcie sierpniowe pochodzi z sierpnia 1966 (tak, jak zdjęcie grudniowe). Te same ubrania, te same gitary. Zmienię opis ale nie zmienię zdjęcia ...chyba, że ktoś znajdzie lepsze.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sty 10, 2016 3:29 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Nie wiem jak Wam ale dla mnie zdjęcie z lutego trochę razi słabą jakością. Poza tym za dużo jest Johna przy braku większego, samodzielnego zdjęcia Paula. A zdjęcie Makki jest i skoro jest już kilka wyjątków niedopasowania fotki do konkretnego miesiąca to reprezentacja lutego mu nie zaszkodzi ;)

Co do zdjęcia grudniowego - perełka.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sty 10, 2016 4:18 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Jest wersja pre release :) http://beatles.kielce.com.pl/KALENDARZ% ... elease.pdf

Czekam jeszcze na obiecany retusz zdjęcia sierpniowego.
Nastąpiła lekka zmiana koncepcji dotyczącej końcówki roku. Gdyby było - A NIE MA - ładne zdjęcie Paula, to bym je wstawił w listopadzie. Zamiast niego w listopadzie jest ŁADNE zdjęcie Paula i Johna z 21 sierpnia. W grudniu niespodzianka.

Proszę przeczytać i krytykować. Oczywiście jeśli ktoś proponuje zmienić zdjęcie, to niech pokaże to nowe.

Mam świadomość, że kalendarz nie jest idealny ALE ma tą przewagę nad tym idealnym, że idealnego nie ma, a ten nasz jest :) Jeśli komuś nie podoba się zaledwie jedno zdjęcie, to uważam, ze nie jest źle.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sty 10, 2016 6:11 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
admin_joryk napisał(a):
Proszę przeczytać i krytykować.


Bardzo mi się podoba projekt. Nie mogę się doczekać zawieszenia go na ścianie. Najbardziej podobają mi się zdjęcia z koncertów. Szkoda, że nie udało się znaleźć dla każdego miesiąca efektownego zdjęcia wykonanego w tym miesiącu.

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sty 11, 2016 1:46 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
W obecnej wersji Kalendarz jest Absolutnie w PORZĄDKU :) . Jest Przejrzystość w informacjach - nadmiar powodowałby nieczytelność; inna sprawa, że rok 1966 nie był tak tłusty wydarzeniowo jak lata poprzednie, czy następne (zaledwie JEDEN premierowy singiel i JEDEN premierowy album). Dobór zdjęć jest moim zdaniem Optymalny - naprawdę układa się to w Konsekwentną (i Atrakcyjną) Całość. I kwestia Najważniejsza: Jorykowi udało się ‘sklecić’ Kalendarz w bardzo krótkim czasie, w sytuacji gdy „zainteresowanie kalendarzowe” (mimo wysiłków Fangorna i Yer Blue) w porównaniu z zeszłym rokiem praktycznie spadło do zera (nie wiem dlaczego :( )

PS. Do korekty jest podpis pod październikowym zdjęciem: „George Harrison i Pattie lecą do Indii” (na zdjęciu nigdzie nikt NIE leci, chyba że po gryfie :wink: ).

PPS. Oczywiście BRAK mi sugerowanej przeze mnie informacji o wydaniu Makkowej kompozycji ‘Woman’ (choć jest na to miejsce), ale przeżyję :wink: . (chociaż jest to PIERWSZA kompozycja oddana, która nie została podpisana ‘Lennon-McCartney’)

PPPS. Na zdjęcie listopadowe można patrzeć BEZ KOŃCA! :D Czy jest pomysł na Okładkę Kalendarza? Jeśli nie, to nie miałbym nic przeciwko temu, aby właśnie TO Zdjęcie stało się (oprócz listopada) również OKŁADKOWYM. (chyba że na Okładkę dać REVOLVER?)

PPPPS. Ja biorę prawie pół tuzina Fab-Kalendarza 2016 :)

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sty 11, 2016 7:48 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Argus9 napisał(a):
PPPS. Na zdjęcie listopadowe można patrzeć BEZ KOŃCA! :D Czy jest pomysł na Okładkę Kalendarza? Jeśli nie, to nie miałbym nic przeciwko temu, aby właśnie TO Zdjęcie stało się (oprócz listopada) również OKŁADKOWYM. (chyba że na Okładkę dać REVOLVER?)


Jestem przeciwko powtórkom. 2 razy to samo zdjęcie odbierze mu pewną wyjątkowość. Okładka Revolvera na froncie to nie jest zły pomysł.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sty 11, 2016 8:02 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Nie będzie okładki :D
Z powodu kosztów. Jest tylko 12 kart. Styczeń będzie pełnił rolę okładki.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 12, 2016 4:19 am 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Styczeń: Ślub George'a - to ważny błąd interpunkcyjny, który należy poprawić ;)
Luty: Na zdjęciu: W okresie od 12 do 13 stycznia John i Ringo wypoczywają na wyspie Trinidad

Jeszcze kilka takich mam uwag, ale rozumiem, że pośpiech nas goni, to dam spokój. ;)

Acha, i ja bym jakoś zrezygnowała z tych symboli faz księżyca. Nic istotnego nie wnoszą, a w kilku miejscach wręcz przeszkadzają (tekstowi w ramkach :) ).

Btw teraz już jest za późno, ale - ponieważ wcale nie za tak długo przyjdzie czas sugestii dla kolejnego kalendarza - mam małą sugestię odnośnie tychże faz, których symbole w beatlesowskim kalendarzu kojarzą mi się jakoś tak bardziej z płytami winylowymi ;) I tak sobie pomyślałam, że w przyszłorocznym kalendarzu można by wprowadzić kilka symboli - LP, taśmy, EPki - zamiast pisać "nagrywanie", "LP" itd. ;)

Kalendarz nieidealny, ale piękny. Nie mogę się go doczekać! :D

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 12, 2016 11:53 am 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Rita napisał(a):
Styczeń: Ślub George'a - to ważny błąd interpunkcyjny, który należy poprawić ;)
Luty: Na zdjęciu: W okresie od 12 do 13 stycznia John i Ringo wypoczywają na wyspie Trinidad

Jeszcze kilka takich mam uwag, ale rozumiem, że pośpiech nas goni, to dam spokój. ;)

Ależ nie! Kontynuuj. Nalegam. Człowiek przesiąka żargonem do tego stopnia, że automatycznie pisze żargonem. Wcale niełatwo jest napisać całe jedno zdanie po polsku :) :) :)
Zaproponuj inne brzmienie.

Rita napisał(a):
Kalendarz nieidealny

Zamieniam się w słuch... domyślając się, że nie będziesz tylko marudzić lecz wskażesz konkretną alternatywę w postaci zdjęć. Uważaj, bo życzenia czasami się spełniają.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 12, 2016 9:43 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Wrz 07, 2014 8:07 pm
Posty: 113
Sierpień: chrześcijaństwo powinno być napisane małą literą;
Październik: "Na zdjęciu: George Harrison i Pattie lecą do Indii 14 września i zostają tam do 22 października.
George uczy się gry na sitarze i zmienia wizerunek: obcina włosy i zapuszcza wąsy"

Podkreślona część powinna zostać usunięta, na zdjęciu nikt nie leci. ;)
PS. Bardzo podoba mi się grudniowa okładka. :D


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 12, 2016 10:35 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
mcbeardy napisał(a):
Sierpień: chrześcijaństwo powinno być napisane małą literą;

Wiem ...ale człowiek na zimne dmucha.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 12, 2016 11:36 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
admin_joryk napisał(a):
Ależ nie! Kontynuuj. Nalegam.


McBeardy mnie uprzedziła ze swoimi dwiema uwagami :) i tak, chrześcijaństwo wciąż jeszcze piszemy małą literą, podobnie jak nazwy pozostałych religii. A w razie czego lex retro non agit ;)

Co bym jeszcze zmieniła, to 24 czerwca : Premiera filmu "Alfie". Na premierowy pokaz wybrali się wszyscy Beatlesi.
28 kwietnia - Eleanor Rigby

27 maja - automatycznie wyróżniło się KONCERT w Bob Dylan koncertuje ;)

24 czerwca - różna wielkość czcionek w tekście

30 czerwca - Tokio, nie Tokyo, tak samo 30 czerwca i 2-3 lipca

17 czerwca - różna wielkość czcionek

4 lipca - nów zasłania kawałek tekstu

15 sierpnia - brakuje (USA)

23 sierpnia - Nowy Jork

5 września: może "John Lennon zaczyna pracę na planie filmu" lub "rozpoczyna zdjęcia do filmu"?

6 września - nie okulary są okrągłe, lecz oprawki ;) => oprawki z okrągłymi okularami

7 listopada - księżyc zachodzi na tekst

opis do grudniowego zdjęcia: George w Indiach, październik.

Chciałeś to masz :D ;)


Rita napisał(a):
Zamieniam się w słuch... domyślając się, że nie będziesz tylko marudzić lecz wskażesz konkretną alternatywę w postaci zdjęć. Uważaj, bo życzenia czasami się spełniają.


Joryku :D Ja naprawdę nic nie mam do zdjęć. Są fantastyczne, albo co najmniej bardzo dobre biorąc pod uwagę kryteria, jakie musiały spełniać - pod względem kronikarskim i technicznym. Nic nie zmieniłabym :) Chodzi mi o oprawę techniczną i tekstową. Jest w porządku, ale na pewno nie jest idealna, bo po prostu nie może taka być :) Na przykład 13 stycznia "Jagger" za bardzo dochodzi do krawędzi ramki, i w idealnym kalendarzu by tego nie było - ale czy naprawdę biorąc pod uwagę nasze ograniczenia ludzko-czasowe mam Cię takimi rzeczami zamęczać? :D Tak więc zawsze znajdzie się coś, co pod tym względem można by zrobić lepiej, ale to zrobienia rzeczy idealnej trzeba mieć masę czasu, sztab ludzi i pewnie kupę forsy, ot tyle ;)

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY