Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 2:19 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Jaki pomysł na kalendarz 2016 uważasz za najlepszy?
Ankieta zakończyła się Pon Cze 01, 2015 4:44 pm
1. Beatlesi i ich Fab-Samochody 0%  0%  [ 0 ]
2. Beatlesi i zwierzaki 0%  0%  [ 0 ]
3. Beatlesi z żonami / partnerkami 15%  15%  [ 2 ]
4. Kadry z Fab-filmów 15%  15%  [ 2 ]
5. Kadry z Fab-koncertów 8%  8%  [ 1 ]
6. Okładki solowych płyt Beatlesów 54%  54%  [ 7 ]
7. Zdjęcia Beatle People z Fabsami 8%  8%  [ 1 ]
8. Zdjęcia fanów w kontekście beatlesowskim 0%  0%  [ 0 ]
Razem głosów : 13
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pon Lis 30, 2015 10:29 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
OK, dodałem go, więc na razie jest 75 nazwisk.

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lis 30, 2015 11:55 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Jest tego naprawdę sporo, może nawet za dużo :). Świetna robota!

Ale Billy Preston zasługuje jednak na większą czcionkę i wyróżnienie. Z 5 minut go szukałem w tym gąszczu nazwisk.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Gru 01, 2015 12:49 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Kilka (myślę, że 5-10) osób może odpaść, jeśli nie znajdę dla nich dat urodzenia. Billy'ego Prestona mogę ewentualnie dodać, z tym że wolałbym ograniczyć do minimum nazwiska artystów, którzy są znani raczej jako niezależni twórcy, a nie tylko współpracownicy The Beatles. Dla Prestona mogę zrobić wyjątek ze względu na rzeczywiście długą współpracę ze wszystkimi Beatlesami i na to, że jako jedyny artysta został przez Beatlesów wyróżniony wymienieniem z nazwiska jako wykonawca utworu ("The Beatles with Billy Preston"). Ale np. Eric Clapton, Tom Petty czy Bob Dylan to twórcy funkcjonujący niezależnie od faktu współpracy z Beatlesami i zawłaszczanie ich do "gwiazdozbioru" Beatlesów byłoby naginaniem rzeczywistości i faktów. Oczywiście tylko moim zdaniem - zadecyduje większość.

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Sty 06, 2016 12:04 am 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
..ehm, jest taka sprawa ...kilku moich znajomych poprosiło mnie o kalendarz z "ładnymi" zdjęciami Beatlesów. Wymyślili sobie, żeby zdjęcia pochodziły z 1966 roku, czyli dokładnie sprzed pięćdziesięciu lat. Znajomi uznali, że fajnie byłoby prześledzić karierę Beatlesów w tym roku i zmiany wyglądu członków zespołu.
Za rok kalendarz miałby zdjęcia z kolejnego (1967) roku, itp. Poza wartością praktyczną, kalendarz zyskałby też w ten sposób pewien walor kolekcjonerski i poznawczo - edukacyjny.

Zrobiłem wstępny projekt takiego kalendarza w ostatni weekend. Każdy miesiąc zawiera zdjęcie najważniejszego wydarzenia w danym miesiącu. Na moim projekcie brakuje jeszcze krótkich opisów tych zdjęć i paru dat oraz zdjęć z października i listopada 1966. To był taki czas, że Beatlesi pojechali w różne strony, nie było sesji zdjęciowych i po prostu brak jest ładnych zdjęć. Coś jednak wymyślę. Może ktoś mi pomoże i podeśle bardziej adekwatne lub ładniejsze zdjęcia (większe niż 800 px). Może ktoś podpowie coś ciekawego.

Kalendarz można ściągnąć i obejrzeć tutaj http://beatles.kielce.com.pl/KALENDARZ% ... beatle.pdf
Są tam jeszcze pewne niedoskonałości (ramki na zdjęciach, itp.) ale generalnie to będzie mniej więcej tak wyglądało.

Za tydzień (ok. 14 stycznia) drukuję. Czy to będzie 10 sztuk, czy 100 jest mi wszystko jedno. Czy się załapiecie - to zależy od Was :D
Format A3 (a więc dwa razy większy niż w ubiegłym roku).
12 stron
Koszt z wysyłką i kopertą ~~20 zł (może złotówkę, dwie więcej).
Przyjmuję zamówienia pod adresem joryk2@wp.pl
Po 14 stycznia - pociąg odjechał :D Nie pytajcie mnie o kalendarz.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Sty 06, 2016 1:17 am 
Offline
starszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Cze 04, 2008 8:49 pm
Posty: 49
Miejscowość: Poznań
Ale zdjęcie z Shea Stadium jest z 1965 roku, musiałbyś dać np to.

http://media.gettyimages.com/photos/beatles-live-at-shea-stadium-nyc-august-23-1966-picture-id593326889

albo to

http://architectsandartisans.com/blog/wp-content/uploads/haight/haight84-85.jpg

lub to

http://media.clickblog.it/l/lei/leica-camera-ag-a-photokina-2014/th/paul-mccartney-john-lennon-performing-a-t-the-beatles-last-concert-at-candlestick-park-in-san-francisco-california-august-29-1966-jim-marshall-photography-llc.jpeg

http://36.media.tumblr.com/4042a06c4c792e6b8e80664a26916e8d/tumblr_n6ym4hrrc91s2p3efo1_1280.jpg

Pozdrawiam,

Greg Radomski

_________________
There are places I'll remember...


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Sty 06, 2016 5:33 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Bardzo fajny pomysł z kalendarzem ze zdjęciami z 1966 roku. Dlaczego nikt (w tym pisząca te słowa) nie wpadł na to wcześniej? :D Z samej (chyba mojej ulubionej) sesji na Sheriff Road mógłby powstać wspaniały kalendarz na zeszły rok! Do rozważenia za 9 lat (bo ufam, że wciąż będziemy istnieli i snuli nowe pomysły na kalendarze) :)

Ja sie oczywiście piszę na ten projekt. Dobór zdjęć jest bardzo udany, ale przyznam, że bardziej podoba mi się, gdy jest więcej zdjęć na jeden miesiąc (a już idealnie, gdy połączone są jednym "motywem", vide George i Pattie za styczeń).

Można tak zrobić z sesjami do Revolvera (rozdzielczości niekiedy mniejsze niż 800 px, ale chyba mogą takie być przy kilku obrazkach na jednej stronie?)
http://www.music-graffiti.com/beatles_r ... r_1966.jpg
https://neonmoderntimes.files.wordpress ... lennon.jpg
http://d817ypd61vbww.cloudfront.net/sit ... nal_87.jpg
http://cache3.asset-cache.net/xc/571163 ... C783688B46
http://cdn2-b.examiner.com/sites/defaul ... k=LX3NziRM
http://www.beatlesebooks.com/files/1619 ... studio.jpg

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Sty 06, 2016 6:10 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Myślałem nad 'misz-maszem' ale to nie zadziałało. Okazało się to zbyt pstrokate i męczące. Stanęło na tym, że mają być, w miarę możliwości, duże kolorowe zdjęcia.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Sty 06, 2016 11:20 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Wrz 07, 2014 8:07 pm
Posty: 113
Czy tylko mi się wydaje, że zdjęcie z grudnia jest dość niewyraźne? A tak poza tym świetna robota! Bardzo podoba mi się zamysł, choć sugerowałabym, aby pod każdym zdjęciem był podpis czego dotyczy (tak jak czerwiec).
A, oczywiście piszę się na jedną sztukę!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Sty 06, 2016 11:45 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2327
Miejscowość: New Salt
Fajny pomysł z tym kalendarzem. Do całości nie pasuje styczniowy "mix" zdjęć Harrisona z Pattie (choć ładnie wyglądają). Powinno byś jedno duże. Ciekawy jestem jeszcze okładki, ale jeśli kalendarz ma liczyć 12 stron, to może jej chyba zabraknąć? Tak czy owak na pewno zamówię.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sty 07, 2016 11:41 am 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
1. Pod każdym zdjęciem będzie dokładna data wykonania i krótki opis. W kratkach z dniami będzie kilka ważnych dat.

2. Styczeń - nie znalazłem jednego, dużego (840px), ładnego, kolorowego zdjęcia ze ślubu George'a i dlatego jest mix. Jeśli ktoś ma zdjęcie ze ślubu - poproszę.

3. Grudzień - zmieniłem zdjęcie. Było zdjęcie z grudniowej okładki magazynu Life ale ponieważ muszkieter Lennon jest we wrześniu, to grudzień musi być inny. Prawdę mówiąc - nie mam zdjęcia na grudzień. Powinien być Paul ...ale on był w Afryce.

4. Jest za dużo zdjęć Lennona ale właściwie tylko on coś robił w ostatnim kwartale. George wyjechał do Indii, skąd nie ma praktycznie ładnych zdjęć. Paul wyjechał do Kenii, gdzie też nie ma foto. Szukałem zdjęć z okresu nagrywania muzyki do filmu Family Way (Paull z wąsami) ale też mi się nie udało. To znaczy coś tam jest ale ja chcę ŁADNE zdjęcia. Byłoby super mieć zdjęcie z okresu sesji Strawberry. No ale nie znalazłem dlatego w listopadzie jest zdjęcie z marcowej "Butcher Foto Session" (które tam zupełnie nie pasuje ale przynajmniej jest ładne oraz ikoniczne).

5. Projekt jest jeszcze przez weekend otwarty - podsyłajcie zdjęcia, pomysły i krytyczne uwagi.

6. Dzięki Waszym propozycjom jest zmiana - kalendarz znacznie zyskał wizualnie. Ściągnijcie sobie nową wersję. http://beatles.kielce.com.pl/KALENDARZ% ... beatle.pdf

LUDZIE! Nie chodzi o to, żebyście mnie chwalili :D Mnie jest potrzebna KRYTYKA!
KRYTYKUJCIE, jeśli coś Wam się nie podoba, bardzo proszę. Napiszcie, który miesiąc Wam się najbardziej NIE PODOBA. Z chwalenia nic nie wynika.

Jeśli jakiś fanklub czy strona chce być w kalendarzu, to proszę pisać.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sty 07, 2016 2:38 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
W takim razie jeden mały krytyczny głosik do nowszej już wersji. Jako zagorzały miłośnik Paula :wink: , ze smutkiem odebrałem dwa następujące po sobie zdjęcia Johna. O ile pażdziernik zdaje sie być "typowym" miesiącem Winstona, to może we wrześniu jednak Paul(przy czym akurat zdjęcie z września podoba mi się bardziej)
Przeglądałem kapitalne fotki na blogu naszego Rysia i znalazłem taką perełkę

http://1.bp.blogspot.com/-SaP3_lIvpG0/U ... Martha.jpg

Nie wiem jak się to ma, do warunków pikselowych itp, ale samo zdjęcie pyszne.
Zresztą zachęcam do przejrzenia zdjęć na jego blogu , bo warto


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sty 07, 2016 2:39 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Moje uwagi:
-od maja do sierpnia, czyli 4 miesiące z rzędu są ujęcia z koncertów co wprowadza stagnację, warto by wprowadzić urozmaicenie
-fajnie jednak jakby na końcówkę rocznika wrzucić cokolwiek związanego ze Strawberry Fields, niekoniecznie musi być zdjęcie z sesji, nawet sama tabliczka w Liverpoolu z bajeczną okolicą byłaby akuratna (nie zawsze muszą być przecież gęby Beatlesów ;))
-na sierpień dałbym okładkę Revolvera. Wiem, wiem, była w poprzednim kalendarzu, ale skoro ten kalendarz ma reprezentować 66 rok to okładka jest na pewno ważnym elementem całości
-wypadałoby dać zdjęcie samego Paula
-w styczniu dałbym pojedyncze zdjęcie George'a i Patti. Tutaj jest fajny George ale niestety nie w kolorze:
Image

A jakie wydarzenia zostaną uhonorowane w kratkach?

EDIT: Superowe zdjęcie, Helter!

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sty 07, 2016 3:33 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Oj tak, zdjęcie zaproponowane przez Heltera jest cudowne! Ono MUSI się znaleźć w kalendarzu! Bardzo prosimy :)

YerBlue'owy George również jest świetny!

I proszę mi nie wywalać styczniowych George'a i Pattie! :D ;)

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sty 07, 2016 6:43 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Rita napisał(a):
Oj tak, zdjęcie zaproponowane przez Heltera jest cudowne! Ono MUSI się znaleźć w kalendarzu! Bardzo prosimy :)

Zdjęcie nie pochodzi jednak z 1966 roku.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sty 07, 2016 7:08 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Yer Blue napisał(a):
Moje uwagi:-od maja do sierpnia, czyli 4 miesiące z rzędu są ujęcia z koncertów co wprowadza stagnację, warto by wprowadzić urozmaicenie

Tak było. Historia. Światowa trasa koncertowa. Z tym, że maj i czerwiec to nie tyle koncerty lecz raczej występy promocyjne. O takie coś właśnie głównie chodzi - zdjęcia zespołu z twarzami i gitarami.

Yer Blue napisał(a):
na sierpień dałbym okładkę Revolvera. Wiem, wiem, była w poprzednim kalendarzu, ale skoro ten kalendarz ma reprezentować 66 rok to okładka jest na pewno ważnym elementem całości

Z drugiej strony w sierpniu Beatlesi w ogóle nie zajmowali się Revolverem lecz koncertowaniem. Nagrywali płytę w kwietniu i maju, więc tam są zdjęcia sesyjno - promocyjne z nagrywania Revolvera.

Yer Blue napisał(a):
-wypadałoby dać zdjęcie samego Paula (...) w styczniu dałbym pojedyncze zdjęcie George'a i Patti

ba! Ale skąd wziąć? :D

Yer Blue napisał(a):
A jakie wydarzenia zostaną uhonorowane w kratkach?

tytuły piosenek, daty płyt, miejsca koncertów, okoliczności zrobienia zdjęć ...ale jak chcesz, możesz dodać co dusza zapragnie - licze na Ciebie :)

Cytuj:
Superowe zdjęcie, Helter!

Będzie za rok ...lub raczej za dwa lata :)

Bardzo dziękuję wszystkim za uwagi. Proszę o kolejne zdjęcia. Dzięki Wam już dokonuję pewnych zmian...


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sty 07, 2016 8:49 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
admin_joryk napisał(a):
Yer Blue napisał(a):
Moje uwagi:-od maja do sierpnia, czyli 4 miesiące z rzędu są ujęcia z koncertów co wprowadza stagnację, warto by wprowadzić urozmaicenie

Tak było. Historia. Światowa trasa koncertowa. Z tym, że maj i czerwiec to nie tyle koncerty lecz raczej występy promocyjne. O takie coś właśnie głównie chodzi - zdjęcia zespołu z twarzami i gitarami.


Ok, Twój pomysł, Twoja wizja. Ja bym stawiał na różnorodność.

admin_joryk napisał(a):
Yer Blue napisał(a):
na sierpień dałbym okładkę Revolvera. Wiem, wiem, była w poprzednim kalendarzu, ale skoro ten kalendarz ma reprezentować 66 rok to okładka jest na pewno ważnym elementem całości

Z drugiej strony w sierpniu Beatlesi w ogóle nie zajmowali się Revolverem lecz koncertowaniem. Nagrywali płytę w kwietniu i maju, więc tam są zdjęcia sesyjno - promocyjne z nagrywania Revolvera.


Ale go wydali w sierpniu.

admin_joryk napisał(a):
Yer Blue napisał(a):
-wypadałoby dać zdjęcie samego Paula (...) w styczniu dałbym pojedyncze zdjęcie George'a i Patti

ba! Ale skąd wziąć? :D


To jest śliczne:

Image

admin_joryk napisał(a):
Yer Blue napisał(a):
A jakie wydarzenia zostaną uhonorowane w kratkach?

tytuły piosenek, daty płyt, miejsca koncertów, okoliczności zrobienia zdjęć ...ale jak chcesz, możesz dodać co dusza zapragnie - licze na Ciebie :)


A może damy daty urodzi Beatles rodziny i ich współpracowników? Fangorn wykonał tytaniczną robotę w tym temacie, można z niej skorzystać.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sty 07, 2016 10:36 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2327
Miejscowość: New Salt
Moja propozycja na styczniowe zdjęcie:
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sty 07, 2016 11:29 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Dziękuję za wszystkie posty. Znalazł się styczeń i październik:
* styczeń: http://beatles.kielce.com.pl/KALENDARZ% ... le%201.pdf
* październik: http://beatles.kielce.com.pl/KALENDARZ% ... e%2010.pdf

Wszystkie zdjęcia mamy kolorowe i w miarę dobrej jakości.

Fajnie by było, gdyby znalazł się Macca z wąsami z okolic listopada lub grudnia 1966. Najlepiej, jak gra "Strawberry" :D Na naszej stronie są zdjęcia ale słabej jakości http://beatles.kielce.com.pl/?action=news&rok_show=1966

EDIT
Cytuj:
A może damy daty urodzi Beatles rodziny i ich współpracowników? Fangorn wykonał tytaniczną robotę w tym temacie, można z niej skorzystać.

Myślę o tym ...no ale czy oni urodzili się w 1966 roku? Trochę słabo to pasuje :(


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sty 08, 2016 1:37 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1338
Jeśli daty w kalendarzu mają obejmować tylko rok 1966 (dobry pomysł - Tematyczny), to podrzucam (do ewentualnego wykorzystania) daty dotyczące jednej z moich Ulubionych Kompozycji znanego wszystkim :wink: Bernarda Webba (choć w niektórych kręgach :wink: znanego jako A.Smith) - piosenki „Woman”: premiera w USA 10 stycznia 1966, w UK 11 lutego 1966.


Załączniki:
Woman Bernard Webb.jpg
Woman Bernard Webb.jpg [ 177.03 KiB | Obejrzany 10370 razy ]
Woman A.Smith.jpg
Woman A.Smith.jpg [ 229.62 KiB | Obejrzany 10370 razy ]

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image
Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sty 08, 2016 4:07 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Śro Lip 21, 2004 1:31 pm
Posty: 135
Miejscowość: Blue Island
Zdjęcie Paula zaproponowane przez Yer Blue jest śliczne...może udałoby się zamieścić je w kalendarzu, please...:)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 74 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY