Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 1:04 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 153 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pią Gru 05, 2014 11:51 pm 
Offline
Little Child
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 30, 2009 12:19 am
Posty: 12
To jest wspaniały pomysł.Zamawiam jeden kalendarz.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Gru 06, 2014 12:29 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Dorothy napisał(a):
ps. oprócz ewentualnej informacji o koncercie Paula w Polsce nie zapomnijmy o pierwszym Beatlesie w naszym kraju - Ringo 11 czerwiec 2011 :) to se ne wrati...


Czerwiec jest tak bardzo bogaty w ważne rocznice, że można by podzielić część ilustracyjną na kilka elementów. Zdjęcie z koncertu Paula, z występu Ringo właśnie oraz okładka Sgt Peppera. Do tego jeszcze urodziny Paula. Warto to wszystko uwzględnić, nawet jesli kosztem podziału będą małe zdjęcia. Okładka Sierżnata zostanie powtórzona na 1 stronie, w wersji fanowskiej, więc oryginał może być mniejszy - przy czerwcowej planszy.

Kolejne osoby:
Grażyna - 1
Karina - 1
Asia Z prosi o 2

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Gru 06, 2014 12:58 am 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Wrz 07, 2014 8:07 pm
Posty: 113
Jeśli by się dało, to można zaznaczyć na kalendarzu ważne daty - urodziny beatlesów, daty śmierci Johna i George'a, wydania płyt oraz koncertów Paula i Ringo w Polsce. W sensie, że kratka z konkretnym dniem byłaby w jakimś kolorze i napis "urodziny Johna" etc.
Wtedy można by było dać na część ilustracyjną jedno zdjęcie, nie trzeba by było nic dzielić. Lepiej dla estetyki.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Gru 06, 2014 2:42 am 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Yer Blue napisał(a):
Proponuję zaklepać też dla Rity i Dorothy.


Wielkie dzięki. Z przyjemnością zaopatrzę się w kalendarz, sztuk 1.


Rita, metaforycznie w podróży ;)

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Gru 06, 2014 3:39 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1338
Pomysł Yer Blue z Fab-Kalendarzem Świetny! :) Do Nowego Ro(c)ku czasu mało, a zatem na ‘projektowanie’ tegoż wydawnictwa czasu również nie za wiele, ale przecież można zrobić z YE(a)R-owej koncepcji kalendarzową ‘tradycję’ - i co Ro(c)k wymyślać (nieco wcześniej) nowy Forumowy Fab-Kalendarz :) - pomysłów multum! Wiadomo, że jest to na bakier z prawami autorskimi, ale przecież Takie Dzieło jest przeznaczone do ‘użytku wewnętrznego’ i jego celem nie jest generowanie jakiekogolwiek ‘zysku’.

…mhm… a może poszczególne egzemplarze Pierwszej Edycji Fab-Kalendarza opatrzyć Indywidualnymi Numerami (tak jak Biały Album :wink: ). Za sto lat Marsjanie będą płacić FORTUNĘ :wink: za TAKIE (pożółkłe) nisko-cyfrowe papierowe ‘zabytki’… :wink:

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Gru 06, 2014 9:35 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
Mam nadzieję, że kalendarz dla Heltera tez sie znajdzie?. Chyba sie nie spózniłem?
Potwierdzam zainteresowanie kupna

P.S Świetny pomysł mcbeardy z zaznaczeniem "Świąt beatlesowskich" na czerwono :D


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Gru 06, 2014 10:33 am 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Czw Maj 30, 2013 12:51 pm
Posty: 1
Pomysł godny cyklicznych edycji. Myślę że byliby chętni. Jeśli nie jest za późno i można zamówić np. 5 sztuk ja to poproszę .


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Gru 06, 2014 11:34 am 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 496
Miejscowość: Nowhere Land:)
5 sztuk - proszę

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Gru 06, 2014 1:11 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
mcbeardy napisał(a):
Jeśli by się dało, to można zaznaczyć na kalendarzu ważne daty - urodziny beatlesów, daty śmierci Johna i George'a, wydania płyt oraz koncertów Paula i Ringo w Polsce. W sensie, że kratka z konkretnym dniem byłaby w jakimś kolorze i napis "urodziny Johna" etc.
Wtedy można by było dać na część ilustracyjną jedno zdjęcie, nie trzeba by było nic dzielić. Lepiej dla estetyki.


Masz rację.
Podkreślanie dat i małe dopiski o wydarzeniu - super pomysł.

Argus9 napisał(a):
Pomysł Yer Blue z Fab-Kalendarzem Świetny! :) Do Nowego Ro(c)ku czasu mało, a zatem na ‘projektowanie’ tegoż wydawnictwa czasu również nie za wiele, ale przecież można zrobić z YE(a)R-owej koncepcji kalendarzową ‘tradycję’ - i co Ro(c)k wymyślać (nieco wcześniej) nowy Forumowy Fab-Kalendarz :) - pomysłów multum!


Fajnie jak by to się stało coroczną tradycją, jak top wszech czasów trójki :) Oczywiście co roku inna koncepcja zdjęć, z np. samymi postaciami, okładkami singli, rzadkimi zdjęciami itd.

Argus9 napisał(a):
…mhm… a może poszczególne egzemplarze Pierwszej Edycji Fab-Kalendarza opatrzyć Indywidualnymi Numerami (tak jak Biały Album :wink: ).
[/quote]

Może być :)

Kolejne zgłoszenia:
Kaja - 1
Kajka - 1
Magnessia - 1
Dorota - 2
Marta - 1
Hubert - 1
Gabryela -1

Coś mi się wydaje, że do jutra uzbieramy chętnych na 100 kalendarzy.

EDIT: Na ten moment jest chyba 90

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Gru 07, 2014 4:09 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2327
Miejscowość: New Salt
bobski66 napisał(a):
W związku ze sporym zainteresowaniem, bez żalu zmniejszam swoją pulę kalendarzy z 10 sztuk na 5.

Aktualna lista chętnych wygląda tak (95 zamówień):
bobski66 - 10
Noelka - 5 sztuk.
Argus - 5
23robb - 5
Ryszard - 5
Mikamikamika - 3
mcbeardy - 1
Michał Kmieć - 3
Ringo - 2
Zyga - 2
Wiesława - 2
Yer Blue - 2
janand - 2
Emeela - 2
Asia Z - 2
Dorota - 2
Ph.D. Jeremy Hillary Boob - 2
Daras1969 - 1
Dalida - 1
Ania1 - 1
czajko - 1
Bartek - 1
Agnieszka - 1
SixtyFour - 1
pysia03 - 1
Winter - 1
Pschemo -1
Adam S - 1
Michalina - 1
Ewa - 1
Dr Maxwell - 1
Ola Mors - 1
Asia Wickedwoman - 1
Madzia - 1
Sgtpepper - 1
Klaudia - 1
Kasia - 1
Grażyna - 1
Karina - 1
eterek105 - 1
jarecki - 1
Dorothy - 1
Beata K -1
Helter-Skelter - 1
Kaja - 1
Kajka - 1
Magnessia - 1
Marta - 1
Hubert - 1
Gabryela -1
Robert Osses - 1
Dalida - 1
zakochana w Bitlach koleżanka Dalidy - 1
Katarzyna - 1
Paul Adams - 1
KrzychoQ - 1
Pippa Sippa - 1


Jak nic, trzeba będzie zamówić 100 sztuk.

NAKŁAD Cena netto z rabatem
100 sztuk - 781.60 zł

Teraz trzeba zająć się stroną wizualną. Sam tego raczej nie ogarnę w szybkim czasie (zbyt mało czasu = rodzina) więc przydała by się pomoc.
Podaję namiary na drukarnię gdzie chcę zamówić kalendarze (wcześniej zamawiałem tam kalendarzyki i kartki pocztowe). Można pobrać pliki potrzebne do stworzenia stron kalendarza i spróbować swoich sił.
http://www.viperprint.pl/db_makiety_produktow/index/161/


Ostatnio edytowany przez bobski66 Śro Gru 10, 2014 7:50 pm, edytowano w sumie 6 razy

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Gru 07, 2014 4:26 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Jest 80 kalendarzy, ale w opcji Bobski i Noelka po 5, w wersji pierwotnej, po 10 - daje to wynik 90.

Co do lutego - to może najlepiej będzie dać okladkę Magical Mystery Tour, przerzuconą z grudnia. zamiast kadru ze Strawberry Fields. W ten sposób będa już same okładki płyt.
A co do grudnia: okładka Plastic Ono Band czy Double Fantasy? Dla mnie jakoś bliżej do tej drugiej.

bobski66 napisał(a):
Jak nic, trzeba będzie zamówić 100 sztuk.

NAKŁAD Cena netto z rabatem
100 sztuk - 781.60 zł


To bedzie niecałe 8zł za sztukę. Z opłatą za wysyłkę możemy spokojnie podwyższać do okrągłych 10.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Gru 07, 2014 4:36 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2327
Miejscowość: New Salt
Jeśli to ma być kalendarz Fan Clubowy to proponuję zaznaczyć w kalendarzu daty urodzin fanów i dodać avatary lub zdjęcia. Przynajmniej tych wszystkich fanów co są chętni do kupna kalendarza.
Chciałbym by było to również kalendarium wydarzeń ze świata The Beatles. Spróbuję zdobić przykładowo jeden miesiąc do wglądu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Gru 07, 2014 7:51 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Paź 26, 2012 8:52 pm
Posty: 187
Ja też potwierdzam złożoną chęć zakupu ;)
jeśli mogę mieć jakąś sugestię, którą gdzieś już tam wyraziłam prywatnie, to moim zdaniem warto byłoby zamieścić jakieś zwyczajne zdjęcia chłopaków, na których wszyscy czterej są szaleńczo przystojni i uroczo młodzi. Jest z czego wybierać ;) Okładki to temat dość hmm oklepany? Nie umniejszam wartości artystycznej okładek, ale czy my jako fani nie znamy ich już na pamięć? :D :D
Ja np. mam wrażenie, że niektóre zdjęcia, które wchodzą w skład okładek TB (jeśli nie większość) nie ukazują ich tak uroczymi jakimi byli naprawdę (nieszczęsne Let it Be, itd).
Aaa! Dalida poprosi jeszcze jeden egzemplarz dla zakochanej w Bitlach koleżanki :)

_________________
mój FB ------> https://www.facebook.com/darietaband


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Gru 07, 2014 8:23 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2327
Miejscowość: New Salt
Dalida ma rację z tymi okładkami. Może rzeczywiście wybierzemy bardzo rzadkie lub bardzo ładne zdjęcia. Co wy na to?
Tymczasem poniżej moja robocza wersja "stycznia". Docelowo wszystkie pola będą zajęte. Czcionkę też można jeszcze pozamieniać jak również kolory.
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Gru 07, 2014 9:37 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Dalida napisał(a):
Ja też potwierdzam złożoną chęć zakupu ;)
jeśli mogę mieć jakąś sugestię, którą gdzieś już tam wyraziłam prywatnie, to moim zdaniem warto byłoby zamieścić jakieś zwyczajne zdjęcia chłopaków, na których wszyscy czterej są szaleńczo przystojni i uroczo młodzi. Jest z czego wybierać ;) Okładki to temat dość hmm oklepany? Nie umniejszam wartości artystycznej okładek, ale czy my jako fani nie znamy ich już na pamięć? :D :D
Ja np. mam wrażenie, że niektóre zdjęcia, które wchodzą w skład okładek TB (jeśli nie większość) nie ukazują ich tak uroczymi jakimi byli naprawdę (nieszczęsne Let it Be, itd).


Ja mam odwrotnie, często zdjecia "uroczo młodych i szaleńczo przystojnych" są dla mnie oklepane. Jesli już to wolę oglądać późnych, zarośniętych.
A co do okładek - są ponadczasowe. Czasem idą w parze z geniuszem muzycznym (Abbey, Revolver, Pepper, Rubber...), nie potrafię sie nimi nasycić - na Rubber Soul mogę się patrzeć godzinami. To samo solowe z Double fantasy na czele.
Dlatego będę bronił koncepcji okładkowej całym sobą. A rzadkie zdjęcia mogą być przecież użyte w przyszłych latach.

Natomiast sam fakt takiej wypowiedzi - zabrania głosu - bardzo mi się podoba. I jesli opcja "rzadkie zdjęcia" spotka się z przychylniejszym odzewem niż "okładki płyt" to proste, że przejdzie pomysł Dalidy.


Bardzo mi sie podoba pomysł na dodawanie dat urodzin fanów. Bedzie z tym duzo roboty ale projekt przez to staje się bardziej "osobisty". A najlpeij żeby każda "kratka" miała jakąś adnotację czy zdjęcie.
Próbka ze styczniem wygląda świetnie!!

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Gru 07, 2014 9:53 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Koncepcja umieszczenia zdjęć zamiast okładek jest warta przemyślenia. Można na przykład wydać ten niewydany kalendarz Beatlesów: http://www.nemsworld.com/beatles/64whit/64whit.htm


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Gru 07, 2014 10:04 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Dla mnie za słodkie. W dodatku wszystkie podobne do siebie i z jednego okresu, a Beatlesi mieli jednak wiele twarzy.

Właśnie Michał Kmieć - pomysłodawca uliczki Lennona - zamówił 3 kalendarze.
Katarzyna - 1

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Gru 08, 2014 10:28 am 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Paź 26, 2012 8:52 pm
Posty: 187
admin_joryk napisał(a):
Koncepcja umieszczenia zdjęć zamiast okładek jest warta przemyślenia. Można na przykład wydać ten niewydany kalendarz Beatlesów: http://www.nemsworld.com/beatles/64whit/64whit.htm


Przyjemne te fotki ;) ale jest jeszcze inna opcja - jeden Beatles na jeden miesiąc, skoro mamy czterech to na każdego sprawiedliwie przypadają 3 miesiące ;) wybór pojedynczych zdjęć jest jeszcze większy.
Dziewczyny, której nie rusza TAKI John? :P


Załączniki:
10615470_319492898224825_2527333965148455643_n.jpg
10615470_319492898224825_2527333965148455643_n.jpg [ 27.81 KiB | Obejrzany 6808 razy ]

_________________
mój FB ------> https://www.facebook.com/darietaband
Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Gru 08, 2014 11:27 am 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Cze 10, 2004 12:43 pm
Posty: 153
Miejscowość: Nowhere Land
Ja dodatkowo zamawiam dwie kopie (osobno od zamówienia mojego taty). Yer Blue, wysłałem ci maila w tej sprawie. ;)

_________________
alias Dawidsu


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Gru 08, 2014 11:50 am 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Mar 25, 2013 2:38 pm
Posty: 96
Miejscowość: Bełchatów
Yer Blue napisał(a):
A co do okładek - są ponadczasowe. Czasem idą w parze z geniuszem muzycznym (Abbey, Revolver, Pepper, Rubber...), nie potrafię sie nimi nasycić - na Rubber Soul mogę się patrzeć godzinami. To samo solowe z Double fantasy na czele.
Dlatego będę bronił koncepcji okładkowej całym sobą. A rzadkie zdjęcia mogą być przecież użyte w przyszłych latach.


Zgadzam się w 100% :) Jeśli chodzi o mnie to pomysł z okładkami bardziej do mnie przemawia :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 153 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 75 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY