Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 3:03 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 153 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pią Sty 02, 2015 10:13 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
svarog napisał(a):
Yer Blue napisał(a):
Czy można zrezygnować z Yellow Submarine (jak liczę zasilający listopad) a na jego miejsce wrzucić Let It be, które jak rozumiem wypada z kalendarza będąc 13 płytą?


Biorąc pod uwagę późne wydanie kalendarza uważam za sensowne uwzględnić również styczeń 2016.

Yer Blue napisał(a):
Sprawa druga to okładka z Pepper Projektem na pierwszej planszy.


Fajnie by było gdyby się to udało.


Kalendarz może mieć 13 planszy, więc jeśli damy 2 razy styczeń i wypełnimy wszystkie 13 planszy to nie będzie miejsca na okładkę z Pepper Projektem. Dlatego lepiej zmieścić okładki na 12 planaszach a na 13, czyli pierwszą dać pepperową wiązankę fanów.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sty 02, 2015 10:36 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Zgadzam się, że jedynie odpowiednie wyprzedzenie może pozwolić na uzyskanie przemyślanego efektu, ale w obecnej chwili tego luksusu nie mamy i działamy doraźnie.

1) Nie korzystam z żadnego programu/skryptu generującego kalendarz, tak więc każdy, nawet najdrobniejszy element tworzę i edytuję ręcznie (w darmowym programie do grafiki wektorowej INKSCAPE), tak więc każda edycja/zmiana w kontekście całości kalendarza jest zazwyczaj czasochłonna.

2) Jak wspomniałem bazuję na wcześniejszym projekcie i ze względu na wspomnianą czasochłonność chciałbym jak największą liczbę elementów pozostawić bez zmian (układ i kolejność okładek). Kalendarz był oryginalnie planowany do druku na tradycyjnej drukarce, co narzucało mi zachowanie marginesów i ich białe tło - projekt przygotowany dla drukarni mógłby mieć większe grafiki i wykorzystywać całą przestrzeń A4.

3) Widzę sens tematycznego uporządkowania dat i być może ograniczenia ich do określonych tematów w danym roku/kalendarzu, ale nie ukrywam, że chcę je kopiować możliwie bezmyślnie ;) czyli biorąc je po prostu z zamieszczonych przez Piotrka postów. Jeśli ktoś chce się zająć w trakcie weekendu selekcją dat, to proszę bardzo, ale w sumie może ten pierwszy kalendarz potraktujmy ulgowo i nie przejmujmy się specjalnie byciem konsekwentnym, kolorystyką i ogólnym chaosem. Ot, taki królik doświadczalny, na podstawie którego będziemy mieli punkt odniesienia do przyszłorocznych poprawek.

4) Nie ma problemu z Pepper Project na stronie tytułowej. Też o tym myślałem i taka strona jest ujęta w projekcie.

5) Otwarta pozostaje kwestia druku (okładka + 13 stron) oraz rozsyłania kalendarza do chętnym - tu raczej nie planuję się angażować. Dwa, trzy kalendarze byłbym w stanie wydrukować na zwykłej drukarce i ręcznie je zbindować, ale nie ma mowy o skali produkcyjnej.

pozdr.
Karol

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sty 09, 2015 11:57 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Tak na szybko wstawiam prawie gotową wersję kalendarza. Kto ma ochotę niech zerknie, czy jakieś błędy nie rzucają się w oczy. Mam też prośbę o przesłanie mi fanowskiej wersji Peppera, żeby ją wstawić na stronie tytułowej.

Wersja_1_3

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 10, 2015 12:06 am 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Przyzwoita robota :) Zamiast okładki białego albumu trzeba wziąć rozkładówkę ze zdjęciami Beatlesów.

Mogę zlecić druk cyfrowy tych 100 szt. Koszt druku A4 = 8 zł, koszt A3 = 16 zł. Plus koszt wysyłki. Wyobrażam sobie, że wyślę w cztery miejsca, tamci w kolejne 4, itd. bo wysyłka do 100 osób nie wchodzi w grę.

Ja bym wolał format A3 bo A4 to jak kalendarz biurkowy. Czy Twój projekt wytrzyma powiększenie do A3?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 10, 2015 12:46 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Pod okładką Magical Mystery Tour zaplątała się jakaś dziwna data - 07.01.1968. Amerykański LP (który jest na zdjęciu) ukazał się 27.11.1967, podwójna EP-ka została wydana w Anglii 08.12.1967.

Pisownia tytułu: Hope OF Deliverance (a nie ON) [pod 28.12.]

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 10, 2015 12:55 am 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
http://beatles.kielce.com.pl/?action=ne ... ewsid=3988


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 10, 2015 1:26 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Zgoda - Anglicy wydali ‘zaimportowaną’ wersję amerykańskiego LP ‘MMT’ 19.11.1976 roku, natomiast data pod okładką w kalendarzu - 07.01.1968, to data wejścia amerykańskiego LP 'MMT' na 1 miejsce amerykańskiej listy albumów.

PS. No i gdyby tak ‘czepiać się szczegółów’ :wink: , to od Białego Albumu, przy okładkach, zamiast logo Parlophone, powinno być już logo Apple. (a jeśli uznać za pierwowzór albumu MMT wersję amerykańską, to tu z kolei powinno być logo Capitolu).

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 10, 2015 12:33 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
No całkiem przyjemnie wygląda :)
Po fanowskiego Peppera najlepiej się zgłosić do macho. Będzie najlepszej rozdzielczości - ja mam trochę słabszej.

admin_joryk napisał(a):
Przyzwoita robota :) Zamiast okładki białego albumu trzeba wziąć rozkładówkę ze zdjęciami Beatlesów.


Popieram. Te słynne 4 czarno-białe zdjęcia.

admin_joryk napisał(a):
Mogę zlecić druk cyfrowy tych 100 szt. Koszt druku A4 = 8 zł, koszt A3 = 16 zł. Plus koszt wysyłki. Wyobrażam sobie, że wyślę w cztery miejsca, tamci w kolejne 4, itd. bo wysyłka do 100 osób nie wchodzi w grę.


Dobra opcja. Możemy wysyłać po 4 wysyłki wg łańcuszka.

admin_joryk napisał(a):
Ja bym wolał format A3 bo A4 to jak kalendarz biurkowy. Czy Twój projekt wytrzyma powiększenie do A3?


Każdy by wolał A3 ale miedzy 8 a 16zł jest spora różnica. Wiele osób z tej "100" mogłoby zrezygnować. Dlatego zostańmy przy A4.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 10, 2015 12:47 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Nie podejmujmy decyzji za ludzi. Sprawdźmy najpierw, czy możliwe byłoby wydrukowanie A3. W zasadzie można zrobić A3 i jeden A4 dla Ciebie :D ...albo pół na pół. Osobiście, jako swędziwy staruszek, mógłbym nie zauważyć kalendarza A4 na ścianie :D


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 10, 2015 12:53 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Ja absolutnie chcę A3 - 2 sztuki. Tylko nie chciałbym by ludzie rezygnowali bo będzie za drogo. Opcja Poł na pół czyli 50 sztuk A3 i 50 A4 byłaby idealna.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 10, 2015 1:14 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
1_4 strony 9-13

Załączam wersję z poprawkami - jedynie strony 9-13, bo na reszcie zmiany nie zaszły i szkoda transferu ;)

Ok, dzięki za uwagi. Do grafiki faktycznie nie zaglądałem od pięciu lat, a wszystkie miesiące dostały chyba jedno domyślne logo, które miało być później zaktualizowane, a do tego momentu poprzednio nie doszedłem - zerknijcie jak to teraz wygląda.
Nie pamiętam skąd brałem daty premier, ale faktycznie wdarł mi się z MMT spory błąd, a teraz już pewnie sam bym go nie wychwycił.

Literówka w Hope of deliverance wynika z copy-paste z postów Piotrka, więc i tam można ją pewnie odnaleźć ;)

Dodałem zdjęcia Beatlesów nakładając je na część "Białasa", choć w sumie nie jestem przekonany czy to lepiej, czy gorzej teraz wygląda. Na szybko nie znalazłem lepszego jakościowo zdjęcia, więc całej okładki nie chciałem zastępować.

Odnośnie A4 vs. A3 - projekt był planowany na naścienny A4 i nie mam pojęcia, czy grafika, tzn. okładki, wytrzymają skalowanie na A3. Od strony pozostałych elementów kalendarza nie powinno być problemu, bo są w formacie łatwo skalowalnej grafiki wektorowej. Ponownie - nie pamiętam skąd brałem kiedyś grafiki albumów, więc nie potrafię przewidzieć jak wyjdą w większym rozmiarze. Próbę zawsze można wykonać :)

Ponawiam prośbę o grafikę naszego Peppera w dobrej rozdzielczości, bo u siebie nie mogę jej odnaleźć. Macho? ;)

Joryku, mówisz o druku cyfrowym poszczególnych stron, ale nie wspominasz o bindowaniu, czy jakimkolwiek innym sposobie łączenia kalendarza w całość - masz informacje jak to cenowo wygląda?

EDIT:
Zauważyłem teraz ostatni post Piotrka - na część okładki Białego nałożyłem zdjęcia kolorowe, a nie czarno-białe. Z google, tak na szybko, nie wyskoczyły mi czarno-białe zdjęcia z dobrym kontrastem i rozdzielczością. Zdjęcia nie są kwadratowe, więc ciężko może być zastąpić całą okładkę Białego. Zresztą, w tej nieco "przybrudzonej", a nie śnieżnobiałej formie, powinien on, moim zdaniem, mimo wszystko choć w jakiejś części pozostać w kalendarzu.

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 10, 2015 1:21 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Jeszcze odnośnie A3/A4 - kombinowanie z rozmiarem jeszcze bardziej opóźni moim zdaniem wydanie kalendarza. Ktoś będzie chciał A3, ktoś A4, ktoś zmieni zdanie - trzeba by od początku popytać ludzi, bo podział 50/50 wydaje mi się zbyt zgrubny i nie koniecznie oddający preferencje. Poza tym, rozsyłanie A3 może być bardziej kłopotliwe i droższe, a na szybko składany projekt także pewnie więcej wybaczy w A4, niż w większym formacie. Nie ma co inwestować większej kasy skoro projekt nie jest dopieszczony.

Generalnie plik z kalendarzem będzie udostępniony dla każdego i jeśli będzie potrzeba, to można go samodzielnie (bądź zbierając się na spokojnie w pewną ilość osób) w A3 wydrukować.

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 10, 2015 1:47 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Koszty druku są podane dla 100 sztuk i zawierają oprawę.
Ja tam osobiście mogę poczekać nawet do lutego byle kalendarz był ładny. Nie wiem, czy komuś tak naprawdę się śpieszy.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 10, 2015 4:55 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Dajcie znać co jeszcze można poprawić/pokombinować, to w najbliższych dniach mogę spróbować uwagi uwzględnić.

A3 z pewnością puściłbym na testowym egzemplarzu, bo jakość grafik jest zagadką przy takim rozmiarze i nie można od razu hurtowo drukować. A może ktoś ma dostęp do okładek dobrej jakości i w wysokiej rozdzielczości?

Jeszcze od strony technicznej pomyślałem sobie, że wysyłka pakietów kalendarzy do czterech osób powoduje, że osoby na początku piramidy mogą ponieść nieproporcjonalnie duży koszt w stosunku do osób, które będą rozsyłały pojedyncze egzemplarze (to wszystko jest na koniec do rozliczenia oczywiście, ale im więcej osób zaangażowanych, tym jest to bardziej skomplikowane). Może znalazłoby się kilka osób, które mogłyby porozsyłać większość ilość kalendarzy - np. Joryk drukuje, a następnie rozsyła cztery pakiety do osób, które mogą wszystkie kalendarze już bezpośrednio do odbiorców przesłać. Niektóre osoby zamawiały po kilka sztuk, więc ilość przesyłek będzie wyraźnie niższa od 100.

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sty 12, 2015 7:44 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Coraz fajniejszy ten kalendarz. Znalazłem zdjęcie na okładkę. Przypuszczam, że macho ma w lepszej jakości.
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sty 12, 2015 10:27 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Macho już wysłał pepperową okładkę najlepszej jakości.

Jeśli chodzi o rozsyłanie kalendarzy to najpierw musimy sie zorientować ile osób mogłoby w tym pomóc. Im więcej się zgłosi tym mniejsze koszta poniesiemy. Jakby co mogę zapytać na facebooku.
Pierwsze osoby faktycznie będą miały najgorzej (nie chciałbym być jedną z nich ;)).

Jakimś pomysłem byłoby rozdanie kalendarzy wśród Warszawiaków - na zasadzie spotkania na żywo. Pewnie ze 20 osób z Wawy i okolic pisało się na kalendarze (sam z 10 mógłbym rozdać, będąc w Wawie).
To samo w innych większych miastach. Teoretycznie to bardzo by ułatwiłoby sprawę, szczególnie w kwestiach finansowych i oczekiwań na przesyłkę.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Sty 14, 2015 11:39 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Ok, wrzuciłem pepperową okładkę na stronę tytułową i jeszcze raz przepakowałem wszystko razem do jednego pdf-a.
Kalendarz The Beatles 2015

Jeśli są jeszcze jakieś merytoryczne błędy, to dajcie znać żebym je wyedytował. Natomiast z nowymi pomysłami poczekamy już chyba na przyszły rok, bo projekt można zmieniać w nieskończoność, a jeszcze chwila i do kalendarza trzeba będzie dodawać luty 2016 ;)

Tak więc - do dzieła! :)

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sty 16, 2015 6:45 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Odebrałem pierwsze wydruki z drukarni. Fotografie warto rozjaśnić. Biały Album zrobić biały, a fotografie dać większe. W poniedziałek można drukować całość.

Kalendarz ma 14 stron, a nie 12 jak podałem drukarzowi, w związku z czym cena z oprawą wynosi 9 zł za typowy wydruk na papierze kredowym oraz 10 zł za specjalny wydruk na super białym papierze satynowym. Ja sobie robię na satynie.
Proszę deklarować kto chce rozsyłać kalendarze i wpłacać kasę. Numer konta podam na priv joryk@beatles.kielce.com.pl


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sty 16, 2015 7:27 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Ja mogę rozesłać 10 kalendarzy (co nie oznacza, że 10 osobom, najwyżej 5)

Zaraz puszcze info na fejsie - chętni na rozsyłanie plus wpłaty.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 17, 2015 5:27 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Mała różnica w cenie więc zdecyduję się raczej na satynowy kalendarz.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 153 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY