Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 8:26 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 375 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Wto Lut 26, 2013 12:31 am 
Offline
Nowhere Man
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lut 26, 2013 12:18 am
Posty: 2
oczywiście jeśli jest taka możliwość to chętnie wezmę udział w tym cudnie słusznym projekcie :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 26, 2013 10:36 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2327
Miejscowość: New Salt
Jak widzę, nastąpił piękny "wysyp" chętnych. Bardzo fajnie. Myślę, że dopiero gdy będziemy mieli pełną "ekipę" na okładkę i po losowaniu miejsc, będziemy prosić o Wasze zdjęcia. A to dlatego, że zależy nam bardzo by fajnie to wszystko wyszło a jak wiadomo osoby stojące na środku czy też na bokach, będą spoglądały z innego profilu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 28, 2013 9:52 pm 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Nie Lut 24, 2013 12:37 am
Posty: 6
Jeśli jest jeszcze miejsce, to ja również z chęcią bym dołączyła ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Mar 01, 2013 6:32 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Wolnych miejsc jest jeszcze od cholery. Tak na oko 40 osób już mamy (licząc wszystkich tych co zadeklarowali chęć ale się nie ujawniają), jeśli nie dobijemy do tych 61 to będzie po prostu skromniejszy tłum za Beatlesami ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Mar 03, 2013 1:44 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
Adam_S chce być częścią projektu. A poza tym 4 osoby ode mnie narazie są zdeklarowane, czekam na potwierdzenie od jeszcze 4 innych.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Mar 03, 2013 2:29 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Zacznę od początku, więc nie miejcie mi za złe, że dubluje tematy, które się już przewijały.

Pomysł "wpasowania" czterech osób w miejsce oryginalnych beatlesów budzi moje mieszane uczucia. Nie uważam, żeby ktokolwiek z nas był lepszym albo bardziej zasłużonym fanem. Co więcej - z racji podziału, który zrodził się wśród polskiej beat-społeczności, każda forma "segregacji" wywoła negatywny wydźwięk tego projektu. Beatlesi zostają - reszta idzie w odstawkę.

Teraz kwestia montażu. Z technicznego i estetycznego punktu widzenia, najlepszym rozwiązaniem jest "wyzerowanie" publiczności (ujednolicenie tła w kolorze błękitnego nieba) i wklejanie całych postaci. Dzięki temu zabiegowi najłatwiej zaradzimy kilku problemom, które mogłyby się pojawić gdybyśmy doklejali same twarze. Po pierwsze - nie jesteśmy zależni od ilości osób, po drugie - żadna kobieta nie dostanie korpusu mężczyzny (i odwrotnie), po trzecie - dynamika postaci, czyli zachowanie odpowiedniego ustawienia twarzy by pasowała do całości... i po czwarte - każdy będzie sobą...a nie Fredem Astairem, Marilyn Monroe, Oscarem Wildem czy Albertem Einstein.

Jeśli chodzi o osoby publiczne, które mogłyby się znaleźć na okładce to można by było w miejsce Stuarta Sutcliffe'a wstawić Zbigniewa Cybulskiego, którego postać stała się inspiracją dla wczesnego beatlesa. To tylko moja propozycja, więc nie traktujcie jej poważnie.

Co do bębna, to chciałbym zmienić aktualne logo. Powód - jest używane przez drugie forum dyskusyjne. Jeśli projekt ma być postronny, powinniśmy je zmienić. Oczywiście możemy zostać przy stylistyce...ale kopia 1:1 odpada. Co do samego napisu, to z racji tego, że Piotrek jest pomysłodawcą tego przedsięwzięcia i to on jednoczy nas na okładce proponuje "Sgt. Peter's Lovely Fan Club Band" : )

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Mar 03, 2013 11:59 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
Świetny wpis!

Po pierwsze - strasznie podoba mi się ta propozycja bębnowego loga!
Sgt. Peter's Lovely Fan Club Band, NAWET jeśli troszke sugeruje to, że fan club jest fan clubem osoby Piotrka :D
Ale coż, Piotrek jest SUUUPER, i mogę zostać jego oficjalną fanką :)

Po drugie - absolutnie i całkowicie zgadzam się z tym, że Beatlesi powinni zostać Beatlesami!

Ach, zapowiada się super!

Jeszcze jedna osoba się zdeklarowała ode mnie, no i wiem, że z osób z forum zarówno Żuk (Audrey) jak i Michelle, jak i Adam_S zgłosili chęć uczestnictwa. A nie z forum ode mnie - 5 osób.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 04, 2013 8:21 am 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Mnie się pomysł ze Sgt. Peter's nie podoba :wink: Uważam, że okładka powinna być zrozumiała dla osoby z zewnątrz. A taka osoba nie załapie, co za sierżant Peter, czy to jakaś postać z utworów Beatlesów? W każdym razie jestem na nie :)

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 04, 2013 9:13 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Wydaje mi się, że to nie jest aż tak ważne co będzie napisane na bębnie. Jak osoby z zewnątrz potrzebują napisów aby dowiedzieć się o co chodzi, to te osoby mają już pewien problem, ponieważ samo spojrzenie na zdjęcie powinno wywołać skojarzenie z Beatlesami.

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 04, 2013 10:34 am 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Nie chodzi o to, że nie skojarzą Beatlesów. Nie skojarzą Sgt. Petera. Będzie to trzeba oddzielnie tłumaczyć. Wg mnie to niepotrzebne jest.
IMO każdy detal jest ważny, nawet napis na bębnie.

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 04, 2013 4:41 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
macho napisał(a):
Pomysł "wpasowania" czterech osób w miejsce oryginalnych beatlesów budzi moje mieszane uczucia. Nie uważam, żeby ktokolwiek z nas był lepszym albo bardziej zasłużonym fanem. Co więcej - z racji podziału, który zrodził się wśród polskiej beat-społeczności, każda forma "segregacji" wywoła negatywny wydźwięk tego projektu. Beatlesi zostają - reszta idzie w odstawkę.


O tym pomyśle już wszyscy zapomnieli ;)

macho napisał(a):
Teraz kwestia montażu. Z technicznego i estetycznego punktu widzenia, najlepszym rozwiązaniem jest "wyzerowanie" publiczności (ujednolicenie tła w kolorze błękitnego nieba) i wklejanie całych postaci. Dzięki temu zabiegowi najłatwiej zaradzimy kilku problemom, które mogłyby się pojawić gdybyśmy doklejali same twarze. Po pierwsze - nie jesteśmy zależni od ilości osób, po drugie - żadna kobieta nie dostanie korpusu mężczyzny (i odwrotnie), po trzecie - dynamika postaci, czyli zachowanie odpowiedniego ustawienia twarzy by pasowała do całości... i po czwarte - każdy będzie sobą...a nie Fredem Astairem, Marilyn Monroe, Oscarem Wildem czy Albertem Einstein.


Brachu, tę kwestię już dawno wystawiliśmy pod młotek. Wchodzimy cali :)

macho napisał(a):
Jeśli chodzi o osoby publiczne, które mogłyby się znaleźć na okładce to można by było w miejsce Stuarta Sutcliffe'a wstawić Zbigniewa Cybulskiego, którego postać stała się inspiracją dla wczesnego beatlesa. To tylko moja propozycja, więc nie traktujcie jej poważnie


Mówiąc szczerze średnio to widzę. Nie, żebym miał coś do Cybulskiego, po prostu wolałbym takie bardziej aktualne zdjęcie fanów.

macho napisał(a):
Co do bębna, to chciałbym zmienić aktualne logo. Powód - jest używane przez drugie forum dyskusyjne. Jeśli projekt ma być postronny, powinniśmy je zmienić. Oczywiście możemy zostać przy stylistyce...ale kopia 1:1 odpada. Co do samego napisu, to z racji tego, że Piotrek jest pomysłodawcą tego przedsięwzięcia i to on jednoczy nas na okładce proponuje "Sgt. Peter's Lovely Fan Club Band" : )


Nie wyrażam zgody na Petera. Serio, źle bym się z tym czuł. Poza tym to tylko kolejny pretekst do jakichś sporów. Odpada.
W tym miejscu powinno się pojawić imię Roberta, jeśli już. On faktycznie jest głową Fan clubu, więc to by się zgadzało. Trop macho idzie w dobrym kierunku, oprócz tego nieszczęsnego Petera jest to sprytnie wykombinowane. Jeśli Robert by się zgodził to tylko zmieniłbym Sgt. Robert's na Dr. Robert's :) Raz, że było by inaczej, dwa, że nasuwają się skojarzenia z jedną piosenką Beatli, a trzy - w oryginale było Dr Pepper's...Jeśli Robert nie przejdzie to powinniśmy wymyślić jakieś adekwatne imię, które by w tym miejscu pasowało. Tak wiec pomysł macho po małej korekcie zdecydowanie wart jest zrealizowania.
Póki co postuluje za Dr Robert's Lovely Fan Club Band
No chyba, że ktoś wymyśli coś lepszego.


Ringo napisał(a):
Ale coż, Piotrek jest SUUUPER, i mogę zostać jego oficjalną fanką :)


Ty tylko ewentualnie możesz, a ja Twoim fanem już dawno jestem, od jakichś 7 lat :)

W ogóle super, że mamy na pokładzie Adama i Kota :D

_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Yer Blue, Pon Mar 04, 2013 6:24 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 04, 2013 6:05 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Chciałbym wstępnie wyliczyć ile mamy już śmiałków do zdjęcia:

macho
Noelka
Kalosz
Joryk
Karol
-małżonka
-córka
Ania1
Bobski
-syn
Rita
-mama
-tato
Anayah
Audrey
Michelle
Ringo
-tata
-Kot
-John
-Irmina
-Agnieszka
-Rut
Adam S
Dr Maxwell
Dżejdżej
winter rose
ivettebeat
magnessia
BeatleJohn
BeatleŻuk
Kass
Strawberry
Yer Blue
Maciek
Krzysiek
Dorota (siotra Krzyśka)
Hubert
-ojciec
Greg
Ph.D. Jeremy Hillary Boob
Janand
Agata
Beata
Lennonka


Po mojemu jest 45 plus osoby z drugiego forum, naliczyłem ich 15, co daje wynik 60 :D

Brakuje 1 osoby :)


Jeśli kogoś pominąłem to przepraszam. Proszę mnie poprawić jakby co.

_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Yer Blue Czw Mar 07, 2013 4:29 pm, edytowano w sumie 2 razy

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 04, 2013 6:16 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
głośno też może być :)

PS.
co do konwencji - nie mam uwag, wypracowany kompromis uwazam za dobry;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 04, 2013 6:31 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Zapomniałem o Ph.D. Jeremy Hillary Boob, czyli Dawidsu. Jego ojciec tez powinien być na tak.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Mar 05, 2013 4:40 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Będziemy mieć kolejne 4 osoby do zdjęcia. Trójka z nich tworzy jedna rodzinę i jak dobrze pójdzie to się tutaj zgłoszą osobiście. Czwartą jest Lennonka.

Także w tej chwili brakuje tylko dwóch osób do magicznych 61 ale jeśli zgłoszeń będzie więcej to śmiało możemy przekraczać limit. Im więcej osób tym lepiej.

Piszcie, co Wam najlepiej pasuje na bębenku. Może kompromisowo dajmy jednak "Sgt. Pepper's Lovely Fun Club Band"? Taką dostałem dziś propozycję i nawet mi się ona podoba.
A jaki damy napis z kwiatów? "Fani Beatlesów", "Beatlesi i fani", "Beatlesi i my"...?. Czekam na propozycje.

Musimy to ustalić.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Mar 06, 2013 11:52 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2327
Miejscowość: New Salt
Mnie najbardziej by chyba pasowało "Beatlesi i my". Ale wszystkie napisy są fajne.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Mar 06, 2013 4:25 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
"Sgt. Pepper's Lovely Fun Club Band" - IMO fajne.

Napis z kwiatów: może POLSCY FANI THE BEATLES ?

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Mar 06, 2013 5:07 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
Mój tata też!!! Jeśli są jeszcze miejsca...

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Mar 06, 2013 8:57 pm 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Pon Mar 01, 2004 11:57 am
Posty: 80
Miejscowość: Rzeszów
4 Marca Yerr Blue zgłosił na wyczucie 2 osoby: Ph.D. Jeremy Hillary Boob, czyli Dawidsu, i jego ojca.
5 Marca poprawił, że chodzi o 3 lub 4 osoby.

Jakem ojciec - potwierdzam. Chodzi o 4 osoby, jedna rodzina, z czego troje są zarejestrowani od 2004/2005 roku na Forum:
1. Jasiek, alias Janand - nie mam jeszcze siwej brody
2. Dawid, alias Dawidsu, alias Ph.D. Jeremy Hillary Boob
3. Agata, alias Agusia
4. Beata, najmłodsza, ale też fanka.

Ten "alias" mi się przypomniał, bo tak przedstawiali burzowo ponazywane początkujące gwiazdy ze stajni Larry'ego Parnsa, do której Beatlesi marzyli, żeby się dostać w 1960 roku: alias Billy Fury, alias Vince Eager, Johnny Gentle, Duffy Power (patrz The Beatles Anthology 1).
W ogóle wszystko mi się kojarzy z Beatlesami :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Mar 07, 2013 12:27 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
janand napisał(a):
Ten "alias" mi się przypomniał, bo tak przedstawiali burzowo ponazywane początkujące gwiazdy ze stajni Larry'ego Parnsa, do której Beatlesi marzyli, żeby się dostać w 1960 roku: alias Billy Fury, alias Vince Eager, Johnny Gentle, Duffy Power (patrz The Beatles Anthology 1).

http://www.youtube.com/watch?v=pfQJI7Sd ... age#t=254s :wink:

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 375 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 107 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY