Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 12:00 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Sob Lis 05, 2011 4:21 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
29-go listopada b.r. upływa 10-ta rocznica śmierci George’a Harrisona. Tymon Tymański wraz ze swą formacją The Transistors postanowili uczcić jego pamięć okazjonalną trasą koncertową, która rozpocznie się właśnie tego dnia. Zespół, w skład którego weszli zarówno muzycy The Transistors, jak i goście, wykona 20 utworów Harrisona z okresu współpracy z Beatlesami i kariery solowej. 29 listopada w Teleexpressie, Marek Sierocki opowie o przebiegu trasy. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Piotr Metz – dziennikarz radiowej Trójki.

Image

Serdecznie zapraszamy na koncerty w ramach trasy pt. „Songs For George“.

Więcej szczegółów wkrótce!

Źródło: https://www.facebook.com/event.php?eid=180068432075299

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lis 07, 2011 5:01 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Mam nadzieje, że uda mi sie dotrzec na warszawski koncert. Byłby to tez dobry pretekst by pogadac w końcu z Tymonem na co szykuje sie juz od dawna, ale ciagle mi sie to nie udaje (na Beatles Day był dość łatwym celem - siedział sobie na sofie w garderobie, ale wtedy cała nasza ekipa skupiała uwage na Quarrymenach).

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lis 07, 2011 6:41 pm 
Offline
fan sztabowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lis 19, 2008 8:35 am
Posty: 57
Ja tam sobie z nim pogadałam później, po koncercie :D

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lis 07, 2011 6:47 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
To czemu nic sie nie chwaliłas :)
Tak naprawde wolałbym go spotkac po koncercie w mniejszym miejscie i takim bardziej standardowym, bo w takich specjalistycznych i w wielkich miastach (jak Wawa) za duzo ludzi sie kreci by mozna sobie uciac pogawedke. Na Beatles Day faktycznie łatwo było go ustrzelic, bo wiekszosc była zainteresowana Quarrymenami to raz a na samym koncercie Tymona, ktory festiwal zamykał ludzi była juz ledwie garstka, zwłasza po koncercie. To dwa. Ja wtedy juz na nic nie miałem ochoty.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lis 07, 2011 7:42 pm 
Offline
fan sztabowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lis 19, 2008 8:35 am
Posty: 57
Po panelu dyskusyjnym też było łatwo z nim pogadać, ale chyba ciebie jeszcze wtedy nie było, right?

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lis 08, 2011 3:22 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
That's right.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lis 19, 2011 2:43 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Trasa:

29.11 - Warszawa / klub Huśtawka
30.11 - Kraków / klub Alchemia
01.12 - Wrocław / Niebo Cafe
02.12 - Katowice / Scena Muzyczna Rialto
03.12 - Płock / Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki
04.12 - Poznań / kub Pod Minogą
05.12 - Łódź / klub Wytwórnia

To co, widzimy sie w Huśtawce? ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lis 24, 2011 12:49 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Trochę o samej trasie, ze strony Gazety Wyborczej:

W zespole znajdą się muzycy The Transistors, rodzimej grupy Tymańskiego, jak i zespołu jego syna Lukasa (Przemek Bartoś - bas, wokal, i Jakub Zwolan - gitara, wokal; wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Słupsku). Razem wykonają 20 utworów Harrisona z okresu współpracy z Beatlesami i kariery solowej. Tymon i jego drużyna przygotowali m.in. utwory: "Don't Bother Me", "I Need You", "Not Guilty", "Something", "Here Comes The Sun", "Taxman" i "Wah-Wah".

- George jest moim duchowym wujkiem. Wychowałem się na Beatlesach, inspiracja ich muzyką nigdy mnie nie opuściła. Jako dzieciak słuchałem muzyki, jako student analizowałem ich teksty. Jako dorosły facet ciągle czytuję ich biografię i pasjonuję się historią produkcji ich muzyki. Muzyki wybitnej, głębokiej i pioniersko nagranej. George miał pecha, grając w Beatlesach. Wskutek twardej rywalizacji dwóch wybitnych singerów/songwriterów, Lennona i McCartneya, jego talent kompozytorski nie miał pełnej szansy rozwoju w ramach współpracy z The Beatles. Dlatego wraz z moim zespołem, równo w dekadę po odejściu George'a do Krainy Wiecznych Lwów, chcemy pochylić się nad jego pięknymi piosenkami. Nasza trasa będzie o tyle bardziej wyjątkowa, że w składzie grupy znaleźli się zarówno moi koledzy z The Transistors, jak i mój starszy syn Lukas oraz jego koledzy z zespołu - opowiadał Tymon Tymański w jednym z wywiadów.

26 listopada 2011 w Trójce o godz. 19 Tymon będzie gościem Piotra Metza w audycji "Lista osobista". Podczas dwugodzinnego spotkania muzyka z dziennikarzem będzie można poznać życie i twórczość Harrisona oraz usłyszeć zapowiedź całej trasy.

28 listopada 2011 w TVP 2 o godz. 16.15 "Program 2.0". Zespół zagra dwa utwory na żywo w TVP2 i zaprosi na koncerty w ramach całej trasy.

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lis 24, 2011 4:29 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
macho napisał(a):
Razem wykonają 20 utworów Harrisona z okresu współpracy z Beatlesami i kariery solowej. Tymon i jego drużyna przygotowali m.in. utwory: "Don't Bother Me", "I Need You", "Not Guilty", "Something", "Here Comes The Sun", "Taxman" i "Wah-Wah".


Ciesze sie bardzo z I Need You i Not Gulity.

macho napisał(a):
26 listopada 2011 w Trójce o godz. 19 Tymon będzie gościem Piotra Metza w audycji "Lista osobista". Podczas dwugodzinnego spotkania muzyka z dziennikarzem będzie można poznać życie i twórczość Harrisona oraz usłyszeć zapowiedź całej trasy.


Łukasz, dasz rade to nagrać? Ja akurat bede w podrózy na odcinku Wawa - Katowice w tym czasie :(
Strasznie mi zalezy na tej audycji, Tymon znowu sie pewnie rozgada.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lis 25, 2011 12:23 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
...w takim razie milej podróży i nie martw się o nic :wink:

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lis 29, 2011 10:32 am 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Mar 30, 2010 9:27 pm
Posty: 167
No i wczoraj Tymański nie wystąpił w Dwójce.

Tak w ogóle powinni zmienić nazwę na Poziom minus 2.0. Widziałam kilka pierwszych odcinków. Takie zatrzęsienie hipstersów na metr kwadratowy przyprawia mnie o mdłości. Oni chcą być bardziej zabawowi niż "Rower Błażeja"!

Jeśli to prawda, że Tymon przyszedł, rozejrzał się i podziękował to ja kocham tego gościa!

_________________
Pełny rock'n'roll od A do Ą


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lis 29, 2011 11:10 am 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Cze 10, 2004 12:43 pm
Posty: 153
Miejscowość: Nowhere Land
Jak to nie wystąpił? Zaczyna się od 50:10: http://www.tvp.pl/styl-zycia/ludzie/poz ... 49/5628860

_________________
alias Dawidsu


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lis 29, 2011 3:21 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Mar 30, 2010 9:27 pm
Posty: 167
No nie mówcie mi, że to ogłoszenie na początku i foch prezenterki to była podpucha. Ja już zdążyłam pokochać Tymona i wyłączyć telewizor. I byłam taka dumna :lol:

_________________
Pełny rock'n'roll od A do Ą


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lis 29, 2011 3:38 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
A stąd można ściągnąć fragment tego programu, który najbardziej nas interesuje :wink:

http://www.sendspace.com/file/zn3pey

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lis 30, 2011 9:31 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Koncert bardzo fajny, 18 utworow Georgea i zadnej promocji materialu autorskiego Tymona.
Najlepsze bylo Not Guilty, oczywiscie w wersji ostrzejszej, beatlesowskiej. Najwiekszy aplauz zawlascil o ironio It Dont Come Easy (ale to tez utwor Harriego).
Tymon tym razem spokojny jak nigdy, czesto dal spiewac innym, samemu obslugujac glownie klawisze.
Pod scena spora grupka Beatlefanow: swoja obecnoscia zaszczycili nas Pennylane, Ola Sad Song, Przemek Pusty i Korolina Harrison. A takze osoby, ktorych imion nie pamietam.
Warto sie wybrac na kolejne koncerty, wszak trasa dopiero sie rozpoczela.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Gru 03, 2011 10:20 am 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Mar 30, 2010 9:27 pm
Posty: 167
Znalazłam 2 nagrania z Huśtawki w dobrej jakości

I'd Have You Anytime (śpiewa Lukas Tymański - syn Ryszarda, That means a lot I think...:wink: )
http://www.youtube.com/watch?v=B6UWdOpx6hg

Here Comes The Sun
http://www.youtube.com/watch?v=IXpNEIUi3oc


I 2 nagrania ode mnie (tutaj jakość już nie rzuca na kolana)

All Things Must Pass
http://www.youtube.com/watch?v=MhRPTkdnroY

Something
http://www.youtube.com/watch?v=jqimkxV54xc


no i na koniec fragment z zapowiadanego Teleexpressu, gdzie jest mowa o trasie Tymona i wspomnienie o George'u
http://www.youtube.com/watch?v=1YIgAhZ6vok

Sam koncert bardzo sobie chwalę. Pozdrawiam beatlesowskich fanów, których mogłam poznać, albo chociaż uścisnąć im rękę
:wink:

_________________
Pełny rock'n'roll od A do Ą


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Gru 03, 2011 2:11 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Przypomniałem sobie jak pieknie wyszło I'd Have You Anytime. To był chyba najbardziej poruszający moment koncertu, bardzo uduchowiony to utwór.
Bardzo przyjemne było Twoje wejście, Emilio :) Fajnie było Cię spotkac.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Gru 03, 2011 7:36 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
1 grudnia Tymon wystąpił ze swoim zespołem w Niebo Cafe we Wrocławiu. Klub niestety ze względu na swoje rozwiązanie architektoniczne nie nadaje się na koncerty. Przed występem spotkałem Grega i chwilę sobie porozmawialiśmy. Sam koncert odebrałem pozytywnie. Piękne kompozycje podane w dość surowym ,"garażowym" brzmieniu. Odbiór zakłócał pewien pijany jegomość w dreadach , który ze szklanką piwa nad głowami widzów kilka razy się przepychał komunikując głośno zebranym ,że "jest naj...ny". Po którymś z kolejnych podejść został skutecznie spacyfikowany. Muzyka- "Cry For A Shadow" - pierwszy raz usłyszałem na żywo :wink: świetny odjazd przy "It's All Too Much", zawsze piękne "Isn't It A Pity" z końcówką " na na na " z Hey Jude". Poza tym "Wah Wah" i " It Don't Come Easy " "Something" czy niespodzianka , wykonanie na dwie gitary akustyczne "I'd Have You Anytime". Tymon dał się "wyżyć" pozostałym muzykom.Publiczność w większości w wieku studenckim znakomicie przyjmowała zespół. Doszło do bisów- m.in. Sgt Pepper's..." "A Hard Day's Night. A na sam koniec wykonano już bez Tymona kompozycję Dylana "Rainy Day Women Nos 12 & 35". W sumie poza pewnymi niedogodnościami o których wspomniałem , całkiem udany wieczór. Muzyka Harrisona sama się obroniła.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Gru 05, 2011 11:57 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
Podpisuję się pod słowami Maxwella, generalnie cały koncert bardzo pozytywny. Dla mnie jedyny zgrzyt to fatalne wykonanie All those years ago...nie mogłem słuchać. Poza tym bez zastrzeżeń - albo może jeszcze to jedno (razej z kategorii uwag niż szczególnych zastrzeżeń), że na bisy nie satrczyło już chyba zespołowi piosenek Georga, ktore by znali i grali wspomniane wyżej bitelsowe kawałki.

Ciekawym elementem było to, że gdy Tymon już zmęczony psozedł za kulisy, z gitarami akustycznymi przed klubem (a potem jeszcze wewnatrz), pośród publiki grali Lukas i jeden z gitarzystów. Atmosfera można pwoiedzieć, prawie jak na ulicy Lennona - bardzo swojska (kilka kawałków Bitelsów pospiewalismy w ten sposob i do tego Like a Rolling Stone).

Zdecydowałem sie na koncert w ostatniej chwilii - ale było warto.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Gru 06, 2011 8:30 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Coś w tym jest. Wracając do domu liczyłem sobie ile kompozycji Harrisona wykonano na koncercie. W ogóle nie policzyłem jednej - "All Those Years Ago"


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY