Nowosolski Fan Club The Beatles

Tu można się przedstawić, umówić się na spotkania w realu, itd.

Re: Nowosolski Fan Club The Beatles

Postprzez bobski66 » Sob Lis 20, 2021 2:08 pm

Może kogoś ta informacja zainteresuje. Nadal odnawiam i poprawiam starsze numery gazetek NFC. Poniżej kilka z nich.
Image Image Image Image
Image Image Image Image
Image ImageImage Image
Awatar użytkownika
bobski66
Beatlesiak

Miejscowość: New Salt

Postprzez Argus9 » Nie Lis 21, 2021 3:17 am

Nie wiem, czy Fab-Fani zauważyli, że Robert zamieścił odnowioną wersję PIERWSZEGO numeru Gazetki - z listopada roku 2004.

Czy jest to wydanie "kultowe"? (nie znoszę nieuzasadnionego nadużywania tego słowa!), czy może"legendarne"? (nadużywaniu tego słowa sprzeciwia się od zawsze joryk…), a może jest to egzemplarz "historyczny"? (osobiście skłaniałbym się właśnie ku takiemu określeniu).

W roku 2004 nie miałem pojęcia ani o istnieniu nowosolskiego Fan Klubu Beatlesów, ani o Gazetce. W tym miejscu pozwolę sobie zacytować (bez ubiegania się o zgodę Autora tych słów, bo wiem, że mogę sobie na to pozwolić) wypowiedź Dr Maxwella, który kilka razy mówił mi, że podziwia Roberta za konsekwencję, nieustępliwość, niepoddawanie się - w realizacji swojej Fab-Misji. Nic dodać.

Gazetka obchodzi Siedemnaste Urodziny. Lubimy okrągłe rocznice, ale Siedemnaście…? Czy to ważna liczba? Mając lat Siedemnaście, Gazetka zbliża się nieuchronnie do… Wieku Dojrzałego! :wink:

A w szeroko rozumianej kulturze Siedemnastka ma swoje trwałe miejsce, np. tytułowa piosenka drugiego albumu Czerwono-Czarnych - Siedemnaście milionów (którą w 1967 roku zaśpiewał Toni Keczer), albo radziecki serial z 1973 roku zatytułowany Siedemnaście mgnień wiosny (emitowany wówczas w polskiej telewizji), poza tym wyróżniony w 1975 roku nagrodą Grammy ponadczasowy utwór At Seventeen autorstwa "mojej" Janis Ian, czy też wreszcie, idąc bardziej Fabowo - linijka z Otwieracza Historycznego Albumu: Well she was just seventeen:)

Niektórzy Gazetkę tylko czytają. Są tacy, którzy też w Gazetce piszą/pisywali. Ale chyba Wszyscy powinni poGratulować i poDziękować FabRedaktorowi, który robi to co robi - Fabuje Gazetką, kalendarzykami, plakatami, gadżetami…

Przeczytajcie Wstępniaka sprzed 17 lat. A ja życzę kolejnych 17 lat! (... you know what I mean) :)
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image
Awatar użytkownika
Argus9
Beatlesiak

Postprzez bobski66 » Nie Lis 21, 2021 12:02 pm

Dziękuję Ci Jerzy, że zauważyłeś ten post i ten wstępniak. Fajnie to wszystko napisałeś, rozebrałeś i porównałeś. Za kilka dni gazetka wkroczy w dorosłość więc dobrze, że zdążyłeś z tymi siedemnastkami. Ciekawe czy w grudniu poczuje się na tyle dorosła by pójść swoją drogą? Na pewno nie będzie dozwolona od lat 18-stu. A doktorkowi to ja muszę chyba osobiście podziękować za te "budujące" wypowiedzi. A co przyszłości gazetki to na dzisiaj napiszę tylko, że mam zamiar pożyć co najmniej do 100 jak mój pradziadek Mateusz. Beatlesi od słynnych wód płodowych mojej Mamy wtopili się w moje życie i są nierozerwalną jego częścią. Fab-Misja musi i chce trwać, jest zapisana w moim kwasie deoksyrybonukleinowym.
Awatar użytkownika
bobski66
Beatlesiak

Postprzez dr Maxwell » Nie Lis 21, 2021 9:35 pm

Argus9 napisał(a):A w szeroko rozumianej kulturze Siedemnastka ma swoje trwałe miejsce, np. tytułowa piosenka drugiego albumu Czerwono-Czarnych - Siedemnaście milionów (którą w 1967 roku zaśpiewał Toni Keczer), albo radziecki serial z 1973 roku zatytułowany Siedemnaście mgnień wiosny (emitowany wówczas w polskiej telewizji), poza tym wyróżniony w 1975 roku nagrodą Grammy ponadczasowy utwór At Seventeen autorstwa "mojej" Janis Ian, czy też wreszcie, idąc bardziej Fabowo - linijka z Otwieracza Historycznego Albumu: Well she was just seventeen… :)

Dodałbym jeszcze Seventeen Seconds zespołu The Cure. Bardzo ważny utwór w latach z okresu Tug of War... i w szeroko rozumianej kulturze, ale to chyba nie klimaty miłośników Fabs.
Bobski to jest Gość! Chyba kwintesencja tego co o nim myślę. Pozdrawiam i...czekamy na następny numer.
Awatar użytkownika
dr Maxwell
Admiral Halsey

Postprzez Dorothy » Nie Lis 28, 2021 4:18 pm

Robercie...dziękuję za wspaniałą przesyłkę z Fan-Clubu 8) Kalendarzyki, naklejki i...numery naszej fan-clubowej gazetki, w tym ten pierwszy...Ogromne dzięki i wielki szacunek za tytaniczną pracę, zaangażowanie i konsekwencję w prowadzenie Fan-Clubu...To już 17 (!!!) lat... 8)
Dorothy
Sierżant Pepper

Miejscowość: Blue Island

Postprzez bobski66 » Pon Lis 29, 2021 10:17 am

Dorothy napisał(a):Robercie...dziękuję za wspaniałą przesyłkę z Fan-Clubu 8) Kalendarzyki, naklejki i...numery naszej fan-clubowej gazetki, w tym ten pierwszy...Ogromne dzięki i wielki szacunek za tytaniczną pracę, zaangażowanie i konsekwencję w prowadzenie Fan-Clubu...To już 17 (!!!) lat... 8)

Dziękuję za miły meldunek z terenu i zdjęcie. Tak to właśnie dzisiaj NFC ma 17 urodziny. Od jutra zaczynamy 18 rok działalności.
Image
Zdjęcie z Facebooka z osi czasu Dorothy
Awatar użytkownika
bobski66
Beatlesiak

Poprzednia

Wróć do Fani o sobie, nasze spotkania, zainteresowania_

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości