Nowosolski Fan Club The Beatles

Tu można się przedstawić, umówić się na spotkania w realu, itd.

Re: Nowosolski Fan Club The Beatles

Postprzez Ph.D. Jeremy Hillary Boob » Czw Kwi 02, 2020 11:12 am

Hehe, czy tylko ja lubię Kreen-Akrore? :D
alias Dawidsu
Awatar użytkownika
Ph.D. Jeremy Hillary Boob
Sierżant Pepper

Miejscowość: Nowhere Land

Postprzez admin_joryk » Czw Kwi 02, 2020 11:26 am

Awatar użytkownika
admin_joryk
Site Admin

Postprzez bobski66 » Śro Kwi 08, 2020 7:35 pm

Znalazłem dzisiaj ciekawy filmik z "After Party" po koncercie Paula w Warszawie w 2013 roku. Tym bardziej ciekawy, że rozpoczyna się "słynnym" banerem NFC.
Image
https://www.youtube.com/watch?v=xB_4PIH0JzE&feature=youtu.be&fbclid=IwAR38N2imeuAgTSNlowZxU4A6sFUck1DWT7xofqckmiUI-1v1Pk-LrrRo918
Awatar użytkownika
bobski66
Beatlesiak

Miejscowość: New Salt

Postprzez bobski66 » Nie Kwi 12, 2020 2:27 am

Staram się wykorzystać optymalnie darowany wolny czas. Postanowiłem odnowić, poprawić i ponownie wydrukować 1 numer gazetki NFC. Była chyba najbardziej "skopana". Ale tak to bywa jak robi się coś pierwszy raz i to prawie na kolanie. Poniżej drugie wydanie 1 numeru:
Image Image
Awatar użytkownika
bobski66
Beatlesiak

Postprzez bobski66 » Śro Kwi 15, 2020 7:49 pm

Tak jak niżej. Powoli zbliża się czas na ostatnią płytę z dyskografii The Beatles "Let it Be". Mam nadzieję, że pożegnamy się z dyskografią Beatlesów w ciekawy sposób.
Image
Ostatnio edytowany przez bobski66, Śro Kwi 15, 2020 7:53 pm, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
bobski66
Beatlesiak

Postprzez bobski66 » Pią Maj 01, 2020 6:13 pm

Jest już, jeszcze ciepły 145 numer gazetki NFC. Jak zwykle newsy i ostatni rozdział w dyskografii The Beatles, czyli płyta "Let it Be". Dziękuję wszystkim za pomoc i za zaangażowanie, życząc miłej lektury.
Image Image
Awatar użytkownika
bobski66
Beatlesiak

Postprzez Argus9 » Sob Maj 02, 2020 11:09 am

Gwoli wyjaśnienia. Na albumie Let It Be dwukrotnie pojawia się czasownik "dig" – w "Dig a Pony" i w "Dig It". Przeważnie jest z nim sporo zamieszania. O co by Lennonowi nie chodziło, jedno jest pewne: nie chodzi o "kopanie kucyka".

Owszem, DIG oznacza "kopać", ale przy użyciu łopaty, szpadla, kilofa – kopać dziurę w ziemi, kopać dół, skopać ziemię w ogródku. DIG nie oznacza kopania kogoś lub czegoś przy użyciu kończyny dolnej – na tę okoliczność w angielskim jest czasownik KICK – to on służy do kopania piłki, lub kogoś w tyłek.

Ale DIG oznacza również potocznie (choć dziś to już wyraz przestarzały) mniej więcej to samo co LIKE: lubić, a nawet uwielbiać coś, czy zachwycać się czymś, przepadać za czymś, itp. I tak należy rozumieć tytuł "Dig It" – polub to, ciesz się tym, zachwyć się tym. (choć w innym znaczeniu potocznym DIG oznacza również: rozumieć, załapać coś, więc może być również: Obczaj to).

Do kucyka wracając. Czy Lennon po prostu "lubi kucyki", czy to gra słów, czy się wygłupia, to osobna sprawa. Ale "pony" potocznie oznacza również niewielką porcję alkoholu, kieliszeczek. Czyli coś takiego jak po polsku "walnijmy / strzelmy se po MALUCHU."

Żeby zachować "zwierzęcą" dwuznaczność tego tytułu, moja propozycja: Dig a Pony = Lubię dygnąć sobie małpkę :)

PS. Dla niewtajemniczonych, Słownik slangu: Małpka - potocznie ćwiartka wódki. Zanim RP weszła do Unii Europejskiej, małpka miała pojemność 250 ml - teraz tylko 200.

PPS. A w tym pierwszym, ogrodowym znaczeniu DIG występuje w tekście "When I'm Sixty-Four": Doing the garden, digging the weeds...

PPPS. I mamy jeszcze George'a Harrisona z utworem I Dig Love :) a tu na pewno nie o chwasty chodzi ;)

Takie to całe DYGANIE ;)
Ostatnio edytowany przez Argus9 Sob Maj 02, 2020 3:36 pm, edytowano w sumie 2 razy
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image
Awatar użytkownika
Argus9
Beatlesiak

Postprzez dr Maxwell » Sob Maj 02, 2020 12:26 pm

Yer Blue recenzując Dig It, napisał: ''Ja bym wydał pełną wersję na singlu''

Pełna wersja Dig It z której wycięto fragment na płytę, trwa ponad ...12 minut
Yer, Twoja wyobraźnia jest nieokiełznana :)
Awatar użytkownika
dr Maxwell
Admiral Halsey

Postprzez dr Maxwell » Sob Maj 02, 2020 12:57 pm

Wyjdzie na to, że się czepiam. Ada Sójkowska: Two of Us, nie opisuje przyjaźni Lennona i McCartney'a, a raczej relacje pomiędzy Paulem a Lindą. Linda potwierdziła to w jednej z wypowiedzi.
Awatar użytkownika
dr Maxwell
Admiral Halsey

Postprzez bobski66 » Sob Maj 02, 2020 7:03 pm

Dziękuję Panowie. W końcu głos z zewnątrz i to na temat. Czasami miałem wrażenie, że gadam do lustra.
Awatar użytkownika
bobski66
Beatlesiak

Postprzez dr Maxwell » Sob Maj 02, 2020 8:40 pm

bobski66 napisał(a):Dziękuję Panowie. W końcu głos z zewnątrz i to na temat. Czasami miałem wrażenie, że gadam do lustra.

Mam nadzieję, że tak nie jest. Z pewnością jest wielu obserwatorów forum, ale odnoszę wrażenie, że ludzie wybrali Facebook.
Awatar użytkownika
dr Maxwell
Admiral Halsey

Postprzez bobski66 » Pią Maj 22, 2020 12:06 am

Małymi krokami miesiąc maj wchodzi w końcowy swój odcinek. Czas zatem na kolejne utworów z płyty "Let it Be".
Proszę o przysyłanie komentarzy i ocen do następujących piosenek:
Strona A
„Maggie Mae”

Strona B
I've Got a Feeling”

Termin, tradycyjnie do końca miesiąca.
Awatar użytkownika
bobski66
Beatlesiak

Poprzednia

Wróć do Fani o sobie, nasze spotkania, zainteresowania_

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości