Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 7:48 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1304 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Mar 19, 2023 9:42 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 11, 2002 7:51 am
Posty: 327
Miejscowość: Leszno
bobski66 napisał(a):
Sean Lennon stworzył wirtualne ‶drzewo życzeń” z okazji 90. urodzin swojej mamy i zachęca ludzi do sadzenia prawdziwych drzew na cześć Yoko Ono.
Syn słynnej pary uruchomił stronę internetową wishtreeforyokoono.com na której wszyscy będą mogli złożyć życzenia urodzinowe Yoko. (news: kasia/Noelka)
A więc złożyłem z pomocą syna jak umiałem.
Image



Powiem,że nie byłbym skłonny słać życzenia tej osobie..gdyż z pierwszej ręki wiem,że nie jest przemiłą kobietką... :shock:
Natomiast co do ilości odsłon...faktycznie budujące wieśći. dla Ciebie.. :D

_________________
www.marek-beatles.blog.onet.pl/


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 20, 2023 12:52 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2327
Miejscowość: New Salt
beatles napisał(a):
Powiem,że nie byłbym skłonny słać życzenia tej osobie..gdyż z pierwszej ręki wiem,że nie jest przemiłą kobietką... :shock:
Natomiast co do ilości odsłon...faktycznie budujące wieśći. dla Ciebie.. :D

Jędzą to ona chyba też nie jest. Robi wiele dobrego i jest "jakaś". Była muzą Lennona i to dla niej napisał wiele pięknych piosenek. Myślę, że ma jeszcze wiele zalet i to Sean poprosił o życzenia.
Pół miliona jest bardzo budujące dla mnie i chyba dla fanów też. W końcu nie robię tego tylko dla siebie. Wiele osób się przez te lata się bardzo angażowało, podsuwali pomysły i pomagali. Dzięki temu ten temat i watek NFC nadal jest ciekawy. A więc uważam, że to wspólny "sukces" fanów The Beatles.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Mar 31, 2023 3:23 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2327
Miejscowość: New Salt
haland napisał(a):
z roku na rok mniej i mniej fanów Beatles'ów

Niestety, młodzi się nie garną "to chyba nie jest ich świat", a starsi wpadają w "korkociąg" różnych spraw i tracą zainteresowanie lub jak Beata Kustosik umierają... straszne...


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Mar 31, 2023 5:12 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2327
Miejscowość: New Salt
Image
Zmarła Beata Kustosik. Była członkiem NFC (numer 132). Żyła 58 lat (1965-2023). Wielka strata i niedowierzanie. Ostatni raz pisaliśmy do siebie 8 marca...
P.S. Zdjęcie to fragment mojego archiwum związanego z członkami fan clubu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Kwi 03, 2023 12:41 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2327
Miejscowość: New Salt
Kolejny numer gazetki NFC jest już gotowy. Dziękuję szczególnie stronie kieleckiej i Kasi za newsy i życzę miłej lektury.
P.S. Tym razem połowa numeru to "odgrzewane kotlety" z moich zbiorów.
Image Image Image Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Kwi 04, 2023 6:40 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Bardzo lubię Twoje "odgrzewane kotlety" :)

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Kwi 05, 2023 3:01 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2327
Miejscowość: New Salt
Noelka napisał(a):
Bardzo lubię Twoje "odgrzewane kotlety" :)

Bardzo dziękuję, wcześniej ktoś mi zasugerował, że to marnowanie miejsca w gazetce, więc trochę mi ulżyło.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Kwi 09, 2023 1:04 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2327
Miejscowość: New Salt
Image Image
Kalendarzyk i Justine Harrison ciągle zwiedzają świat. Tym razem Korea Południowa (Seoul) i Namsan Tower oraz panorama miasta.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Kwi 16, 2023 4:22 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2327
Miejscowość: New Salt
30 kwietnia mija 50 rocznica wydania płyty "Red Rose Speedway" Paula McCartney'a. Płyta mało ważna, więc jak w przypadku "Wilde Life" tylko mini recenzje całości płyty i ocena końcowa albumu.
Image
Na recenzje i oceny czekam do końca kwietnia. Z góry dziękuję.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Kwi 18, 2023 6:38 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2327
Miejscowość: New Salt
W nadchodzącym numerze znajomi wspomną zmarłą fankę Beatlesów, Beatę Kustosik. Do 30 kwietnia czekam na krótkie wspomnienia od chętnych, którzy ją poznali i chcą coś napisać.
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Kwi 22, 2023 10:39 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2327
Miejscowość: New Salt
Kalendarzyk NFC tym razem dzięki Darkowi Szurko zawędrował do Chicago (USA). Piękna sprawa i trochę mu (Darkowi też) zazdroszczę.
Image Image Image Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Kwi 24, 2023 1:04 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2327
Miejscowość: New Salt
Piotr Korycki (Yer Blue) spotkał się z Markiem Niedźwieckim i podarował mu kalendarzyk NFC, który może to słabo widać, ale jednak trzyma w rękach.
Image Image Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Maj 04, 2023 11:11 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2327
Miejscowość: New Salt
Melduję, że 181 gazetka NFC już jest gotowa. Oprócz tradycyjnych newsów "eksperci" zrecenzowali płytę McCarteya z 50 letnią brodą czyli "Red Rose Speedway". Po raz pierwszy recenzję nadesłali: Marta Pawlikowska, Waldemar Myszkowski oraz znany ze sceny, radia i z ekranu Tymon Tymański! Na ostatniej stronie znajomi pożegnali Beatę Kustosik...
Image Image Image Image


Ostatnio edytowany przez bobski66, Nie Maj 07, 2023 8:31 am, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Maj 05, 2023 12:20 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Cze 10, 2004 12:43 pm
Posty: 153
Miejscowość: Nowhere Land
Nie znam tekstu źródłowego, ale w opowieści May Pang raczej na pewno nie chodziło o "bicie złotego rekordu", tylko zniszczenie/rozbicie złotej płyty. Te trofea często wiszą na ścianach.

A co do ocen Red Rose Speedway widzę, że zdania są podzielone. Ale ogólnie My Love cieszy się powszechnym uznaniem. Co mnie trochę dziwi. Dlatego zawsze z niecierpliwością czekam na te numery gazetki, w których porównujemy opinie na temat płyt.

Sam niedawno dowiedziałem się o tym, że Paul początkowo planował RRS jako podwójny album. Moim zdaniem dobrze, że wytwórnia naciskała na pojedynczy LP, ten materiał nie był wystarczająco mocny na zapełnienie dwóch krążków. Jednak gdybym mógł zdecydować, co wejdzie na płytę, wybrałbym inne utwory, więc odwiedziłem alternatywną rzeczywistość i oto, z czym wróciłem.

Image

Playlista w Spotify

STRONA A
1. Hi, Hi, Hi
2. Country Dreamer
3. Get on the Right Thing
4. Single Pigeon
5. Little Woman Love
6. Little Lamb Dragonfly

STRONA B
7. Medley: Hold Me Tight/Lazy Dynamite/Hands of Love/Power Cut
8. Loup (1st Indian on the Moon)
9. I Lie Around

Nie mogłem się powstrzymać przed zmianą okładki. ;) Też nie jest idealnie, ale cała sesja jest taka...

_________________
alias Dawidsu


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Maj 05, 2023 3:32 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Ph.D. Jeremy Hillary Boob napisał(a):
Nie znam tekstu źródłowego, ale w opowieści May Pang raczej na pewno nie chodziło o "bicie złotego rekordu", tylko zniszczenie/rozbicie złotej płyty. Te trofea często wiszą na ścianach.


Oczywiście, że masz rację. Źródło podaje: “He threw a chair through the window and broke a gold record,” said Pang. Mam możliwość poprawiania newsów, to od razu naniosę poprawki. Dzięki za uważne czytanie :)

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Maj 05, 2023 4:41 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Noelka napisał(a):
Ph.D. Jeremy Hillary Boob napisał(a):
Nie znam tekstu źródłowego, ale w opowieści May Pang raczej na pewno nie chodziło o "bicie złotego rekordu", tylko zniszczenie/rozbicie złotej płyty. Te trofea często wiszą na ścianach.


Oczywiście, że masz rację. Źródło podaje: “He threw a chair through the window and broke a gold record,” said Pang. Mam możliwość poprawiania newsów, to od razu naniosę poprawki. Dzięki za uważne czytanie :)


Ale numer :D No cóż, Gugl tłumaczył, a ja tylko wygładzałem. Pamiętam ten fragment. Gugl sugerował coś w stylu "Wyrzucił krzesło przez okno i przekroczył wszelkie granice". Zostawiłem to na chwilę i czytałem dalej, żeby poznać kontekst ...i zapomniałem poprawić.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Maj 06, 2023 6:04 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2327
Miejscowość: New Salt
Melduje, że poprawiłem tekst przed papierowym wydrukowaniem. Dziękuję.

P.S. Jeszcze jedno zdanie wydało mi się dość dziwne i nie daje mi spokoju: Nosili swoje ubrania i ocierali się o członków rodziny królewskiej z Los Angeles, takich jak Warren Beatty, Cher i Elizabeth Taylor.
rodzina królewska z Los Angeles?

zmieniłem na: Nosili swoje ubrania i ocierali się w Los Angeles o takich jak Warren Beatty, Cher i Elizabeth Taylor.

Dalej jest trochę dziwnie: Nosili swoje ubrania
A jakie mieli nosić?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Maj 06, 2023 11:09 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1338
bobski66 napisał(a):

zmieniłem na: Nosili swoje ubrania i ocierali się w Los Angeles o takich jak Warren Beatty, Cher i Elizabeth Taylor.

Dalej jest trochę dziwnie: Nosili swoje ubrania
A jakie mieli nosić?


Zajrzałem do oryginalnego tekstu – powinno być: "Zamieniali się ubraniami"

PS. I jeszcze gwoli ścisłości, zdanie "Pang wylądowała na koncercie" to błąd, powinno brzmieć "Pang dostała tą posadę" (w oryginale "Pang landed the gig")

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Ostatnio edytowany przez Argus9, Sob Maj 06, 2023 2:13 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Maj 06, 2023 1:59 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Cze 10, 2004 12:43 pm
Posty: 153
Miejscowość: Nowhere Land
Też zauważyłem te ubrania, ale zapomniałem. :roll: Co do rodziny królewskiej, poszukałem oryginalnego tekstu i, jeśli znalazłem ten właściwy, to występuje tam sformułowanie "LA royals". Czyli szychy/tuzy/sławy itp. Googla trzeba pilnować na każdym kroku. Dlatego wolę tłumaczyć sam, jeśli już.

_________________
alias Dawidsu


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Maj 07, 2023 6:34 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2327
Miejscowość: New Salt
Bardzo Wam dziękuję. Wszystkie poprawki naniosę od razu do tekstu. Teraz jestem zadowolony z siebie, że zabrakło mi czasu by wydrukować papierowe wersje gazetki. Wersję poprawioną, zmienię również dzisiaj na kieleckim forum. Fajnie, że jesteście.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1304 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 116 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY