Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 5:24 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1301 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 66  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Sob Lis 20, 2021 2:08 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Może kogoś ta informacja zainteresuje. Nadal odnawiam i poprawiam starsze numery gazetek NFC. Poniżej kilka z nich.
Image Image Image Image
Image Image Image Image
Image ImageImage Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lis 21, 2021 3:17 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Nie wiem, czy Fab-Fani zauważyli, że Robert zamieścił odnowioną wersję PIERWSZEGO numeru Gazetki - z listopada roku 2004.

Czy jest to wydanie "kultowe"? (nie znoszę nieuzasadnionego nadużywania tego słowa!), czy może"legendarne"? (nadużywaniu tego słowa sprzeciwia się od zawsze joryk…), a może jest to egzemplarz "historyczny"? (osobiście skłaniałbym się właśnie ku takiemu określeniu).

W roku 2004 nie miałem pojęcia ani o istnieniu nowosolskiego Fan Klubu Beatlesów, ani o Gazetce. W tym miejscu pozwolę sobie zacytować (bez ubiegania się o zgodę Autora tych słów, bo wiem, że mogę sobie na to pozwolić) wypowiedź Dr Maxwella, który kilka razy mówił mi, że podziwia Roberta za konsekwencję, nieustępliwość, niepoddawanie się - w realizacji swojej Fab-Misji. Nic dodać.

Gazetka obchodzi Siedemnaste Urodziny. Lubimy okrągłe rocznice, ale Siedemnaście…? Czy to ważna liczba? Mając lat Siedemnaście, Gazetka zbliża się nieuchronnie do… Wieku Dojrzałego! :wink:

A w szeroko rozumianej kulturze Siedemnastka ma swoje trwałe miejsce, np. tytułowa piosenka drugiego albumu Czerwono-Czarnych - Siedemnaście milionów (którą w 1967 roku zaśpiewał Toni Keczer), albo radziecki serial z 1973 roku zatytułowany Siedemnaście mgnień wiosny (emitowany wówczas w polskiej telewizji), poza tym wyróżniony w 1975 roku nagrodą Grammy ponadczasowy utwór At Seventeen autorstwa "mojej" Janis Ian, czy też wreszcie, idąc bardziej Fabowo - linijka z Otwieracza Historycznego Albumu: Well she was just seventeen:)

Niektórzy Gazetkę tylko czytają. Są tacy, którzy też w Gazetce piszą/pisywali. Ale chyba Wszyscy powinni poGratulować i poDziękować FabRedaktorowi, który robi to co robi - Fabuje Gazetką, kalendarzykami, plakatami, gadżetami…

Przeczytajcie Wstępniaka sprzed 17 lat. A ja życzę kolejnych 17 lat! (... you know what I mean) :)

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lis 21, 2021 12:02 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Dziękuję Ci Jerzy, że zauważyłeś ten post i ten wstępniak. Fajnie to wszystko napisałeś, rozebrałeś i porównałeś. Za kilka dni gazetka wkroczy w dorosłość więc dobrze, że zdążyłeś z tymi siedemnastkami. Ciekawe czy w grudniu poczuje się na tyle dorosła by pójść swoją drogą? Na pewno nie będzie dozwolona od lat 18-stu. A doktorkowi to ja muszę chyba osobiście podziękować za te "budujące" wypowiedzi. A co przyszłości gazetki to na dzisiaj napiszę tylko, że mam zamiar pożyć co najmniej do 100 jak mój pradziadek Mateusz. Beatlesi od słynnych wód płodowych mojej Mamy wtopili się w moje życie i są nierozerwalną jego częścią. Fab-Misja musi i chce trwać, jest zapisana w moim kwasie deoksyrybonukleinowym.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lis 21, 2021 9:35 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Argus9 napisał(a):
A w szeroko rozumianej kulturze Siedemnastka ma swoje trwałe miejsce, np. tytułowa piosenka drugiego albumu Czerwono-Czarnych - Siedemnaście milionów (którą w 1967 roku zaśpiewał Toni Keczer), albo radziecki serial z 1973 roku zatytułowany Siedemnaście mgnień wiosny (emitowany wówczas w polskiej telewizji), poza tym wyróżniony w 1975 roku nagrodą Grammy ponadczasowy utwór At Seventeen autorstwa "mojej" Janis Ian, czy też wreszcie, idąc bardziej Fabowo - linijka z Otwieracza Historycznego Albumu: Well she was just seventeen… :)


Dodałbym jeszcze Seventeen Seconds zespołu The Cure. Bardzo ważny utwór w latach z okresu Tug of War... i w szeroko rozumianej kulturze, ale to chyba nie klimaty miłośników Fabs.
Bobski to jest Gość! Chyba kwintesencja tego co o nim myślę. Pozdrawiam i...czekamy na następny numer.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lis 28, 2021 4:18 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Śro Lip 21, 2004 1:31 pm
Posty: 135
Miejscowość: Blue Island
Robercie...dziękuję za wspaniałą przesyłkę z Fan-Clubu 8) Kalendarzyki, naklejki i...numery naszej fan-clubowej gazetki, w tym ten pierwszy...Ogromne dzięki i wielki szacunek za tytaniczną pracę, zaangażowanie i konsekwencję w prowadzenie Fan-Clubu...To już 17 (!!!) lat... 8)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lis 29, 2021 10:17 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Dorothy napisał(a):
Robercie...dziękuję za wspaniałą przesyłkę z Fan-Clubu 8) Kalendarzyki, naklejki i...numery naszej fan-clubowej gazetki, w tym ten pierwszy...Ogromne dzięki i wielki szacunek za tytaniczną pracę, zaangażowanie i konsekwencję w prowadzenie Fan-Clubu...To już 17 (!!!) lat... 8)

Dziękuję za miły meldunek z terenu i zdjęcie. Tak to właśnie dzisiaj NFC ma 17 urodziny. Od jutra zaczynamy 18 rok działalności.
Image
Zdjęcie z Facebooka z osi czasu Dorothy


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Gru 07, 2021 10:11 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Ukazał się najnowszy 164 numer gazetki NFC jak zwykle wypełniony po brzegi. Dziękuję wszystkim piszącym i kibicującym i życzę miłej i fabowej lektury.
Image Image Image Image
P.S. Gazetka ukazała się w dniu urodzin Dariusza Szurko, bohatera 14 części "Ask Me Why?" z tego numeru gazetki.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Gru 21, 2021 5:05 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Zapraszam wszystkich chętnych do komentowania i oceniania pierwszej płyty Paula McCartney'a z Wingsami. Umowny termin to 31 grudnia 2021.
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Gru 26, 2021 8:23 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Za FB stroną "Beatlemania po polsku" wklejam rzadkie świąteczne i klimatyczne zdjęcie Beatlesów, śląc wszystkim tylko dobrych i szczęśliwych dni...
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Gru 27, 2021 1:13 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Hmm, to nie jest takie rzadkie zdjęcie. Data 24 grudnia jest błędna, tylko rok się zgadza. Fotka ze świątecznym ciastem została zrobiona pod koniec października w szwedzkiej restauracji. Beatlesi w październiku 1963 roku koncertowali w Szwecji.

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Gru 27, 2021 9:39 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Noelka napisał(a):
Hmm, to nie jest takie rzadkie zdjęcie. Data 24 grudnia jest błędna, tylko rok się zgadza. Fotka ze świątecznym ciastem została zrobiona pod koniec października w szwedzkiej restauracji. Beatlesi w październiku 1963 roku koncertowali w Szwecji.


Uprzedziłaś mnie :wink:
Dodam, że zdjęcie pochodzi ze Sztokholmu a jego autorem jest Bo Trenter. Na oryginalnych zdjęciach, na cieście jest tekst szwedzki.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Gru 27, 2021 8:34 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Czyli inna data i ktoś przy zdjęciu "majstrował"?
Image Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Gru 27, 2021 11:20 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Historia ze świątecznym ciastkiem oraz szczegóły trasy koncertowej Beatlesów w Szwecji opisane są na tym blogu: http://beatlesite.blogspot.com/2009/02/ ... -1963.html

Z tego co pamiętam, ciasto miało angielski napis, ale potem zdjęcie wykorzystano na EP-ce wydanej w Szwecji ze zmienionym po szwedzku napisie. Ale być może coś pomieszałam.

I dodajmy jeszcze, że Anglicy Wigilli nie obchodza, u nich święta zaczynają się 25 grudnia od porannego rozpakowywania prezentów, a potem jedzenia indyka, kiełbasek owiniętych bekonem (pigs in blanket), brukselki, marchewki ze świątecznym puddingiem oblanym sosem brandy. Zupełnie inaczej niż w Polsce.

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Gru 28, 2021 9:51 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
dr Maxwell napisał(a):
Na oryginalnych zdjęciach, na cieście jest tekst szwedzki.


A tutaj się pospieszyłem z ciastem ''szwedzkim''. Kasiu masz rację.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Gru 30, 2021 12:21 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Już w najbliższym grudniowym numerze gazetki NFC.
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Gru 31, 2021 11:45 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Wszystkim fankom i fanom Fab4. Abyśmy w Nowym 2022 roku nie byli samotni, abyśmy byli szczęśliwi i zdrowi oczywiście.
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sty 03, 2022 8:41 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Ukazała się ostatnia w 2021 roku gazetka NFC. Tematów (co cieszy) tak dużo, że starczy co najmniej na kolejne dwa numery. Myślę, że przy Waszej pomocy udało się "spłodzić" całkiem udany numer. Nie przedłużając, życzę wszystkim czytającym przyjemnej lektury.
Image Image Image Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 08, 2022 1:12 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Pierwszy tegoroczny numer gazetki NFC (166) ukaże się dokładnie 30 stycznia.
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 08, 2022 10:42 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Przez chwilę pomyślałam, że to obrazek z Przekroju. Zapowiada się apetycznie.

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 08, 2022 2:14 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Noelka napisał(a):
Przez chwilę pomyślałam, że to obrazek z Przekroju. Zapowiada się apetycznie.

Tak to trochę w "przekrojowym" stylu jest. Świetne to było czasopismo, szczególnie ostatnia strona. Gazetkę mam właściwie gotową, czekam tylko do 30 stycznia na aktualne newsy. Tekstu do opublikowania od Da Siatkowskyego mam jeszcze na kilka gazetek. Ostatni numer trochę przytłaczał ilością tekstu w stosunku do zdjęć. Postanowiłem w styczniowym numerze wpuścić trochę humoru i powietrza na ostatnią stronę gazetki, a wklejone zdjęcie jest tylko fragmentem większej pracy wykonanej w hołdzie The Beatles. P.S. Nie ja to rysowałem, nie posiadam takich zdolności choć bym bardzo chciał.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1301 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 66  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY