Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 11:08 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1301 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 66  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pon Sty 07, 2013 10:20 pm 
Offline
fan sztabowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lis 19, 2008 8:35 am
Posty: 57
Dostałam dzisiaj przesyłkę. Wielkie dzięki! :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Sty 09, 2013 1:39 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
bobski66 napisał(a):
Poprawiłem już wcześniej "Inter" na "Inner" lecz nie miałem pojęcia jak zamienić napisany już post. Pisałem o tym w dziale "Spawy administracyjne". Napisałeś: przy tej fajnej grafice zapowiadającej jego tekst aż roi się od literówek, a ja po za wspomnianym wyżej błędem nic nie zauważyłem, więc proszę napisz co jest nie tak. Wszystko mogę jeszcze skorygować i pozmieniać. Czekam więc na Twoje i innych użytkowników uwagi.


FIXING A HOLE - zamiast FIXSING
ONLY A NORTHERN SONG - zamiast NOTHERN
no i wspomniane INNER LIGHT zamiast - INTER

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Sty 09, 2013 5:04 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Dziękuję Ci hans80. Patrzyłem na to kilkanaście razy i nic "podejrzanego" nie widziałem. Chyba lustra nie kłamią, ja naprawdę się starzeję. Poniżej zamieszczam poprawioną grafikę do artykułu Piotrka.
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sty 14, 2013 2:23 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Jest już nowy numer 058 gazetki FC z bardzo subiektywnym, osobistym i ciekawym artykułem Piotrka (Yer Blue) "Pechowa 13". Zdecydowanie brakuje takich artykułów w polskiej prasie na temat The Beatles i nie pamiętam by ktokolwiek podejmował wcześniej taki ciekawy temat. Zapraszam przy okazji zainteresowanych do lektury.
ImageImage
http://imgup.pl/di/M588/Gazetka+FC+Numer+058a+F.jpg
http://imgup.pl/di/7P4A/Gazetka+FC+Numer+058b+F.jpg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sty 14, 2013 10:36 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 14, 2005 9:32 pm
Posty: 373
Przeczytałem artykuł z ciekawością. Może dlatego, że jestem fanem Harrisona-Beatlesa. Zgadzam się w większości z Yer Blue. Rzekłem.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 15, 2013 7:38 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Myślę, że dlatego przeczytałeś go z ciekawością, ponieważ Piotrek (Yer Blue) ma niesamowity talent do pisania i podejmowania ciekawych tematów. Ciężko we współczesnej polskiej prasie muzycznej znaleźć "takie" teksty o The Beatles. Tym bardziej cieszę się z naszej współpracy, ponieważ Yer Blue ma ciągle głowę pełną nowych pomysłów na artykuły do gazetki FC. Szczegóły wkrótce.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sty 17, 2013 6:24 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Dobra, ale już ostatni raz napisałeś o tym niesamowitym czymś na "t" bo mi się już nie dobrze robi. ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sty 17, 2013 7:50 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Czekam może na jakąś recenzję "Pechowej 13" ze strony forumowiczów. Obiecuję poprawę z "t" i nie tylko, oraz proszę o w miarę łagodny wymiar kary.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sty 17, 2013 9:02 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Z zainteresowaniem przeczytałem tekst ”Pechowa 13”. Nie chcę podważać żadnego zapisanego słowa przez Yer , ponieważ generalnie zgadzam się z autorem. Jest to rzecz jasna, super subiektywny wybór ale przecież innego być nie mogło. Mnie nasuwa się podstawowe pytanie: jakie kryterium przyjąć, żeby dana kompozycje zaliczona została do tzw „13''zaproponowanej przez Yer?
1,Czy wybór przez zagorzałych fanów ( wówczas wszyscy wszystko doskonale znają a żaden szczegół z dyskografii nie umknął przecież uwadze)?
2. Czy miłośników grupy ale bez „szału”?
3. Czy też laików znających Beatlesów z garniturów , grzywek i śpiewających np. She Loves You (niezmordowany red. Sierocki przeważnie tak prezentował zespół w Tele)?.
Dla tych ostatnich „For No One „ może być nie lada odkryciem. Znam ludzi interesujących się muzyką pop czy rock , którzy po usłyszeniu „Helter Skelter” czy „ I Want You” mówili „ jakby nie oni , nie wiedziałem , że tak też potrafili” Dla nich to kategoria 13. Dla nas nie!Dla nich ( a może nie tylko) to „Happiness Is A Warm Gun”. Dla nas nie.
Kiedyś mało „znanymi „ kompozycjami były „Blackbird”(dopóki nie znalazła się na set listach koncertowych) czy „I've Got A Feeling”. Czy po prezentowaniu „na żywo”np. tej drugiej jest już ona popularna? Moim zdaniem nie.
Jeżeli chodzi o 13 Yer , bardzo , bardzo lubię „Fixing A Hole'' (czołówka Peppera, umieściłem ja nawet w top 50) , wyborne „Glass Onion'' ( nie zgadzam się z autorem ,że znalazła się... pomiędzy przebojowym „Dear Prudence”- mało znany dla kategorii drugiej i trzeciej), Sexy Sadie , Long Long Long ( dawno , dawno temu nudziła mnie śmiertelnie , podobnie jak Julia)czy „You Know My Name”
The Word nigdy wysoko nie ceniłem (brzmieniowy archaizm - na tych piszczących organach Martin), choć po usłyszeniu jej''na żywo'' odbiła się w moim prywatnym rankingu). '' I Me Mine „- moim zdaniem wielce niedoceniona kompozycja.
Osobiście dodałbym do 13 np:” Rain” , „Tomorrow Never Knows” ( słyszał to ktoś w ostatnich latach w radiu , ja chyba raz na 10 lat , ostatnio w 2011 r w Trójce) , '”I'm Only Sleeping” , „Happiness Is A Warm Gun” , „I'm So Tired” i parę innych z White Album.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sty 18, 2013 4:52 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Każdy sobie sam ustala te kryterium - w moim przypadku byłem bardzo subiektywny a więc podstawowym kryterium był mój gust. Choc uczciwie mówiąc wybór miałem dość ogranicznony, bo takich mniej znanych piosenkek Beatli jest najwżej 50-70. Tak wiec pewna pula nagran musiała byc wyłoniona obiektywnie, dopiero z tego wąskiego grona mało cenionych rzeczy wyselekcjonowałem te, które najbardziej kocham, a więc subiektywnie.

For No One, może w kontekscie Revolvera jest mniej znany ale to tak ceniona płyta, że nie śmiałbym z niej nic wyrózniać. Jesli ktoś by sie uparł to by mógł ją do swojej "13" wrzucić, ja nawet nie brałem jej pod uwage bo za nia szczególnie nie przepadam. Z Revolvera minimalnie zastanawiałem sie nad I Want To Tell You, ale w sumie tez za nim az tak nie szaleje.
Jeśli chodzi o Helter Skelter i I Want You to daj spokój ;) Absolutnie legendarne numery. Happiness Is A Warm Gun ku mojej uciesze jest bardzo wysoko ceniony (10 miejsce w naszym podsumowaniu nie mogło byc przypadkiem), chociaż wiem, że jest trudny w odbiorze i raczej słuchacze teleexpresu go nie znają. To jest taki ekskluzywny numer, który sie ceni - jest np. często kowerowany, uczynili to U2 czy Tori Amos.
Blackbird faktycznie mocno wypromował Makka na koncertach, chyba I've Got A Feeling też.
Dear Prudence uwazam za bardzo popularny. Kiedys duzo słuchałem radia - gdy ktoś puszczał jakies utwory na cześć Białego (np. z okazji rocznicy) to prawie zawsze było to Prudence i Obladi, czasem USSR i Gently Weeps. Poza tym zespół Pretenders go troche wypromował biorąc go na warsztat i robiąc z niego chyba swoj najwiekszy przeboj. Podobnie było z Jealous Guy Bryana Ferry. No i na koniec podam Ci pozycje Prudence w naszym podsumwaniu - 37. Niskie? Glass Onion nawet nie było w setce. Sam Lennon zapytany kiedys o ten utwor pomylił tytuł i usprawiedliwił to tym, że to bardzo mało znana rzecz.
A juz wymienianie Tomorrow Never Knows i I'm Only Sleepinng jest dla mnie mało powaznie, Max :) Rain to równiez klasyk chociaż jeden argument jest dobry bo to B-side. I'm So Tired jakos nie wziałem pod uwagę - ale nie jest to coś znanego. Tak jak połowa Białego Albumu.

Z oczywistych wzgledów nie wyrózniałem bardzo mało znanych Old Brown Shoe, Baby, You're A Rich Man, Why Don't We Do It czy All Together Now - bo nie przepadam za nimi.
Z drugiej strony nie chciałem by moja 13 przypominała liste moich ulubionych utworów, dlatego po długim wahaniu dałem spokoj z Yer Blues, które uznałem za dosyć cenione - przemawia za tym choćby wykonywanie go przez Johna na koncertach (w Toronto i w Cyrku Stonesów). Poza tym nie znam nikogo kto by interesował sie muzyka rockowa i go nie lubił. Wiadomo, że fani mało wyszukanej muzyki, którzy sa tez fanami Beatli uznają Bluesa za przycieżkawe (muzycznie i tekstowo). Tylko mi sie nie wyłamuj, Max;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sty 18, 2013 9:25 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Słusznie podałeś , że każdy sam ustala sobie kryteria i to mogłoby zamknąć sprawę. Każdy sam ustala kryteria a więc skal może być dużo więcej niż te trzy , które podałem .Na taki temat najlepiej porozmawiać osobiście. Pisanie nie odda czasami sedna sprawy. "Helter Skelter" czy "I Want You" "paru'' ludzi nie kojarzy z Beatlesami , im to nie pasuje z liverpoolskim brzmieniem. You know... :D Do mojej "pechowej 13" wg MOICH kryteriów dodałbym jeszcze np."Yer Blues" (tak!) , "Two Of Us" , "Savoy Truffle" czy "It's All Too Much"
P.S. "Dear Prudence" była niezłym przebojem w interpretacji Siouxsie And The Banshees.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 19, 2013 1:47 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
I know ;) Ale co mnie obchodzą ludzie, dla których Beatlesi to She Loves You i Yesterday.
Savoy Truffle to jest idelany przykład totalnie zapomnianej piosenki, problem w tym, że jednak wole inne. Z Białego mógłbym jeszcze wspomniec o Mother Nature's Son, Monkey, czy Wild Honey Pie (oj tak :)). W sumie musze przyznac, ze I'm So Tired wymienione przez Ciebie w poprzednim poscie na tle Białego Albumu wydaje sie byc całkiej znany i klasyczny. Dlatego nawet mi przez myśl nie przeszło by go typowac do 13.
Może kiedys pogadamy o tym na żywo, o ile wyczerpia sie nam tematy progresywne ;)

Max, możesz podac swoją "13"? Tylko bez jaj z Helter Skelter, I want You i Tomorrow Never Knows ;) Kryteria, kryteriami ale pewne utwory są cenione, kultowe i basta.
Robert (chociaż Twoją 13 prawie już znam ;)) i inni - dacie się tez namówić? Ciekawe jakie numery sie pokryją.

PS. Oczywisćie dupa jestem i pomyliłem Pretenders z Siouxsie And The Banshees. Usprawiedliwić mnie moze tylko to, że głosy wokalistek obydwu zespołow są bardzo podobne.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 19, 2013 7:12 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Przyjąłem kryterium , ze do mojej „Pechowej 13” mogły zakwalifikować się jedynie utwory , które nie weszły do naszego forumowego top 100. Oto lista (proszę o wybaczenie jeżeli coś przeoczyłem i umieściłem coś z setki):
- Glass Onion
- Fixing a Hole
- I Me Mine
- There's A Place
- It's All Too Much
- Got To Get You Into My Life
- Anna (Go To Him)
- You Know My Name(Look Up The Number)
- All I've Got To Do
- Why Don't We Do It On The Road
- Don't Let Me Down
- Not A Second Time
- Being For Benefit For Mr Kite

Zaszczytne miejsca zajęłyby She Came In Through The Bathroom Window i Carry That Weight ale najlepiej mnie się ich słucha gdy są wplecione w medley.
Poza tym zastanawiałem się nad This Boy , Kansas City czy She's A Woman. Zdecydowanie odrzuciłem Yer , What's The New Mary Jane


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 19, 2013 9:07 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Chyba Was nie zaskoczę moją "13". Większość pokrywa się z utworami Yer Blue, a i do propozycji dr Maxwell mi bardzo blisko. Możliwe, że gdybym teraz przyłożył się i kolejny raz przesłuchał dyskografię Beatlesów bardzo wnikliwie, mogły by nastąpić małe zmiany.
- The Word
- Blue Jay Way
- Your Mother Should Know
- The Inner Light
- Glass Onion
- Martha My Dear
- Sexy Sadie
- Not Guilty
- Only A Nothern Song
- There's A Place
- She's A Woman
- Yes It Is
- Savoy Truffle


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sty 21, 2013 3:02 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Max, Twoje kryterium mi sie podoba, ale 2 utwory z Twojej "13" były w setce Beatlesów: I Me Mine na dole listy, a Don't Let Me Down - sprawdziłem - na 34 miejscu :) Ale juz nic nie zmieniaj.
Mary Jane troche nie wiem jak oceniać, z jednej strony jego wartość to dla mnie ścisła czołówka Beatlesów, z drugiej, trudno by liczyć by to nagranie miałoby się gdzieś na płycie Beatlesów znaleźć, a co dopiero by przeciętny fan miałby go jakoś docenić.

Zestaw Roberta był dla mnie przewidywalny jak śnieg w grudniu, ale Ty, Max nawet mnie zaskoczyłeś. Why Don't We Do It, Anna (!), Mr. Kite - w życiu bym sie tego po Tobie nie spodziewał ;) Not A Second Time, All I've Got To Do i There's A Place na pewno tez bym wyróznił, ale w tylko jak bym miał się sklupić na pierwszych 6 płytach, bo w kontekście całej twórczosci prawie ich nie zauważam. Niemniej te nagrania BARDZO lubię i zgadzam się, że mogły by byc popularniejsze.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 26, 2013 8:39 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Co do licha z tym Kite'm? Te dwa instrumentalne pasaże są znakomite , choć taśma była "pocięta". Jakie zaskoczenie? :roll:


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sty 27, 2013 5:43 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Sławuś, zaskoczenie = fajnie, że ktoś typuje cos dziwnego. Kapejszyn? ;)
Bardzo lubie Mr Kite tak poza tym.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 01, 2013 7:33 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Już w najbliższym 059 numerze gazetki FC ukaże się nowy tekst Piotrka (Yer Blue) pod tytułem "Beatlesi inaczej". Artykuł przedstawia najciekawsze metamorfozy piosenek The Beatles.
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 08, 2013 7:58 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Właśnie ukończyłem 059 numer gazetki FC. Jak już wspominałem, największą atrakcją dla Was powinien być artykuł Piotra Kryckiego (Yer Blue) "Beatlesi inaczej". Po skserowaniu w przyszłym tygodniu gazetki wyślę do "ekipy znaczkowej".
ImageImage


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 18, 2013 4:10 am 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lut 07, 2012 7:49 am
Posty: 158
Miejscowość: Chicago
bobski66 napisał(a):
Jest już nowy numer 058 gazetki FC z bardzo subiektywnym, osobistym i ciekawym artykułem Piotrka (Yer Blue) "Pechowa 13". Zdecydowanie brakuje takich artykułów w polskiej prasie na temat The Beatles i nie pamiętam by ktokolwiek podejmował wcześniej taki ciekawy temat. Zapraszam przy okazji zainteresowanych do lektury.
ImageImage
http://imgup.pl/di/M588/Gazetka+FC+Numer+058a+F.jpg
http://imgup.pl/di/7P4A/Gazetka+FC+Numer+058b+F.jpg

Do swej 13-tki zaliczyłeś Piotrku "Fixing a hole" , w zwiazku z tym przypomniała mi się pewna historia (może śmieszna , choć raczej smutna ).
Pierwszy raz ze słynnym albumem zapoznałem się gdzieś w pierwszej płowie lat 70-tych w audycji ówczesnegu "guru" Beatlologii Dariusza Michalskiego ( nagrałem to sobie nawet na szpulowcu ZK-120T). Były to początki mojej fascynacji zespołem - niewiele jeszcze wiedziałem o ich dyskografii i o tym ,że arbitralnie (ograniczenie czasowe audycji?) wyrzucił 3 utwory (właśnie Fixing a hole + Getting better i Within without You ). Poznałem je dopiero po 2-3 latach gdy za 700 zl (! to było prawie tyle samo w przeliczeniu co dzisiaj) kupiłem sobie oryginalny lp. To przykład na to jak wtedy traktowano Fixing a hole czy eksperymenty Harrisona . Jedynie Getting better to banalna pioseneczka i pamiętam jak na jednej z video- monografii Makka żalił się na złośliwość Lennona w czasie nagrywania tego kawałka , że kpił podśpiewując pod nosem - "it's getting worse , getting worse...".
Dla mnie jednak takim trochę zaniedbanym kopciuszkiem jest na Pieprzu "Lovely Rita" ( może dlatego , że swym klimatem wczesno-piosenkowym odstaje od tamtego okresu ).
Nie jestem też zwolennikiem The Word - bardziej widziałbym na Rubber soul w podobnej roli I'm looking thrugh You ( też ze skrzeczącymi organami)
Na Żółtej łodzi lubię It's all too much a Baby You're a rich man też jest dla mnie pechowcem ery psychodelicznej Beatlesów (zresztą oceniłem je wysoko)
Zresztą całe albumy -Magical..., Yellow... a zwłaszcza Biały to poza uznanymi przebojami -totalni pechowcy (w masowej wyobraźni) ale za to uwielbiani przez bardziej wysmakowanych.
Co do póżniejszego okresu -myślę ,że utworem niedocenionym był Don't let me down i podobny w klimacie Dig a pony.
Wszystkie wymienione przez Ciebie Piotrku utwory Harissona to niedocenione perełki (dodałbym jeszcze do nich I need You z Help i Cry for a shadow - wczesna kooperacja z Johnem udowadniająca , że mogli śmiało tworzyć konkurencję dla The Shadows - choć cieszę się ,że nie poszli tą drogą dublując spółkę Marvin / Welch bo dzięki temu otrzymaliśmy lepszy tandem twórczy i solowe perełki Georga)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1301 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 66  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY