Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 5:51 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1301 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 66  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pią Sie 30, 2019 1:25 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Nowhere Man 1965 napisał(a):
Gazetki na grubszym papierze... Dla mnie ogolnie forma jest wazna bo to zawsze przyjemnie sie cos bierze do reki co aldnie wwyglada. Ja nieustety "profanuje" czasami gazetki bo brakujace numery drukuje sobie ze skanow i na "ameraykanskim" firmacie "Letter". Krotszy i troche wezszy niz A4 to taz. 11x8,5... cala oczywiscie.. :-)

Postaram się podesłać Ci gazetki z serca "matki" czyli w lepszej rozdzielczości i jakości, oraz w grubszym trochę formacie. Wiem, że treść jest najważniejsza, lecz jeśli obok "majaczy" jakiejś słabej jakości obrazek, efekt całości może być średni.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Wrz 01, 2019 8:48 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Podoba mi się pomysł z grubszym papierem Robercie!

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Wrz 01, 2019 10:48 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Rita napisał(a):
Podoba mi się pomysł z grubszym papierem Robercie!

Dziękuję, że napisałaś. Trzeba iść do przodu, format i "kolory" bez zmian.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Wrz 02, 2019 11:17 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
W miarę sprawnie to poszło, chociaż myślałem, że będę miał gorszy czas. Właśnie skończyłem, kolejny 137 numer gazetki NFC. W tym numerze po prawie 8 odcinkach pożegnaliśmy "Biały Album" (pierwszy odcinek listopad 2018 jeszcze przed koncertem Paula w Krakowie). Tradycyjnie dziękuję wszystkim za pomoc, motywację i poświęcony czas. Życzę wszystkim miłej i odkrywczej lektury.
ImageImage


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Wrz 04, 2019 6:12 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
A propos recenzji Yer Blue i "Good Night'': ''...utwór sam w sobie raczej bez rewelacji, myślę, że Ringo trochę go osłabia (z Johnem na wokalu na pewno nabrałby powagi...)

Jakiej powagi? Końca świata dla każdego? Obudźcie się? Szczypty poważnej psychodelii? Poważnego straszenia dzieci? Rewolucji do poduchy na dobranoc? (rozważania typu ''in albo out?) Więcej poważnego ciepła na dobranoc?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Wrz 04, 2019 6:30 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Jeszce jedno spostrzeżenie Yer Blue( nie tylko moje), tym razem o The Ballad of John and Yoko: ''... jest to rzadki przykład utworu Beatlesów, który dotąd mi się nie znudził''.

Wniosek? Większość się Tobie znudziła?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Wrz 05, 2019 1:25 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
dr Maxwell napisał(a):
A propos recenzji Yer Blue i "Good Night'': ''...utwór sam w sobie raczej bez rewelacji, myślę, że Ringo trochę go osłabia (z Johnem na wokalu na pewno nabrałby powagi...)

Jakiej powagi? Końca świata dla każdego? Obudźcie się? Szczypty poważnej psychodelii? Poważnego straszenia dzieci? Rewolucji do poduchy na dobranoc? (rozważania typu ''in albo out?) Więcej poważnego ciepła na dobranoc?


Normalnej. Takiej jaką mamy choćby w innej kołysance dla synka Johna - Beautiful Boy. Gdyby Good Night śpiewał John wydźwięk tych banalnych słów mógłby być bardziej wzruszający. Ringo ze swoim głosem, ze wsparciem disneyowego aranżu to jest cieplutka bułeczka :)

dr Maxwell napisał(a):
Jeszce jedno spostrzeżenie Yer Blue( nie tylko moje), tym razem o The Ballad of John and Yoko: ''... jest to rzadki przykład utworu Beatlesów, który dotąd mi się nie znudził''.

Wniosek? Większość się Tobie znudziła?


Znudziła i potrzebuję odpoczynku od tej muzyki, niektórych piosenek, nawet całych płyt nie słuchałem od lat. A Ty masz ciągle świeżość ze słuchania Beatlesów i nie robisz sobie przerw od słuchania ich muzyki?

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Wrz 05, 2019 3:05 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
The Ballad of John and Yoko jest jedną z NIELICZNYCH kompozycji, która się Tobie nie znudziła, a wyceniłeś na 8. To skąd ten cały wysyp ocen od 8 do 10?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Wrz 05, 2019 3:18 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Yer Blue napisał(a):
A Ty masz ciągle świeżość ze słuchania Beatlesów i nie robisz sobie przerw od słuchania ich muzyki?


Oczywiście, że robię. Jest tyle dobrej muzyki poza Beatlesami i innych hobbystycznych zajęć, ale żeby WIĘKSZOŚĆ mi się znudziła, to nie...


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Wrz 05, 2019 5:11 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
dr Maxwell napisał(a):
The Ballad of John and Yoko jest jedną z NIELICZNYCH kompozycji, która się Tobie nie znudziła, a wyceniłeś na 8. To skąd ten cały wysyp ocen od 8 do 10?


Zmęczenie materiału, że tak to ujmę nie ma nic do rzeczywistej jakości. Słuchanie przykładowo Let It Be czy Help! jest dla mnie dość męczące, ale są to utwory wybitne i moje znudzenie nimi nie wpływa na moją ich ocenę, tylko na częstotliwość słuchania. Ballada o Johnie i Yoko jest w bardzo wąskim gronie utworów, które mi się jeszcze nie przejadły (jest ich ok 20-30) i czasem nawet oddzielnie potrafię włączyć, ale nadal uważam, że to "tylko" bardzo dobry utwór, nie zasługujący na więcej jak na 8.
Już wszystko jasne? ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Wrz 05, 2019 7:01 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Yer Blue napisał(a):
Zmęczenie materiału, że tak to ujmę nie ma nic do rzeczywistej jakości. Słuchanie przykładowo Let It Be czy Help! jest dla mnie dość męczące, ale są to utwory wybitne i moje znudzenie nimi nie wpływa na moją ich ocenę, tylko na częstotliwość słuchania.


Dobrze, że tym razem nie posłużyłeś się kolejnym tańcem słów jak czasami bywało...Wszystko jasne, chociaż do dzisiaj przypuszczałem, że wszystkie Twoje oceny są odzwierciedleniem ducha w momencie pisania. Rozumiem, że przy kolejnych ocenach poszczególnych utworów posługiwać się będziesz zastrzeżeniem: już mnie nudzi, ale rzeczywistość podpowiada ocenę 9. Wówczas wszystko będzie jasne i czytelne.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Wrz 13, 2019 2:26 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Image
Zaczynamy z Abbey Road. Na początek cztery pierwsze utwory. I postarajmy się zdążyć na 26 września. Fajnie by było gdyby udało się wydać najnowszy numer gazetki w 50 rocznicę wydania albumu.
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Wrz 15, 2019 5:42 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Nie ukrywam, że Abbey Road to moja ukochana płyta The Beatles. W książce Wielka rock encyklopedia, autor Wiesław Weiss we wstępie napisał m.in. ''Nie mam wątpliwości, że Wielka rock encyklopedia, tak jak i inne moje książki, nie powstałaby, gdybym przed laty nie włączył Trójki i nie usłyszał Piotra Kaczkowskiego zapowiadającego niezwykłą płytę niezwykłego zespołu - ''Abbey Road'' The Beatles...''


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Wrz 15, 2019 6:27 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
dr Maxwell napisał(a):
Nie ukrywam, że Abbey Road to moja ukochana płyta The Beatles. W książce Wielka rock encyklopedia, autor Wiesław Weiss we wstępie napisał m.in. ''Nie mam wątpliwości, że Wielka rock encyklopedia, tak jak i inne moje książki, nie powstałaby, gdybym przed laty nie włączył Trójki i nie usłyszał Piotra Kaczkowskiego zapowiadającego niezwykłą płytę niezwykłego zespołu - ''Abbey Road'' The Beatles...''

Pięknie napisane. To również moja ulubiona płyta, która według mnie nie ma słabszych "momentów", choć muzyka na niej zawarta jest tak różna. Niesamowite, że tak bardzo różni się od "Let it Be" choć obie powstawały w bliskim sobie czasie.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Wrz 17, 2019 12:07 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
Yer Blue napisał(a):
Ringo ze swoim głosem, ze wsparciem disneyowego aranżu to jest cieplutka bułeczka


Zawsze byłem pełen podziwu dla tej piosenki. Dopóki znałem tylko wersję wydaną na płycie wydawało mi się, że Ringo błyszczy swoim wokalem. Pasuje idealnie do tej aranżacji. Cały utwór robi wrażenie jakby to nie był ten zespół tylko zabłąkana piosenka nagrana przez jakiegoś innego, starszego wykonawcy i to przed wojną :wink: Ale na tym albumie to normalne :P Trochę zmieniłem zdanie po zapoznaniu się z Antologią. Surowa wersja bez smyczków obnażyła jak wiele producent musiał przykryć... I doszedłem do wniosku, że w takiej wersji lepiej sprawdziłby się John. Przywołane przez Yer Blue skojarzenie z Beautiful Boy daje mi jeszcze więcej do myślenia.

dr Maxwell napisał(a):
Jeszcze jedno spostrzeżenie Yer Blue( nie tylko moje), tym razem o The Ballad of John and Yoko: ''... jest to rzadki przykład utworu Beatlesów, który dotąd mi się nie znudził''.


Nie sformułowałbym tego tak drastycznie ale muszę przyznać, że piosenki z tego singla za każdym razem odkrywam na nowo... Całkiem porządne piosenki ukryte na Past Masters między dużo bardziej osłuchanymi przebojami - np. Don't Let Me Down słyszane w tylu wersjach. Ale najbardziej ten brak osłuchania dotyczy Old Brown Shoe.

bobski66 napisał(a):
Niesamowite, że tak bardzo różni się od "Let it Be" choć obie powstawały w bliskim sobie czasie.


Let It Be wydaje się wręcz odrzutem przy Abbey Road. Może dlatego, że w zamiarach miał to być tylko materiał do filmu lub koncertu a nie na prawdziwy album? Z drugiej strony odczuwam ogromną różnicę nastrojów - zawarte na Let It Be piosenki Paula - czyli utwór tytułowy oraz The Long And Winding Road są bardzo poważne i smutne, Two Of Us jest smętne, I Me Mine pogrzebowe. Cała reszta nie daje rady tego zrównoważyć.

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Wrz 17, 2019 8:54 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Dzięki Robertowi Hamulczykowi i jego rodzinie, kalendarzyki NFC przemierzają świat. Ciekawe czy rozpoznacie wszystkie miejsca?
Image Image Image
Image ImageImage Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Wrz 21, 2019 8:11 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Z okazji 15 lecia NFC (Nowosolskiego Fan Clubu) chciałbym dla każdego chętnego członka fan clubu wydrukować koszulki z logo. Koszulki mogą być czarne lub białe, do wyboru, dla kobiet i facetów.
Proszę by chętni podawali rozmiary koszulek oraz jaki kolor by odpowiadał.
Image Image
Image Image
Image Image
Jeśli macie jakieś pytania lub pomysły to napiszcie.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Wrz 23, 2019 1:14 pm 
Offline
młodszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Sie 01, 2018 12:43 pm
Posty: 25
Miejscowość: Montreal, QC, Kanada
Swietyny pomysl z koszulkami. Oczywiscie sie pisze..a jaka cena? Mnie interesuje czarna. Odbior dopiero w przyszlym roku. I super Robert..tak dalej!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Wrz 23, 2019 2:04 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Nowhere Man 1965 napisał(a):
Swietyny pomysl z koszulkami. Oczywiscie sie pisze..a jaka cena? Mnie interesuje czarna. Odbior dopiero w przyszlym roku. I super Robert..tak dalej!

Cena i jakość powinna być bardzo dobra. Koszulki będą prezentem na święta, jeśli projekt wypali. Wspominałeś o XXL więc sobie zanotuję. Czekam na kolejnych chętnych.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Wrz 26, 2019 11:12 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Udało się. Bardzo nam zależało by gazetka z komentarzami o ocenami do "Abbey Road" trafiła do wglądu jeszcze dzisiaj, czyli w punkt wydania albumu 50 lat temu. Było przy tym trochę "gimnastyki" ale ważne, że się zmieściliśmy w czasie. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania kolejnego 138 numeru. Życzę miłej i odkrywczej lektury.
Image Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1301 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 66  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY