Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 10:13 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 97 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Śro Lip 17, 2013 9:33 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 14, 2011 6:16 pm
Posty: 347
Miejscowość: Kołobrzeg
Przedwczoraj dostałem 3 promocyjne single :) .

1.Linda McCartney Wide Prairie 1998 :
1.Wide Prairie-4:32
2.Cow-4:23
3.Love's Full Glory-3:50

Płyta jest w kartoniku z fajną niebieską wkładką w środku :) .

2.Paul McCartney The Fireman Fluid promo 1998 :
1.Fluid-11:20
2.Appletree Cinnabar Amber-7:14
3.Bison (Long One)-7:54

Płyta też jest w kartoniku, ale bez żadnych wkładek :)

3.Ringo Starr La De Da 1998 :
1.La De Da (Radio Edit)-4:15
2.Love Me Do-3:44

Tak jak singiel Paula. :)

Bardzo podobają mi się płyty i są bardzo rzadkie :D


pozdrawiam
winter rose :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Wrz 15, 2013 4:56 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Paź 26, 2012 8:52 pm
Posty: 187
Sporo mi przybyło ostatnio:

-Listy Lennona
-Lennon Normana
-i, co najważniejsze SZAŁ(T)!!! :D

dwoma pierwszymi już zdążyłam się nasycić, została mi do dokończenia ta SZAŁowa biografia

_________________
mój FB ------> https://www.facebook.com/darietaband


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Wrz 15, 2013 8:20 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Prawda, że Lennon Normana to cudna książka? :)

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Wrz 16, 2013 7:43 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Paź 26, 2012 8:52 pm
Posty: 187
Prawda! Przekład jest fantastyczny (tłumacz ma ŚWIETNY dobór słów i nieraz mocno mnie bawi to, jak ich używa. oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu, bo nieraz siedziałam i się śmiałam do książki) :D :D
no i te odważne opisy nie do końca przyzwoitych epizodów... :P

_________________
mój FB ------> https://www.facebook.com/darietaband


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Wrz 18, 2013 2:01 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
Aj, też uwielbiam tę książkę! Moim zdaniem, najlepsza beatlesowska, jaka napisano!

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Paź 09, 2013 12:37 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 495
Miejscowość: Nowhere Land:)
Szał - krótki tylko komentarz do zachwytów nad książką. Rzeczywiście "Szał Beatlesów" jest lepsza niż "John". W drugiej książce, biografii Johna Norman jest bardziej poważny, na serio, stonowany. Jeśli powstanie podobna książka o Paulu ale pióra Normana to z pewnością będzie to najlepsza pozycja w biografiach Macci, ani książka Milesa, ani Carlina nie spełniają wymogów solidnego dokumentacyjno - beletrystycznego pisarstwa. Moim skromnym zdaniem.

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Paź 09, 2013 5:39 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
Kiedyś stwierdziłam, że wypiszę tutaj swoją kolekcję Beatlesowskich książek i... od tego czasu minęło pół roku.
Ale okropnie mi się nie chce brać za rozdział magisterki, więc chyba w końcu się za to wezmę. ;)

Badman Keith - "The Beatles po rozpadzie. Dziennik dzień po dniu" t. 1 1970-1982
Buskin Richard - "John Lennon: życie i legenda"
Carlin Peter Ames - "Paul McCartney: życie"
Cott Jonathan - "Yoko i John: dni, których nigdy nie zapomnę"
Davies Hunter - "John Lennon: listy"
Hill Tim, Marie Clayton - "The Beatles: nieznane fotografie"
Lennon John - "Na własne kopyto"
Merle Pierre - "John Lennon: niedokończona ballada"
Musiałowski Kazimierz - "764 kilometry dla The Beatles"
Norman Philip - "John Lennon: życie"
Norman Philip - "Szał! Prawdziwa historia Beatlesów"
Ono Yoko - "John Lennon we wspomnieniach"
Wenner Jann S. - "Lennon wspomina"

Nie jest to może jakaś obłędnie wielka kolekcja, no i brakuje mi przede wszystkim "Antologii", ale jestem z niej naprawdę dumna i jest ona moim oczkiem w głowie i największym skarbem.

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lis 03, 2013 8:50 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
Właśnie przybyła mi do kolekcji autoryzowana biografia Beatlesów Huntera Daviesa.
Na przeczytanie będzie musiała jeszcze poczekać. Najpewniej będę mogła po nią sięgnąć dopiero w okolicach Bożego Narodzenia...

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Maj 12, 2014 9:12 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
Oooooo, zapomniałam o takim fajnym temacie. No bo.. z kim mam się dzielić moimi nabytkami beatlesowskimi jak nie z innymi świrami? :) Mój chłopiec jest przekochany, ale jednak nie rozumie do końca "zbieractwa" związanego z naszą czwórką. "Naprawdę? Jeszcze jedno pisemko/koszulka/kubek/książka z Beatlesami? Po co, przecież już masz tyle!" ;)

OK, nie ma sensu wpisywanie wszystkich nowych nabytków od czasu nie wiem jak długiego, jako punkt początkowy wezmę mniej więcej okres Gwiazdki i moich urodzin, jako że w tym roku poprosiłam "Mikołaja" o wiele FABowych rzeczy.
Image
Pierwsza książka to był projekt na Kickstarterze, który wspomogłam. Wybrałam poziom, na którym w ramach podziękowania dostaje się nie tylko gotową książkę autora (z dedykacją), ale także jego drugą wcześniej wydaną - Beatles in Cleveland.
Na Beatlelologię napaliłam się po jakimś odcinku któregoś z youtubowych Beatles collab kanałów.
Rockshow wiedziałam że muszę mieć od października, kiedy WRESZCIE puścili to w kinach w Szwecji (oczywiście nie w moim mieście, ale mogłam to zobaczyć dzień przed konwentem beatlesowskim w Goteborgu)... Uwielbiam, uwielbiam, UWIELBIAM :)
DVD "Let it Be" nie jest oryginalne, nie jest nawet oryginalnym bootlegiem :), jest zgranym filmikiem.. ale dostałam w prezencie od mojego wujka, więc się cieszę tak czy siak :)
Ostatnie DVD od góry to The Beatles On The Road, czyli kompilacyjne DVD z fragmentami np. pierwszej wizyty Beatli w USA, tourne po Japonii itd.
Na Beatles BBC Archives Howletta byłam potwornie napalona. Po pierwsze posiadam znacznie krotszą i znacznie mniej spektakularną książkę tego autora - Live at the BBC (paperback), a po drugie miałam możliwość obejrzenia tego cuda jeszcze w paźdzerniku u mojego beatlesowskiego znajomego w Goteborgu.. jest to tak przepięknie wydana pozycja, że wiedziałam, że razem z Rockshow będzie to moje najważniejsze zamówienie gwiazdkowe. Tylko, kurczę, jakoś cały czas nie mam czasu zacząć czytać ;), narazie skończyło się na przejrzeniu kilkanaście razy :)
Koszulką z A Hard Day's Night ktoś chwalił się bodajże na Facebooku (kiedy jeszcze miałam tam aktywne konto).. zakochałam się w niej ;). Bo mój ukochany film, bo czerwona, bo fajny design. Z Allegro.
Magazyn najbardziej na dole po lewej stronie to kompilacja (xera) artykułów gazetowych, które ukazały się 50 lat temu w Szwecji po pierwszym przyjeździe Beatlesów.
Live at the BBC2 - wiadomo :)
The Fireman - Electric Arguments - to był mój wybór, kiedy rodzice mojego chłopca zapytali co chcę w ramach prezentu.
No i wreszcie moje ukochane New w wersji z Best Buya, na które też miałam straszną chrapkę - ze względu na komplet pocztówek i na laminowaną zakładkę.

Na zdjęciu kolekcji gwiazdkowo-urodzinowej zabrakło ostatniej pozycji - kubka z Imagine:
Image

Potem ogarnął mnie szał koszulek beatlesowskich na szwedzkim allegro:
Image

No i jeszcze kilka dodatków gazetowych plus kalendarz na 2014 (kupiony niedawno, obniżony do jakichś 5 zł)
Image

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Maj 12, 2014 10:01 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Fajnie to wszystko wygląda:) A bilet z koncertu Ringo "powrócił" do kolekcji?

Tak z ciekawości: jest w Szwecji jakieś forum beatlesowskie w stylu naszego? Czy facebook wszystko już wyparł?

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Maj 12, 2014 11:54 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
Yer Blue napisał(a):
A bilet z koncertu Ringo "powrócił" do kolekcji?
Nie wrócił :((((((
Yer Blue napisał(a):
Tak z ciekawości: jest w Szwecji jakieś forum beatlesowskie w stylu naszego? Czy facebook wszystko już wyparł?
Jest tak.. istnieje jedno takie główne forum na stronie beatlesowskiego fan-clubu (beatlesowskie centrum informacyjne).. ale szczerze mówiąc nie zaglądałam tam od kilku lat.. jakoś.. nie zachęciło mnie. Wpisy są zazwyczaj bardzo krótkie, mało jakoś takiej.. atmosfery.. Takiej jak na polskich forach, gdzie naprawdę szybko ma się wrażenie, że poznaje się niektórych fanów, jest tak przyjacielsko i osobiście. Ludzie się kojarzą, chcą poznawać w realu itd. Za to świetna atmosfera jest na facebookowym "Beatlesi po szwedzku", chyba głównej społecznościówce szwedzkiej jeśli chodzi o Beatli, spora część z forumowiczów też tam się udziela.. i tam właśnie jest to, czego brakowało mi na forum. Co prawda teraz od kilku miesięcy mnie nie ma na fejsie, więc nie wiem czy nadal tak jest.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Maj 13, 2014 8:37 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Ringo napisał(a):
Na Beatles BBC Archives Howletta byłam potwornie napalona. Po pierwsze posiadam znacznie krotszą i znacznie mniej spektakularną książkę tego autora - Live at the BBC (paperback), a po drugie miałam możliwość obejrzenia tego cuda jeszcze w paźdzerniku u mojego beatlesowskiego znajomego w Goteborgu.. jest to tak przepięknie wydana pozycja, że...

Pomijając to, że nowe dzieło Howletta rzeczywiście wydane jest imponująco w porównaniu z jego pierwszą pozycją, to jeszcze jedna ważna kwestia. Zawsze chciałem usystematyzować i precyzyjnie uporządkować radiowe sesje i nagrania Beatlesów dla BBC (co do łatwych zadań nie należało) i odkryłem, że ta poprzednia książka Howletta - „The Beatles at the Beeb: The Story of Their Radio Career, 1962-65” (1982) zawiera błąd: w alfabetycznym indeksie utworów wymienione są TRZY a nie CZTERY wersje Kansas City / Hey-Hey-Hey-Hey! - ze spisu ‘wypadła’ wersja z 17.07.64 / 03.08.64 (z From Us To You 4). Ten sam błąd został powtórzony 10 lat później przez Marka Lewisohna (!) w „The Complete Beatles Chronicle” (1992) - w indeksie na końcu książki - są znowu trzy Kansasy zamiast czterech (choć pod hasłem z dnia 17.07.1964 to ‘brakujące’ Kansas jest wymienione). Natomiast w tej ubiegłorocznej ksiązce Howletta - „The Beatles The BBC Archives” (2013) tego błędu już nie ma - są CZTERY Kansasy.
To informacja dla zapalonych komplecistów :wink: , może trochę zawiła, ale mi swego czasu sprawiła sporo kłopotu w ustaleniu statystyk BBC-owych.

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Maj 13, 2014 4:36 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
Argus9 napisał(a):
że ta poprzednia książka Howletta - „The Beatles at the Beeb: The Story of Their Radio Career, 1962-65”
Ooo... a o tej książce to ja nic nie wiem :shock: Książka, którą ja miałam na myśli nosi tytuł: "The Beatles at the BBC, The Radio Years 1962-70", kupiłam ją 17 lat temu w Liverpoolu :). Przyznam szczerze, że niewiele już z niej pamiętam, nie mam jej ze sobą w Szwecji.
Image

Argus9 napisał(a):
To informacja dla zapalonych komplecistów :wink: , może trochę zawiła, ale mi swego czasu sprawiła sporo kłopotu w ustaleniu statystyk BBC-owych.
Ciekawe.. oczywiście nie będę udawać, że moja znajomość nagrań Beatlesów jest tak wnikliwa, na takim poziomie. Niestety nie jest. Ale wszeleka taka "nerdy" wiedza jeśli chodzi o Beatlesów zawsze poprawia mi humor :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Maj 13, 2014 6:23 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Ringo napisał(a):
Argus9 napisał(a):
że ta poprzednia książka Howletta - „The Beatles at the Beeb: The Story of Their Radio Career, 1962-65”
Ooo... a o tej książce to ja nic nie wiem :shock: Książka, którą ja miałam na myśli nosi tytuł: "The Beatles at the BBC, The Radio Years 1962-70", kupiłam ją 17 lat temu w Liverpoolu :).

Ha, a ja z kolei nie wiedziałem o Tej Twojej książce. No to dla uporządkowania podsumujmy, że książkowa trylogia Kevina Howletta o Beatlesach w BBC obejmuje TRZY tytuły:

*The Beatles At The Beeb: The Story Of Their Radio Career, 1962-65 (1982)
*The Beatles At The BBC: The Radio Years 1962-70 (1996)
*The Beatles: The BBC Archives (2013)

PS. Ta pierwsza z 1982, była pierwszą 'biblią' o sesjach BBC, pierwszą w ogóle publikacją na ten temat.

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Maj 13, 2014 7:08 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Dzisiaj poszedłem do sklepu z zabawkami by kupić samochodziki dla chłopców, a wyszedłem z czterema paczkami puzzli z Beatlesami (500 x 2 i 289 x 2). Jak rozpakuję i złożę to podeślę zdjęcia.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Maj 13, 2014 7:36 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
bobski66 napisał(a):
Dzisiaj poszedłem do sklepu z zabawkami by kupić samochodziki dla chłopców, a wyszedłem z czterema paczkami puzzli z Beatlesami (500 x 2 i 289 x 2). Jak rozpakuję i złożę to podeślę zdjęcia.
Robercie, to trzeba koniecznie te samochodziki dla młodych!:)
Image

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Maj 13, 2014 7:43 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Fajne samochodziki, ale raczej bym nie zaryzykował. Chaos, destrukcja i zagłada to ich drugie imiona.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Maj 13, 2014 9:10 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 14, 2011 6:16 pm
Posty: 347
Miejscowość: Kołobrzeg
Bardzo długo nie pisałem, ale w ciągu ostatniego miesiąca dostałem winyl Twin Freaks Paula, winyl All Things Must Pass George'a, zestaw The Beatles Box z 1980 roku na 8 kasetach i CD Ringo Vh1 Storytellers :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Maj 13, 2014 10:02 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Kurczę, Winter, ja w Twoim wieku układałem jeszcze klocki Lego :) Winyl All Things Myst Pass to dla mnie ciągle sfera marzeń. Ile kosztuje takie cacko w dobrym stanie?

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Maj 14, 2014 10:31 am 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 14, 2011 6:16 pm
Posty: 347
Miejscowość: Kołobrzeg
Ja za nieużywane pierwsze wydanie zapłaciłem 260 zł, pewnie można znaleźć taniej.
To co ja mam, to pierwsze wydanie Brytyjskie.
Zapomniałem jeszcze o zestawie Ringo na Record Store Day z singlami Photograph/Down And Out, It Don't Come Easy/Early 1970 i Goodnight Vienna/Oo-Wee + plakat i adapter do włożenia w większe dziurki.
Teraz mam na oku Japoński winyl Johna Walls And Bridges z tą fantastyczną okładką przekładaną :) albo japońskie wydanie 2 CD Paula Off The Ground.
Winyl ATMP brzmi bardzo dobrze, jednak słyszałem, że najlepiej brzmiące tłoczenie to Japońskie na czerwonym winylu.
Mi się za to zawsze marzył Japoński winyl Johna i Yoko Wedding Album w pudełku ze zdjęciami i książeczkami :).


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 97 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY