Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 1:15 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Wrz 26, 2010 4:06 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
W 70-tą rocznicę urodzin Johna Lennona warszawska klubo-kawiarnia Obiekt zaprasza na LENNON DAY :D

Data: 10.10.2010 (niedziela)
Miejsce: Obiekt (dawniej Znaleziony) pl. Małachowskiego 3
Czas: 16:00-23:00
Wstęp: 5zł

Image

W programie:

- konkurs plastyczny na kanwie filmu "Yellow Submarine"
- wystawa memorabiliów (pamiątki, fotografie, plakaty, wydawnictwa, etc.)
- konkurs na portret Johna Lennona oraz na najlepsze przebranie a la Lennon (nagrody w postaci książek)
- promocja biografii “John Lennon - Życie” pióra Philipa Normana (wyd. Axis Mundi)
- performance wg poematu A. Ginsberg'a
- Lennon na ekranie: "Gimme Some Truth" - dokumentacja nagrywania albumu "Imagine"
- koncert zespołu The REBELS + goście (niespodzianki!!!)

Gościem specjalnym będzie m.in. Piotr Metz :wink:

Więcej info o miejscu imprezy pod adresem: http://www.obiektznaleziony.pl

Zapraszam w imieniu organizatorów!

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Wrz 27, 2010 4:07 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
No to trzeba bedzie sie zastanowić :D O ile do Łodzi mam pół Polski, to Wa-wa jest już bardziej w moim zasiegu. A wpadł mi nawet do głowy pomysł by zaliczyć obie imprezy naraz - w końcu wracałbym z Łodzi przez Wa-we, a w stolicy impreza akurat nastepnego dnia - ale co za dużo to nie zdrowo.
Tylko nie wiem czy warto, bo tylko ten Metz mogłby mnie przyciagnać, reszta raczej nie. W Łodzi zapowiada sie ciekawiej, no i tam wszystko trwa cała noc.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Wrz 27, 2010 4:54 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Świetnie się składa, bo coraz poważniej myślę nad trasą Wrocław-Łódź-Warszawa-Wrocław :wink: Również mam zamiar zajrzeć na dwie imprezy, choć motywem którym się kieruje nie jest osoba Metza, projekcje filmowe czy tez konkursy - to wyjątkowa okazja by spotkać znajomych i spędzić czas w magicznej atmosferze (bawiąc się i rozmawiając godzinami).

Jakby coś możemy ruszyć więc razem i śmignąć sobie przez kraj z imprezy na imprezę :D

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Wrz 27, 2010 5:12 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Wariat, ale ja do Łodzi nie dam rady, Warszawa to co innego, jeśli bedziesz w stolicy to chyba sie nie wymigam, bo wtedy jest nawet po co jechać (tak po prawdzie rozpiska warszawskiej imrezy jakos mna nie wstrzasneła ;)). A Metza chciałbym tez spotkac.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Wrz 29, 2010 3:19 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Oj nie narzekaj! Do Kijowa dałeś rade to i do Łodzi podjedziesz. Poza tym wszyscy już wiedzą, że będziesz, więc nie możesz się nie zjawić :wink:

Dostałem info od organizatora "Lennon Day" z którego wynika, że jedną atrakcji będzie również performance wg poematu A. Ginsberg'a a po koncercie odbędzie się jam session :D

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Wrz 30, 2010 4:55 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
macho napisał(a):
Poza tym wszyscy już wiedzą, że będziesz, więc nie możesz się nie zjawić :wink:


Dementuje ;) Ja o niczym nie wiem :)
W moim zasiegu jest Wa-wa, czyli tam gdzie tez Cie nie zabraknie.

macho napisał(a):
Dostałem info od organizatora "Lennon Day"...


Ja byłbym ciekawy co to za goscie i niespodzianki (a trzy wykrzykniki podkreslaja w końcu ich wyjatkowosć ;)) moga zaistniec podczas koncertu The REBELS. Moja uwage zwrociło tez użycie "m.in" w kontekscie goscia specjalnego Piotra Metza; skoro miedzy innymi, to kto jeszcze? ;) Ja chce Tymona! Możesz popytac organizatora o te szczegóły?

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Paź 05, 2010 10:08 am 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Wybieram się. Po (mam nadzieję) nieprzespanej łódzkiej nocy. Jak nie było beatlesowskich imprez przez x lat, to się nagle robią dwie w ten sam weekend :D Nie, żebym narzekała...

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Paź 07, 2010 8:12 pm 
Aktualny, ostateczny program imprezy:

16:00 konkurs plastyczny dla dzieci na kanwie filmu "Yellow Submarine" (projekcja)
17:45 performance wg poematu A. Ginsberg’a
18:00 prezentacja biografii “John Lennon - Życie” pióra Philipa Normana (wyd. Axis Mundi)
18:30 Lennon na ekranie ("Gimme Some Truth" - dokumentacja nagrywania legendarnego albumu "Imagine" w 1971
20:00 koncert zespołu The REBELS + goście (niespodzianki!!!) – kompozycje J.Lennona + jam session

Ciekawostki z życia Johna, wprowadzenie do filmów i nie tylko: Piotr Metz.

Zapraszam!

Lubay
organizator
http://lennonday.pl


Góra
  
 
PostWysłany: Pią Paź 08, 2010 8:06 am 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
O warszawskim Lennon Dayu dostałam nawet info z The Warsaw Voice:
http://multifest.pl/kalendarz/?id=23496&lang=en

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Paź 08, 2010 3:19 pm 
Dziś w warszawskim empiku (DH Junior) o 19:00 odbędzie się uroczysta promocja biografii "John Lennon - Życie", autorstwa Philipa Normana, w przekładzie Jarosława Rybskiego, wydana przez wydawnictwo Axis Mundi. Gośćmi będą m.in. Piotr Metz (PR3 Machina) i Marcin Ciurapiński (BigDay). Przedstawię także osobiście program "LENNON DAY".

Jutro (sobota) o 11:00 w TVN Warszawa, w programie Rytm Miasta wraz z Piotrem Metze mbędziemy wspominać Johna, opowiadać o jego biografii oraz o kulisach i szczegółach akcji LENNON DAY.

A pojutrze (niedziela) od 16:00 w Obiekcie celebrujemy 70tą rocznicę urodzin...

Podczas imprezy: biografia Johna w promocyjnej cenie!!!

http://lennonday.pl

Zapraszam,
lubay
organizator


Góra
  
 
PostWysłany: Sob Paź 16, 2010 9:30 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
A więc...

Do Warszawy dotarłem stosunkowo wcześnie. Mając za sobą wrażenia z wcześniejszego dnia i tego co działo się w Łodzi, domyślałem się, że może być tylko lepiej. Zostałem odebrany na Dworcu Centralnym przez Ritę i Dominikę i dzięki ich towarzystwu kilka godzin, które dzieliły mnie do "Lennon Day" minęły dość wesoło :wink:

W Obiekcie byliśmy na grubo przed rozpoczęciem.Znaleźliśmy miejsce, zamówiliśmy napoje i w oczekiwaniu na start przyglądaliśmy się próbie zespołu The Rebels, który stroił się, wykonując "Nowhere Man" i "Please Mr Postman". Ludzie powoli zaczynali zapełniać klub a tuz obok naszego stolika wydawnictwo Axis Mundi rozłożyło swój kramik, sprzedając (ponoć ze zniżką) nową biografie Lennona. Nie miałęm okazji porozmawiać z nimi ale tym co zapadło mi w pamięci był cudowny roll-up z okładką książki, który przywieźli ze sobą i ustawili w Obiekcie.

Mniej więcej przed rozpoczęciem seansu "Yellow Submarine" w klubie pojawił się Piotr Metz. Zrobiło się małe poruszenie, posypały się uściski dłoni itd, a mi udało się zamienić z nim kilka zdań, nawiązując do rozmów z poprzedniego dnia. Nasze grupka tymczasem przeniosło się w inna część sali, gdzie rozpoczęła się projekcja filmu, i wraz z grupką maluchów, przenieśliśmy się do Pieprzolandu :wink:

Gdzieś w połowie bajki spotkałem się z Hubertem, który zjawił się w klubie w dość mocną reprezentacją! Choć ostatni raz widzieliśmy się w Krakowie podczas Beatles Day, tematów do rozmowy nie brakowało.

Tuz przed projekcją "Gimme Some Truth" na scenie pojawił się wspominany Metz, który swoim wprowadzeniem do filmu (i książki) przyciągnął spora grupę przybyłych. Gdy wszyscy ulokowali się na swoich miejscach (ja wskoczyłem na poduszkę i zalogowałem się na podłodze) ruszyliśmy z projekcją! Z reakcji ludzi widać było, że film ich ciekawił a wielu z nich (by nie przeszkadzać pozostałym) ruszało ustami, naśladując śpiew Lennona dochodzący z głośników umieszczonych na scenie.

Między filmem a koncertem mieliśmy trochę wolnego czasu, więc trochę przemieszaliśmy się po lokalu spotykając znajomych, rozmawiając i robiąc sobie pamiątkowe zdjęcia. Najmilej wspominam spotkanie z Metzem na temat 30 centymetrowego nośnika Laser Disc, który mogłem podziwiać razem z Dominiką :wink:

W międzyczasie na cenie zagościł zespól The Rebels, więc udaliśmy się pod same głośniki. Grupa zaczęła od dość mocnego wejścia, więc dość szybko pod scena znalazła się spora grupa beatlefanów (i nie tylko). Zespół, choć grał dość prosto - grał efektownie. Doskonale radził sobie ze znajomością tekstów a repertuar jaki zagrali był mistrzostwem świata. "Come Together", "I Want You" czy choćby "Tommorow Never Knows" - to tylko niektóre tematy po które sięgnął The Rebels podczas tego wieczoru. Nie zabrakło oczywiście żywiołowego rock'n'rolla, przy którym ludzie na parkiecie dawali z siebie wszystko. Zespół zresztą też co w konsekwencji doprowadziło do bisowania, bo ludzie domagali się więcej i więcej muzyki! :D

Po koncercie z głośników rozległa się muzyka Lennona. Tutaj organizatorzy się postarali, bo sięgnęli po box Anthology, zawierający domowe nagrania demo, odrzuty z sesji nagraniowych oraz inny, wcześniej niepublikowany materiał. Fajnie się tego słuchało w lokalu.

I to w zasadzie wszystko co przygotował Obiekt tego wieczoru. Choć godzina była jeszcze stosownie młoda, postanowiliśmy wrócić do domu, bo w poniedziałek rano każdy z nas musiał wrócić do codzienności...

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Paź 19, 2010 2:56 am 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Kontynuując relację z imprez lennonowskich, część dotyczącą Warszawy pozwolę sobie rozpocząć od słowa: "Nooooo :!: "

To znaczy -- właśnie takiej imprezy chciałam :)

A na samym początku nawet się na to zbytnio nie zapowiadało. Zespół cośtam sobie próbnie brzdąkał, ludzie się schodzili, ale jakoś tak niemrawo i nielicznie, przyszedł Metz i usiadł :D Po czym puszczono Yellow Submarine, które wzbudziło zainteresowanie obecnych w klubie dzieci, i to nawet pomimo tego, że nie puszczono im nawet polskich napisów (angielskich też nie, zresztą chyba tak czy owak za małe brzdące to chyba były; swoją drogą podziwiałam te dzieciaki, ja będąc w ich wieku pewnie bym kichnęła na taki seans, że oglądam coś i nic nie rozumiem -- ale może to potęga kolorów była tak interesująca? :) ). Byłam bardzo zadowolona z seansu, jako że Żółtej Łodzi nie oglądałam jakoś bardzo długo. Dzieci (i ich rodzice) stopniowo się ulatniały, coraz liczebniej schodzili się natomiast fani właściwi, różnego wzrostu, postury, płci i kolorytu. Ostatecznie odetchnęłam z ulgą, że jakiś tłumek ludzi się jednak się tą imprezą zainteresował :) Potem po koncercie Rebelsów zdumiony organizator wyznał, że nie wiedział, iż jest w W-wie tyle osób, "które nie mogą żyć bez Lennona i muzyki Beatlesów" :)

A właśnie. Ponieważ macho już streścił mniej więcej co i jak w jakiej kolejności się odbywało, ja się wypowiem na temat koncertu. Koncert -- i to w w wykonaniu facetów, którzy nie grali ze sobą przez spory szmat czasu - był po prostu MEGA. Nie tylko pod względem muzycznym i wokalnym, ale także pod względem doboru repertuaru. Tak jak Łukasz wspomniał, I Want You, Sie Liebt Dich, TOMORROW NEVER KNOWS, jak często słyszy się to na koncertach beatlesowskich cover bandów?? Wyrazy naprawdę szczerego uznania dla Rebelsów (jako że na samym koncercie miały miejsce nie tyle wyrazy, co raczej ruchy szczerego uznania :) ) Mam nadzieję, że już niedługo jeszcze gdzieś dla nas zagrają!

Btw niezwykle przyjemnie patrzy się na wszystkich, których do tańca i gibania porywa beatlesowska muzyka. Zwłaszcza, że w klubie tym (jak i na wieczornej imprezce w Łodzi zresztą) przeważali zdecydowanie ludzie młodzi. I ta niesamowita świadomość, że wszyscy oni przyszyli posłuchać muzycznego dorobku zespołu, który nie istnieje od 40 lat, i doskonale się przy tym bawią! Jak doskonale? Jeśli chodzi o mnie, to pod sam koniec miałam gardło zdarte od śpiewania, a z powodu intensywnego (ekhm?) tańczenia -- stracone kalorie chyba z całego poprzedniego tygodnia ;)

Oprócz tego również i ode mnie wielki szacun dla organizatorów imprezy za wykroczenie poza typowy schemat "znanych i lubianych" jeśli chodzi o utwory Lennona, które były puszczane z głośnika. Niby za pomocą niemniej znanej mi Anthology, ale jednak... Robiło różnicę :)

I lecimy ze zdjęciami (przepraszam za jakość, ale ciemno było i cykałam trochę na ślepo ;) )

Projekcja Yellow S.:
Image

The Rebels:
Image


Waszmościowie z Obiektu -- zróbcie znowu taką imprezę za rok, a może i wcześniej!
Tako rzekła i zilustrowała zdjęciami
Rita

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Paź 19, 2010 3:37 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Tak, za samo zmierzenie sie z "Tomorrow Never Knows" duzy przyklask. Ciekawi mnie co mogło z tego wyjśc, utwor co prawda ma prosta konstrukcje ale prawdziwym wyzwaniem mogło byc zrobienie do tego tła, na które watpie by ktos sie porwal nie korzystajac z taśmy.

Dobrze, że sa zdjecia, dzieki temu moza zobaczyc jak malutki był ekran przy projekci filmow, równie dobrze mozna by sobie właczyc cos w domu :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Paź 19, 2010 3:40 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
"Gimme Some Truth" był wyświetlany z projektora na spory biały ekran. Taki na całą scenę, na której grali Rebelsi. Dlatego nie było tak źle. Ale zdjęcia nie mam.

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Paź 19, 2010 3:49 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Aha, czyli filmy dla małych dzieci na małym a dla dużych na duzym ekranie. Niegłupio. ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Paź 29, 2010 6:52 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
Macho, Rita, dzieki za wspaniala relacje! :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 72 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY