Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 8:49 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 69 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Lut 23, 2005 3:43 am 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lut 23, 2005 1:02 am
Posty: 167
Jak miałem 10 lat dostałem "gitare" (stare pudło bez strun,z dziurą,struny były chyba 2 cm ponad progami)

No ale to mnie wzięło i gram do dziś.Oczywiście nie na tym "czymś" .Mam akustyka i gitare elektryczną Fendera,multiefekt digitech i piec 65w Fendera :) Mój brat gra na perkusji ;) Zaczynałem od beatlesów swego czasu umiałem sporo kawałkow na pamięc... ale teraz to raczej blues,rock Clapton,Dżem itp itd...Ale najbardziej lubie improwizować bluesy ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Mar 02, 2005 8:46 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Sty 06, 2005 11:33 pm
Posty: 164
Miejscowość: Warszawa
Ja niestety nie gram na żadnym instrumencie nad czym ubolewam trochę. Bardzo bym chciał na czymś grać a najlepiej to oczywiście na gitarce :D No albo na jakimś pianinku :D

_________________
We still LOVE you John. [08.12.1980 - 08.12.2005] - 08.12.2006] - 08.12.2007] - 08.12.2008]
The Beatles Forever...
<b>TO JUŻ 28 LAT</b>


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Lip 20, 2005 10:35 pm 
Offline
Admiral Halsey

Rejestracja: Nie Lut 29, 2004 6:58 pm
Posty: 501
Miejscowość: Polonia -Bydgoszcz-Fordon
Oto mój nowy nabytek:
Gitara elektroakustyczna T.Burton J-34C


http://www.kisielewski.com.pl/html/j-34c.html



Opis:Gitara akustyczna z powiększonym pudłem typu Jumbo z wycięciem ułatwiającym grę w wysokich pozycjach, płyta wierzchnia mahoń, ożyłkowanie z perłowego celuloidu, boczki i płyta spodnia mahoń, mostek palisandrowy, podstrunnica palisandrowa ożyłkowana, lakier wysoki połysk, klucze monolityczne.



Sorki ale musiałem sie nią pochwalic :wink: :D




Pzdr[/img]

_________________
8 grudnia 1980-Dzień w którym pękło niebo.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lip 21, 2005 8:53 am 
You lucky lucky bastard! :)
Masz wersję akustyczną czy elektroakustyczną?

P.S. Trzeba było sobie kupić jednak gitarę marki Garrison... jakoś tak swojsko brzmi! ;)


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lip 21, 2005 1:10 pm 
Offline
Admiral Halsey

Rejestracja: Nie Lut 29, 2004 6:58 pm
Posty: 501
Miejscowość: Polonia -Bydgoszcz-Fordon
Posiadam wersje elektroakustyczną z equalizer'em.
Przy wyborze głównie posłużyłem sie radą kumplaktóry pracuje w tym sklepie :) .
Nie tylko zaprezentował mi brzmienie ale wyjasnił że ta gitara starczy mi na wiele lat :D .
Ponoc po taki instrument siegają profesionalisci. :wink:
No no no... :P



Ogólnie polecam ten sprzet a co do Garrisona hmmm również ładna gitara . Narazie musze sie nacieszyc moim skarbem :wink: :D



Pozdrawiam
[/code]

_________________
8 grudnia 1980-Dzień w którym pękło niebo.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Paź 07, 2005 8:34 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Kwi 23, 2005 2:45 pm
Posty: 619
Miejscowość: koło Białegostoku
Gram na tylko na Keyboardzie i flecie. Czekam na pianino z prawdziwego zdarzenia (a nie elektroniczny dzwięk imitowany z keyboarda :P ), ale nie ma funduszy :P

_________________
Ic-Zaps


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Kwi 05, 2006 7:42 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
Queen napisał(a):
Ja gram w zespole muzyki dawnej więc gram na przeróżnych instrumentach tzn:
Flety proste:
*Bas (z wykształcenia)
*Tenor
*Alt
*Sopran
*Sopranino
Kornamuzy (te same rodzaje co we fletach)
Lutnia
Szałamaja
Viola da Gamba ("babcia" Wiolonczeli)
Gitara akustyczna i elektryczna
Klawisze (troszke)
no i nerwy
P.S.
I tak nie jestem pewna czy to wszystkie instrumenty
:shock: O... kurka wodna... :!:

Ja bardziej skromnie. Przede wszystkim wokal, gitara akustyczna i moj kochany sliczny bodhránik :) Jesli chodzi o ostatnie, to niestety, sniff, ale dopiero sie ucze, co nie czyni moich sasiadow wielce zadowolonymi ;)

Tamburyno. :)

Poza tym troszke probuje na moim elektryku (ale nie pytajcie o firme, nie jest chyba znana, a nie mam jak teraz sprawdzic, gdyz moja gitara jest o dziesiatki mil ode mnie).

W domu moj stary malutki syntezator Casio, na ktorym kiedys uczylam sie grac (lekcje). Wieki juz nie gralam. I flet prosty - nie umiem niestety wiecej niz z lekcji muzyki w podstawowce. A moze i mniej, bo nie gram z nut ;) Oraz zampoña, na ktorej marzylam kiedys, zeby nauczyc sie grac, i dostalam nawet pierwsze wskazowki od rodowitego peruwianczyka. Na poczatku mojej fascynacji Beatlesami probowalam tez grac na organkach (chcialam tak jak mlody John, wloczyc sie po ulicach i sobie grac ;))), ale nie zaszlam daleko (moze "Love Me Do", i na pewno nie na TAKIM poziomie ;)) Do moich przygod instrumentalnych musze dodac jeszcze proby opanowania tego wielce skomplikowanego instrumentu, jakim jest drumla:) Proba zakonczyla sie bolesnie :). Nie pytajcie mnie jak to zrobilam, ale ukruszylam sobie kawalek przedniego zeba, wrr! Nie powrocilam potem do prob ;)

Probowalam jeszcze ciutke podlapac gre na djembe, ale przestawilam sie na blizszy mi (jesli chodzi o fascynacje kultura i muzyka) bodhrán.

Zamierzam koniecznie wziac sie za tin whistle!!! Ale jeszcze nie mam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Kwi 06, 2006 3:24 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lut 15, 2006 1:54 pm
Posty: 272
Miejscowość: Przemyśl
Ja póki co gram na zwykłej gitarce, ale planuję grać na elektrycznej. Właściwie to marzę o takiej. Na razie muszę się nauczyć dobrze grać na klasycznej, a później pomyślę co dalej.


Niestety z wokalem u mnie słabo. Bardzo słabo. Staram się nie wydobywać z siebie dźwięków, które mają być śpiewem i nie zmuszać innych do słuchania tego, ale nie zawsze wychodzi. Nie mogę odpuścić sobie samodzielnego śpiewania piosenek Beatli. :)

satfreee napisał(a):
Gram na tylko na Keyboardzie i flecie.


Co do fletu to ja tesh umiem. :D

_________________
And in her eyes you see nothing
No sign of love behind the tears
Cried for no one
A love that should have lasted years!
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Kwi 06, 2006 9:41 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 9:55 pm
Posty: 393
Miejscowość: Bielsko - Biała
Ja umiem "wlazł kotek na płotek" i "odę do radości" na keyboardzie!

Tak na poważnie, to gram na pianinie, jako że gdy bylam mała, to się uczyłam. Ale wirtuozem nie jestem.

Co do gitary, to przykro mi - nie umiem i otwarcie się przyznaję, chociaz bardzo chcę umieć. Ale z całego serca pragnę stać się posiadaczką tego instrumentu, więc próbuję wyciągnąc pieniądze od rodziców (to z pewnością niegrzeczne, ale co zrobic jak własnych funduszy brak? :wink: ). No i tak już z pół roku kupuję, kupuję, i kupić nie mogę :D Ale kiedyś ten dzień, mam ogromną nadzieję, nastąpi :roll: :wink:

A jeśli chodzi o inne instrumenty, szkoda gadać. Jako malutkie dziecko potrafiłam dmuchnąć w flet, ale teraz nie jestem pewna, czy nadal to potrafię (niekture umięjętności zanikają u mnie z wiekiem).


Itakskromniutkonakoniecdodamżeśpiewamgdyżswegoczasuuczyłamsiętegowmiejskimdomukultury :D :D

_________________
"Rozczarowanie wymaga uprzedniej nadziei"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Kwi 09, 2006 12:11 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 8:55 pm
Posty: 1041
Miejscowość: Warszawa
To teraz moja przygoda z muzyką:)

Tatuś opowiadał mi, że podobno zawsze miałam talent muzyczny i juz jak miałam kilka tygodni umiałam w miarę czysto powtarzać dźwięki i melodie:D To na pewno dlatego, że mi puszczali Beatlesów;) W przedszkolu byłam najlepsza na rytmice i miałam swoje popisowe numery takie jak "Idzie niebo ciemną nocą". Nutki znałam jakoś zawsze:)

Jak miałam 11 lat, to przez rok uczyłam sie grać na pianinie u mojej nauczycielki muzyki. Ćwiczyłam te nudne utworki, męczyłam się... Ale to nie było najgorsze. Moja nauczycielka zrobiła podstwawowy błąd. Ugodziła w moją dumę! Najgorzej zawsze mi szły menuety Mozarta i raz nauczycielka powiedziała coś strasznego: "Ola, on to napisał jak miał cztery lata, a ty masz już prawie dwanaście i nie możesz sobie poradzić??" Byłam strasznie nieszczęśliwa, płakałam nad klawiaturą, a ten Mozart mi nie szedł. Wszystko inne tak, a on nie! Z powodu Mozarta zrezygnowałam więc z nauki, ale pamiętam jeszcze kilka utworków i czasami nadal je sobie gram, całkiem miło:) A Tatuś nauczył mnie grać Imagine i Michelle!!

Kto czytał opis mojej przygody z Beatlesami, ten wie, że posiadam dwie cudowne gitary: Paula i George'a:) Ten pierwszy jest gitarą klasyczną, a drugi - elektryczną. Mam wielką żółtą książkę, gdzie mam 203 utwory z tekstami, nutami i chwytami, nazywam ją Magical Mystery Book:D Uczę się grać wszystkich piosenek, ale naprawdę wychodzi mi niewiele:) Wszystkim (tolerancyjnym dla początkujących gitarzystek) podoba się moja Polythene Pam i Please Please Me;) Zresztą nie będę wymieniać wszystkich piosenek po kolei. Na George'u próbuję grać Because, auuuuu, strasznie mnie po tym ręka boli:)

Mam tez harmonijkę, na której umiem zagrać tylko fragment Love Me Do, I Should Have Known Better i te piszczące kwestie w Yes It Is, wiecie, to na samym początku tiuuuuuu tiuuuuuuu i tak dalej:D

Ale przede wszystkim to śpiewam, ale to dłuuuuuuuuuuga historia, a mamy przecież mówić o instrumentach... Chociaż niektórzy twierdzą, że głos to najdoskonalszy instrument!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Kwi 28, 2006 7:33 pm 
Offline
Little Child
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Kwi 10, 2006 6:48 pm
Posty: 12
Miejscowość: Warszawa (jeśli chodzi o powłokę cielesną)
Najlepiej wychodzi mi granie na nerwach i w gry komputerowe z których najbardziej lubię WODRA (a co, lubię pisać) i ostatnio Entropię (taka darmowa sieciówka SF).

W przedszkolu były cymbałki (i cymbał jestem do tej pory) w szkole zmuszano mnie do fletów (bez sukcesów), i do śpiewania (jeszcze bardziej bez sukcesów). Po tym jak moja nauczycielka muzyki powiedziała, że mam "dla dobra ludzkości nie dotykać się do muzyki, bo słoń mi po uszach się przespacerował" przyszła gitara akustyczna i elektryczna i granie w kapeli.
Skończyło się prawie tak szybko jak się zaczęło, gitary mi zostały w domu i teraz mnie straszą jak upiory przeszłości. Czasem pogrywam, ale z rzadka, bo za dużo czytam i piszę. A co do poziomu..... cóż, w życiu nikt mnie nie uczył czytania nut z jakimkolwiek sukcesem, gram ze słuchu i tabulatur i moim największym osiągnięciem był zagranie z tabsów Brothers in Arms (tak, wiem, że to nie Beatlesi, ale chyba tolerujecie mistrza Knopflera?)

_________________
"If there is no future, there must be no past"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Maj 02, 2006 12:36 am 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Mar 02, 2006 12:16 am
Posty: 356
Miejscowość: Koszalin
Przede wszystkim najlepiej chyba wychodzi mi śpiew, może dlatego, że śpiewam od zawsze: chórki, chóry, schole, szkolne zespoły wokalne. Kocham śpiew. Potrafię obsłużyć gitarę i kocham grać na niej, ale nie jestem wirtuozem. Poza tym to cymbałki (podobno profesjonalnie nazywają się dzwonkami), flet prosty sopranowy, grzechotki, tamburyn.

_________________
"And in the end, the love you take is equal to the love you make"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Maj 02, 2006 12:31 pm 
Offline
Lovely Rita

Rejestracja: Pią Kwi 14, 2006 8:44 pm
Posty: 373
w odległych czasach grałam przez kilka lat na keyboardzie. szczerze tego nienawidziłam. jestem w 100% wzrokowcem, nut czytać nie potrafilam i dalej nie potrafię, więc wszystkie utwory kułam na pamięc idiotycznymi historyjkami o klawiszach :D "granie ze sluchu" to dla mnie kompletny obcy termin. w dodatku nauczyciel doprowadzał mnie do załamania nerwowego. nauczycielka muzyki ze szkoły stwierdziła, ze kompletnie nie umiem grać :? teraz keyboard stoi na szafie i kurzy się. planuje zdjęcie go w najblizszym czasie i poprobowania grania coś Bitli, efekety, jak się domyslam - będą marne...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Cze 17, 2006 9:15 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 29, 2006 10:16 pm
Posty: 420
Miejscowość: z Texasu
gram na gitarze w najwiekszym wykorzystaniu najczesciej takim by zagrac jakies solo na szkolnych andrzejkach dla seniorow 8) . na cymbalkach i harmonijce czasem probuje ze sluchu zagrac jakiegos 'wlaskotka', lubię sięgac po rozne instrumenty, znajomy ciotków ma wspaniale organy elektryczne, kupil je na allegro, gdziekolwiek sie pocisnie to juz jest nieziemski dzwiek, niesamowite.

_________________
cjdkz oisof jui osuiousoi yuuuya!!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Sie 01, 2006 3:25 am 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Mar 02, 2006 12:16 am
Posty: 356
Miejscowość: Koszalin
Chciałam się tylko pochwalić, że sprawiłam sobie elektroakustycznego Epiphone'a :) Co prawda to nie ten z tych z najwyższej półki, ale zawsze coś lepszego niż mój rozklekotany klasyk :)

_________________
"And in the end, the love you take is equal to the love you make"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Sie 01, 2006 9:41 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lip 25, 2006 3:03 pm
Posty: 720
Miejscowość: Wieluń
A ja się uczę na gitarze...mam o tyle prościej, że mój tata jest świetny na gitarze..to jest jego praca :D Ale jakoś zapału mi brakuje :( No cóż, ale za to śpiewam..i to całkiem nieźle :) Pracuje z kolegą nd rozpracowywaniem piosenek Bitlów... jak ktos tego juz próbował to niech tutaj napisze albo założy nowy temat, a w nim nutki do piosenek :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Sie 02, 2006 11:36 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 8:55 pm
Posty: 1041
Miejscowość: Warszawa
Cinek15 napisał(a):
A ja się uczę na gitarze...mam o tyle prościej, że mój tata jest świetny na gitarze..to jest jego praca :D Ale jakoś zapału mi brakuje :(

Ja doszłam do momentu, że znam dużo różnych chwytów, jak mi kazać, to jestem w stanie je czytać i wymyślać (strasznie byłam dumna, jak odkryłam tworzenie septym w "maj7" :wink: ) Z tabów malutko, malutko. Jakoś tak padło to moje granie. Ale się nie poddam, zapiszę się na gitarkę, MUSZĘ na czymś grać!
Cinek15 napisał(a):
No cóż, ale za to śpiewam..i to całkiem nieźle :)

:) A ja nie wiem, czy nieźle śpiewam, czy jestem lubiana poprostu przez swoich słuchaczy :wink: Póki co, wolę się nie chwalić :roll:
Cinek15 napisał(a):
Pracuje z kolegą nd rozpracowywaniem piosenek Bitlów... jak ktos tego juz próbował to niech tutaj napisze albo założy nowy temat, a w nim nutki do piosenek :D

Nutki są na http://www.thebeatles.art.pl A ja mam "Magical Mystery Book" z nutami, chwytami i tekstami do jakichś 200 piosenek Beatli (są te, które oni sami napisali i Beatlesowe, solowych tylko kilka)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Sie 02, 2006 3:55 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lip 25, 2006 3:03 pm
Posty: 720
Miejscowość: Wieluń
Wilekie dzięki Audrey za podanie stronki :):):):):)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Mar 28, 2007 2:36 pm 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Nie Mar 25, 2007 3:07 pm
Posty: 80
Miejscowość: Banana Fields :)
ja.. no cóż.. :>
we wczesnych latach szkolno-podstawowych byłam najlepsza na flecie, ale jakos mnie to nie ciągneło ;p Kształciłam się na pianinie, całkiem nieźle mi szło, ale ostatecznie dostałam lenia i zaprzestałam - może kiedyś wrócę;)
aktualnie od 3 miesięcy uczę się grac na gitarze (akustyka mam).. mogę się pochwalić - wczoraj zagrałam (i zaśpiewałam, ale głos to ja mam.. ekhem.. ;p) od początku do końca Oh! Darling ;]
No cóż, uczę się, uczę, może kiedyś się nauczę na tyle, żeby sprawić sobie elektryka.. :>

_________________
WHAP-BAAAAAAAAAAAM!!!

"I'm going to shoot you with my finger" jeah.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Mar 29, 2007 6:22 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lip 25, 2006 3:03 pm
Posty: 720
Miejscowość: Wieluń
Cytuj:
byłam najlepsza na flecie


fajnie to brzmi


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 69 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 73 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY