Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 8:27 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Sie 05, 2006 1:56 pm 
Offline
Lovely Rita

Rejestracja: Pią Kwi 14, 2006 8:44 pm
Posty: 373
to skojarzenie naszło mnie jeszcze przed oglądaniem Help!; nieco się zawiodłam, że w filmie ta piosenka jest śpiewana w mieszkaniu :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Sie 06, 2006 2:34 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lut 15, 2006 1:54 pm
Posty: 272
Miejscowość: Przemyśl
Mam bardzo głupie skojarzenie do Two Of Us. Zawsze wyobrażam sobie małego Paula i Johna w dużo za dużych żółtych kurtkach przeciwdeszczowychi czapeczkach. Wiem, idiotyczne. :D

_________________
And in her eyes you see nothing
No sign of love behind the tears
Cried for no one
A love that should have lasted years!
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Sie 06, 2006 3:28 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lip 25, 2006 3:03 pm
Posty: 720
Miejscowość: Wieluń
nie, dlaczego? bardzo sympatyczne :lol:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Sie 10, 2006 12:18 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lut 15, 2006 1:54 pm
Posty: 272
Miejscowość: Przemyśl
:) Tylko nie mam pojęcia skąd się to wzięło. :lol:

_________________
And in her eyes you see nothing
No sign of love behind the tears
Cried for no one
A love that should have lasted years!
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Sie 16, 2006 1:15 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 8:55 pm
Posty: 1041
Miejscowość: Warszawa
ja wiem! Two of us wearing raincoats! (popisała się Audrey znajomością angielskiego :mrgreen: )


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Sie 16, 2006 4:30 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lip 25, 2006 3:03 pm
Posty: 720
Miejscowość: Wieluń
zawsze piszesz w trzeciej osobie?? :D:D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Sie 16, 2006 8:54 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 8:55 pm
Posty: 1041
Miejscowość: Warszawa
Cinek15 napisał(a):
zawsze piszesz w trzeciej osobie?? :D:D

To są didaskalia. Jest wiele osób, które je lubi :) Myślę, że ubarwiają moje wypowiedzi, bo nie zawsze wystarczy emotka (dodała Audrey z miną osoby zadowolonej z siebie i swych wypowiedzi)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Sie 17, 2006 4:31 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 9:55 pm
Posty: 393
Miejscowość: Bielsko - Biała
Audrey napisał(a):
To są didaskalia


Słowo "didaskalia" kojarzy mi się z "Teatrzykiem Zielona Gęś" (to tak poza tematem :D ).

Ja jestem jedną z tych osób, która je lubi :wink: (a poza tym, Audrey pisze historyjki o Audrey i Tatusiu w trzeciej osobie...i również dlatego są takie fajne :wink: )

_________________
"Rozczarowanie wymaga uprzedniej nadziei"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Sie 17, 2006 4:56 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lip 25, 2006 3:03 pm
Posty: 720
Miejscowość: Wieluń
Mi się bardzo podoba zdjęcie tej pani w twoim emblemacie Audrey :D:D:D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Sie 17, 2006 5:28 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lut 15, 2006 1:54 pm
Posty: 272
Miejscowość: Przemyśl
Audrey napisał(a):
ja wiem! Two of us wearing raincoats! (popisała się Audrey znajomością angielskiego :mrgreen: )


Bardzo możliwe, pewnie to tak podświadomie kojarzyłam, a nie pomyślałam nad tekstem. :D

_________________
And in her eyes you see nothing
No sign of love behind the tears
Cried for no one
A love that should have lasted years!
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Sie 17, 2006 7:05 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 8:55 pm
Posty: 1041
Miejscowość: Warszawa
Tu wielki nawias! (
Karolka napisał(a):
Audrey napisał(a):
To są didaskalia


Słowo "didaskalia" kojarzy mi się z "Teatrzykiem Zielona Gęś" (to tak poza tematem :D ).

Uwielbiam "Teatrzyk Zielona Gęś"

Karolka napisał(a):
Ja jestem jedną z tych osób, która je lubi :wink: (a poza tym, Audrey pisze historyjki o Audrey i Tatusiu w trzeciej osobie...i również dlatego są takie fajne :wink: )

Dziękuję, a teraz koniec tego nawiasu )
Drugi nawias (
Cinek15 napisał(a):
Mi się bardzo podoba zdjęcie tej pani w twoim emblemacie Audrey

To niestety nie ja... Ale i mi się podoba to zdjęcie! Tak na wszelki wypadek : to Audrey Hepburn. A jakbyś chciał się czegoś więcej o Niej dowiedzieć, a naprawdę warto, to jednak poza forum, bo moderatorzy nas nie będą lubić :wink: koniec nawiasu numer 2 )

sadie:) napisał(a):
Bardzo możliwe, pewnie to tak podświadomie kojarzyłam, a nie pomyślałam nad tekstem.

Zdarza się :wink: Masz wspaniale funkcjonująca podświadomość :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wyobrażenia
PostWysłany: Sob Mar 23, 2013 7:47 pm 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 22, 2013 6:17 pm
Posty: 93
Miejscowość: Gliwice
Ciekawy temat! Aż grzechem jest nie wspomnieć nic o moich wyobrażeniach.

Zacznę od tego, że niemal wszystkie piosenki Beatlesów kojarzą mi się z.. dzielnicą w której mieszkam. Wiem, to dziwaczne. Już wyjaśniam. Moja dzielnica dzieli się na dwie części. Stara i Nowa. Ja mieszkam na Nowej - bloki, rodziny prawników, lekarzy.. Nie mój świat. Dlatego często uciekam na starszą część. Wystarczy, że przechodzę przez ulicę i już znajduję się w innym świecie. Budynki z czerwonej cegły, staroświeckie domki.. Przy garażach napisy typu "Madzia i Jasiek, miłość na zawsze - 1963r.".. Mój tata wychował się w tej części dzielnicy, a z tego co mówiła mi babcia, był on "małym Beatlesem" ;-) Często więc wsadzam w uszy słuchawki, włączam rzecz jasna Beatlesów i idę na spacer. Kiedy chodzę tamtymi ścieżkami czuję się jak w tamtych latach - latach dzieciństwa mojego taty. Dlatego też kiedy jestem w innym mieście i słucham Beatlesów dochodzi do mnie, że tęsknię za domem.
To był ogół, a teraz może coś pojedynczego:
*While My Guitar Gently Weeps - nie potrafię tego wytłumaczyć, ale mam przed oczami twarz Johna z krótkimi włosami, palącego papierosa.
*A day in the life - zatłoczone ulice Londynu, a wśród tych wszystkich ludzi Beatlesi w kolorowych strojach, rzucają się w oczy
*a taste of honey - Paul w wojskowym mundurze
* all things must pass - chłodny jesienny dzień, ale słoneczny. lekki wiaterek, liście fruwają, promienie słońca oświetlają mi skórę..
* girl - zawsze, no po prostu ZAWSZE wyobrażam sobie.. siebie samą. chyba ubzdurałam sobie, że to piosenka o mnie. akysz!
*Mr. moonlight - ciemne niebo pełne gwiazd.. a to dlatego, że często gdy w nocy nie umiem zasnąć, zapalam papierosa, siadam w piżamie na balkonie, wpatruję się w rozgwieżdżone niebo (myślę sobie, że John i George gdzieś tam są...) i słucham właśnie tego.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wyobrażenia
PostWysłany: Nie Mar 24, 2013 12:55 pm 
Offline
starszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Mar 07, 2013 2:14 pm
Posty: 42
Ja podczas She's leaving home wyobrażam sobie pustą, olbrzymią łąkę, na środku zamek (taki raczej bajkowy, jasny, wysoki i strzelisty) i samotną pannę w ubraniu księżniczki biegnącą przez tę łąkę uciekając z zamku. Odkąd mi się tak wbiło do głowy 24 lata temu, tak do dziś tak mam :)

_________________
Zapraszam na mój blog, http://dekada-beatlesow.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wyobrażenia
PostWysłany: Pią Kwi 05, 2013 9:39 am 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Paź 26, 2012 8:52 pm
Posty: 187
Ja przy słuchaniu jestem tak zabsorbowana samym słuchaniem i układaniem sobie w głowie instrumentów, że nie wyobrażam sobie najczęściej nic. Jedyne co mi przychodzi do głowy to teledyski i przykładowo przy Ticket to Ride ewentualnie gdzieś w głowie mogę zobaczyć te zabawne próby jazdy na nartach a przy We Can Work it Out Johna, który siedzi przy klawiszach i robi show, i Paula w tym golfiku obok niego :D

_________________
mój FB ------> https://www.facebook.com/darietaband


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wyobrażenia
PostWysłany: Sob Kwi 06, 2013 12:28 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 08, 2013 9:35 pm
Posty: 165
Miejscowość: Warszawa
Często słucham muzyki jadąc autem albo autobusem (inaczej nie umiem jechać :P)
to takie próbki dosyć odlotowe:
Przy Lady Madonna widzę zabytkowy protestancki kościółek w szecji w którym brali ślub rodzice Astrid Lindgren (dobre no nie? Poprostu wtedy to była moja największa faza na tę piosenke, kiedy w wakacje jeźdizliśmy śladami astrid)
revolution 1- beatelsi stojący/widziani tak skosem, lennon ma już brodę. I stoją w tkai sposób na wzgórzu że na pierwsyzm planie ringo, dalej neico wyżej paul, na szczyie john a zanim juz jakby znowu zjazd w dół george. I wsyzstko widać przez czerwony filtr a oni grają.
here comes the sun- pola i topniejący na nich śnieg, młody george opowiada to ślicznej dziewczynie
in my life- miejsca które mijam jadą do szkoły trasą którą jeźdizłam zanim zmienili mi autobusy
octopus garden- maureen i ringo najpierw płynący statkiem i robiący "tytanika" w sensie na dziobie tka stoją a potem ringo skacze do wody a tam kreskówkowe ośmiornice i inne skarby a potem pływaja tam z nim reszta beatelsów z instrumentami.
while my gutar gently weeps- georg na stołku z gitarą gra a na podłodze tańczą disneyowskie miotły tkaie co same sprzątają
eleanor rigby - długo kojarzyła mi sie z tkaim obrazem, ze jadę samochodem i widzę kwitnące oleandry i wspominam sb życie eleanor. Teraz to pod wpływem "emily" eltona johna obrazy cmentarza
back in the ussr- tka jak w tekśice lot samolotem, potem fanki hotel, tłumy
norwegian wood-drewniana hatka w norweskim stylu w lesie
something-dryfowanie po bladonibieskich smugach przypominajacych deser z białej i niebiesiej czekolady (!) który kiedyś za dawnych dobrych czasów zjadłam w pijalni wedla
michelle- paul siedzący i grający a wszystko w sepi
penny lane- miasteczko zgodnie z opisem tylko ze to Friesach w Karyntii i nowoczesny szklany zniszcozny przystanek i Paul łażący po ulicach
nowhere man- zielony filtr, idący i śpiewajacy beatelsi i tkaie lasy i wzgórza i tam domek jakiegoś goscia który ogłem wyglada jak bezdomny i wszyscy go omijają.

Tyle mi na razie przychodiz do głowy, nie bede rozpisywać do każdej piosenki ;)

_________________
The Lord is awaiting on you all!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wyobrażenia
PostWysłany: Nie Kwi 07, 2013 12:24 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 14, 2011 6:16 pm
Posty: 347
Miejscowość: Kołobrzeg
Ja mam mało skojarzeń, ale mogę je wymienić

The Beatles razem
1.In My Life- Ja widzę Johna zapalającego świeczkę i resztę Beatli przy kominku.
2.A Taste Of Honey- Tu widzę Paula, który śpiewa w przyćmionym świetle.
3.Free As A Bird- Beatelsi śpiewający lecąc na ptaku i głos Johna, który śpiewa z nieba bez chmur :) .
4.Within You Without You-George grający na sitarze wokół zapalonych pomarańczowych świeczek.
5.Eleanor Rigby - Tu jest Paul we wnętrzu wiolonczeli :lol: .

solowo
1.Riding Into Jaipur (Paul)-Widzę tu Paula, który śpiewa na takiej chmurce dryfującej na niebie. Przed chwilą słuchałem tego i akurat niebo jest bezchmurne i przelatywała jedna chmurka na niebieskim niebie-normalnie wszystkie moje wyobrażenia się skumulowały. :D
U nas w Kołobrzegu już prawie wiosna (niemal cały śnieg stopniał :D )
2.Woman Is The Nigger Of The World(John)-Tu Johhn śpiewa przez taką szybę, fajnie to wygląda.
3.Brandy(Ringo)-Tu jest bardzo ciemno i widzę Ringa, który gra (o dziwo) na organach wokół fioletowego światła :)
4.You(George)-George śpiewa w takim żółtym pomiezczeniu, ładnie to wygląda :)

To wszystko, mam nadzieję, że wam się podobało :D


pozdrawiam
winter rose :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY