Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 11:53 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Cze 27, 2006 7:06 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 8:55 pm
Posty: 1041
Miejscowość: Warszawa
Ringo napisał(a):
A no fakt. No to juz nie wiem jak to jest z Warecka. Ja pamietalam, ze skrecalo sie z Nowego Swiatu w Swietokrzyska... Ale skoro Audrey pisze, ze Warecka... Moze liczy sie adres jakiejs bocznej uliczki, czy cos..

To znaczy od Świętokrzyskiej też pewnie da się dojść, dziś obserwowałam jak te uliczki sprytnie się ciągną... (Znowu musiałam tam iść :) ). Opowiem Wam, co wspaniałego znalazłam! Ach, jak ja się cieszę, że poświęciłam trochę czasu, aby mieć średnią... yyy... nie pamiętam, jakoś 5.20 i otrzymać stypendium :D Wszystko wydałam (stwierdziła audrey z zadowoleniem :wink: ) Tym razem nie zakupiłam płyt, tylko książki. Oczywiście okropnie mi żal tych wszystkich (i płyt, i książek), których nie wzięłam, ale i tak się cieszę. Jedna książka to "The Beatles - In Their Own Words". Były jeszcze "John Lennon - In His Own Words" (i to samo po polsku "John Lennon o sobie", ale to już mam z allegro, za 4 zł, takie podarte i bardzo używane, coś jest miłego w takich książkach :D ) i "Paul McCartney - In His Own Words". No ale nie rozpisuję się tak bardzo, bo to sa w końcu książki, których nie wzięłam. Tylko "The Beatles...". Kolejna książka - biografia George'a Gershwina, całkiem spora objętościowo i dość tania - dwie dychy. Znam już troche życie George'a, ale ta książka jets po angielsku, ach, ileż nowych zwrotów poznam przy lekturze. Szalenie pożyteczna rzecz... Ale to może zaciekawic tylko Magdę, która też zna tego wspaniałego kompozytora :D A może ktoś jeszcze? (nieśmiała nadzieja...) I na deser: myślałam z początku, że to zwykly songbook i tak niepełny... Ale jedna rzecz sprawiła, że musiałam wziąc tą uroczą książeczkę : znajdujące się na końcu natłumaczenia tych piosenek na niemiecki. I jeszcze takie, że W MIARĘ da się śpiewać. Jeśli ktoś Wam powie, że widział dziś na Nowym Świecie, na Chmielnej i w okolicach metra Centrum dziewczę śpiewające Beatlesów po niemiecku i jednocześnie krztuszące się ze śmiechu i od wymowy poniektórych słówek, to to byłam ja :D Niektóre tłumaczenia są rozczulające, podaję jako przykład jedno, dość krótkie:
Cytuj:
Gute Idee (Why Don't We Do It In The The Road)

Warum tun wir's nicht auf der StraBe?
Niemand wird uns zusehn.
Warum tun wir's nicht auf der StraBe?


Tłumaczenie tytułu jest genialne, czyż nie?[/quote]


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Cze 27, 2006 8:19 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Audrey napisał(a):
Kolejna książka - biografia George'a Gershwina, całkiem spora objętościowo i dość tania - dwie dychy. Znam już troche życie George'a, ale ta książka jets po angielsku, ach, ileż nowych zwrotów poznam przy lekturze. Szalenie pożyteczna rzecz...
A czyjego autorstwa, jeśli można wiedzieć? ;) Strasznie jestem ciekawa, bo ja o Gershwinie znalazłam tylko jedną pozycję :( (biografię pióra Kydryńskiego), a i ten tytuł jedynie przeglądałam (brak nawet tak skromnych funduszy wówczas :? ).

Swoją drogą, niezłe zdobycze! ;) Ja jestem rozbita, bo nie wiem sama, co ze swoim stypendium zrobić (hehe, na które, w dodatku, nie zasłużyłam! :twisted: :lol: ). Wszystko zależy od wyników "licealnego naboru". Jeśli dostanę się do wymarzonej dziennikarskiej z francuskim (w co wątpie, bo tam idą prawie sami laureaci olimpiad ;)), to obkupiłabym się w jakiś podręcznik i porządny słownik (noo, ewentualnie sięgnęłabym jeszcze po jakieś moje zaskórniaki, odkładane na specjalne wydatki ;))...
A jak nie, to najprawdopodobniej zaopatrzę się w jakieś książki o Beatlach (a co! :P :D).

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Cze 27, 2006 8:44 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 8:55 pm
Posty: 1041
Miejscowość: Warszawa
Michelle napisał(a):
Audrey napisał(a):
Kolejna książka - biografia George'a Gershwina, całkiem spora objętościowo i dość tania - dwie dychy. Znam już troche życie George'a, ale ta książka jets po angielsku, ach, ileż nowych zwrotów poznam przy lekturze. Szalenie pożyteczna rzecz...
A czyjego autorstwa, jeśli można wiedzieć? ;) Strasznie jestem ciekawa, bo ja o Gershwinie znalazłam tylko jedną pozycję :( (biografię pióra Kydryńskiego), a i ten tytuł jedynie przeglądałam (brak nawet tak skromnych funduszy wówczas :? ).

Kydryńskiego oczywiście mam, czytałam. A to jest"The life of George Gershwin" by Robert Rushmore :)

Michelle napisał(a):
Swoją drogą, niezłe zdobycze! ;) Ja jestem rozbita, bo nie wiem sama, co ze swoim stypendium zrobić (hehe, na które, w dodatku, nie zasłużyłam! :twisted: :lol: ). Wszystko zależy od wyników "licealnego naboru". Jeśli dostanę się do wymarzonej dziennikarskiej z francuskim (w co wątpie, bo tam idą prawie sami laureaci olimpiad ;)), to obkupiłabym się w jakiś podręcznik i porządny słownik (noo, ewentualnie sięgnęłabym jeszcze po jakieś moje zaskórniaki, odkładane na specjalne wydatki ;))...
A jak nie, to najprawdopodobniej zaopatrzę się w jakieś książki o Beatlach (a co! :P :D).

Kurczę, ja powinnam była zaoszczędzić na coś, ale nie. Jestem potwornie rozrzutna :oops: Naprawdę to tak sumiennie to zbieram na Skandynawię na przyszły rok. Wszystkie piątki wrzucam do jednej skarbonki i nic z niej nigdy nie wyjmuję! (Ringo powinna mnie pochwalić;) ) I jeszcze zbieram gdzieś pieniądze na gramofon, ale na razie jest tego mniej niż mało, bo z tego "konta" swobodnie "pożyczam" na płyty, książki i wszystko, co jest mi absolutnie potrzebne w danej chwili :D Ale wychodzi zawsze na moje i nie żałuję.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Cze 27, 2006 10:20 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Mar 02, 2006 12:16 am
Posty: 356
Miejscowość: Koszalin
A ja za to wiem, co zrobić ze swoim honorarium "za naukę". Zbieram na gitarę elektroakustyczną. Klasyk mi się znudził :D

_________________
"And in the end, the love you take is equal to the love you make"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Sie 03, 2006 8:01 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lut 24, 2005 12:38 pm
Posty: 847
Miejscowość: Warszawa
Dzisiaj byłem w MegaDisc'u niestety nie zastałem właściciela :? Może tam jeszcze wrócę w te wakacje.

Chciałbym abyśmy napisali nasze pytania. A może zaprosimy go na nasze forum 8) i zrobimy z nim CHAT 8) Co wy na to?


Widziałem dziś Dariusza Dziekanowskiego i Cezarego Pazurę - siedzieli w kawiarence mieszczącej się na rogu Miodowej. Niestety nie miałem aparatu fotograficznego :? Następnym razem na pewno uzbroję się w aparat i cierpliwość i rozpocznę czatowanie na niego w tej kawiarence. Ul. Miodowa jest bardzo blisko Starego Miasta.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Sie 03, 2006 8:11 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Kwi 23, 2005 2:45 pm
Posty: 619
Miejscowość: koło Białegostoku
Warszawski paparazzi ;) Szkoda, że nie był to Ringo lub Paul :roll:

_________________
Ic-Zaps


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Sie 03, 2006 11:41 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Mar 02, 2006 12:16 am
Posty: 356
Miejscowość: Koszalin
A ja w niedzielę będę miała potwierdzenie, czy i kiedy znajdę się w Warszawie :D I cieszę się z tego, jak dzieciak :D Choć to jeszcze nic pewnego...

_________________
"And in the end, the love you take is equal to the love you make"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Sie 04, 2006 8:24 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lip 23, 2006 6:42 pm
Posty: 325
Miejscowość: Leńcze/Kraków
Ja niestety nie mieszkam w Warszawie ani w jakieś przyzwoitej odległości od niej :( widoków na wyjazd do stolicy, krótki bądź długi też nie mam :( więc mam pytanie, może jest ono głupie ale ja się naprawdę nie orientuję :oops: :arrow: czy są takie fajne miejsca, jak ten antykwariat czy sklep, ale w Krakowie albo w okolicy??? Jeśli ktoś wie to będę bardzo wdzięczna za wszelkie wskazówki :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Sie 07, 2006 1:51 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Byłem w piatek w Megadiscu! no i nie dałem życ dla Lesniewskiego! :P musze przyznac, że świetnie z nim sie gada, ale nie bardzo nam szła rozmowa o starym progrocku bo pan Jacek przerzucił sie teraz na psychodelie... w rezultacie gadalismy o...thrash metalu :D tego tez jest znawcą! :D na koniec zagadałem o Beatlesach i usłyszałem od niego kilka dosć kontrowersyjnych opinii o nich np. że Sgt. Pepper's to tylko taka pop psychodelia, co odrazu spotkało się z moim sprzeciwem... ale jak potem wspomniałem mu o forum to powiedział mi żeby nasza rozmowa została między nami..troche go rozumiem... w każdym razie dyskusja była przednia, tylko niestety dosc krótka... spytałem go o plytę Magical Mystery Tour bo zawsze ja uważałem za bardzo niedocenioną to przyznał mi sie, że tak z czysto muzycznego punktu to najwspanialsza płyta Beatlesów! :D :D :D tak powiedział! natomiast troche dostało sie dla superpopularnego Abbey Road! :P
spytałem go czy wchodzi na nasze forum, to odparł, że może ze 2 razy, ale trzeba przyznać, że jest on bardzo zapracowany (no i ciagle pisze drugi tom swojej encyklopedii).
wspomniałem mu tez o naszym kompendium i podałem kilka najwyższych pozycji, to prawie sie wściekł ( :D :P :D ) ze zdziwienia na 3 pozycje dla Here Comes The Sun, mnie też mówiąc szczerze troche dziwi aż tak wysoka pozycja tej perełki-minaturki... a jak się dowiedział, że ostatni na naszej beatlesowskiej liście jest Matchbox, wykrzyknął: "Matchbox jest świetny!" :lol: :)

pan Leśniewski trochę mi opowiadałał o jego ostatnim wielkim odkryciu - o zespole Zombies, którego znałem tylko ze słyszenia... tak się dziwnie złożyło, że jakieś pół godziny od wyjścia ze sklepu ktoś daj mi płytkę... Zombies właśnie! :shock: :o :shock: :P :D zmowa czy co?

Serdeczne pozdrowienia dla Rity! :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Sie 07, 2006 2:19 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Nie dziwię się opinii Leśniewskiego o "Magical Mystery Tour". Po pierwsze - po nim można było się tego spodziewać, po drugie - sama bym się z nim zgodziła. ;) :o :wink:
Piotrek, nawet nie wiesz jak ci zazdroszczę tej rozmowy... :roll: :wink:
Leśniewski przerzucił się na psychodelię? :o Może to efekty pracy nad tą encyklopedią... w końcu, ile można siedzieć w jednym temacie? :wink:

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Sie 07, 2006 2:33 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
w momencie jak powiedział swą opinie o MMT uścisnełem mu dłoń! 8)
chociaż takich zgodnych momentów nie było aż tak wiele...zwłasza jak powiedział mi, że Long Long Long to ...(aż sie boje tego powtórzyć!) wypełniacz :shock: no ale wiadomo, nie każdy musi to samo lubić...

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: question
PostWysłany: Sob Sie 19, 2006 3:59 pm 
Offline
Nowhere Man
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 19, 2006 3:48 pm
Posty: 2
Miejscowość: Ukraine, Kijow
Czesc
przepraszam za blady, nie dobrze mowie po polsku (i jeszcie gorsze pisze :)

Jestem z Kijowa (Ukraina), ale narazie podrozuje w Polsce, no i do ponedzialka jestem w Warszawie.

Slychala kiedys ze chyba sa tutaj ulicy albo placy bitelsów. No i baaaardzo by chciala tam pójsc.
No i jezeli sa w Warszawie jakies mejsca bitelsowe (bary etc) to poprostu nie moge nie poisc tam :)

Temu byla by bardzo wdziecna jezeli by znalezla kogos kto by mogl ze mnom po tym wszystcym mejscam pochodzic :)
Jestem wolna jutro (niedziela).
mozna slac SMS na +38-067-209-25-71 albo +48-886-203-794 (ale ten nomer jest zablokowany wiec nie moge z niego dzwonic i pisac)
mieskam przy metro Politechnika.

dzieky tak czy inaczej :)

Katya aka lucysd
beatles.ru


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Sie 19, 2006 4:24 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Kwi 23, 2005 2:45 pm
Posty: 619
Miejscowość: koło Białegostoku
W Warszawie jest np. Uliczka Johna Lennona. No , ale więcej się wypowiedzą Ci któzy tam mieszkają :)

_________________
Ic-Zaps


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Sie 19, 2006 5:32 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 8:55 pm
Posty: 1041
Miejscowość: Warszawa
satfreee napisał(a):
W Warszawie jest np. Uliczka Johna Lennona. No , ale więcej się wypowiedzą Ci któzy tam mieszkają :)

(Audrey krztusi się koperkiem z rosołu) Ale mi uliczka Johna Lennona. Nic nie ma na niej. A jak ja byłam, to nawet tabliczki brakło (chyba ukradli). O wiele lepszym miejscem będą wspomniane sklepy (Muzant i Megadisc), a nawet Empik :roll:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Sie 19, 2006 6:52 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Kwi 23, 2005 2:45 pm
Posty: 619
Miejscowość: koło Białegostoku
Chodzi o fakt, że takie coś chociaż jest :lol:

_________________
Ic-Zaps


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Sie 19, 2006 6:58 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 8:55 pm
Posty: 1041
Miejscowość: Warszawa
Hmm. No jest. Będę chodzić tam. Może spotkam kiedyś jakiegoś beatlefana/beatlefankę. Nadzieja itd... ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Sie 19, 2006 10:00 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Sie 03, 2006 9:55 am
Posty: 198
Miejscowość: z domku
np. Cinka :oops: :P :wink:

_________________
John -I'm always with you
Image
1940-1980 [*]
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Sie 19, 2006 11:10 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 8:55 pm
Posty: 1041
Miejscowość: Warszawa
koffanaKASIA napisał(a):
np. Cinka :oops: :P :wink:

Heh :wink: Nie znam Cinka, Kasiu. Najbardziej, nie ukrywam, chciałabym się spotkać z Żuczkami, z którymi się bliżej poznałam :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Sie 20, 2006 12:35 am 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Mar 02, 2006 12:16 am
Posty: 356
Miejscowość: Koszalin
Ja piszę w sprawie uliczki Johna Lennona. Właśnie 2 dni temu wróciłam z Warszawy. Będąc na Powiślu, maszerując śladem walk batalionu "Zośka", uznałam, że w drodze powrotnej do Śródmieścia nawiedzę ulicę imienia Naszego idola. Idę sobie, idę i widzę, że wg mojej mapy kolejna ulica na lewo powinna być tą poszukiwaną. Jednak to coś nie przypomina mi ulicy. Jakiś wąski chodnik, a w głębi krzaki i drzewa. Myślę sobie: Nie, nie. To pewnie następny skręt w lewo. Jednak mijając jakiś plac budowy i toj-tojka, zauważam zacną tablicę: ulica Johna Lennona. Byłam trochę zszokowana...

_________________
"And in the end, the love you take is equal to the love you make"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Sie 20, 2006 10:09 am 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Sie 03, 2006 9:55 am
Posty: 198
Miejscowość: z domku
Audrey napisał(a):
koffanaKASIA napisał(a):
np. Cinka :oops: :P :wink:

Heh :wink: Nie znam Cinka, Kasiu. Najbardziej, nie ukrywam, chciałabym się spotkać z Żuczkami, z którymi się bliżej poznałam :D

Ja bym się chciała spotkać z Johnem , ale to nie do spełniena :( Może kiedyś spotkam się z Ringo lub Paulem (żart) ;)

_________________
John -I'm always with you
Image
1940-1980 [*]
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 73 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY