Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 9:51 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Czw Cze 15, 2006 5:49 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 20, 2004 9:22 pm
Posty: 254
Witam serdecznie

Niewielu osobom chciało by się po wystawieniu ocen pisać w upalny gorący środowy dzień klasówkę z ok. trzystu słówek z francuskiego na przyszły rok. Nie byłem wyjątkiem i razem z kolegą udałem się więc na cały dzień do stolicy. W autobusie obmyśliłem sobie plan jak spędzić wolny czas.

Pierwszym punktem programu był adres :Nowy Świat 52. Warszawski sklep płytowy dla koneserów MEGADISC. Odwiedzany przeze mnie dość często choć wczoraj pierwszy raz zastałem w nim własciciela - Jacka Leśniewskiego. Postać ta jest Wam napewno znana (ostatnio nawet rozmawialiśmy o jego ksiązce "Brytyjski Rock" w temacie Magia Starych Tylko Rocków). Niezorientowanym przypomnę więc w skrócie : dziennikarz muzyczny, koneser, kolekcjoner - człowiek niezwykle znający się na rzeczy zarówno w tematach beatlesowkich jak i muzycznych wogóle.

Wchodząc do środka sklepu można się doprawdy zachwycić (i chyba też troszkę pozazdrościć :wink: ).Na całej powierzchni obiektu porozwieszane są przepiękne plakaty bądz winyle z bardzo cennymi autografami legend (Metallica, Rolling Stones, Deep Purple, Jethro Tull i masa innych).
Skupie się jednak na najbardziej interesujących nas rzeczach :

- po prawej stronie wisi powiększona fotografia Jacka z pewnym mało znanym już dzisiaj całkowicie zapomnianym perkusistą Ringo Starr'em czy jakoś tak :wink:
- obok niej reprodukcja kadru z filmu Help z oryginalnym autografem niejakiego Paula McCartneya.
- naprzeciwko piękny plakat Fabsów z 1968
- na samej górze ogromy promo reklamujący wszystkie 3 antologię całości dopełnia powiększona okładka Peppera na bocznej ściane.

W zasadzie produkty które ma na sprzedaż zmieniają się bardzo szybko i zawsze można wypatrzeć jakieś nowości bądz rarytasy. Nie będe pisał o rzeczach oczywistych takich jak katalogowe CD. Nie w każdym jednak sklepie możemy zobaczyć czy dotknąć winylowe wydanie :
- Please Please Me (Parlophone Stereo) -bodajże z lat 60
- Introduction The Beatles
- Help Orginal Motion Picture Soundtrack US
- Beatles 65 amerykański Capitol chyba drugie tłoczenie..przepięknie zachowane.

Ania (Rita) opowiadała mi o tym że angielską dyskografię na winylach można w Niemczech kupić bez większych problemów (oczywiście wznowienia). Dodała również że na vinyl przerobiono BBC i Antologię.Wspominam o tym ponieważ wczoraj w zasadzie pierwszy raz zobaczyłem te rzeczy na vinylu. Wyglądają wspaniale i naprawdę robią niesamowite wrażenie. Nie są przy tym jakieś bardzo drogie. (Trójeczka Anthology kosztowała chyba 120 zł).

Przeglądając te cuda wpadł mi do głowy taki pomysł. Zauważyłem że Jacek Leśniewski chętnie pomaga i odpowiada na pytania dotyczące płyt czy ogólnie muzyki.

Czy macie może do niego jakieś pytania ? Chcielibyście się czegoś dowiedzieć na temat płyt, tematów beatlesowskich i ogólnie ? Poznać jakieś nowe ciekawe propozycje muzyczne itd ?


Mam nadzieje że gdybyśmy na forum zapisali sobie rózne pytania i zebrała by się tego jakaś odpowiednia ilość to następnym razem mógłbym je zapisać i pogadać z nim o tym jakbym był w jego sklepie a nawet mailowo. (choć oczywiscie nie pytałem się jeszcze o zgodę na coś takiego, nie sądze jednak że miałby coś przeciwko)

wychodząc z Megadiscu postanowiłem pierwszy raz odwiedzić antykwariat "Muzykant" (nie zapamiętałem jednak dokładnego adresu). Wchodząc do niego mamy wrażenie iż znajdujemy się w piwnicy pełnej ruskich winyli,Tonpressów itd (sprzedawanych po 3 czy 5 zł) po prawej stronie parę plakatów( jeden z Ringo). Idąc jednak w głąb przechodzimy do drugiego znacznie ciekawszego pomieszczenia. Widzimy full kompaktów i ciekawych LP. Winylowa rubryka Beatles + Solo zawierała :
-bardzo dużo solowych płyt Paula (Egg, Flowers, Press Play, Tug Of War, Broad Street i innych) w cenach....20-30 zł
- bootleg z koncertu z World Tour 1989 za 200 zł i pare bootlegów beatlesów
- rosyjskie wydania studyjnych płyt Fab 4

Bardzo ciekawie pod względem naszego zespołu zarówno cenowo jak i jakościowo prezentowały się również CD (wszystkie używane lecz w bardzo dobrym bądz idealnym stanie). Nie wiem czy w innym miejscu w Wawie mozemy kupić Yellow Submarine bądz Past Masters za 20 zł. Rubryka Paula natomiast zezłościła mnie. Strasznie żałowałem że nie wzięłem jakiś kieszonkowych. Stare wydanie RAM (nie z PMC) - 20 zł. Wings Over America wycofane ze sprzedaży a tutaj w formie 2 odzielnych pudełek (rzadkość) - 45zł i najgorszy cios dla mnie :The Family Way - Variations Concertantes - Opus 1 o którym można pomarzyć żeby dostać w normalnym sklepie - ......35 zł:shock:

Jakby tego było mało po prawej stronie na półce...11 ksiązek o Beatlach (zarówno zagranicznych jak i polskich). Niektóre pozycje widziałem pierwszy raz w życiu.

Dziś wiem jedno ..w przyszłym tygodniu ponownie odwiedze ten antykwariat. Polecam go przedewszystkim początkującym fanom którzy np chcą poznać solową twórczoć Beatlesów. Za niewielkie pieniądze dostaną orginalne płyty w bardzo dobrym stanie za połowe lub 1/3 kasy.

Te 2 sklepy były w zasadzie punktem do napisania całego tego tematu. Jeśli ktoś go doczytał do końca- gratuluje :) Jeśli macie jakieś pytanie do Jacka to albo piszcie na priva albo pod tym tematem.

All The Best
Hubert

_________________
www.inrock.prv.pl


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Cze 15, 2006 6:08 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
Hubercie - pomysl na wywiad jest swietny!

:oops:... Coz, dobrze wiedziec, ze Megadisc jest sklepem Lesniewskiego.. :roll: :oops: :( Oba opisane przez Ciebie sklepy odwiedzam dosc czesto (tzn. nie teraz, oczywiscie), z ta roznica, ze "Megadisc" straszy cenami ;). Ale jest niesamowity. Natomiast Muzykant - ACH. Tam dorwalam tez za jakies 30 zl. bootleg z koncertu Zeppelinow z 1970 na CD. Mnostwo koncertowek/bootlegow.. jak sie akurat trafi, wiec warto wpadac tam czesto. I wlasnie swietne ceny - tak do 35 zl. za plyte - to rozumiem! Niestety moje wpadanie do tego sklepu najczesciej konczy sie westchnieciem glosnym (brak funduszy) i podniesionym poziomem myslenia materialistycznego (ja chce to! i to! O - i to tez! Wooow!;)).. Ale dolaczam sie do rekomendacji. Naprawde magiczne miejsca w Wwie :D.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Cze 15, 2006 9:14 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Mar 02, 2006 12:16 am
Posty: 356
Miejscowość: Koszalin
Jejku, gdybym tylko mieszkała w Warszawie... Ale może uda mi się być na kilka dni w wakacje, wtedy owe miejsca nawiedzę ;) Bardzo prosiłabym o choćby przybliżony adres "Muzykanta" (wystarczy ulica).

_________________
"And in the end, the love you take is equal to the love you make"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Cze 15, 2006 9:54 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 8:55 pm
Posty: 1041
Miejscowość: Warszawa
A ja mieszkam w Warszawie, ale nie znałam tych miejsc :oops: (wstyd wstyd wstyd), zupełnie nie mam pojęcia o najciekawszych miejscach w stolicy :cry: Dziś byłam pierwszy raz na ulicy Lennona, najsmutniejsze jest to, że nawet nie wiem, która z tych małych uliczek była TĄ uliczką. Po prostu załamałam się. Muszę zacząć nadrabianie zaległości :oops: :oops: :oops: Albo się przeprowadzę, żeby nie było kolejnych wpadek.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Cze 15, 2006 11:10 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
Pati napisał(a):
Bardzo prosiłabym o choćby przybliżony adres "Muzykanta" (wystarczy ulica).
To jest Swietokrzyska, moze 20-30 metrow od Nowego Swiatu, zazwyczaj stal tam taki szyld uliczny z napisem "Muzykant, antykwariat plytowy", czy jakos tak - trzeba wejsc przez taka duza brame na podworko (nie wiem czy nie jest to pierwsze podworko od Nowego Swiatu), a potem schodkami w dol - i juz. A po ktore stronie.. Hmm.. Idziesz Nowym Swiatem od EMPIKu w strone Starowki, po stronie EMPIKu, i skrecasz w lewo w Swietokrzyska, idziesz te 20-30 metrow, i wchodzisz (oczywiscie w lewo ;)) w to podworze. Niech mnie ktos poprawi w razie czego.
Audrey napisał(a):
Dziś byłam pierwszy raz na ulicy Lennona, najsmutniejsze jest to, że nawet nie wiem, która z tych małych uliczek była TĄ uliczką. Po prostu załamałam się.
Ja tez nie wiem na czym w koncu stanelo.. Najpierw tylko czesc alejki (to jest alejka, a nie normalna ulica) zabrano robiac Skwer czyjs tam, potem caly czas byla walka o zachowanie nazwy.. ktora nie pamietam jak sie skonczyla, ale fakt, ze bardzo kiepsko jest z tabliczka, jesli w ogole jeszce jest.. Alejka znajduje sie na tylach parku.. Parku.. No, pomozcie, nie jestem mocna w nazwach ;). Tak - za parkanem. Nieee.. no niech ktos z lepsza znajopmoscia nazw ulic wytlumaczy. Mowilam chyba, ze nie jestem dobra w mapach ;-) - nawet mojego miasta ;). OK... Chcialam pomoc, ale jednak ustapie miejsca tym, ktorzy potrafie lapiej to zrobic - ja moglabym jedynie Cie zaprowadzic tam ;).

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Cze 15, 2006 11:26 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
...Ujazdowskiego


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Cze 16, 2006 12:40 am 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
McCartney napisał(a):
Ania (Rita) opowiadała mi o tym że angielską dyskografię na winylach można w Niemczech kupić bez większych problemów (oczywiście wznowienia). Dodała również że na vinyl przerobiono BBC i Antologię.Wspominam o tym ponieważ wczoraj w zasadzie pierwszy raz zobaczyłem te rzeczy na vinylu. Wyglądają wspaniale i naprawdę robią niesamowite wrażenie. Nie są przy tym jakieś bardzo drogie. (Trójeczka Anthology kosztowała chyba 120 zł).


Dokładnie, i nie tylko w Niemczech, ale również w Anglii, Francji, Austrii itp. Wszędzie tam kolekcjonowanie winyli jest dość popularnym, lecz bardzo poważanym hobby. Wielu ludzi tam uważa, iż prawdziwy "koneser" zbiera winyle, nie zaś CD. My, jak zwykle, jesteśmy daleko w tyle za Zachodem; chociaż przyznaję, iż coś w tym względzie zaczyna się najwyraźniej zmieniać, skoro nawet Empik (:!:) wprowadził do swojej oferty śladową, lecz jednak zawsze jakąś, ilość winyli.

Wciąż brakuje też u nas - no, może nie brakuje, ale ciągle jest to zjawisko na raczej dosyć małą skalę - organizowanych raz na jakiś czas wielkich winylowych pchlich targów, o których nomen omen pisał mi ostatnio kolega-Beatlefan z Holandii.

Widziałam także winylowe "1" oraz Past Masters... oraz Red Album/Blue Album, tutaj zdaje się bywały nawet same krążki w odpowiednich kolorach :D.

Antykwariatowi "Muzykant" zawdzięczam m.in. pierwsze w swym życiu LP Kinksów. Do dzisiaj fakt jego nabycia uważam za swego rodzaju cud.

Do Megadiscu trafiłam natomiast nieco później, i pamiętam, jak bardzo byłam zszkokowana... Te wszystkie Beatlesowskie cuda, o których pisze Hubert... chociaż, moim zdaniem, samych Beatli na CD jest stosunkowo mało. Za to wielbiciele ogólnie muzyki 60/70 mają tu naprawdę swój raj (chociaż niestety nie cenowy - ale cóż zrobić, skoro w większości wszystko to są wydawnictwa dość niskonakładowe i nierzadko sprowadzane z zagranicy)... Animalsi, Stonesi, Kinksi, Hollies, Gerry and the Pacemakers, The Who... by wymienić kilka.

Niestety nieczęsto bywam w wyżej wymienionych miejscach, a to z bardzo prostego powodu: wizyta w nich zazwyczaj kończy się u mnie obejmującą całą mą sferę duchową frustracją; bądź co bądź, konfrontacja tyle przewspaniałych płyt vs brak funduszy na nie (albo, co jest nawet gorsze, funduszy obecność, jednak przeznaczonych na te "ważniejsze" cele...) nie może być inne, niż bolesne.

Chyba jednak czas najwyższy wybrać się do Megadiscu ... :) P. Leśniewski najwyraźniej zapomniał o mojej For Sale na winylu... albo zgubił mój nr telefonu - trzeba się upomnieć :!:

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Cze 16, 2006 11:49 am 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 20, 2004 9:22 pm
Posty: 254
Cytuj:
chociaż przyznaję, iż coś w tym względzie zaczyna się najwyraźniej zmieniać, skoro nawet Empik wprowadził do swojej oferty śladową, lecz jednak zawsze jakąś, ilość winyli.


Dokładnie.Też miałem o tym napisać. Odwiedziłem również Empik w którym na winylu znalazłem Red/Blue Album, Anthology 2 (230zł :?) i Let It Be Naked (chyba z 79 zł)

Past Masters na winylu również można aktualnie kupić w Megadiscu.

Cytuj:
Za to wielbiciele ogólnie muzyki 60/70 mają tu naprawdę swój raj (chociaż niestety nie cenowy - ale cóż zrobić, skoro w większości wszystko to są wydawnictwa dość niskonakładowe i nierzadko sprowadzane z zagranicy)... Animalsi, Stonesi, Kinksi, Hollies, Gerry and the Pacemakers, The Who... by wymienić kilka.


Nic dodać nic ująć. Jeśli widzi się zremasterowany pięknie wydany w digipacku debiutancki album The Fourmost na CD i połączy się to z "pustą" kieszenią to można albo głęboko westchnąć albo po prostu się nieżle wkurzyć
:wink:

_________________
www.inrock.prv.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Cze 16, 2006 12:38 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Kwi 23, 2005 2:45 pm
Posty: 619
Miejscowość: koło Białegostoku
http://www.megadisc.pl/ :wink:

_________________
Ic-Zaps


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Cze 16, 2006 2:09 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Twoja propozycja Hubercie na pytania do Jacka Leśniewskiego jest jak grom z jasnego niebia! mam do niego zbyt dużo pytań, dlatego też zamierzam go w tym sklepie osobiście "zaatakować" 8) rozmawiałem z nim z 5 lat temu o Fabsach, ale dziś mam jeszcze lepszy temat do rozmowy- stary podziemny rock progresywny :D to on mnie zaraził. 8)

te zdjęcie ze Starkeyem widziałem te kilka lat temu jak byłem w jego sklepie. Kiedyś pan Jacek okrasił je swoim artykułem na łamach TR. opiwsywał tam o swoim spotkaniu z Beatlesem, że jak go wreszcie zobaczył to zapomniał z wrażenia o wszystkim (chyba nawet jak się nazywa :P :wink: ), ale Ringo go objął i w ogóle... Leśniewski napisał , że czuł się jakby właśnie trafił 6 liczb w totolotka. Każdy chyba wie jaki z niego FAN The Beatles. bardzo do mnie trafia jego opisywanie wrażeń o myzyce, jest po prostu szalone, bo to "szalenieć" 8) :D

i jeszcze mam pytanie Hubercie. Wspominałeś może coś dla pana Leśniewskiego o naszym forum :?: może by to go zaciekawiło :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Cze 16, 2006 2:35 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 20, 2004 9:22 pm
Posty: 254
Yer Blue powiem Ci że o forum nie gadałem ale mam przeczucie że on do nas mimo wszystko zagląda :)

Jak będziesz z nim gadał o prog rocku to przygotuj się, że zajmie Wam to pewnie z pare godzin :wink:

pozdrawiam

_________________
www.inrock.prv.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Cze 17, 2006 1:11 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
zagląda do nas? :shock: :D szkoda, że to tylko przeczucie...

Jak będziesz z nim gadał o prog rocku to przygotuj się, że zajmie Wam to pewnie z pare godzin :wink:

mam nadzieję :!: ale wątpie żeby miał na to czas, dobrze będzie jak go w ogóle jeszcze spotkam. :)

pozdrawiam!

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Cze 18, 2006 8:07 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 9:55 pm
Posty: 393
Miejscowość: Bielsko - Biała
Ej, a ja jutro jadę na dwudniówkę do Warszawy!
Będziemy spacerować po Starówce... może trafię?

Ringo napisał(a):
To jest Swietokrzyska, moze 20-30 metrow od Nowego Swiatu, zazwyczaj stal tam taki szyld uliczny z napisem "Muzykant, antykwariat plytowy", czy jakos tak - trzeba wejsc przez taka duza brame na podworko (nie wiem czy nie jest to pierwsze podworko od Nowego Swiatu), a potem schodkami w dol - i juz. A po ktore stronie.. Hmm.. Idziesz Nowym Swiatem od EMPIKu w strone Starowki, po stronie EMPIKu, i skrecasz w lewo w Swietokrzyska, idziesz te 20-30 metrow, i wchodzisz (oczywiscie w lewo Wink) w to podworze. Niech mnie ktos poprawi w razie czego.


O, przydadzą mi się te wskazówki :D

_________________
"Rozczarowanie wymaga uprzedniej nadziei"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Cze 19, 2006 9:09 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Kwi 23, 2005 2:45 pm
Posty: 619
Miejscowość: koło Białegostoku
http://www.megadisc.pl/lista.php?szukaj ... les&tytul=

_________________
Ic-Zaps


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Cze 21, 2006 11:17 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 8:55 pm
Posty: 1041
Miejscowość: Warszawa
Byłam w obu sklepach i to po dwa razy! Nic dziwnego, że o nich wcześniej nie wiedziałam - są sprytnie ukryte. Antykwariat : albo trafiłam do innego, albo Ringo pokręciła, albo ja coś pokręciłam :wink: Ten, w którym byłam, jest przy ulicy Wareckiej. Idę od strony Empiku wzdłuż NŚ, skręcam w lewo przy tabliczce "Warecka" (przechodzę koło kwiaciarek) i dalej dużo podwórko, brama i też schodkami w dół :) A tam... płyyyyyytyyyyyy... Obkupilismy się z Tatusiem :D Mam, m.in. "Flaming Pie" na płytce wreszcie i ciągle słucham, bo jest przepiękna! Ale też inne albumy (okładki tylko szepczą "otwórz, słuchaj...", ale przecież mam tylko jedną parę uszu :P )

W "Megadiscu" nabyłam: książkę "Lennon wspomina" (uprosiłam pana Leśniewskiego, żeby mi napisał na pierwszej stronie "Miłego czytania, Olu" :lol: Wiem, powinnam była wziąć encyklopedię z podpisem, ale fundusze nie pozwoliły :roll: ) Następnego dnia dorwałam uroczą płytkę Paula z dwoma utworkami do jakiegos filmu dla dzieci (Paul ma takie urocze "zdjęcie" z takim misiem w szaliczku i to ten miś był w tej bajce). I oczywiście pomęczyłam trochę Pana J.L. :lol: Pokazał mi, co ma z Beatlesami, gadaliśmy trochę o Beatlesach. Chyba wyszłam na osobę o bardzo niezdrowej obsesji na punkcie Beatli :roll:

Małe czepialstwo:
plakat, o którym wspomina McCartney
Cytuj:
całości dopełnia powiększona okładka Peppera na bocznej ściane.
To nie jest okładka Peppera :!: Nie wiem, czy zauwazyłeś, ale tam jest jeszcze ten facet, którego potem zamalowali (nr 12) i Mahatma Gandhi :!:

I zapomniałeś chyba o tym plakacie z Beatlami na pomarańczowy tle. Pierwszy oficjalny plakat Beatli. Wygląda skromnie, ale to skarb!

Pan Leśniewski powiedział, wcale nie w tajemnicy;) , że za jakiś miesiąc będzie wystawiał różne czasopisma, gazety z Beatlesami. Dowiadywać się będzie mozna pewnie na stronie http://www.megadisc.pl

I to tyle :) Bardzo dziękuję, Hubercie, że napisałeś o tym sklepie. Zrywanie się z lekcji jest fajne (ja uciekłam nie z francuskiego, ale z dnia sportu :wink: )
Pozdrawiam żuczkowo i baaaardzo zimno, bo słońce nieźle daje popalic :wink:
Ola:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Cze 21, 2006 10:07 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
Audrey napisał(a):
Antykwariat : albo trafiłam do innego, albo Ringo pokręciła, albo ja coś pokręciłam :wink: Ten, w którym byłam, jest przy ulicy Wareckiej. Idę od strony Empiku wzdłuż NŚ, skręcam w lewo przy tabliczce "Warecka" (przechodzę koło kwiaciarek) i dalej dużo podwórko, brama i też schodkami w dół :) A tam... płyyyyyytyyyyyy...
Nie trafilas do innego, chodzilo mi dokladnie o ten :D. Chyba reszta sie zgadza opisu, oprocz nazwy ulicy ;-) Dlatego nie bylam pewna i prosilam w razie czego o skorygowanie mnie. Jaha.. Czyli to jeszcze nie jest Swietokrzyska? Eeee.. :shock: :oops:

Gratuluje nowych plyt, ksiazek i rozmowy z Lesniewskim :D

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Cze 22, 2006 3:00 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 8:55 pm
Posty: 1041
Miejscowość: Warszawa
Ringo napisał(a):
Audrey napisał(a):
Antykwariat : albo trafiłam do innego, albo Ringo pokręciła, albo ja coś pokręciłam :wink: Ten, w którym byłam, jest przy ulicy Wareckiej. Idę od strony Empiku wzdłuż NŚ, skręcam w lewo przy tabliczce "Warecka" (przechodzę koło kwiaciarek) i dalej dużo podwórko, brama i też schodkami w dół :) A tam... płyyyyyytyyyyyy...
Nie trafilas do innego, chodzilo mi dokladnie o ten :D. Chyba reszta sie zgadza opisu, oprocz nazwy ulicy ;-) Dlatego nie bylam pewna i prosilam w razie czego o skorygowanie mnie. Jaha.. Czyli to jeszcze nie jest Swietokrzyska? Eeee.. :shock: :oops:

Może i Świętokrzyska, na pewno skręca się w Warecką i to pamiętam ;) Z warszawskich adresów znam tylko najważniejsze: mój domek, moja szkoła, wszelkie Empiki i Pijalnia Czekolady Wedla :D A te dwa - no trafię po prostu :wink:

Ringo napisał(a):
Gratuluje nowych plyt, ksiazek i rozmowy z Lesniewskim :D

Dzięęęę-kuuuu-jęęęę za gratulaaacjeeee :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Cze 22, 2006 3:06 pm 
Offline
Dr Robert

Rejestracja: Nie Sie 25, 2002 6:54 pm
Posty: 280
Miejscowość: Gdańsk
Ten antykwariat z rogu Świętokrzyskiej i Nowego Światu nazywa się MUZANT a nie Muzykant:-)

_________________
http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=20715


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Cze 22, 2006 3:10 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 8:55 pm
Posty: 1041
Miejscowość: Warszawa
cze napisał(a):
Ten antykwariat z rogu Świętokrzyskiej i Nowego Światu nazywa się MUZANT a nie Muzykant:-)

O właśnie, zapomniałam i tu się uczepić. Mam za dobre serce :twisted:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Cze 22, 2006 4:44 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
A no fakt. No to juz nie wiem jak to jest z Warecka. Ja pamietalam, ze skrecalo sie z Nowego Swiatu w Swietokrzyska... Ale skoro Audrey pisze, ze Warecka... Moze liczy sie adres jakiejs bocznej uliczki, czy cos..
A nazwe "Muzykant" podpatrzylam w wypowiedzi McCartneya :P ;). Nie, zebym zrzucala.. ;). Mowiac szczerze JA kompletnie nie pamietalam, jak sklepik sie nazywa. A moja orientacja w terenie sprowadza sie do tego, ze trafiam do danych miejsc na czuja, zazwyczaj w ogole nie kojarzac nazw ulic i placow ;-). Albo bardzo szybko zapominajac ;-). Z nazwami nazw sklepow tez czesto cienko ;). A poza tym od roku nie bylam w tym sklepie, o! ;-)
No tak, Muzykant to jest zreszta taka slynna w kregach folkowcow, szczegolnie tych z okolic Warszawy, lista dyskusyjna - ktos kojarzy, ktos tez jest?

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 79 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY