Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 5:37 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Sty 24, 2010 4:03 am 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Wymiana poglądów na temat wielkości zdjęcia Ericha Segala, jaka odbyła się niedawno pomiędzy mną i macho, dała mi jednak trochę do myślenia :wink: Tak sobie patrzę na nasze newsy i zastanawiam się, czy strona nie wyglądałaby estetyczniej, gdyby ustalić stałe parametry dla szerokości załączanych do nich obrazków. Myślę, że mogłoby być to coś pomiędzy 240 a 300 pikseli. Prawdopodobnie wiązałoby się to z koniecznością ręcznego zmieniania parametrów przez redaktorów newsów, oraz umieszczania przez nich wyedytowanych już zdjęć na serwisach hostingowych, więc byłoby trochę więcej roboty -- ale może gra jest warta świeczki. Przykładowo, obrazek do mojego ostatniego newsa o płycie "1" zmniejszyłam tak, by "dopasował się" mniej więcej do obrazka z poprzedzającego go newsa o Paulu w X-Factor, więc możecie zobaczyć, jak by to wyglądało w praktyce. Propozycja do rozważenia przez pozostałych członków i członkinie Komitetu Redakcyjnego, aczkolwiek rzesze czytających również mogą się podzielić swoją opinią :) .

PS Właśnie zauważyłam, że Google ma w opcjach wyszukiwania obrazków możliwość szukania wg podanej szerokości czy wysokości w pikselach, więc może tej roboty nie byłoby dużo więcej.

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 12:49 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Czasami wyszukasz odpowiedni obrazek i za nic nie da się go dostosować do innych, wcześniej zamieszczonych. Jeśli już to zrobisz proporcje obrazka będą zakłócone i nie będzie to wyglądało zbytnio ładnie.

Chyba najważniejsze jest to, żeby zachować odpowiednie proporcje obrazka do newsa. To tylko moje zdanie.

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 5:13 am 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
To fakt, aczkolwiek co do proporcji obrazka to zawsze można skalować do konkretnej szerokości. A poza tym myślę, że rzadko się zdarza, że do danego newsa nadaje się tylko jeden jedyny na świecie obrazek :wink:

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 11:28 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Przypominam Ci, że jestem Wagą i zdecydowanie się na jeden obrazek to dla mnie nie lada wyczyn ;) A jeszcze teraz wyszukać taki z odpowiednimi parametrami, mój Boże.... :D

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 10:07 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Kiedyś zastanawiałem się nad jednym, standardowym rozmiarem obrazków przy newsach, ale im więcej o tym myślałem, tym bardziej uważałem ten pomysł za dziwaczny :wink:

Od strony technicznej nie jest to wcale skomplikowana rzecz: skoro korzystamy z komend html, wystarczy zdefiniować w kodzie:

Kod:
Width=X Height=X
gdzie X to rozmiar (w pikselach) w jakim zdjęcie ma się wyświetlać.

Omijamy wtedy ręczne dopasowanie oraz umieszczania wyedytowanych zdjęć na serwisach hostingowych. Dobre rozwiązanie gdy Google (z funkcja definiowania wielkości fotki) nie znajdzie niczego co nam odpowiada...

Ale co zrobić z obrazkami, które pasują do danego wydarzenia, ale są mniejsze od wielkości, która nas interesuje lub są to fotki pionowe? Wtedy, przy próbie dopasowania powstaje efekt "pikselozy" i od strony estetycznej szału-nie-ma :wink:

Przyzwyczaiłem się do uporządkowanego chaosu na stronie głównej.

Można jednak zrobić kiedyś mały test i spróbować! Do odważnych świat należy! :wink:

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 19, 2010 8:07 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
Cytuj:
Przyzwyczaiłem się do uporządkowanego chaosu na stronie głównej.


Aha - ja też. to mi leżty i się podoba, jest zróżnicowanie i przez to ciekawie.

_________________
http://www.ratujkonie.pl/.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY