Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 1:28 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Komitet redakcyjny.
PostWysłany: Śro Cze 04, 2003 10:19 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Wchodzimy do Unii Europejskiej ...mam nadzieje. Jest to fakt pozytywny z jedna wszakze szczypta goryczy. Otoz w tej Unii mowia nie po naszemu i w zwiazku z tym jest drobny klopot - zdarza sie, ze ktos nie kuma o czym do niego rozmawia unionista.
Zeby zrobic jakis biznes z takim odmiencem, zeby w ogole miec jakas szanse zaistnienia trzeba niestety znac angielski. Niestety, nikomu sie nie uda tego ominac. Na szczescie Wasza ulubiona witryna nie ma zamiaru zostawic Was na lodzie. Przeciwnie.

Jesli ktos:
- ma ochote
szlifowac swoj angielski,
- popracowac nad umiejetnoscia pisania tekstow i konstruowania zdan,
- uważa, że dział newsow na www.beatles.kielce.com.pl jest potrzebny,
- chce podniesc poziom newsow,
- ma zaciecie dziennikarskie,
a przy okazji chce lepiej poznac Beatlesow

TO

jesli czytajac zagraniczne źrodła trafi na coś ciekawego, to może:
- opracować tekst (np. przetłumaczyc na polski),
- podac źródło,
- przeslac tłumaczenie na witrynę,


Nie jest wymagana ani szczegolna pracowitosc ani systematycznosc. Jesli ktos przeglada prase raz w tygodniu, to jest to ...za duzo ;-) Wystarczy raz na jakis czas przyslac krotka notatke.

Jak mogę zostać redaktorem? - zostań naszym użytkownikiem (rejestracja), przyślij na mój adres pierwszy tekst. Nie składaj żadnych deklaracji - po prostu zacznij pisać o Beatlesach.

Skad czerpac wiadomosci ?
Najlepiej dowiadywać się nowości korzystając ze specjalnych wyszukiwarek z zaznaczonymi słowami kluczowymi w rodzaju McCartney, Beatles, itp. Jest to najlepsze, najpewniejsze i najszybsze zrodlo informacji ....jednak uzytkowanie i konfiguracja całego tego interesu jest dość skomplikowana dla początkujacych.

Duże portale mają swoje wlasne serwisy:
http://uk.fc.yahoo.com/b/beatles.html

Sa też gazety, ktore same z siebie poświecaja wiele uwagi Beatlesom, np IC Liverpool ze specjalna rubryka na beatlesowskie newsy, The Sun czy New York Times.

Jest też kilka serwisów newsowych, które podają informacje na temat
Beatlesów ...z pewnym opoznieniem (czasami milczą tygodniami) ale początkujący spokojnie mogą z nich korzystać. W dziale Linki zamiescilem trzy wyróżniające się, działające od dawna strony newsowe. Mozna zaczac od nich:
http://www.geocities.com/SunsetStrip/To ... atest.html
http://abbeyrd.best.vwh.net/fabnews.htm
http://www.beatlemania.de/


Czy musi być dokładne tłumaczenie ? - Nie. Najlepiej jeśli w tekscie znajdzie się streszczenie najważniejszych tez artykułu. Nie zwracajcie uwagi na dokładność tłumaczenia lecz na istotę wiadomości. Piszcie własnymi słowami. Oczywiście nie ma zakazu dokładnego tłumaczenia :)
Idealnie, jeśli tekst będzie miał Twój komentarz w odpowiednim miejscu.

Jak nie pisać o tym, nad czym już inni pracują? "Zajmij" wiadomość wpisując ją na witrynę pod odpowiednim tytułem, zamiast treści wpisz link, który właśnie opracowujesz. To będzie znak dla innych, że właśnie pracujesz nad tekstem.

Mam nadzieje, ze utworzymy Redakcje. Moze uda sie publikowac jakis kwartalnik, jakis fanzin albo cos w tym stylu. W kazdym razie, jesli sa wsrod nas ludzie tworczy, ktorzy chca pracowac na wlasne nazwisko bo bedzie im to potrzebne w przyszlosci, to okazja do potrenowania nasuwa sie sama.


Ostatnio edytowany przez admin_joryk Sob Sty 01, 2005 11:26 pm, edytowano w sumie 4 razy

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Cze 05, 2003 10:47 am 
Offline
fan

Rejestracja: Pon Lip 08, 2002 3:54 pm
Posty: 34
Miejscowość: Warszawa
Polythene Pam nieśmiało podnosi rękę i mówi:

Piszę się na to!

Świetny pomysł i odciąży się odciąży się Joryka.

_________________
Polythene Pam!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Cze 05, 2003 10:57 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Macho zgłasza 100% poparcie i chęć uczestnictwa w tej szalonej grze :D

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Cze 05, 2003 2:11 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 11, 2002 7:51 am
Posty: 327
Miejscowość: Leszno
Jeśli mógłbym sie na cos przydac to również jestem na tak ,choc ze znajomością języka tak sobie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Cze 05, 2003 3:46 pm 
Jak najbardziej podoba mi się ten pomysł.
Po pierwsze lubię tłumaczyć, a po drugie nie mam jeszcze ani jednego bootlega :)
Ale zacznę po sesji...


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Cze 05, 2003 4:12 pm 
Jak najbardziej się na to piszę.A forma magazynu dla fanów to najlepsze co może być.Mógłby to być np.kwartalnik wysyłany dla fanów pocztą polską.Raz w roku dorzucić jakiś bootleg i byłoby miodzio.Redakcja to świetny pomysł!!!


Góra
  
 
 Temat postu: no pewnie!
PostWysłany: Pią Cze 06, 2003 12:08 am 
Offline
Little Child

Rejestracja: Śro Sie 21, 2002 10:38 pm
Posty: 13
Miejscowość: Poznań
Yeah, wchodze w to !
Jakieś dokładne informacje co do kształtu przedsięwzięcia (kiedy zaczynamy itp.) ?
pozdrawiam Adam

_________________
i tak płyniemy wciąż naprzód, kierując nasze łodzie pod prąd, ktory wciąż wyrzuca nas w przeszłość


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Cze 06, 2003 8:53 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Cze 13, 2002 2:51 pm
Posty: 530
Miejscowość: Warszawa
o dziennikartstwie nie mam wielkiego pojęcia - to nie moja branża; angielski jakoś takoś ;-), ale jeśli mogę się w czymś przydać to bardzo chętnie
pzdr
W.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Cze 06, 2003 11:08 am 
Sprawa godna uwagi, z przyjemnością się przyłączę. Może dzięki takiej inicjatywie doczekamy się włąsnej sieci informacyjnej dla fanów Fabs.
Gdy ruszy BB, proszę o sygnał, mam sporo cedasów do rozdania.
pozdrawiam


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Lip 09, 2003 7:43 pm 
Offline
Mean Mr Mustard

Rejestracja: Sob Sty 11, 2003 6:23 pm
Posty: 158
Miejscowość: Warszawa
Z tym wchodzeniem do Unii to bym nie przesadzał... jesteśmy jakieś 239 lat za Murzynami, jeśli chodzi porównania do Unii. Przedwczoraj byłem w maleńkiej drugiej ojczyźnie Ringusia, czyli w Monako. Mówiąc jak najkrócej - słów mi brak... Taki przepych, taki standard życia, taki klimat, ze nie dziwne, że Rysio sobie tam mieszka. Podatki podatkami, ale jak przez pomyłkę zamiast na San Remo, wpakowałem się w sam środek jakiejś fety, gdzie wszystko wyglądało jak nagłe rozdanie Oscarów, bryki, światła, stroje wieczorowe... to złapałem różnicę. Wypatrywałem Ringusia, ale to był 6 lipca a nie siódmy, więc pewnie chłopak szusował na zakupach w supermarkecie, kupując frukty na przyjątko dla przyjaciół...
I jeszcze powiem w sekrecie, że opuszczając samochód nie zabierałem ze sobą radia, nawet nie zdejmowałem panelu. Głupim jakiś.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Wrz 18, 2003 11:20 am 
Piszę się na to!
100% poparcie
Jak najbardziej się na to piszę
Yeah, wchodze w to!
Z przyjemnością się przyłączę
................. i już wam się znudziło?


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Wrz 18, 2003 12:15 pm 
Ostry ten Gietek. Bez dwoch zdan :D

Spokojnie.
Czasami chciec nie znaczy moc: brak czasu, brak wystarczajacej znajomosci jezyka. Nie kazdemu tez pewnie "lezy" redagowanie newsow. Sporo osob wysyla inne materialy, a w newsach czuje sie troche niepewnie.
Poza tym - nie szukamy przeciez zapalencow, ktorzy od czasu do czasu zablysna. Szukamy fanatykow, ktorzy cale zycie zbieraja materialy o Beatlesach i nie moga przestac. :wink:

Mam tu wlasnie nowe pole do dzialania. Przyszlo mnostwo bootlegow do rozdania (Beatlesi, Led Zeppelin, Rolling Stones). Zanim trafia one do ludzi trzeba je skatalogowac i przesluchac. Nie chcialbym bowiem aby do wymiany trafily uszkodzone dyski.
Przydali by sie ludzie, ktorzy SLUCHAJA bootlegow i maja w tej dziedzinie jako takie osiagniecia - np. potrafia opisac bootleg i zarejestrowac go na naszej stronie.
Postaram sie w weekend napisac o co mi chodzi.

pozdrawiam
joryk


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Wrz 18, 2003 9:03 pm 
Nie ostry lecz konsekwentny (choć złapałem się już na własnej niekonsekwencji dot. tejże strony) :)

Brak czasu... a ja go mam? Przychodzę do domu, czasem mam tylko godzinkę żeby cokolwiek zrobić i co robię? Włączam komputer i z lekkim zażenowaniem stwierdzam, że to te same newsy sprzed tygodnia. No więc klikam na odpowiednią stronę i robię 3 - 4 nowe newsy. Czasem są błędy i głupoty, ale... brak czasu :)

Słomiany zapał joryk, to nie brak czasu a słomiany zapał! Zastanawiałem się dlaczego ja to robię. Dla własnej satysfakcji i przyjemności. Nie dla ludzi, którzy to czytają, nie dla Ciebie (choc po części tak), nie dla żadnych bootlegów. W ten sposób dawno bym podzielił los tych co najwięcej krzyczeli.

Wiem, wiem, ten Giętek to kosmita i awanturnik. I ja się z tym zgadzam. I będę się niezgadzał z takimi zachowaniami. I to ostro w jawny sposób. :)

Pozdrawiam i czekam na Wasze cięte riposty
Gięcior


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Sty 31, 2004 4:03 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 03, 2002 5:12 pm
Posty: 155
Miejscowość: wadowice
Hm... Może ja się też skuszę?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Redakcja
PostWysłany: Sob Lip 29, 2006 12:23 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lut 24, 2005 12:38 pm
Posty: 847
Miejscowość: Warszawa
No to jak robimy ten komitet redakcyjny??? Moglibyśmy na samym początku potłumaczyć jakieś wywiady itp. Ja na przykład myślałem o przetłumaczeniu zapisu CHAT oraz jakiś wywiadów związanych z Chaosem :-) Co wy na to? Może na razie na wakacje (część z nas ma je wolne) zrobimy próbną wersję, w końcu nie mamy nic do stracenia. Dzięki temu witryna będzie ciekawsza i atrakcyjniejsza. Podniesiony zostanie walor edukacyjny... 8) Pomyślałem sobie, byśmy na razie skompletowali listę różnych rzeczy, które chcielibyśmy przetłumaczyć, czy zamieścić, potem podzielilibyśmy się jakoś tą pracą, a wyniki zamieścili na forum lub na stronie głównej.


PS. Jakby co jestem za i na ile będę mógł na pewno będę pomagał. Myślałem także, by bardziej zaawansowani użytkownicy zamieścili parę piosenek z Bootlegów (może dzięki temu więcej osób zainteresuję się kolekcjonerstwem). Pozdrawiam.

CHAT http://www.georgeharrison.com/board/viewtopic.php?t=8167

_________________
I ty Brutusie przeciwko mnie


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY