Koszmarny artykuł o The Beatles w Onet

Witryny, grupy dyskusyjne, polskie i zagraniczne - informujemy, polecamy, odradzamy, opiniujemy.

Koszmarny artykuł o The Beatles w Onet

Postprzez Gregor » Wto Lut 23, 2021 2:13 am

Nie jestem pewien, czy powinienem pisać o takich rzeczach w tym miejscu, ale stopień żenady, jaki osiągnął artykuł na temat The Beatles w Onecie, woła o pomstę do nieba. Nawet nie wiem, co jest w tym artykule gorsze - ilość błędów merytorycznych i przekłamań dotyczących historii zespołu, czy infantylna forma i nieporadność językowa. Artykuł sprawia wrażenie, jakby napisał go uczeń, a właściwie uczennica (bo podpisana jest kobieta) co najwyżej piątej klasy i to taka, która nie uważała na lekcji.
Onet niestety jest znany z tego, że jego "dziennikarze" kompilują teksty z różnych źródeł, zwykle niespójnych ze sobą, i bardzo często używają internetowego translatora. Świadczy o tym nieporadna składnia i bardzo częsta niezgodność rodzajów gramatycznych i przypadków w podmiocie i orzeczeniu, a niekiedy nawet niezgodność czasów, ale powinien to chyba czytać jeszcze jakiś korektor, zanim zostanie opublikowane w sieci. TRAGEDIA!!!

Załączam link do artykułu, ale z góry ostrzegam, że to tylko dla ludzi o mocnych nerwach.

https://www.onet.pl/informacje/kronikidziejow/jak-beatlesi-stali-sie-slawni-interesujace-kto-wymyslil-nazwe-zespolu/g4cnvk6,30bc1058
There are places I'll remember...
Awatar użytkownika
Gregor
starszy fan

Miejscowość: Poznań

Re: Koszmarny artykuł o The Beatles w Onet

Postprzez Noelka » Wto Lut 23, 2021 2:02 pm

Przeczytałam i ledwo przeżyłam ;) Przytoczę dwa krótkie fragmenty, które obrazują poziom tego artykułu.

W 1965 r. królowa Elżbieta II wręczyła Beatlesom Order Imperium Brytyjskiego. Oddali go jednak cztery lata później w ramach sprzeciwu wobec konfliktu między Wielką Brytanią i Afryką.

W 1970 r. powstał album Let It Be. Paul McCartney mocno zniesmaczył się niepasującą do ich stylu piosenką „The Long and Winding Road” – do tego stopnia, że 10 kwietnia ogłosił swoje odejście od zespołu.

:roll: :lol:
Image
Strawberry Fields Forever
Awatar użytkownika
Noelka
Beatlesiak

Re: Koszmarny artykuł o The Beatles w Onet

Postprzez malamiia » Śro Lut 24, 2021 3:31 pm

Faktycznie, nie da się tego czytać. :shock:
malamiia
młodszy fan

Wróć do Beatlesi w internecie.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość