Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 8:06 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: 1+
PostWysłany: Pią Gru 04, 2015 2:26 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Też przeleciałem przez całość tylko pospiesznie, ale sprawdziłem (na płycie audio) to czego byłem ciekaw - różnica w miksach jest słyszalna w Day Tripper i We Can Work It Out - wokal słyszalny jest nie tylko z jednego kanału (jak w oryginale), ale dobiega (delikatnie) również z kanału z podkładem instrumentalnym - wycentrowali nieco i ‘uprzestrzenili’ wokal w porównaniu z tym sztucznym archaicznym Rubber-Soulowym podziałem na kanały. No i wyraźna różnica w All You Need Is Love. Wreszcie wstęp brzmi prawdziwie stereofonicznie - gdy wchodzi ‘Love Love Love’ nie leci to z jednego kanału (przy drugim pustym - jak dotychczas), tylko klawisze i wokal dobiegają z obu kanałów.

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: 1+
PostWysłany: Pią Gru 04, 2015 3:12 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Rita napisał(a):
I nie wiem, czy to kwestia nieposiadania przeze mnie w tej chwili dobrych głośników, ale czy u Was też remiksy "Free As A Bird" i "Real Love" brzmią jakoś... dziwnie i inaczej?


Brzmią inaczej, bo są nowe miksy. Mateo, który nie wiadomo z jakich powodów nie udziela się na forum, ale za to jest bardzo aktywny na Facebooku dał dzisiaj do porównania Free As A Brid z 1995 i 2015 roku: https://www.youtube.com/watch?v=Yw1thiJhhNg

Dwa komentarze Mateusza:

"(Free As A Bird) w nowym miksie stereo i 5.1 znajduje się inna ścieżka wokalu George'a - tym razem śpiewa "whatever happened to LOVE that we once knew".

"Polecam również sprawdzić jakie są różnice przy Real Love - tam są inne zagrywki, wstęp i jeszcze perkusja inaczej - a w wersji z Antologii w centralnym głośniku można było wysłuchać jak jest pocięta oryginalna taśma z głosem Johna i jego forteklapą - teraz już tego nie ma - widocznie Jeff Lynne się nudził i zaoferował nam parę niespodzianek - dla mnie to bardzo miłe - choć osobiście uważam, że Real Love w 5.1 straciło i zagrywki są gorsze, ale za to intro o wiele lepsze"

Przy oglądaniu rzuciło mi się, że początek Real Love brzmi inaczej. Niestety, te wersje są gorsze, przynajmniej dla mnie.

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: 1+
PostWysłany: Pią Gru 04, 2015 3:26 pm 
Offline
Nowhere Man
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Gru 04, 2015 3:20 pm
Posty: 2
Mateo dołączył do forum :) miksy brzmią faktycznie inaczej - jak wszystko tutaj - pewne piosenki zyskały, ale Real Love zdecydowanie straciło - również Strawberry Fields nie posiada odliczania Lennona (słyszalnego w miksie stereo) a wersja 5.1 na Antologii jest też chyba trochę ciekawsza - o ile biję brawo wszystkimi kończynami słuchając tego co zrobili, to trochę żal że miksy 5.1 z Antologii nie zostały nigdzie udostępnione - nic mnie tak nie wkurzało jak to, że piosenki były niekompletne, albo zagadywane, albo pocięte... dotyczy to również płytowych Antologii..


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: 1+
PostWysłany: Pią Gru 04, 2015 10:56 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Cze 07, 2014 8:26 am
Posty: 104
Mateo74 napisał(a):
nic mnie tak nie wkurzało jak to, że piosenki były niekompletne, albo zagadywane, albo pocięte... dotyczy to również płytowych Antologii..

Taa też mnie to strasznie drażni, szczególnie na CD, w ogóle jeśli chodzi o antologie to muszę się kiedyś zdobyć na napisanie dużej recenzji (dokumentu i cd-ka) bo jest tam bardzo dużo niedoróbek, niepatrzeń, rzeczy które można było by zrobić lepiej + spora liczba niedopowiedzeń czy wręcz naginania rzeczywistości w samym dokumencie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: 1+
PostWysłany: Pią Gru 04, 2015 11:22 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Mateo74 napisał(a):
miksy brzmią faktycznie inaczej

Tutaj są krótkie Remiksowe wyjaśnienia od samych ‘sprawców’ obecnego audio kształtu JEDYNKI: Sam Okell i Giles Martin.
https://www.youtube.com/watch?v=YEVqor4JmbU

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: 1+
PostWysłany: Sob Gru 05, 2015 5:27 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 495
Miejscowość: Nowhere Land:)
Dla mnie rzeczywiście remiksy obu singli The Beatles z 1995 roku są inne. Poczytałem trochę inne fora, a to zmieniony lekko tekst, a to dany instrument wpuszczony bardziej do przodu, tam schowany, tu dany dźwięk w lewym kanale, teraz zniknął lub jest w lewym. Mnóstwo tego. Dla mnie to w tym przypadku bez znaczenia. Nie lubię remiksów zmieniających oryginalne brzmienie choć mam jakiś bootlegowy album 'Rubber Soul' gdzie zawodowi producenci zremiksowali go (na tym materiale na jakim mogli pracować, nie mieli do dyspozycji oryginalnych taśm z EMI) i tam moja ulubiona 'Girl' brzmi lepiej, tak jak powinna brzmieć,. bez tego 'skromnego' stereo z oryginału ale 'wychowałem' się na oryginalnych płytach, każda po tysiąc razy na słuchawkach i wolę tą 'Girl' z 1965. Inaczej jest z omawianymi singlami z 'Plusa'. Podobają mi się i tamte remiksy i nie mam nic do tych.

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY