Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Wto Kwi 30, 2024 8:17 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Lut 07, 2010 6:36 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Dziś na Trójce w programie "Historia Muzyki Rozrywkowej" ruszył 3 odcinkowy cykl opowiadający o The Beatles, w którym znani artyści i producenci opisują wpływ muzyki liverpoolczyków na ich karierę. Usłyszymy m.in. Briana Wilsona z The Beach Boys, Toma Petty'ego czy reżysera Camerona Crowe'a, opowiadających o ich osobistych doświadczeniach z zapoczątkowanym przez Beatlesów przełomem lat '60 w Stanach Zjednoczonych. Nie zabraknie również Dave'a Grohla, Marka Ronson'a czy choćby Slasha, którzy omawiać będą wpływ beatlesowskich albumów na historię muzyki.

Sam pomysł audycji nie jest nowatorski. Jeśli ktoś śledzi multimedia związane z grupą, od razu pozna, że to co można usłyszeć na falach Polskiego Radia to nic innego jak "Here, There and Everywhere" - program Paula Gambaccini'ego, który niedawno można było regularnie słuchać na oficjalnej stronie zespołu. Tym razem mamy jednak wszystko tłumaczone a w role spikera wcielił się Piotr Metz :wink:

Jeśli ktoś nie mógł słuchać audycji bądź chciałby ja sobie przypomnieć - zapraszam do ściągnięcia programu:

The Beatles (część 1)
http://www.sendspace.com/file/s5oufu

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 08, 2010 2:21 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Dzięki macho za nagranie. Wczoraj słuchać nie mogłam bowiem miałam dzień podróżny ;)
Aczkolwiek z przykrością przyznaję, że audycje Piotra Metza (wyjąwszy ostatnią z Tymańskim) stają się dla mnie coraz mniej atrakcyjne -- w gruncie rzeczy składają się zwykle z tych samych wypowiedzi zaczerpniętych z audycji BBC i dokumentów TV na temat Beatlesów. Dla początkującego fana to pewnie gratka, dla kogoś kto już osiągnął pewien stopień wtajemniczenia... coraz mniej ;)

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 10, 2010 6:53 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Dziękuję za link. Ni stąd ni zowąd zacząłem w niedzielę dostawać od przyjaciół esemesy, jaki to fajny zespół ci beatlesi. Wielka mi nowina. Dlaczego jednak wszyscy przypomnieli sobie o tym w niedzielę? Ktoś jednak tej trójki słucha :)

Program, jak dla mnie, mocno chaotyczny. Utwory puszczane nie chronologicznie ale z biegiem czasu zaczęło mi się podobać. Głównie dlatego, że goście mówili z sensem. Zwłaszcza ten fragment, że Beatlesi sprzedali amerykanom ich własną, amerykańską muzykę. "Z całym szacunkiem dla twórców i wykonawców "Money", ale dopiero wersja Beatlesów była genialna." JA mam DOKŁADNIE te same odczucia. Jeden z NAJWIĘKSZYCH kawalków Beatles to dla mnie "Mr Postman" spod znaku Mottown. Orginał jest blady. Wersja Beatlesów jest ...nie do opisania!!!
W tym jest właśnie gdzieś ten fenomen Beatlesow, że czego się (muzycznie) dotknęli, zamieniali to w złoto.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 10, 2010 11:32 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Dzięki Łukasz za nagranie audycji. Dopiero dzisiaj miałam czas by jej wysłuchać. Fajnie, że jest ktoś taki w Polsce jak Piotr Metz i chce mu się prezentować i tłumaczyć audycje anglojęzyczne. Teraz rządzi Trójka, 14 lat temu (ale ten czas leci!!!) rządziło RM FM.
Dobrze się słucha tego programu, chociaż jak to stwierdziła już wcześniej Ania dla zaawansowanych fanów żadna to nowość.
Pytanie konkursowe mogło przysporzyć trudności raczkującym fanom The Beatles :D

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lut 14, 2010 10:48 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Dzisiejszy odcinek był świetny. Nie ma nic lepszego niż słowa zawodowych muzyków, w których na 10 wypowiedzianych słów aż 7 chwali techniczne i kompozytorskie talenty The Beatles :wink: Najbardziej "dostało" się Ringo, który w oczach rozmówców był istnym Bogiem perkusji. Zresztą George tez dostał to na co zasługuje. Nie martwcie się: tandem Lennon/McCartney (McCartney/Lennon?) nie został pominięty :wink:

Reasumując: dziś było wiele ciekawych informacji o stylach i estetycznych walorach sposobu gry The Beatles.

Lektura obowiązkowa! Polecam :wink:

The Beatles (część 2)
http://www.sendspace.com/file/pqsidg

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 15, 2010 7:18 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Faktycznie, odcinek jest prześliczny. Miód na serca fanów :D Tak, oni są genialni i my jestesmy genialni, no bo (w odróżnieniu od zwykłych zjadaczy chleba) jasno dostrzegamy tą genialność. Audycja się nie nudzi.

O ile najważniejszym cytatem z pierwszego odcinka mogło być stwierdzenie, że Beatlesi są dowodem na istnienie Boga, bo w osiem lat wydali kilkanaście genialnych płyt, rzecz nieosiągalna obecne, gdzie tworzy się jedną średnią płytę w cztery lata, to w drugim najbardziej spodobało mi się pytanie: jakie są szanse, że tacy muzycy się spotkają? takie głosy, takie talenty kompozytorskie! To bez wątpienia jest fenomen.

Na marginesie (i na luzie): wśród tych bez mała dwustu kompozycji znalazły się nawet dwa kawałki, w których Ringo gra na perkusji ...i żaden z nich nie pochodzi z Abbey Road :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Mar 06, 2010 2:11 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Trochę po czasie, ale wrzucam 3 cześć audycji. Cale szczęście, że zawarty w niej materiał nie traci na jakości a jego data przydatności wybiega ponad naszą epokę :wink:

The Beatles (część 3)
http://www.sendspace.com/file/mx9m0g

W tym odcinku usłyszymy trochę informacji na temat metod nagrywania, studyjnych eksperymentów, muzycznego rozwoju itd. "Oni nie pisali piosenek - oni pisali nagrania!" :wink:

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Sie 18, 2010 7:14 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Na prosbe uzytkownika, odswiezam temat i wrzucam nowe, dzialajace linki. Dodatkowo dorzucam 4, ktorej wczesniej nie uploadowalem :wink:

The Beatles (część 1)
www.sendspace.com/file/g46dgb

The Beatles (część 2)
www.sendspace.com/file/b15bpf

The Beatles (część 3)
www.sendspace.com/file/ako1bo

The Beatles (część 4)
www.sendspace.com/file/z5c9w6

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY