Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Śro Maj 01, 2024 4:27 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Sob Lip 15, 2006 12:08 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Dostałem parę godzin temu 'tajną' przesyłkę z USA z zapisem audio premiery programu Cirque du Soleil z muzyką The Beatles. Podczas gali obecni byli Beatlesi, ich żony, wdowy, rodziny, współpracownicy, gwiazdy show-businessu.
Dla próbki jak brzmi 'nowa' muzyka The Beatles, specjalnie dla Was,
Strawberry Fields/Piggies/Hello Goodbye.

http://www.yousendit.com/transfer.php?a ... 320364F629
:)

Całe nagranie trwa 90 minut. 97% z tego to muzyka The Beatles, zgrana/zmiksowana zupełnie na nowo przez Giles'a Martina przy pomocy George'a Martina. Beatlesów i ich żon.

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lip 15, 2006 12:42 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
no to może jeszcze LUCY IN THE SKY :arrow:
http://www.yousendit.com/transfer.php?a ... 2A7486C140


do miłego! :wink:

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lip 15, 2006 12:47 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Dzięki za udostępnienie tego materiału, Pawle! :)

Oj, same niespodzianki dzisiaj na forum: reklamy, Simpsonowie, Cirque du Soleil. :D :wink:

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lip 15, 2006 12:49 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Michelle napisał(a):
Dzięki za udostępnienie tego materiału, Pawle! :)

Oj, same niespodzianki dzisiaj na forum: reklamy, Simpsonowie, Cirque du Soleil. :D :wink:

Nie ma sprawy :D
A teraz czekam na jakieś komentarze, recenzje (macie już jakieś pojęcie jak to brzmi)

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lip 15, 2006 12:56 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Swietnie zmiksowali motyw z Piggies...podoba mi sie, choc sam pomysl na miksowanie piosenek beatlesow nie jest nowoscia. Dzieki!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lip 15, 2006 10:17 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Kwi 23, 2005 2:45 pm
Posty: 619
Miejscowość: koło Białegostoku
Here Comes The Sun
http://www.yousendit.com/transfer.php?a ... 080451FC7A

_________________
Ic-Zaps


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lip 17, 2006 12:18 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Dla Magdy i innych którzy chcieliby ogranąć całość, tzn, i muzę i obraz:
http://www.youtube.com/watch?v=3o6CIkNx ... u%20Soleil

od około 1.10 zaczynają się fragmenty soundtracku :)
a na końcu sesja zdjęciowa Trupy z Georgem Martinem :)

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lip 17, 2006 12:39 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Dzięki, Paweł.

Co do samego Cirque... Nie no, nie potrafię jakoś wykrzesać z siebie entuzjazmu! Nijak. Nawet nie czuję, że muszę, że powinnam. ;) Jeśli chodzi o sam taniec i scenografię... nie wiem, zupełnie mnie nie ruszyło. Wyczuwam w tym wszystkim wymuszony artyzm. Brak lekkiej, niezobowiązującej prostoty, nad którą pałeczkę przejęło przeładowanie...
Sama muzyka - bez zarzutów. Podobał mi się zwłaszcza fragment z "Here Comes The Sun".
Ale jako całość, przedsięwzięcie mnie nie powala. :? Może dlatego, że nie trawię wszelakich "Las Vegas`owych" występów, starannie opracowanych, przepełnionych blichtrem, popisami tanecznymi (coś w stylu Celine Dion w "pałacu Cezar"... czy jak on się tam nazywał :roll: :wink: ).
A sam fakt spotkania się Paula, Ringo, Yoko, George`a Martina, całej wielkiej rodziny ;) jest miłym akcentem (jeśli nie najmilszym).

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lip 17, 2006 3:25 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Magdo, mówisz również za mnie :shock: :D 8)

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lip 17, 2006 8:13 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
I za mnie, choc ja slozylam to na karb mojego ochlodzenia MANII. Kiedys bylam beatlemaniakiem totalnym, teraz jestem tylko oddanym fanem.. az sie zdziwilam.. ale jakos tak cala wiadomosc o LOVE itd... dla mnie nie bylo to nawet na miare tego co sie dzialo wokol Antologii czy Live At The BBC!... Jakos tak.. to nie jest cos, co wstrzasa swiatem, hmm, choc oczywiscie z checia bym sie wybrala i ocenila sama. Szum, ze to niemalze jak reaktywacja.. no nie wiem, ja zdecydowanie nie czulam tego jako reaktywacji.. az boje sie uzyc sformulowania odgrzewanie starych kotletow przy TYM zespole, ale... :roll: Nie, no oczywiscie bardzo sympatycznie itd. Ale tez nie przepadam za tego rodzaju.. galami? Zawsze mi sie takie.. plastikowe wydaja, nie wiem.. :roll: Ale muzyczki sie milo slucha :D

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lip 17, 2006 8:30 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Ringo napisał(a):
dla mnie nie bylo to nawet na miare tego co sie dzialo wokol Antologii czy Live At The BBC!... Jakos tak.. to nie jest cos, co wstrzasa swiatem, hmm, choc oczywiscie z checia bym sie wybrala i ocenila sama. Szum, ze to niemalze jak reaktywacja.. no nie wiem, ja zdecydowanie nie czulam tego jako reaktywacji.. az boje sie uzyc sformulowania odgrzewanie starych kotletow przy TYM zespole, ale...
1) Nawet NIE MOŻNA tego porównywać do Antologii czy Live At The BBC, bo to niemalże dwa przeciwne bieguny! :shock: 2) Szum o rzekomej reaktywacji to pic na wodę fotomontaż, a przy tym - idealna REKLAMA. :? Co najmniej w wypadku dwudziestki moich ulubionych zespołów, mniej więcej co dwa lata zaczyna robić się głośno o "wielkim powrocie", "reaktywacji", "przełomie" itd. :lol: Kiedyś brałam to na poważnie i niemal dostawałam histerii przy każdym podobnym newsie, sprawdzałam gazety, wiadomości w sieci, siedziałam jak na szpilkach... już mi przeszło.

I obawiam się, że to raczej przedsięwzięcie Cirque du Soleil jest nie na miarę prawdziwego wydarzenia i, przynajmniej reakcja dotycząca tego konkretnego spektaklu, nie świadczy o ochłodzeniu manii (mania może nie być już szaleństwem, może zamienić się w szczere, oddane uwielbienie, ale zrównoważone i spokojne <rozważne!>... może ;) choć nie sądzę, by akurat Cirque du Soleil miało o tym świadczyć. Jest... zbyt odległe od tematu The Beatles <nie bić! ;):P)> - tylko muzyka i aspekt spotkania się wszystkich w jednym miejscu, jest czymś, co wiąże CdS z Fab Four ;)).

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lip 18, 2006 12:43 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Napisałem kiedyś "Reaktywacja", bo tak to brzmiało z pierwszych doniesień: "Giles Martin z pomocą George'a (Martina), Paula i Ringo tworzą soundtrack do spektaklu Cirque du Soleil. Będzie to całkiem nowa myzyka The Beatles jakiej jeszcze nie słyszeliśmy"
No cóż, ja właśnie słucham tego soundtracku i rzeczywiście w warstwie muzycznej jest to coś "nowego". Np Being for The Benefit of Mr Kite, przechodzący i mieszający się z I Want You She's So Heavy z wplecionymi innymi fragmentami. Brzmi rzeczywiście niesamowicie i wcale nie jak odgrzewany kotlet! 8)
Jeszcze raz obejrzałem sobie ten klip wideo i muszę powiedzieć, że wystep akrobatów nawiązuje jednak do muzyki. Przyjrzyjcie się sami jeszcze raz. Octopus's Garden - i te pływające w morzu meduzy czy może raczej ośmiornice!
Lucy in The Sky i te 'podniebne' salta akrobatów! 8)
Nie jest aż tak źle :wink:
A to spotkanie Beatlesów i ich żon oraz współpracowników i znajomych naprawdę podnosi na duchu :D

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY