Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 1:55 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Śro Lis 30, 2005 9:08 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Jakiś czas temu dostałem od znajomego kolekcjonera kasetę magetofonową (składak z dwóch innych), którą swego czasu wygrzebał i przegrał gdzieś ze szpargałów brata. Na kasecie znajdują się utwory beatlesów w polskim tłumaczeniu. Postanowiłem się z Wami podzielić tym nabytkiem. Z góry zaznaczam, ze jakość nagrań jest słaba i czasami napotkacie na jakieś szumy i trzaski. O wykonawcach nic nie wiem. Nie posiadam również wiadomości na temat daty wydania kaset oraz kto odpowiedzialny był za translacje (choć niektóre fragmenty wyglądają jakby były spolszczone przez Jerzego Menela - są takie same jak w książce). Wiem jedynie, ze utwory w polskim tłumaczeniu...trochę śmieszą...zresztą posłuchajcie sami. Czekam na Wasze recenzje.

Czesc 1
Czesc 2
Czesc 3
Czesc 4
Czesc 5

pozdrawiam

ps. jeśli ktoś będzie miał jakieś informacje na temat tego materiału - proszę o zamieszczenie ich tu na forum.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Gru 01, 2005 5:44 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
mysle ze lepiej jest zgrywac na you send it, bo nie wiem jak inni, ale ja z megaupload mam FATALNY bynajmniej nie mega transfer:/ a do tego moge tylko jedno na raz sciagac :cry:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Gru 01, 2005 7:10 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Ja z megaupload najczęściej łapię wirusy zanim zdążę coś ściągnąć... no i te wyskakujące okna...
Ale sam materiał jest interesujący... czasem tekst przekombinowany, albo trochę śmieszący, no, ale cóż, nie wszystko da się przetłumaczyć na polski :wink: Dzięki za udostępnienie tych materiałów macho :D

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Gru 01, 2005 10:51 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
No coz...jesli tak nalegacie na yousendit - to prosze:

Czesc 1
Czesc 2
Czesc 3
Czesc 4
Czesc 5

A powod dlaczego wrzucilem na Megaupload jest prosty i oczywisty - w przeciwienstwie do yousendit.com zamieszczony material nie znika po tygodniu tylko lezy na serwerze o wiele dluzej :wink:

pozdrawiam

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 02, 2010 12:47 am 
Offline
fan

Rejestracja: Pon Gru 28, 2009 8:59 pm
Posty: 37
Czy jest jeszcze możliwość odsłuchania piosenek the Beatles z polskimi tekstami? Obecnie naprawdę trudno znaleźć tłumaczenia piosenek nadające się do śpiewania. Jednym ze sposobów ich uzyskania to właśnie spisanie ich z dostępnych polskich wykonań.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sty 03, 2010 2:55 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Z ponownym zamieszczeniem tych nagrań może być kłopot, bo obecnie jestem z dala od swoich zbiorów. Jeśli będę następnym razem w domu, postaram się nie zapomnieć i przywieźć dla Ciebie te polskie nagrania.

Sprawa jednak nie jest zamknięta. Z tego co kojarzę, były to piosenki z tekstami tłumaczeń Jerzego Menela. Tak się dobrze złożyło, że mam przy sobie stare numery czasopisma "Radar", w których ukazywały się przedruki właśnie tych tłumaczeń (razem z fragmentami "Magicznej Podróży Beatlesów"). Jeśli byłbyś zainteresowany, mogę zeskanować i podrzucić na forum około 25 tłumaczeń Jerzego Menela i Michała Beszczyńskiego z roku 1984.

Posiadam również przy sobie śpiewnik "64 piosenki Beatlesów w wersji polskiej" w opracowaniu Marka Cieśli. Może nie są to tłumaczenia 1:1, może niektóre wydają się banalne i śmieszne.. ale zgodzę się po części z tym, co można znaleźć na pierwszej stronie:

"Tekst polskie jest dopasowany do melodii i na swój sposób oddaje sens i specyficzna poetykę utworów Lennona i McCartneya".

Każdy utwór dodatkowo posiada najprostszy zapis muzyczny oraz chwyty na gitarę.

Jeśli interesuję Cie ta lektura - również czekam na info!

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sty 03, 2010 5:56 pm 
Offline
fan

Rejestracja: Pon Gru 28, 2009 8:59 pm
Posty: 37
Nawet bym nie przypuszczał, że ten rok rozpocznie się tak dobrze. Od dobrych kilku lat zbieram tłumaczenia piosenek Beatlesów. Do tej pory udało mi się dostać tylko kilka pozycji z przekładami:
- The Beatles. Teksty piosenek w tłumaczeniu na język polski, wydawnictwa AKCES,
- the Beatles teksty, przekłady, chwyty na gitarę część I wydane przez wydawnictwo Rybnik,
- Abbey Road i Imagine wydawnictwa KAGRA
Niedawno, bo w listopadzie na aukcji w Allegro udało mi się kupić "64 piosenki Beatlesów w wersji polskiej" Marka Cieśli.
Sporadycznie w różnych publikacjach i w internecie można znaleźć pojedyncze przekłady St. Barańczaka, W. Manna, M. Zembatego.
Nie wszystkie tłumaczenia nadają się aby je zaśpiewać. Czasami w internecie natrafić można na wykonania piosenek Bitelsów z polskimi tekstami. Ale, czego bardzo żałuję, jest ich niewiele.
Dzisiejsza Twoja wiadomość o nowych, nieznanych mi przekładach Jerzego Menela i Michała Beszczyńskiego to dla mnie prawdziwa Ameryka. Tym bardzie, że o ile wiem ich tłumaczenia należą do najlepszych. Równie interesująco wydają się być archiwalne nagrania. Będę więc oczekiwał na te nagrania jak i skany tłumaczeń przekładów J. Menela i M. Beszczyńskiego.
Jak wcześniej napisałem niedawno udało mi się zdobyć książkę Marka Cieśli 64 piosenki w wersji polskiej. Dodam także, że na swej stronie internetowej M. Cieśla udostępnił 3 nagrania piosenek the Beatles w wykonaniu zespołu Orkiestra Klubu Samotnych Serc Sierżanta Pieprza z polskimi tekstami.
Serdecznie dziękuję za pomoc.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sty 03, 2010 10:18 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
No to lecimy z tym koksem!

Udało mi się zeskanować wszystkie strony zawierające utwory. Nie są to na pewno wszystkie jakie ukazały się na łamach czasopisma Radar, ale stanowią dobry przykład języka jakim operują Panowie Menel i Beszczyński przy tłumaczeniu tekstów piosenek The Beatles. Część z nich ukazała się (we fragmentach) w książce "Magiczna Podróż Beatlesów" wydanej w 1990 roku.

Strony "Radaru" są czasem nadgryzione zębem czasu a ich jakość papierowa jest jaka jest (urok druku gazet sprzed 25 lat), jednak wydaje mi się, że wszystko widać, więc z rozczytaniem tekstu nie powinno być problemu.

W paczuszce znajdziesz następujące tłumaczenia piosenek Beatlesów:

Pragnę Tylko Z Tobą Tańczyć Dziś
Gdy Ci Serce Dam
Pól Truskawkowych Niebe
Gdzie Ty - Tam Będę Ja
Kocha Cie Ktoś
Możesz Mój Prowadzić Wóz
Nie Mam Fartu
Co Za Koszmarna Noc
Bilet Na Pociąg
Kilka Słów Starczy
Co Ci Jest
Hej, Mała, To Ja!
Podły Los
Zepchnij Mnie
Powrócisz Tu
Przeszkadzasz Mi
P.S. Kocham Cię
Tak Wiele Miejsc
Chciej Mnie Kochać
Sekret
Gdy Wołam Cię
Nie Chcę Zepsuć Wam Zabawy
Nie Można Tak
Poborca
Jutro Jest Niewiedzą
Diamentowa Lucy W Obłokach
Kochaj Ile Tchu

oraz dwa spolszczone utwory Lennona:

Tracę Cię
Miłość

http://www.sendspace.com/file/la6o09

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sty 03, 2010 11:36 pm 
Offline
fan

Rejestracja: Pon Gru 28, 2009 8:59 pm
Posty: 37
Wielkie dzięki za przekłady J. Menela i M. Beszczyńskiego. Są naprawdę fajne. Od razu kilka przeczytałem puszczając jednocześnie podkład muzyczny. Pasują, można je zaśpiewać. Super.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sty 04, 2010 12:55 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Ciesze się, że się przydały. Tymczasem szykuje dla Ciebie mała niespodziankę o której na razie cicho-sza. Jak się uda... oboje będziemy się cieszyć! Witamy na forum! :wink:

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sty 04, 2010 2:07 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
W między czasie przypomniałem sobie, że kilka tłumaczeń można znaleźć również w książce "Lennon" wydanej nakładem wydawnictwa Art "B" Press w 1991 roku. Ich autorem jest dziennikarz, publicysta i były prezenter radiowy Dariusz Michalski.

W książce znajdują się pełne tłumaczenia piosenek oraz fragmentu poszczególnych utworów wplecione w tekst (jak pomoc przy zrozumieniu tematyki danego utworu). Ja ograniczyłem się wyłącznie do pełnych zapisów.

W paczce więc znajdziesz skany następujących piosenek:

czy Chcesz Poznać Tajemnicę?
Ktoś Mi Się Śni
To Była Ciężka Noc
Chcesz?
Człowiek-Nikt
Daj W żyłę
Tam Miejsce Jest Dla Ciebie
Dzień Jeden W Życiu
Rewolucja
Lucy To Jest Skarb (To Diament)
Nie, Nie Dręcz Mnie
Chodźmy Razem

http://www.sendspace.com/file/g3cx7a

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 05, 2010 1:30 am 
Offline
fan

Rejestracja: Pon Gru 28, 2009 8:59 pm
Posty: 37
Jeszcze raz stokrotne dzięki za polskie przekłady piosenek the Beatles. Te z książki Dariusza Michalskiego też są fajne, chociaż może tak dobrze nie pasują do melodii jak tłumaczenia J. Menela i M. Baszczyńskiego.
Najciekawsze, że w 1995 r. (prowadzę zeszyt w którym odnotowuje przeczytane książki) czytałem książkę D.Michalskiego i nie wiem dlaczego, ale nie pamiętałem, że były tam przekłady piosenek. Może miała wyrwane kartki - co jest bardzo prawdopodobne, bo książkę wypożyczyłem z biblioteki. Kiedyś specjalnie wypożyczyłem z biblioteki książkę w której był przekład Eleanor Rigby Stanisława Barańczaka. Niestety brakowało w niej jednej kartki - właśnie tej z piosenką.
Ale wracając do przekładów które udostępniłeś. Są naprawdę świetne. Nie wiem czy np. oryginał angielski Drive Me Car jest tak dobry jak przekład?
Inny np Love. Dopiero teraz słuchając piosenki i mając przed oczami przekład J. Menela (przyznaję się bez bicia, że nie znam angielskigo), w pełni zrozumiałem jaką perełką jest ta piosenka.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 05, 2010 6:25 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Cze 09, 2004 11:47 pm
Posty: 316
Miejscowość: 21/4
Stoję na straży zdania, że teksty angielskie są znacznie lepsze (bardziej zaskakujące, śmieszniejsze - "Drive My Car"; piękniejsze i bardziej wzruszające - "Love") niż jakiekolwiek tłumaczenia. Oczywiście nie można tłumaczeniom Menela odmówić gracji i wdzięku, ale oryginały jednak są o niebo bardziej udane.
"Drive My Car" przetłumaczone jest dosyć wiernie (literalnie) - niespodziewana pointa: "Brak mi auta i chwyta mnie złość/Kierowcę mam jednak, a to już coś!" jest można powiedzieć dosłownym tłumaczeniem (i to świetnym, bo rymowanym i pasującym rytmicznie do piosenki!).
Jeśli chodzi o "Love", tłumaczenie jest... powiedzmy... bardziej twórcze - właściwie kilka zdań na krzyż by się zgadzało. Tekst oryginalny roi się od angielskich gier słownych, więc jest praktycznie nieprzetłumaczalny (ciekawe, czy dostanę za chwilę po głowie od naszego forumowego tłumacza :D). Jeśli ktoś nie zna angielskiego, musi niestety poprzestać na wersji polskiej, która akurat do mnie średnio przemawia. No chyba, że jakaś odważna, władająca obcym językiem osoba, pokusi się o konkurencyjne (i równie poetyckie) tłumaczenie... Ja na pewno nie! ;)

_________________
Everybody has a sense of childlike wonder!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sie 15, 2010 2:25 am 
Offline
fan

Rejestracja: Pon Gru 28, 2009 8:59 pm
Posty: 37
Jeszcze przed wakacjami otrzymałem niespodziankę. Była to płytka z nagraniami 32 piosenek the Beatles z polskimi tekstami. Poniżej zamieszczam ich listę.
1. I Saw Her Standing There
2. From Me To You
3. A Hard Day's Night
4. Can't Buy Me Love
5. I'm A Loser
6. Help
7. I've Just Seen A Face
8.You'ye Got To Hide Your Love A Way
9. No Reply
10. I Don't Want To Spoil The Party
11. What You're Doing
12. Eight Days A Week
13.There's A Place
14. She's A Woman
15. Norwegian Wood (This Bird Has Flown)
16. Yesterday
17. From Me To You / Gdzie Ty tam będę ja
18. Please Mr. Postman / Zaczekaj panie listonoszu
19. I Sawe Her Standing There / Pamietam jej uśmiech
20. Please Please Me / Spróbujmy jak dotąd nikt
21. Love Me Do / Chciej kochać mnie
22. Twist And Shout / Tańcz i skacz
23. She Loves You / Ona Cię kocha
24. All My Loving / Cała moja miłość
25. If I Fell / Gdy Ci serce dam
26. I'm A Loser / Nie mam fartu
27. I Don't Want To Spoil The Party / Nie chcę zepsuć wam zabawy
28. And I Love Her / Kocham ją
29. I Should Have Known Better / Powinienem wiedzieć
30. A hard Day's Night / Co za koszmarna noc
31. I Want to Hold Your Hand / Chcę trzymać Cię za rękę
32. Help / Na pomoc
Do nagrań nie dołączona została informacja o wykonawcach i kiedy powstały. Wiedziałem tylko, że są to nagrania przegrane z dwóch kaset nieznanych wykonawców. Pomimo, że nagrania były kilkakrotnie przegrywane, to ich jakość techniczna jest dobra.
Po przesłuchaniu nagrań udało mi się zidentyfikować, że nagrania: od 17 do 32 zostały nagrane przez zespół Żuki Rock & Roll Band na kasecie "Beatlesi po polsku" (po ukośniku dodałem tytuł polskiego wykonania). Na kasecie dodatkowo zamieszczone zostały jeszcze dwie piosenki: Boys / Chłopcy i This Boy / Inny. Natomiast nie wiem kto jest wykonawcą pozostałych piosenek. Przypuszczam, że mogą pochodzić z płyty wydanej w 1993 r. przez zespół Fab Four ( płyta prawdopodobnie miała tytuł "The Beatles po polsku").

Dla mnie w otrzymanych nagraniach szczególnie cenny jest wybór piosenek z wczesnego okresu Bitelsów:
- 5 piosenek pochodzi z płyty Pleas Pleas Me,
- 2 z With the Beatles,
- 5 z Beatles Four Sale,
- 5 z A Hard Day's Night,
- 4 z Help,
- 1 z Rubber Soul
Dodatkowo 4 piosenki pochodzą z singli.
Nagrania stanowią kopalnię polskich tekstów przekładów nadających się do śpiewania. W śród nich znajdują się świetne przekłady Michała Beszczyńskiego i Jerzego Menela (Gdzie Ty tam będę ja, Gdy Ci serce dam, Chciej kochać mnie, Co za koszmarna noc, Nie mam fartu, Nie chcę zepsuć wam zabawy). Mnie szczególnie ucieszyły - bo nigdzie wcześniej ich nie znalazłem - piosenki z polskimi tekstami I've Just Seen A Face i Norwegian Wood.
Parę słów o samych nagraniach. Są naprawdę udane. Na podkreślenie zasługuje porządnie zagrany podkład muzyczny. Teksty polskie dobrze wpasowały się do muzyki.
Sądzę, że gdyby podobne nagrania piosenek Bitelsów z polskimi tekstami zostały wydane oficjalnie (oczywiści po uzyskaniu praw autorskich) spotkałyby się z dużym zainteresowaniem. Przypomnę o sukcesie sprzed kilku lat polskich coverów zagranicznych piosenek pop.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Wrz 21, 2010 12:44 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Ostatnio natknąłem się na YouTube na dwie ciekawe interpretacje utworów Lennona i McCartney'a:

Pierwsza z nich należy do zespołu Alibabki i prezentuje ich wersje utworu "Ob-La-Di, Ob-La-Da", która została zarejestrowana w 1969 roku. Utwór posiada polski tekst i muzycznie wypada zachęcająco :wink:

Image

http://www.youtube.com/watch?v=YeA3MytzxDg
(mp3,video+tekst do ściągnięcia stąd)

Drugi utwór to "Czy chcesz poznać tajemnice?" zaśpiewany przez Bogdana Łazukę w duecie z Halina Kunicką :D

Image

http://www.youtube.com/watch?v=m52MzZjOKgM
(mp3,video+tekst do ściągnięcia stąd)

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Paź 16, 2010 7:35 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Wpadło mi dziś w ręce nagranie jubileuszowego koncertu zespołu Niebiesko-Czarni, który obchodził swoje 25 lecie. Podczas tego wieczoru, zostało zarejestrowana piosenka "Mogło Być Inaczej", która jest coverem beatlesowskiego "Let It Be" :wink: Na wokalu gościnnie Ada Rusowicz!

Piosenkę można odsłuchać m.in tutaj:

http://w196.wrzuta.pl/audio/2I7OgaU8Eel ... yc_inaczej

Utwór został nagrany podczas koncertu w Operze Leśnej w Sopocie w lipcu 1987 roku.

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sty 07, 2011 12:10 am 
Offline
fan

Rejestracja: Pon Gru 28, 2009 8:59 pm
Posty: 37
Stand By Me - piosenkę którą John Lennon zaśpiewał na płycie Rock’n Roll, z polskim tekstem zaśpiewał Paweł Bączkowski. Koncertowe wykonanie piosenki odsłuchacie pod adresami:

http://www.youtube.com/watch?v=_AIyC12a ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=Zyhps3OizEI


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 08, 2011 1:22 am 
Offline
fan

Rejestracja: Pon Gru 28, 2009 8:59 pm
Posty: 37
Kolejna miła niespodzianka znaleziona w sieci. Wyobraź sobie – „Imagine” w wykonaniu Michała Worgacza (MATRAGON). Piosenkę odsłuchacie pod adresem:
http://www.youtube.com/user/matragon#p/u/51/sgUDGbcLKDI

Jeżeli spodobała się Wam, to posłuchajcie innych coverów w wykonaniu tego artysty :

TOMORROW NEVER KNOWS (The Beatles cover) by PiKANTiK
http://www.youtube.com/user/matragon#p/u/50/0gmLzP11MyI

COME TOGETHER (The Beatles cover) by PiKANTiK

WHiLE MY GUiTAR GENTLY WEEPS (The Beatles cover) by PiKANTiK

TAXMAN (The Beatles cover) by PiKANTiK

BEWARE OF DARKNESS (George Harrison cover) by MATRAGON

HERE TODAY (Paul McCartney cover) by MATRAGON

WHILE MY GUITAR GENTLY WEEPS (The Beatles cover) by MATRAGON AKUSTiK

LET iT BE (The Beatles cover) by PiKANTiK

I na koniec posłuchajcie piosenki “Wyobraźcie sobie” do której muzykę i słowa napisał Michał Worgacz


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Sty 12, 2011 10:53 pm 
Offline
fan

Rejestracja: Pon Gru 28, 2009 8:59 pm
Posty: 37
Autor ukrywający się pod pseudonimem coralgol007 zamieścił na You Tubie własną wersję piosenki Let It Bi pod tytułem „Godnie żyć”. Nagranie umieszczone zostało półtora roku temu i obecnie w części jest nieaktualne. Najlepiej posłuchajcie go sami.
http://www.youtube.com/watch?v=_raOH_KMz50
Z podanej strony skopiowałem polskie słowa piosenki
Piosenka mojego autorstwa do melodii zespołu The Beatles - Let it be.

Wyjechałem kiedyś z Polski
By normalność znaleźć gdzieś
Aby pracując uczciwie godnie żyć.

Politycy, zakonnicy w Polsce rządzą -- co tu kryć
Płać podatki, dawaj datki, nie zostawiaj sobie nic

Godnie żyć, godnie żyć, godnie żyć, godnie żyć
Nie proszę o więcej chcę godnie żyć

Zamieszkałem w obcym kraju
I do Polski kasę ślę
Kiedy słyszę o bliźniakach
Nóż w kieszeni otwiera się

Wciąż nienawiść, podejrzenia
Wszyscy kto przeciw są be
Ja mam dość tego zboczenia
Niech coś w końcu zmieni się

Godnie żyć, godnie żyć, godnie żyć, godnie żyć
Nie proszę o więcej chcę godnie żyć

Godnie żyć, godnie żyć, godnie żyć, godnie żyć
Mam dwie ręce zdrowe, głowę
Ja za darmo nie chcę nic

W końcu zmienił się rząd w Polsce
Emigracja wracać chce
Nowa władza rozpogadza, propaganda szerzy się

Jest tak dobrze, czemu zatem
Przyjaciele mówią nie
Nic nie zmienia się dziś w Polsce
Władza wciąż ma ludzi gdzieś

Godnie żyć, godnie żyć, godnie żyć, godnie żyć
Nie proszę o więcej chcę godnie żyć

Droga władzo, dobra rada
Fajnie że coś zmienić chcesz
Ale proszę nie okłamuj,
Bo zakończy to się źle

Jeśli wrócę i zawiedziesz
Na nic piękne słowa Twe
Ja wyemigruję znowu
I nie wrócę więcej nie.

Godnie żyć, godnie żyć, godnie żyć, godnie żyć


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sty 17, 2011 11:08 pm 
Offline
fan

Rejestracja: Pon Gru 28, 2009 8:59 pm
Posty: 37
Sympatyczne wykonanie piosenki „Tak ma być” (Let It Be) w wykonaniu Alicji Piotrowskiej obejrzycie pod adresem:
http://www.youtube.com/watch?v=y_g_T6pEoCs


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY