Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 7:26 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Dark Horse
PostWysłany: Nie Paź 17, 2021 3:54 pm 
Offline
starszy fan

Rejestracja: Wto Sie 31, 2021 6:42 pm
Posty: 44
Co sądzicie o tym albumie? Wg. mnie jest całkiem niezły. Znalazło się na nim kilka świetnych piosenek, jak choćby "Simply Shady", "So Sad", "Ding Dong" i utwór tytułowy. Jakie są wasze odczucia co do tego albumu?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dark Horse
PostWysłany: Nie Paź 17, 2021 6:43 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
Wciąż pamiętam kiedy usłyszałem go w całości po raz pierwszy. Spodziewałem się albumu utrzymanego w stylu tytułowej piosenki. Czyli subtelnego, stonowanego, pełnego ciepła, nieco tajemniczego i ochrypłego. To ostatnie oczywiście celowo aby się odciąć od poprzedniego brzmienia. Jednak było inaczej. Początek jest zaskakująco rockowy. Co rusz przewija się nastrój smutku, melancholii. Utwory w zamierzeniu wesołe, jak ostatnia piosenka, albo przebojowe, jak Far East Man, nie brzmią autentycznie. Zaskakuje brak popularności murowanego hitu świątecznego Ding Dong, Ding Dong. Kto z naszych znajomych go kiedykolwiek słyszał? Nie jestem pewien czy wstęp do Let Em In Paula nie jest jakimś nawiązaniem do tego utworu, opartego na tak oczywistym motywie. Wyjątkowo przygnębiająca interpretacja Bye Bye Love w najlepszym razie nuży...Przede wszystkim jednak zaskakuje załamanie kreatywności George'a Harrisona. Simply Shady albo So Sad mają swój nastrój i brzmienie ale mogłyby być co najwyżej przerywnikami lub stronami B singli prawdziwego George'a... Far East Man... co autorzy widzą/słyszą w tej piosence? Nie mamy dobrej melodii, nie za bardzo mamy pomysł jak śpiewać do tego co mamy, ale mamy parę słów więc śpiewamy! Dobrze, że chociaż George zrezygnował z tej gitarowej obfitości z wersji wydanej przez współautora. Piosenka owszem nastrojowa. Ale nie na poziomie George'a Harrisona.

Cieszę się, że kupiłem tę płytę. Kiedy do niej wracam, pomijam nudny wstęp aby znów poczuć dreszcze przy Simply Shady i So Sad. Pomijam Bye Bye Love, Maya Love słucham dla brzmienia instrumentów, szczególnie gitary, potem znowu robi się zimno przy świątecznym Ding Dong, Ding Dong... Przypomina mi się, że pierwszy raz mogłem cieszyć się tą płytą zimą, przy śnieżnej pogodzie :D Zostaje najlepsza piosenka, czyli Dark Horse ale zdecydowanie wolę słuchać jej przy okazji przesłuchiwania The Best Of George Harrison :wink:

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dark Horse
PostWysłany: Nie Lis 14, 2021 9:25 pm 
Offline
starszy fan

Rejestracja: Wto Sie 31, 2021 6:42 pm
Posty: 44
Uważam ten album za dobry. Jest na nim kilka słabych punktów, ale w ogóle większość utworów jest fajna.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dark Horse
PostWysłany: Pią Gru 31, 2021 12:46 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Image Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY