Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 11:47 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Trzy najlepsze piosenki:
Sentimental Journey 10%  10%  [ 2 ]
Night and Day 5%  5%  [ 1 ]
Whispering Grass (Don't Tell the Trees) 19%  19%  [ 4 ]
Bye Bye Blackbird 29%  29%  [ 6 ]
I'm a Fool to Care 0%  0%  [ 0 ]
Stardust 0%  0%  [ 0 ]
Blue, Turning Grey Over You 0%  0%  [ 0 ]
Love Is a Many Splendoured Thing 24%  24%  [ 5 ]
Dream 14%  14%  [ 3 ]
You Always Hurt the One You Love 0%  0%  [ 0 ]
Have I Told You Lately That I Love You? 0%  0%  [ 0 ]
Let the Rest of the World Go By 0%  0%  [ 0 ]
Razem głosów : 21
Autor Wiadomość
PostWysłany: Wto Mar 25, 2014 9:08 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
27 marca 1970 roku w Anglii ukazuje się pierwszy LP Ringo Starra "Sentimental Journey"

Płyta zawiera ulubione piosenki Ringo i jego rodziny. Jest to naprawdę dobra płyta:
* po pierwsze wśród piosenek są prawie same evergreeny i przeboje nr 1 z lat czterdziestych i pięćdziesiątych
* po drugie, piosenki doskonale pasują do możliwości głosowych perkusisty Beatlesów,
* po trzecie, aranżacje robili wielcy muzycy: George Martin, Paul McCartney, Maurice Gibb, Quincy Jones, Klaus Voormann i Elmer Bernstein.

Płyta dotarła w Anglii do 7 miejsca i była na listach przez 6 tygodni.

Szanującemu się nastolatkowi nie wypada pewnie słuchać piosenek z lat czterdziestych ...ale ja już nie jestem nastolatkiem i mogę słuchać czego chcę :D Może zresztą nie jest tak źle? Wiem, że niektórzy wysłuchali w całości "Kisses..." McCartneya. Ta płyta podoba mi się bardziej niż Kisses, a takie utwory, jak Dream, czy Love Is A Many Splendoured Thing to kosmos.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Mar 25, 2014 9:58 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Ta płyta jest po prostu Ciepła :) Bardzo ją lubię. Fajnie się jej słucha w czasie Świątecznym.
Oprócz wspomnianych przez joryka lat 40. i 50. są tu również utwory z lat 30. i 20. a kompozycja najstarsza pochodzi z… 1919 roku! Tak więc prawdziwie Sentymentalna Podróż.

Ringo zrealizował swój pomysł na album ze starociami 30 lat PRZED całą serią takich Songbooków, które w 21 wieku nagrał Rod Stewart (zarabiając na nich krocie!). McCartney myślał o ‘Kisses On The Bottom’ już wcześniej, ale właśnie „przez” Roda Stewarta postanowił odczekać ze swoim albumem, aż Rod Stewart przystopuje z wydawaniem kolejnych kompilacji z „perłami z lamusa”.

Na albumie Sentimental Journey nie zmieściło się Stormy Weather – piękna kompozycja, ale jak jej posłuchać w wykonaniu Ringo, to dobrze że ją odrzucono…
http://www.youtube.com/watch?v=EqgkN_oDtx8

Ja najbardziej lubię Bye Bye Blackbird :D

PS. Nawet myślałem o 'pojedynku' Sentimental Journey VS Kisses On The Bottom. U mnie zdecydowanie wygrałby Ringo :)

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Mar 27, 2014 3:53 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
Bardzo trudno mi wybrać trzy ulubione piosenki, wszystkie są bardzo dobre. Muszę jeszcze trochę posłuchać tej płyty :D

Argus9 napisał(a):
PS. Nawet myślałem o 'pojedynku' Sentimental Journey VS Kisses On The Bottom. U mnie zdecydowanie wygrałby Ringo


Ja także zagłosowałbym na Ringo. Bardzo przyjemnie się słucha tego albumu natomiast Kisses On The Bottom działa trochę usypiająco. No ale siedemdziesięcioletni Paul może mieć trochę inny gust niż trzydziestoletni Ringo :D

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Kwi 02, 2014 6:28 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Mam podobnie , bardzo lubię klimacik "Sentimental Journey" , a co sądzę o "Kisses On the Bottom" można zerknąć do recenzji z lutego 2012 roku.Ringo rozpoczął pracę nad płyta jeszcze w październiku 1969 roku pod bacznym okiem George'a Martina , którego orkiestrowe aranżacje- stylizacje (na lata 30-te , 40-te) - można smakować m.in. w Night and Day czy Blue, Turning Grey Over You. Moimi faworytami są dwie kompozycje:piekne Love Is A Many Splendoured Thing oraz kapitalne Bye Bye Blackbird. Ten drugi temat był pierwszym z płyty , który nagrałem na szpulę magnetofonu ZK 120 t. Piosenkę zaprezentował Dariusz Michalski :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Kwi 04, 2014 1:30 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
Ja uwielbiam Whispering Grass :D Na drugim miejscu jest u mnie Love Is A Many Splendoured Thing.

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Kwi 04, 2014 3:12 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Bez zająknięcia zagłosowałem na "Whispering Grass (Don't Tell the Trees)" oraz "Love Is a Many Splendoured Thing". Gorzej było z trzecią piosenką, w końcu postawiłem na "Bye Bye Blackbird".


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Kwi 05, 2014 1:17 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
bobski66 napisał(a):
Gorzej było z trzecią piosenką, w końcu postawiłem na "Bye Bye Blackbird".


Miałem ten sam problem. Również głosowałem za Bye Bye Blackbird :D

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY