Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 11:11 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pią Kwi 29, 2011 9:54 am 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Mar 30, 2010 9:27 pm
Posty: 167
Trójka PR

Ringo Starr, który 15 czerwca wystąpi w Warszawie, ujawnił właśnie, że pracuje nad nową płytą poświęconą swojemu rodzinnemu miastu.

Pół wieku od powstania The Beatles portowe miasto na zachodnim wybrzeżu Anglii wciąż kojarzy się przede wszystkim z legendarną Czwórką. Pomimo licznych nawiązań w tekstach piosenek (Penny Lane to nazwa prawdziwej ulicy, a słynne "Strawberry Field" zapożyczone zostało do tamtejszego sierocińca), Liverpool nie doczekał się dotychczas należytego hołdu od swoich, bodaj najsłynniejszych, synów.

Sprawę postanowił wziąć w swoje ręce były perkusista The Beatles, Ringo Starr: - ''Proponowano mi wcześniej napisanie autobiografii, ale chodziło tylko o te osiem lat w zespole. A ja napisałbym ze trzy tomy, zanim w ogóle doszedłbym do tego okresu. Dlatego zamiast książki stworzę płytę opowiadającą o mnie i Liverpoolu.''

Niestety data premiery albumu nie jest jeszcze znana, więc raczej nie usłyszymy nowych piosenek Starra podczas jego czerwcowego koncertu w Warszawie.

_________________
Pełny rock'n'roll od A do Ą


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Kwi 29, 2011 9:47 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Ringo próbuje się zrehabilitować? :mrgreen:

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Kwi 29, 2011 11:00 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Sama jestem ciekawa jak to się wszystko potoczy, ponieważ na FB na ten temat znowu się pojawiło dużo nieprzychylnych komentarzy. Mieszkańcy Liverpoolu tak szybko nie wybaczają :wink:

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Maj 06, 2011 1:24 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Z tym "zrehabilitowaniem się" to coś musi być, bo jak tylko usłyszałem o planie na "autobiograficzna płytę" od razu pomyślałem tak samo :wink:

Co do daty premiery, to wydaje mi się, że płyta ujrzy światło dzienne w styczniu 2012. Ringo stosuje od pewnego czasu prosta zasadę: w styczniu płyta, na lato trasa koncertowa (żeby fani zdążyli zapoznać się z zawartością krążka). Poza tym, taki zabieg wykonywany jest co 2 lata, więc śledząc dwie ostatnie płyty Ringo, wszystko się zgadza. Rozważam również czerwiec 2012: nowa płyta + trasa ją promująca (jak to było w przypadku "Choose Love"). Jednak najbardziej obstawiam początek przyszłego roku :wink:

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Maj 06, 2011 2:57 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Dla mnie tam nie wazne kiedy, wazne by była dobra. A 2 lata to troche mało jak na Ringo, co słychac na dwoch ostatnich płytach. Vertical man i Ringo Rama powstawały tak z 6-5 lat i to ewidentnie podniosło ich poziom.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lis 24, 2011 12:57 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Powołując się na Amazon.com premiera nowej płyty Ringo... 30 stycznia 2012 :D

Tytuł najnowszego wydawnictwa to po prostu "Ringo 2012" i wzorem poprzedniego krążka, album ukaże się nakładem wytwórni Hip-O Records :wink:

Image

Na liście gości, którzy wzięli udział w nagraniach znalazło wielu przyjaciół Ringo - gitarzyści Joe Walsh i Kenny Wayne Shepherd, a także Michael Bradford, Steve Dudas, Charlie Haden, Amy Keys, Kelly Moneymaker, Richard Page, Van Dyke Parks, Dave Stewart, Bruce Sugar, Benmont Tench, Don Was i Edgar Winter.

Znana jest też zawartość albumu:

1. Anthem (Richard Starkey/Glen Ballard)
2. Wings (Richard Starkey/Vince Poncia)
3. Think It Over (Buddy Holly/Norman Perry)
4. Samba (Richard Starkey/Van Dyke Parks)
5. Rock Island Line (Arr: Richard Starkey)
6. Step Lightly (Richard Starkey)
7. Wonderful (Richard Starkey/Gary Nicholson)
8. In Liverpool (Richard Starkey/Dave Stewart)
9. Slow Down (Richard Starkey/Joe Walsh)

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 1:19 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Dobre wieści dla kolekcjonerów! Powołując się na amerykański Amazon płyta Ringo 2012 oprócz standardowej CD ukaże się również jako wzbogacona wersja DeLuxe, która posiadać będzie dodatkowy dysk DVD. Materiał zostanie również wypuszczony na 180 gramowym winylu!

Najlepsza w tym wszystkim jest cena. Różnica między wersją CD a DeLuxe wynosi zaledwie... 0,66 centów (2,25 zł) :wink:

Image

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sty 05, 2012 4:38 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
W dzisiejszym programie "Every Little Thing", który można odbierać na paśmie amerykańskiej rozgłoście WNHU, Ken Michaels zaprezentował aż 4 numery z nowej płyty Ringo! Ponieważ miałem okazję słuchać tego w czasie rzeczywistym, zapisałem strumień na dysk :wink:

Interesujący nas fragment można pobrać stąd:

http://www.sendspace.com/file/o45bx2 (13,6 MB)

W paczce znajdziecie:

- Rock Island Line
- Wings
- Samba
- Step Lightly

oraz komentarze gospodarza programu.

Jak dla mnie, wszystkie te kompozycje są jakieś miałkie, bez polotu i pomysłu. Jedynie "Step Lightly" wyróżnia się jakoś na tle reszty, choć i tutaj Ringo szału z aranżacją nie zrobił. Jeśli cały album będzie podobnych lotów... nie wróżę tej płycie sukcesu. Oceńcie zresztą sami.

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sty 05, 2012 4:44 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Jako bonus dorzucam (dość dobrej jakości) singlowy utwór "Wings", który w międzyczasie pojawił się w internecie...

http://www.sendspace.com/file/yrw2d2 (3,2 MB)

... a jego recenzję można przeczytać na stronie ultimateclassicrock.com (Ocena 1,5 / 5)

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sty 06, 2012 12:45 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Dzięki macho za upload. A czegóż się spodziewać po Bongo? ;) Uszy mnie rozbolały od słuchania tych pioseneczek, nie wydam grosza na tę płytę.

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sty 13, 2012 12:05 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Wczoraj w nocy Ken Michaels w swoim programie zaprezentował kolejny utwory z nowej płyty! Tym razem poszły w eter 3 kompozycje:

- Wonderful
- Anthem
- in Liverpool

Jeśli ostatnim razem miałem dość mieszane uczucia względem prezentowanego materiału... tym razem przełknąłem te dźwięki bez najmniejszego kłopotu! Szczególnie zwróciłem uwagę na utwór "Anthem", na początku którego Ringo zmiksował 2 beatlesowskie akcenty: kroki, które znamy z intro do "Yellow Submarine" oraz otwierające "Glass Onion" charakterystyczne uderzenia w werbel! :wink:

Utwory (wraz ze stosownym komentarzem) można ściągnąć z

http://www.sendspace.com/file/mql1sb (18,4 MB)

pozdrawiam
macho

ps. jeśli na dniach pojawi się gdzieś "Slow Down"...będziemy znać całą zawartość płyty :wink:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sty 13, 2012 2:44 pm 
Offline
fan sztabowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lis 19, 2008 8:35 am
Posty: 57
Ten zestaw utworów jest według mnie lepszy od poprzedniego, ale dalej mam mieszane uczucia. :P
Chyba najbardziej podoba mi się Anthem.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 03, 2012 11:18 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Ringo nie próżnuje i promuje swój nowy album, tym razem udzielił wywiadu dla CNN.
Fragmenty filmiku: http://edition.cnn.com/2012/02/02/showb ... index.html

Poniżej video możemy przeczytać cały wywiad.

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 24, 2012 4:37 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Wiecie, nowa płyta Paula to jest nawet mistrzostwo świata przy nowym wytworze artysty Ringo. Jak zyje to nie słyszałem równie miałkiej płyty, nawet chyba Dark Horse Harrisona zaczne doceniać w kontekście nowego Starra. No naprawdę. Coś potwornego. Już nie ważne, że tytuł taki błyskotliwy, że okładka sprawia estetyczny ból (kto wie, może ktoś kiedyś zaprojektował gorszą, kto wie ;)), że płyta ma długość epki - ale dlaczego muzyka jest tak wtórna i wymęczona? :twisted: Przyznaję, że wiecej się przy niej śmiałem niz płakałem (z bólu) i chyba przesłuchałem do końca tylko dlatego by się upewnić, że to jest najgorsze dzieło eks-Beatlesa jakie mi było dane słyszeć. I to nawet pomimo całkiej udanej kompozycji otwierajacej płytę - Anthem, jakiś nerw, jakaś wyrazistośc przynajmniej, ale reszta to poziom wręcz zjawiskowy.
Trochę to smutne, że ktoś kto był Beatlesem nagrywa takie gnioty, no cholera dla Beatlesa przystoi trzymać jakiś poziom, i Ringo nie jest z tego zwolniony. Moim zdaniem Starkey poczuł się trochę zbyt pewnie po serii udanych płyt - Vertical Man - Ringo Rama - Choose Love. Ringo poczuł chyba, że skoro tak dobrze mu szło to bedzie wydawał co 2 lata, nawet jesli brak nowych pomysłow zastapi odgrzaniem jakiegos zapomnianego utworu. Kto wie do jakiś arcydzieł może to zaprowadzić, kto wie może dwunasta z rzędu płyta pod tytułem Ringo 2026 (zgadnijcie w jakim roku wyjdzie ;)) będzie trwała 18 minut, zawierac będzie 6 nagrań, a wśród nich nowe wersje Honey Don't i Blindman. Przy tak sukcesywnym i punktualnym spadku spadku jakości płyt Ringo wszystko może się wydarzyć.
Pamiętam jak usłyszałem Y Not - słabe to było jak nie wiem co i już wtedy zaskakiwała mała ilośc nagrań oraz powtórka (na szczeście tylko jedna) - myślałem, że Ringo dostanie blache od fanów i branży i zastanowi się dłużej nad wydaniem kolejnej płyty. Błąd. Y Not była jeszcze na granicy słuchalnosci z 3-4 niezłymi nagraniami, Ringo 2012 jest dla mnie poniżej jakichkolwiek wartosci muzycznych. Jeden fajny numer to troche za mało, Ringo, niezapomniany Beatlesie.

Sorry za krytykę, mam nadzieje, że była konstruktywna.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY