Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 10:38 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Wto Maj 24, 2011 3:23 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
admin_joryk napisał(a):

Dream (Sentimental Journey - w aranżacji George'a Martina, sprawia wrażenie napisanej specjalnie dla Ringo),
Love is A Many Splendoured Thing (ten utwór zachwyci każdego - zwłaszcza, gdy śpiewa Ringo)
Whispering Grass (Sentimental Journey)
Stardust (w aranżacji Paula)


Przemogłem sie wysłuchałem z ciekawosci te 4 kawałki. Tak zamulajacej muzyki chyba nigdy w zyciu nie słyszałem i to chwali ja ktos komu męczące jest Yesterday. Świat potrafi zaskakiwac :) Aranzacje, owszem bardzo miłe, jakby wszystkie wyszły spod reki Martina, tyle, że na dłuższa mete strasznie to usypiajace. Muzyka jak z domu poznej starosci. Jednak Sentimental Journey trzeba mi było w ogole nie ruszac.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Maj 24, 2011 10:25 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Ta zamulająca muzyka to evergreeny. Klasyka światowa. Sinatra, Engelbert H. i inni. Numery pierwsze z brytyjskich i amerykańskich list przebojów. Wyraz dojrzałości muzycznej Ringo, NcCartneya i George'a Martina. Chwalę, bo to doskonała muzyka i niewątpliwie najlepsze kompozycje, jakie kiedykolwiek nagrał Ringo. Trzeba jednak czasu, żeby je docenić. Jako nastolatek słuchałem wyłącznie heavy metalu, teraz doceniam również Koncerty Brandenburskie. Nie ma w tym żadnej niespodzianki. Człowiek się rozwija.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Maj 27, 2011 3:44 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
admin_joryk napisał(a):
Ta zamulająca muzyka to evergreeny. Klasyka światowa. Sinatra, Engelbert H. i inni. Numery pierwsze z brytyjskich i amerykańskich list przebojów. Wyraz dojrzałości muzycznej Ringo, NcCartneya i George'a Martina. Chwalę, bo to doskonała muzyka i niewątpliwie najlepsze kompozycje, jakie kiedykolwiek nagrał Ringo. Trzeba jednak czasu, żeby je docenić. Jako nastolatek słuchałem wyłącznie heavy metalu, teraz doceniam również Koncerty Brandenburskie. Nie ma w tym żadnej niespodzianki. Człowiek się rozwija.


Kazdy przechodzi inna droge Joryku i kazdemu w duszy gra co innego, bo widzisz dla mnie to niewatpliwie najgorsze kompozycje jakie kiedykolwiek zaspiewał Ringo (z tych co znam). Smęty wygrzebane z czołowki list przebojow lat 50-tych to nie zawsze musi byc dojrzała muzyka, przy ktorej sie mozna rozwijac. A terminy typu evergreeny albo klasyka światowa to na dobra sprawe puste hasła. Muzyke i tak kazdy ocenia inaczej, wg własnych wzorców i swojego widzoimisie.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Maj 27, 2011 6:43 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Rozumiem Cię doskonale. Jakieś 30 lat temu miałem nawet pewne pretensje do Beatlesów za końcówkę Białego Albumu, a nawet za Julię. Po co te pościelówy? To ma być r'n'rollowy zespół? Nagrali przebojową A Hard Day's Night, a teraz wstawiają na płytę orkiestrową kołysankę? Całe szczęście, że to koniec płyty i można pominąć.
Teraz już tak nie myślę. Muzykę dzielę na dobrą i złą. Whispering Grass jest top one z 1975 r. Nagrywano tą piosenkę w różnych aranżacjach. Wersja Ringo bardzo mi się podoba i dlatego jest na mojej liście.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Maj 28, 2011 1:08 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
admin_joryk napisał(a):
Rozumiem Cię doskonale. Jakieś 30 lat temu miałem nawet pewne pretensje do Beatlesów za końcówkę Białego Albumu, a nawet za Julię. Po co te pościelówy? To ma być r'n'rollowy zespół? Nagrali przebojową A Hard Day's Night, a teraz wstawiają na płytę orkiestrową kołysankę?


To tylko potwierdza, że kazdy przechodził własna muzyczna droge i nie ma żadnych reguł co sie podobac powinno a co nie. Bo widzisz mnie smęty pociągały od urodzenia - Yesterday czy I'll be Back to utwory, ktore od razu zawładneły moja dusza i utorowały moj gust (w wieku około 10 lat). Jesli miałem problem z akceptacja jakiejs muzyki to były to rzeczy w rodzaju Rev9 czy Tomorrow Never Knows. Tak jak u Ciebie miałem poczatkowo wrecz pretensje do Beatlow za takie dziwadła, do takiej muzyki musiałem dojrzec. Tylko, że odróżniam smęty piekne od smetów koszmarnych. Nie trawie nudzacego Sinatry i tego typu dziwnych dla mnie wykonawcow, w ich muzyce nie słysze kompletnie nic, nie ma w nich niepokoju i rozdarcia, ktory zawsze mnie pociaga w smetach beatlesowskich jak chocby w Julii.
A Sentimental Journey jest jakies takie letnie, ciepłe i zupełnie nie zaczepne. Tu nie chodzi o smedzenie same w sobie tylko o pewna taka kiczowatosc, pompatycznosc. Niby takie sa tez Good Night i I'm Yours ale jest w nich beatlesowski geniusz, cos trudnego do zdefiniowania.

admin_joryk napisał(a):
Teraz już tak nie myślę. Muzykę dzielę na dobrą i złą. Whispering Grass jest top one z 1975 r. Nagrywano tą piosenkę w różnych aranżacjach. Wersja Ringo bardzo mi się podoba i dlatego jest na mojej liście.


No i fajnie. Tylko nie mow mi, że musze do takiej muzyki dojrzewac, bo kazdy przechodzi to inaczej. A top one może byc nawet z Marsa i wszystkich czasów, ale guzik mnie to obchodzi :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Cze 02, 2011 7:45 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Mar 30, 2010 9:27 pm
Posty: 167
Na tyle ile znam twórczość Ringo...

1. It Don't Come Easy
2. Liverpool 8
3. Good Night
4. With a Little Help...
5. Harry's Song
6. Honey Don't
7. Yellow Submarine
8. Hey Baby
9. Oh My My
10. Boys
11. You're Sixteen
12. Act Naturally
13. Goodnight Vienna
14. Back Off Boogaloo
15. Who's Your Daddy
16. Think About You
17. For Love
18. Satisfied
19. King Of Broken Hearts
20. La De Da

_________________
Pełny rock'n'roll od A do Ą


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Cze 03, 2011 12:58 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Pennylane napisał(a):
Na tyle ile znam twórczość Ringo...

1. It Don't Come Easy
2. Liverpool 8
3. Good Night
4. With a Little Help...
5. Harry's Song
6. Honey Don't
7. Yellow Submarine
8. Hey Baby
9. Oh My My
10. Boys
11. You're Sixteen
12. Act Naturally
13. Goodnight Vienna
14. Back Off Boogaloo
15. Who's Your Daddy
16. Think About You
17. For Love
18. Satisfied
19. King Of Broken Hearts
20. La De Da


Super, kolejna lista :)
Jesli kolejnosc jest nieprzypadkowa to It Don't Come Easy jest na dobrej drodze stać sie numerem 1 w podsumowaniu. Widze dużo znajomych tytułow, wiekszosc nawet lubie :) Harry's Song ostatnio mnie oczarował, troche mi przypomina temat przewodni z "Nie lubie poniedziałku" Barei i w ogole ten leniwy klimat filmu :) Te chórki w drugiej czesci sa boskie. Ale poza tym nie jestem specjalnym entuzjasta Liverpool 8.
Twoja lista troche mi przypomina typowanie Dorothy :)

Jesli ktos ma jeszcze ochote ułozyc swoja tabele to niech skończy swoje dzieło przed 10 czerwca, bo 10 lub 11 chciałbym wszystko podsumowac. Tak na kilka dni przed koncertem.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Cze 05, 2011 11:46 am 
Offline
Little Child
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Maj 20, 2011 10:04 pm
Posty: 12
A oto moja 10:

1.Yellow Submarine
2.Octopus's Garden
3.I'm The Greatest
4.It Don't Come Easy
5.I Wanna Be Your Man
6.With A Little Help From My Friends
7.Photograph
8.Act Naturally
9.Liverpool 8
10.Imagine Me There

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Cze 06, 2011 3:33 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
14 lista :) Jak dobrze pojdzie dobijemy do 20, tzn jak ci co obiecali uporaja sie z zadaniem domowym ;)

Te cholerne It Don't Come Easy moze wygrac, byłoby to dla mnie spore zaskoczenie. Zdecydowanie stawiałem na Yellow Submurine, ktore jak na razie uwzgledniło....3 osoby. Pierwszy raz na pierwszym (o ile kolejnosc nie jest przypadkowa), wiec jakos obroniłas honoru tej przesympatycznej piosenki.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Cze 06, 2011 8:07 pm 
Offline
fan sztabowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lis 19, 2008 8:35 am
Posty: 57
1. if you've got trouble
2. no no song
3. matchbox
4. you're sixteen (you're beautiful and you're mine)
5. with a little help from my friends
6. act naturally
7. i wanna be your man
8. la de da
9. boys
10. i'm the greatest

Bo tak!! :P

_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Dominika, Pon Cze 06, 2011 9:27 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Cze 06, 2011 9:25 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Cze 09, 2004 11:47 pm
Posty: 316
Miejscowość: 21/4
TOP 13

1. Husbands and wives.
2. Husbands and wives.
3. Husbands and wives.
4. Husbands and wives.
5. Husbands and wives.
6. Husbands and wives.
...
10. With a little help from my friends.
11. Imagine me there
12. Write one for me
13. Never without you

I nie jest przypadkiem, że Ringorama króluje. :)

_________________
Everybody has a sense of childlike wonder!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Cze 07, 2011 2:53 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Dominika90 napisał(a):
1. if you've got trouble
2. no no song
3. matchbox
4. you're sixteen (you're beautiful and you're mine)
5. with a little help from my friends
6. act naturally
7. i wanna be your man
8. la de da
9. boys
10. i'm the greatest

Bo tak!! :P


I fajnie! Najdziwniesza lista od czasow bitwy od Grunwaldem, ale mi sie podoba, bo bardzo lubie If you've got trouble (Hubert ma ja tez w czołowce, co mnie zdziwiło, na razie widziałem tylko szkic jego tabeli w podrózy pociagiem). Tylko nie rozumiem jak mozna lubic Matchbox ;)
Promujesz George'a w awatarze, a nie ma nic z jego wielu podarunków dla Ringo. Jak sobie chcesz :P

Dominika90 napisał(a):
TOP 13

1. Husbands and wives.
2. Husbands and wives.
3. Husbands and wives.
4. Husbands and wives.
5. Husbands and wives.
6. Husbands and wives.
...
10. With a little help from my friends.
11. Imagine me there
12. Write one for me
13. Never without you


Bujda! To jest top 5, a zalecane minimum to top 10 psze Matik. Nie uwzgledniam :twisted:

Zliczyłem sobie na brudno punkciki około 10 utworów, z tych niezle puktowanych - nie zauwazyłem takiej samej sumy u żadnego, wiec dzieki ułozynym kolejnosciom Waszych list pozbedziemy sie podwojnych miejsc. Z moich obserwacji wynika, że 3 utwory wyprzedza reszte o kilka okrazen, to bedzie zdecydowane podium. Lider tez dosc wyraznie sie wykształcił, chyba, że ktos jeszcze namiesza. Przedstawie według moich przewidywan top 40-50, bowiem rozstrzał utworów jest bardzo rozklekotany i bogaty. Jednak tworczosc Ringo jest kochana na 1000 sposobow.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Cze 07, 2011 5:44 pm 
Offline
fan sztabowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lis 19, 2008 8:35 am
Posty: 57
1.
Yer Blue napisał(a):
Najdziwniesza lista od czasow bitwy od Grunwaldem

Dzięki ;]

2.
Yer Blue napisał(a):
Tylko nie rozumiem jak mozna lubic Matchbox ;)

Można! =D
Ale wiesz... tak jakby... If you don't want Ringo's peaches... i tak dalej, hahaha!

3.
Yer Blue napisał(a):
Promujesz George'a w awatarze, a nie ma nic z jego wielu podarunków dla Ringo. Jak sobie chcesz :P

Wiedziałam, że tak będzie! Nikogo nie promuję, to zdjęcie po prostu mi się podoba. (:
I tak, właśnie tak chciałam! :p

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Cze 07, 2011 9:08 pm 
Offline
Little Child
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Maj 20, 2011 10:04 pm
Posty: 12
Yer Blue napisał(a):
Te cholerne It Don't Come Easy moze wygrac, byłoby to dla mnie spore zaskoczenie. Zdecydowanie stawiałem na Yellow Submurine, ktore jak na razie uwzgledniło....3 osoby. Pierwszy raz na pierwszym (o ile kolejnosc nie jest przypadkowa), wiec jakos obroniłas honoru tej przesympatycznej piosenki.


Szczerze to bardzo lubię It Don't Come Easy, zresztą to chyba najpopularniejsza piosenka z solowej kariery Ringo i myślę, że jej wygrana jest bardzo prawdopodobna.
Jednak YS zawsze będzie tym moim numerem 1:) trochę dziwi mnie, że tak rzadko pojawia się na listach.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Cze 08, 2011 8:12 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
Okey.... rozumiem,że wszystko można, co nie można, byle w miarę i z ostrożna..... Moje top 10 nie będzie jakimś wielkim odkryciem, lubię stare dobre kawałki. Jak dla mnie to najlepsze są te z czasów beatlesowskich, aczkolwiek parę rodzynków i z późniejszych czasów mogę się doszperać.
Po mojemu to będzie wyglądało tak:
1. With A Little Help From......
2. Never Without You
3. Yellow Submarine
4. La De Da
5. Snookerro
6. Octopus Garden
7. Liverpool 8
8. Photograph
9.Yor Sixteen
10. Good Night

_________________
http://www.ratujkonie.pl/.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Cze 08, 2011 9:51 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 14, 2005 9:32 pm
Posty: 373
Zostałem sekretnie wezwany do odpowiedzi, ale niestety będzie raczej dwója...

Twórczość Ringo zupełnie mnie nie interesuje. Nie znam ani jednej solowej płyty tego Beatlesa, a z tych dwóch utworów które nagrał przed 1970 podoba mi sie jedynie Octopus's Garden.
O śmieciach typu Matchbox, Honey Don't albo Act Naturarly nie będę nawet wspominał.

Co do It Don't Come Easy - to przecież piosenka napisana i nagrana przez George'a i DUŻO DUŻO DUŻO lepiej przez niego zaśpiewana w wersji demo. To dość dobrze obrazuje moją opinię na temat Starra.

Proszę o łagodne traktowanie - chcę przejść do następnej klasy.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Cze 08, 2011 10:39 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
W końcu odrobiłam zadanie domowe, ku mojemu zdumieniu wypisałam aż 20 utworów:

1. It Don't Come Easy
2. I'm The Greatest
3. Back of Boogalloo
4. Photograph
5. You're Sixteen, You're Beatiful
6. Beacoups of Blues
7. Six O'clock
8. English Garden
9. Instant Amnesia
10. Never Without You
11. I'll Still Love You
12. Call Me
13. King Of Broken Hearts
14. Oh My My
15. Drift Away
16. Only You
17 Hey! Baby
18. Good Night
19. With A Little Help From My Friends
20. Honey Don't

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Cze 09, 2011 3:38 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Piekny zestaw, Kasiu! I'm The Greatest, I'll Still Love You, Instant Amnesia i wreszcie przez kogos docenione Call Me ucieszyły mnie okrutnie.

Mimire napisał(a):
Yer Blue napisał(a):
Te cholerne It Don't Come Easy moze wygrac, byłoby to dla mnie spore zaskoczenie. Zdecydowanie stawiałem na Yellow Submurine, ktore jak na razie uwzgledniło....3 osoby. Pierwszy raz na pierwszym (o ile kolejnosc nie jest przypadkowa), wiec jakos obroniłas honoru tej przesympatycznej piosenki.


Szczerze to bardzo lubię It Don't Come Easy, zresztą to chyba najpopularniejsza piosenka z solowej kariery Ringo i myślę, że jej wygrana jest bardzo prawdopodobna.
Jednak YS zawsze będzie tym moim numerem 1:) trochę dziwi mnie, że tak rzadko pojawia się na listach.


Mysle, że ponosi kare za zbyt wielkie promowanie i ogolne osłuchanie. Jednak z tego co podliczyłem ma dosc dobry wynik, w sumie az 6 osob na nia głosowało do wtorku, teraz doszło sporo list to pewnie jeszcze powiekszy swoj wynik (widze, że u Ani1 na 3).
It Don't Come Easy walczy z dwiema innymi piosenkami o wygrana. Pierwsza trojka wyprzedziła reszte o około 40 pkt, wiec jest raczej nie zagrozona. Kazdy moze wygrac z tej trojki, zwlaszcza, że na pewno kolejne listy cos namieszaja. Jest juz ponad 20 zestawow. Ale mam liczenia :)

Kalosz napisał(a):
[Twórczość Ringo zupełnie mnie nie interesuje. Nie znam ani jednej solowej płyty tego Beatlesa


Czyzby. Ktos tu kiedys chwalil jaka to świetna plyta jest Ringo Rama, głosowac nie musisz ale nie bujaj nas tutaj, że nie znasz żadnej płyty Ringo :P

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Cze 09, 2011 4:50 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 14, 2005 9:32 pm
Posty: 373
Pewnie w radio gdzieś tam słyszałem kilka kawałków Ringo. Nie pamiętam ani jednego. Być może, gdy Kasia przesłuchiwała Ringo Rama, zwróciłem uwagę na kilka utworów, ale żebym odsłuchał całą płytę, to za dużo powiedziane. Nie przypominam sobie bym chwalił Ringo Rama lub inną płytę Starkey'a.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Cze 09, 2011 5:03 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
kalosz napisał(a):
Ja uważam, że jest to jedna z lepszych płyt Ringo. Mimo, że zdaję sobie sprawę z tego, że Ringo nie skomponował wszystkiego (mniejsza z tym co i ile), to muzyka jest na wysokim poziomie.
Głos Rigno nie jest już taki jak na płytach Beatlesów, ale to w końcu jeden z nich. Jak dla mnie - ocena 7/10. :)


To wypowiedz ze stycznia 2006 roku (z sasiedniego tematu o Ringo Ramie), wiec być może przez te 5,5 roku zapomniało Ci sie o tym, że płyte z pewnoscia znałes, lubiłes a nawet oceniłes. Swoja droga ja oceniam ja na 6/10, bo uważam ja za bardzo nie równa.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY