Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 12:04 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pią Mar 11, 2011 4:45 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Taki temat założyłem, bo jakos podobnego nie widzę.

Chciałbym poznac Wasze ulubione numery Ringo, z Beatlesami, czy bez, własne, czy cudze, byleby śpiewał Rychu. Najbardziej ciekawia mnie jakies perełki z ostatnich 20 lat, bowiem znam tylko 2 kawałki perkusisty ze wspolczesnych czasow, oczywiscie Vertical Man wkrotce nadrobie.

Moje aktualne top 10 Ringo Starra wyglada tak:

1. Octopus's Garden
2. I'm The Greatest
3. Yellow Submurine
4. Back Of Boogaloo
5. I'll Still Love You
6. Photograph
7. Good Night
8. With A Little Help From My Friends
9. Act Naturally
10. Call Me

Bardzo mnie cieszy, że Rysiek gra rowno połowe moich faworytow. Bardzo licze na Osmiornice i I'm The Greatest, szokujace, że Ringo nie gra takich pereł.

Wrzucajcie jakies typy ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Mar 15, 2011 12:28 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Chętnie podzielę się z Tobą moimi faworytami, bo jakby nie było znalazło się trochę perełek wśród potężnej (ponad 40 albumów i singli nie licząc składanek i wydawnictw koncertowych) bazy utworów Ringo! :D

Od razu zastrzegam, że nie jest to ranking - piosenki zostały rzucone w kolejności zupełnie przypadkowej.

1. It Don't Come Easy
2. You're Sixteen, You're Beautiful (and You're Mine)
3. Oh My My
4. Bye Bye Blackbird
5. I'll Be Fine Anywhere
6. No No Song
7. Private Property
8. Snookeroo
9. La De Da
10. Fading in and Fading Out

...i dopisze jeszcze "A Dose Of Rock n Roll", które naprawdę fajnie kołysze.

Żaden utwór nam się nie pokrył :wink:

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Mar 15, 2011 5:59 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Dzięki Brachu za swoja tabele :)

macho napisał(a):
1. It Don't Come Easy
2. You're Sixteen, You're Beautiful (and You're Mine)
3. Oh My My
4. Bye Bye Blackbird
5. I'll Be Fine Anywhere
6. No No Song
7. Private Property
8. Snookeroo
9. La De Da
10. Fading in and Fading Out

...i dopisze jeszcze "A Dose Of Rock n Roll", które naprawdę fajnie kołysze.

Żaden utwór nam się nie pokrył :wink:


Trudno, jakos może przezyje. Powiem Ci za to, że uwielbiam La De Da i Snookero, a It Don't Come Easy tez sympatyczne jest. I'll Be Fine Anywhere znam od niedawna, akurat to jeden z mniej udanych numerow na Vertical Man jak dla mnie, jakis taki zbyt skoczno-wesoły jak na moj gust, ale z pewnoscia lubie go bardziej od Oh My My, You're Sixtenn i No No Song, w ktorych nie słysze nic :) Reszty jakos nie kojarze, ale odrobie lekcje, spokojnie, poznana ostatnio płyta Vertical Man pozwala optymistycznie spojrzec na muzyke Ringo ostatnich dekad.

macho napisał(a):
...i dopisze jeszcze "A Dose Of Rock n Roll", które naprawdę fajnie kołysze.


Dopiszesz, jesli zwiekszymy liste do 20 pozycji, co moze miec miejsce. Zalezy mi na stworzeniu listy najlepszych kawałkow Ringo zdaniem polskich fanow, dlatego prosiłbym innych o swoje zestawienia.
Bedziemy zliczac punkciki i wyłonimy czołowke. Mile widziana ułożona kolejnosc, ale z 10-tka bez niej tez zrobimy uzytek: kazda z piosenek dostanie po 5 punktow z Twojej listy, Łukasz. Za ułozona kolejnosc premie beda leciały tak: 1 miejsce - 10pkt, 2 miejsce - 9pkt....10 miejsce - 1pkt.
5 pkt dla kazdego gdy zadna piosenka nie jest faworyzowana jest sprawiedliwym rozwiazaniem, suma punktow jest taka sama, kazdy ich ma do rozdania 50.

Juz 6 osob przysłało swoje listy (na tamtym forum reszta) i licze na wiecej. Rita, Ania1, Noelka, Joryk i inni - zrobcie to dla Ringo Strarra, 50 lat czekalismy na Beatlesa na naszych ziemiach a ten debeściak wreszcie przyjeżdza, wiec odwdzieczmy sie mu jak mozemy ;)

Łukasz, a poprosiłbys Matika o jej tabele? Wiem, że bardzo lubi tworczosc Ringo.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Kwi 05, 2011 4:47 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Łukasz, jesli nie wyczerpałes nagrań Ringo, które chciałbys wyróznić - to wrzucaj drugą dziesiątkę.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Kwi 09, 2011 5:39 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Moje typy :
Back Off Boogaloo
It Don't Come Easy
Instant Amnesia
Never Without You
Drift Away
Husbands and Wives
King of Broken Hearts
Only You
No No Song
Liverpool 8


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Kwi 09, 2011 6:35 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Dzieki. Mozesz wrzucic tez druga dziesiatke jesli masz ochote.

Instant Amnesia na bank bedzie u mnie w dziesiatce jak zaktualizuje swoje zestawienie.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Kwi 09, 2011 8:13 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Na przykład:
Without Understanding
Bye Bye Blackbird
Photograph
You're Sixteen
Six O'Clock
Hey Baby
A Doze of Rock'n'roll

Ktoś powiedział mi kiedyś, że ktoś nie będący wielbicielem około beatlesowskich klimatów powiedział , że kompozycje na płytach Ringa zwłaszcza tych z lat 1998 do dziś to świetna sprawa ...gdyby nie ten wokal. My się pewnie trochę zgadzamy, ale swoje tez wiemy!
Osobiście uważam, że płyty perkusisty z lat 80-tych to prawie koszmar.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Kwi 15, 2011 4:21 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Ale dużo wtedy ich nie nagrał.

Co do wokalu - mi sie zawsze podobał! Jest bardzo specyficzny, charyzmatyczny tez. W dodatku po tylu latach brzmi cały czas tak samo.

A wracajac do Twojej listy - barkuje mi w niej 3 nagran by dobic do 20-tu. Skombinuj jeszcze 3 tytuły, to bede miał komplet :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Kwi 15, 2011 10:06 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
No tak, zapomniałem o beatlesowskich klasykach:
Octopus's Garden
Yellow Submarine
With a Little Help From My Friends
Good Night
I Wanna Be Your Man
Boys
Act Naturally

Wokale i kompozycje What Goes On i Don't Pass Me By, na moje uszy są nieznośne.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Kwi 16, 2011 12:17 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Teraz z kolei za duzo tych Twoich propozycji :) W sumie 24 piosenki - musisz 4 odrzucic. Wrzuc komplet na jednego posta by to jakos przejrzyscie wygladało.

W Don't Pass Me By wokal jest przyspieszony (znaczy taśma), może dlatego Ci sie nie podoba. Dla mnie jest ok. What Goes On to koszmarek - zgadzam sie :)

Instant Amnesia to bedzie u mnie ścisła czołowka. Wstrzymam sie z publikacja mojej listy zanim przesłucham wszystkie istotne płyty Ringo (a wiec oprocz lat 70-tych, rowniez wszystkie z ostatnich dwoch dekad).

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Kwi 16, 2011 4:57 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Dobrze - odrzucam:
Boys
I Wanna Be Your Man
Six O'Clock
Act Naturally

Don't Pass Me By "od zawsze" mnie nie przekonywało w jakiejkolwiek wersji-tych z bootlegów również.To dziwne ale np. nie znudziło mi się do tej pory If You've Got Troubles. Really!
What Goes On ,to obok m.in. Mr Moonlight piosenki , które wzbudzają u mnie uczucie zażenowania.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Kwi 16, 2011 7:53 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
A jednak jest jeden plus w Don't Pass Me By" - to skrzypce Jacka Fallona , ale w tym fragmencie głos Richarda już jest nieobecny.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Kwi 18, 2011 3:08 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Skrzypce graja równiez razem ze spiewajacym Ringo - zwrotki/refreny.

Pozwól, że wrzuce Twoja 20-tke jednym ciurkiem, aby bardziej widoczna była:

Octopus's Garden
Yellow Submarine
With a Little Help From My Friends
Good Night
Back Off Boogaloo
It Don't Come Easy
Instant Amnesia
Never Without You
Drift Away
Husbands and Wives
King of Broken Hearts
Only You
No No Song
Liverpool 8
Without Understanding
Bye Bye Blackbird
Photograph
You're Sixteen
Hey Baby
A Doze of Rock'n'roll

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Maj 02, 2011 7:47 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Z dobraniem kolejnej dziesiątki miałem nie lada problem. Po pierwsze, ograniczyłem się tylko do solowej twórczości Ringo, po drugie - wybierałem utwory, które oprócz partii wokalnej, w jakiś sposób uważam, za muzyczne faworyty.

Polećmy zatem z kolejną porcją tytułów. Zaczynając od wspomnianego przeze mnie wcześniej "A Dose Of Rock n Roll", dalej lista wygląda następująco:

- "Oo-Wee"
- "Early 1970"
- "Wrack My Brain"
- "I Was Walkin"
- "I Think Therefore I Rock And Roll"
- "Give Me Back The Beat"
- "Hey! Baby"
- "Some People"

oraz....

- "Love Me Do" :wink:

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Maj 05, 2011 2:12 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Z tym Love Me Do to mnie rozwaliłes, jak dla mnie wersja dosc dramatyczna :)
Jedno jest pewne, jesli chodzi o solowego Ringo to nasz gust sie wspaniale rózni :) Z tej drugiej dziesiatki lubie własciwe tylko oba nagrania z Choose Love (ale bez szaleństw) oraz I Was Walkin', które tak swoja droga tez odrobine odstaje na Vertical Man.
Nie kojarze tylko A Dose Of Rock n Roll, a z pierwszej dyszki nie znam Bye Bye Blackbird oraz Private Property, wiec na szczescie zarzucic im nic nie moge i może niech lepiej tak zostanie ;)
Ten kawałek Harrisona jest zaskakujaco słaby.

Cieszmy sie, że jeden utwor nam sie powtórzy - La De Da :D

Tak sobie mysle by urozmaicic troche punktacje dla utworów. Jesli obie dziesiatki beda wyszczegolnione to dla kawałkow z pierwszej dac po 15 pkt, a dla drugiej po 5 pkt. Tak bedzie sprawiedliwe. A jesli cała dwudziestka jest bez jakichkolwiek kolejnosci to wtedy po 10 pkt na głowe dla wszystkich.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Maj 06, 2011 3:20 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Ja tu ględze cos o cudzych listach a sam nie wstawiam swojego kompletu ;)
Oto moja 20-tka Starruszka:

1. Octopus's Garden
2. Instant Amnesia
3. I'm The Greatest
4. Yellow Submurine
5. Back Of Boogaloo
6. I'll Still Love You
7. Photograph
8. Good Night
9. King Of The Broken Hearts
10. With A Little Help From My Friends

11. Act Naturally
12. Vertical Man
13. Pure Gold
14. Cookin'
15. Sunshine Love For Me
16. Call Me
17. I'm Yours
18. Don't Pass Me By
19. La De Da
20. Elizabeth Reigns

Myslałem nawet o trzeciej dziesiatce, tylko od razu zrobiło mi sie na niej ze 20 miejsc, tyle dobrych utworow mogłbym jeszcze wyroznic.

PS. A Dose Of Rock n Roll jest całkiem w porzadku, czego nie moge powiedziec o Private Property i Bye Bye Blackbird ;) No jednak musiałem te utwory sprawdzic.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Maj 19, 2011 12:36 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Właściwie istnieją dla mnie dwie płyty Ringo. Urocza Sentimental Journey i zupełnie niezła Ringo Rama.
Na pierwszej jest kilka światowych standardów zaaranżowanych dla Ringo przez takich gigantów, jak George Martin i Paul McCartney. Ringo nie forsuje głosu na pierwszy plan przez co bardzo ładnie znajduje harmonię z orkiestrowymi aranżacjami.
Podobnie jest na Ringo Ramie. Głośne, dynamiczne rockowe aranżacje i pewien rodzaj wokalnego umiaru sprawiają, że płyty słucha się z przyjemnością. W ogóle polecam szanownym forumowiczom do ponownego przesłuchania Sentimental Journey, bo widzę, że najlepsza płyta Ringo w ogóle nie jest brana pod uwagę.

Zupełnie nieudane są natomiast, w moim przekonaniu, próby śpiewania typowo lennonowskich i harrisonowskich piosenek. Dlatego nie ma prawie na mojej liście kompozycji Johna i George'a. Przyznacie zresztą, że lennonowskiej kompozycji z lat siedemdziesiątych nikt nie jest w stanie zaśpiewać. Zupełnie sobie nie wyobrażam, jak Ringo mógłby zaśpiewać Nobody Told Me, a właśnie ta piosenka miała znaleźć się na Stop And Smell The Roses.
Natomiast takie grejtest hits, jak da-da-śma-da w ogóle odrzucam ...i ubolewam, razem z resztą ludzkości, że istnieją :)

Pierwsza liga na poziomie płyt Beatlesów:
Octophus Garden
Elizabeth Reigns (Ringo Rama)
English Garden (Ringo Rama)
Dream (Sentimental Journey - w aranżacji George'a Martina, sprawia wrażenie napisanej specjalnie dla Ringo),
Love is A Many Splendoured Thing (ten utwór zachwyci każdego - zwłaszcza, gdy śpiewa Ringo)
Whispering Grass (Sentimental Journey)
Stardust (w aranżacji Paula)

Druga liga:
Six O'Clock (Ringo)
Don't Hang Up (Choose Love)
Free Drinks (Choose Love)
...Instant Amnesia (Ringo Rama)

Trzecia liga:
Wrack My Brain (Stop And Smell The Roses)
One (Vertical Man)
All The Time (Choose Love)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Maj 19, 2011 3:05 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
admin_joryk napisał(a):
Właściwie istnieją dla mnie dwie płyty Ringo. Urocza Sentimental Journey i zupełnie niezła Ringo Rama.
Na pierwszej jest kilka światowych standardów zaaranżowanych dla Ringo przez takich gigantów, jak George Martin i Paul McCartney. Ringo nie forsuje głosu na pierwszy plan przez co bardzo ładnie znajduje harmonię z orkiestrowymi aranżacjami.
Podobnie jest na Ringo Ramie. Głośne, dynamiczne rockowe aranżacje i pewien rodzaj wokalnego umiaru sprawiają, że płyty słucha się z przyjemnością. W ogóle polecam szanownym forumowiczom do ponownego przesłuchania Sentimental Journey, bo widzę, że najlepsza płyta Ringo w ogóle nie jest brana pod uwagę.


W ogole nie brane pod uwage to jest chyba tylko Let It Be, bo Sentimental Journey to jak najbardziej - jeden z niej kawałek został wytypowany juz 2 razy.
Nie znam tej płyty, nie wiem może sie zmusze. Jedyne mi znane Bye Bye Blackbird jest nudne jak nie wiem co.

admin_joryk napisał(a):
Zupełnie nieudane są natomiast, w moim przekonaniu, próby śpiewania typowo lennonowskich i harrisonowskich piosenek. Dlatego nie ma prawie na mojej liście kompozycji Johna i George'a. Przyznacie zresztą, że lennonowskiej kompozycji z lat siedemdziesiątych nikt nie jest w stanie zaśpiewać.


Nie przyznamy zresztą ;) Utwory Johna z lat 70-tych sa do zaspiewanie dla kazdego, bo to bardzo proste wokalnie wykonania są. Cookin' zaśpiewa moja babcia.

admin_joryk napisał(a):
Pierwsza liga na poziomie płyt Beatlesów:
Octophus Garden
Elizabeth Reigns (Ringo Rama)
English Garden (Ringo Rama)
Dream (Sentimental Journey - w aranżacji George'a Martina, sprawia wrażenie napisanej specjalnie dla Ringo),
Love is A Many Splendoured Thing (ten utwór zachwyci każdego - zwłaszcza, gdy śpiewa Ringo)
Whispering Grass (Sentimental Journey)
Stardust (w aranżacji Paula)

Druga liga:
Six O'Clock (Ringo)
Don't Hang Up (Choose Love)
Free Drinks (Choose Love)

Trzecia liga:
Wrack My Brain (Stop And Smell The Roses)
One (Vertical Man)
All The Time (Choose Love)

Trzynaście kawałków. Niezła płyta.


Troche mam problem z Twoimi typami bo nie mieszcza sie w skali ;) Ale zrobmy tak, że Twoja pierwsza i druga liga to pierwsza 10-tka, zaś liga trzecia to dziesiątka druga. Tak wiec dla pierwszych dziesieciu po 15pkt na głowe, na pozostałych trzech po 5. Ewentualnie mozesz dodac jeszcze 7 utworów z 4 ligi, to tez dostana po 5pkt. :)

A skoro tak lubisz Ringo Rame to gdzie jest Instant Amnesia ja sie pytam ;)
Po za tym dzieki.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Maj 19, 2011 10:02 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Może każdej piosence daj po punkcie. Nie każdy przecież ustawia kolejność.
Jestem pewny, że twoje typowanie po wysłuchaniu całej dyskografii znacznie się zmieni :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Maj 20, 2011 3:16 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Jak bys nie ustawiał hierarchii typu 1-2-3 liga to kazdy dostałby po 10 pkt. Jesli chesz to w zasadzie kazdemu moge dac tyle samo, nie ma co kombinowac na siłe.

Nie znam pierwszych dwoch płyt Ringa - tych śmieszno-dziwnych, nie znam tez Czwórki, Bad Boy i Old Wave. I niech tak zostanie.

Ciekawy przypadek z tym Twoim uwielbieniem Ringo Ramy - niby tak ja lubisz ale tylko dwa utwory chwalisz i nie masz z czego dobic do ledwie 20 lubianych utworów Ringo. :)

EDIT. OK, widze, że Instant Amnesia doszła. Juz sie nie czepiam :)
Po 10 pkt dla kazdego.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY