Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 12:39 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pią Cze 18, 2004 12:12 pm 
Offline
fan

Rejestracja: Pon Cze 14, 2004 8:57 am
Posty: 39
Jest bardzo wiele opinii na temat jego gry. Ja sam uważam,że jego umiejętności byly absolutnie wystarczające dla repertuaru Beatlesów a w takich nagraniach jak A day in the life, Strawbery...., Cry Baby Cry czy Old Brown Shoe pokazal dużą klasę. W niektórych piosenkach jak choćby If I needed Someone jednak trochę brakuje mi perkusji .Ale co tam moja opinia. Pozwólcie że zacytuję zawodowców:

Phil Collins - Ringo mial swój wlasny niepowtarzalny styl - A day in the life - spróbujcie to powtórzyć

Buddy Rich - gra poprawnie

George Martin w 1962r.(z ksiązki o McCartneyu)- nie obronil by się swoją grą. Tacy perkusiści jak Kruppa czy Rich wyprzedzali go o kilka dlugości.

A co Wy sądzicie?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ringo
PostWysłany: Pią Cze 18, 2004 12:30 pm 
Offline
młodszy fan

Rejestracja: Wto Kwi 01, 2003 4:17 pm
Posty: 27
Pablo napisał(a):
Jest bardzo wiele opinii na temat jego gry. Ja sam uważam,że jego umiejętności byly absolutnie wystarczające dla repertuaru Beatlesów a w takich nagraniach jak A day in the life, Strawbery...., Cry Baby Cry czy Old Brown Shoe pokazal dużą klasę. W niektórych piosenkach jak choćby If I needed Someone jednak trochę brakuje mi perkusji .Ale co tam moja opinia. Pozwólcie że zacytuję zawodowców:

Phil Collins - Ringo mial swój wlasny niepowtarzalny styl - A day in the life - spróbujcie to powtórzyć

Buddy Rich - gra poprawnie

George Martin w 1962r.(z ksiązki o McCartneyu)- nie obronil by się swoją grą. Tacy perkusiści jak Kruppa czy Rich wyprzedzali go o kilka dlugości.

A co Wy sądzicie?



Cześć,

Podzielam Twoje zdanie. Uważam, że grał ok z doskonałym wyczuciem. Brakowało mi czasem mocniejszych wstawek, ale taki raczej był ówczesny styl ( z wyłączeniem The Who, czy kapeli Hendrix'a ).
Jednak po wysłuchaniu i obejżeniu koncertów Paula, muszę powiedzieć, że to co wyczynia Abe na bębnach jest niesamowite. Jak do tej pory moim ulubiony perkusistąbył ten z Deep Purple, ale teraz skłaniam się raczej ku Abe'owi. Do muzyki Bitli dodał dynamiki, przez co fajnie się tego słucha i ogląda. Widać , że facet jest zadowolony z życia. Zresztą, ma powody. Np. wejście i cała gra w Hey Jude. Wersja oryginalna, chowa się przy obecnej koncertowej.

Pozdrawiam,

Jacek


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ringo
PostWysłany: Pią Cze 18, 2004 1:11 pm 
Offline
fan

Rejestracja: Pon Cze 14, 2004 8:57 am
Posty: 39
jacek_ch napisał(a):
Pablo napisał(a):
Jest bardzo wiele opinii na temat jego gry. Ja sam uważam,że jego umiejętności byly absolutnie wystarczające dla repertuaru Beatlesów a w takich nagraniach jak A day in the life, Strawbery...., Cry Baby Cry czy Old Brown Shoe pokazal dużą klasę. W niektórych piosenkach jak choćby If I needed Someone jednak trochę brakuje mi perkusji .Ale co tam moja opinia. Pozwólcie że zacytuję zawodowców:

Phil Collins - Ringo mial swój wlasny niepowtarzalny styl - A day in the life - spróbujcie to powtórzyć

Buddy Rich - gra poprawnie

George Martin w 1962r.(z ksiązki o McCartneyu)- nie obronil by się swoją grą. Tacy perkusiści jak Kruppa czy Rich wyprzedzali go o kilka dlugości.

A co Wy sądzicie?


Cześć,

Podzielam Twoje zdanie. Uważam, że grał ok z doskonałym wyczuciem. Brakowało mi czasem mocniejszych wstawek, ale taki raczej był ówczesny styl ( z wyłączeniem The Who, czy kapeli Hendrix'a ).
Jednak po wysłuchaniu i obejżeniu koncertów Paula, muszę powiedzieć, że to co wyczynia Abe na bębnach jest niesamowite. Jak do tej pory moim ulubiony perkusistąbył ten z Deep Purple, ale teraz skłaniam się raczej ku Abe'owi. Do muzyki Bitli dodał dynamiki, przez co fajnie się tego słucha i ogląda. Widać , że facet jest zadowolony z życia. Zresztą, ma powody. Np. wejście i cała gra w Hey Jude. Wersja oryginalna, chowa się przy obecnej koncertowej.

Pozdrawiam,

Jacek


Sie ma,

No wlasnie - jest ktoś taki jak Abe tzn gość robiący swoją grą prawdziwy show. Oglądalem go w Wiedniu i w Pradze i jest niesamowity. Let Me Roll It to czysty perkusyjny majsterszczyk. W ogóle gość wie po co trzyma palki.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Cze 18, 2004 1:59 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Maj 20, 2004 2:31 pm
Posty: 315
Ale rzeczywiscie to co wyczynia Abe jest niesamowite. Jest przy tym
przesympatyczny. Ja tylko zastanawiam się, jak przy tak olbrzymim
wysiłku fizycznym udaje mu się utrzymać tak sporą nadwagę. A może w skrytości przed Sir Paulem wymyka się cichcem na jakąś solidną porcyjkę mięska.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Cze 18, 2004 2:06 pm 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Czw Maj 20, 2004 7:09 am
Posty: 73
Miejscowość: Wrocław
Jak to ktos powiedzial "Ringo byl najwiekszym lewarem perkusyjnym swiata" ;) - popieram, ale tez z drugiej strony Bitelsi nie potrzebowali nikogo lepszego.

Dla mnie najlepszym rockowym bebniarzem jest Travis Barker. Nie lubie tych wszystkich wymiataczy majacych ogromne zestawy z miliona blach i garow, to sa pozerzy i potrafia tylko szybko napierdzielac bez opamietania...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Cze 20, 2004 2:46 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
dokładnie.... perkusja ma nadawac wszystkiemu rytm, a nie robic zbedny halas, bo to to kazdy potrafi , prz odrobinie zaangazowania :lol:

Jesli chodzi o Ringo... mi bradzo odpowiada jego gra, wedlug mnie jest dobrym perkusistom, moze ni jakims mistrzem, ale jest OK, z kilkoma , jak juz ktos stwierdzil, na prawde dobrymi kawalkami w swoim repertuarze.

A przy okazji chcialbym wspomniec piekna plyte ... czyli Ringorame...jak dla mnie rewelacja (perkusja w 'I think therefore I R&R' ...super :) )


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Cze 22, 2004 2:22 am 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 03, 2002 5:12 pm
Posty: 155
Miejscowość: wadowice
Pablo napisał(a):
Phil Collins - Ringo mial swój wlasny niepowtarzalny styl - A day in the life - spróbujcie to powtórzyć


Hm...
Raczej ciężko było by to powtórzyć: bębny w 'A Day In The Life' są spowolnione (nagrane normalnie i puszczone z wolniejszą prędkością.)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Cze 22, 2004 8:45 pm 
Offline
fan sztabowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lip 07, 2002 7:39 pm
Posty: 58
Miejscowość: Łódź
Charlie Waats był, a właściwie jeszcze jest, lepszy


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Cze 23, 2004 9:00 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Cze 13, 2002 2:51 pm
Posty: 530
Miejscowość: Warszawa
KDK napisał(a):
Charlie Waats był, a właściwie jeszcze jest, lepszy


ale gra w odrobinkę gorszym zespole ;-)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Cze 23, 2004 12:35 pm 
Offline
fan

Rejestracja: Pon Cze 14, 2004 8:57 am
Posty: 39
Pajdek napisał(a):
Pablo napisał(a):
Phil Collins - Ringo mial swój wlasny niepowtarzalny styl - A day in the life - spróbujcie to powtórzyć


Hm...
Raczej ciężko było by to powtórzyć: bębny w 'A Day In The Life' są spowolnione (nagrane normalnie i puszczone z wolniejszą prędkością.)


Dzięki za informacje - nie wiedzialem o tym, chociaż cięzko mi uwierzyć, bo wydaje mi się że rytm perkusji jest ani za szybki ani za wolny


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Cze 23, 2004 1:55 pm 
Wedlug mnie Ringo byl bardzo dobrym perkusista. Czasem brakuje mi jego charakterystycznych przejsc i tak np. "Flying" jest za "proste" pod tym wzgledem. Ogolnie nie byl moze superszybki i hi[per skomplikowany, ale mnie sie jego gra podoba.
Sa duzo gorsi drummerzy od Ringo jak np Nick Mason z Pink Floyd. Ten to dopiero flegmus! On znowu mial takie przejscia, ze sie denerwuje jak go slucham.
Roger Taylor z Queen to normalnie plebs wzrod perkusistow. W tym przypadku proste nie jest piekne.
Ian Paice (ten od Deep Purple) to prawdziwy showman i wysmienitu bebniarz. Na koncertach ustawiali go na srodku, Ritchie Blackmore po prawej, a Jon Lord po lewej. Kazdy z nich mial swoje "5 minut". I to nie byle jakie 5 minut.
Uwielbiam styl gry Carla Palmera z EL&P. Full wypas jak to sie mowi w Polsze.
Ringo w tym wszystkim stoi gdzies tak po srodku.

By the way: o tym spowalnianiu tasmy: uwazam, ze MArtin schrtzanil kilka rzeczy. Jedna z
nich to spowolnienie calego Strawberry Fileds. Ale to juz inna historia....


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Cze 25, 2004 10:23 am 
Offline
Dr Robert

Rejestracja: Nie Sie 25, 2002 6:54 pm
Posty: 280
Miejscowość: Gdańsk
Wlasciwie nie dodam nic nowego do tego co powyzej. Ringo to solidny perkusista, choc brakowalo mu moze finezji. Ale wystarczy posluchac chocby "She Said, She Said" czy "Rain", by wiedziec, ze nie wypadl sroce spod ogona.

_________________
http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=20715


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lut 23, 2007 1:45 pm 
Offline
Dr Robert

Rejestracja: Nie Sie 25, 2002 6:54 pm
Posty: 280
Miejscowość: Gdańsk
...ale, po obejrzeniu wczoraj koncertu The Who z 2000 roku, gdzie na perkusji grał Zak, twierdzę, że to co wyczynia syn Ringo to jest PRAWDZIWE mistrzostwo świata. Godny następca Keitha Moona jak najbardziej.

_________________
http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=20715


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lut 23, 2007 1:54 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 8:55 pm
Posty: 1041
Miejscowość: Warszawa
Ringo - doskonała gra. To niesamowite, że jedno małe gumowe kółeczko może przynieść tyle radości! Rzucasz, łapiesz - proste a genialne!


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY