Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 12:57 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Ringo 1977-83
PostWysłany: Nie Maj 04, 2014 8:47 am 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 14, 2011 6:16 pm
Posty: 347
Miejscowość: Kołobrzeg
Argus9 napisał(a):
winter rose napisał(a):
Nie mam Scouse The Mouse, ale znam z niego Running Free, które lubię i A Mouse Like Me-to jest to samo co A Man Like Me z Bad Boy, tylko że ma zmienione słowa, a reszta to chyba ta opowieść.

Winter, masz mój podziw z Twoim Podejściem do Fab Four, z naciskiem na to że to jednak Czwórka, a nie tylko Dwójka, czy też Trójka, mówię Poważnie. Pełen Szacunek! :)

Album ‘Scouse The Mouse’ to taka muzyczna bajka dla dzieci. W sumie jest na nim 26 ‘pozycji’: 11 fragmentów mówionych, 6 piosenek wykonywanych przez różnych wokalistów, 1 utwór instrumentalny i aż! 8 piosenek śpiewanych przez Ringo:

Living In A Pet Shop
Scouse's Dream
Running Free
Boat Ride
Scouse The Mouse
I Know A Place
S.O.S.
A Mouse Like Me

Wszystkie są z serii ‘nie przejdziemy do historii’ ale ja je lubię, tak jak lubię Ringo :) .

Album ‘Scouse The Mouse’ jest bardzo trudny do zdobycia. Nigdy (oficjalnie) nie ukazał się na CD. Winyl został wydany w 1977 i nigdy nie miał wznowień. Parę lat temu pojawił się na allegro, w znakomitym stanie, ze wszystkimi dodatkami. Sprzedawca (solidny, kupiłem od niego parę rzadkości) wystawił tę płytę z ukrytą ceną minimalną. Licytowałem, ale płyta wówczas nie została sprzedana, chociaż ja zadeklarowałem cenę najwyższą - 600 złotych, jednak było to poniżej ‘ceny minimalnej’. Teraz żałuję, że nie pociągnąłem wyżej, choć to kupa kasy… Ciężki jest żywot Fana :wink:

PS. Wersja CD albumu 'Old Wave' zawiera bonusa: oryginalną wersję As Far As We Can Go, nagraną z orkiestrą w 1978, w Kopenhadze, Baaardzo Ładna :) od 36'57
http://www.youtube.com/watch?v=8CmOATQo-Ig


Dzięki za miłe słowa i tak pamiętam :wink: .
Ja odkąd zamawiam na allegro (jakieś 2-3 lata) nigdy nie widziałem Scouse The Mouse, tylko raz na jakimś bootlegowym CD, ale przegrałem licytację :roll: .
Jestem jeszcze ciekaw jaka była ta cena minimalna, nie wiem, to można wystawiać z ukrytą ceną minimalną ?
Postaram się poszukać gdzieś te podane utwory i zobaczę jakie są, bo jak już mówiłem znam tylko dwa.

EDIT:

Przesłuchałem I Know A Place i Scouse The Mouse i są całkiem w porządku.
I Know A Place Ringo śpiewa z kobietą, a Scouse The Mouse jest lekko jazzowe, a Ringo tam mało śpiewa, postaram się jeszcze coś znaleźć.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ringo 1977-83
PostWysłany: Nie Maj 04, 2014 10:54 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
winter rose napisał(a):
to można wystawiać z ukrytą ceną minimalną ?

Jest taka opcja. Sprzedający może ustalić cenę minimalną – jeśli nie zostanie ona osiągnięta, przedmiot nie zostaje sprzedany.
winter rose napisał(a):
Jestem jeszcze ciekaw jaka była ta cena minimalna

Też chciałbym wiedzieć, ale nie wiem. Ta cena znana jest tylko sprzedającemu (to logiczne). Licytując dostajesz np. komunikat „Twoja oferta jest najwyższa, ale cena minimalna nie została osiągnięta”. Wtedy gdy ja licytowałem, ten album nie został sprzedany. Ten gość po jakimś czasie wystawił go ponownie, ale znowu nikt nie kupił.
winter rose napisał(a):
I Know A Place Ringo śpiewa z kobietą

Tą kobietą jest Polly Pleasence - córka znanego aktora angielskiego Donalda Pleasence’a, który jest pomysłodawcą i autorem całego tego przedsięwzięcia - treść słowno-muzyczna albumu to historia myszy (Ringo) która z Liverpoolu udaje się do USA żeby zrobić karierę w show-biznesie.

PS. Winter, może się zrzucimy i kupimy ten album na spółkę? :wink: Ja biorę stronę A, a Ty stronę B. :D


Załączniki:
Scouse The Mouse.jpg
Scouse The Mouse.jpg [ 97.27 KiB | Obejrzany 5252 razy ]

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image
Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ringo 1977-83
PostWysłany: Nie Maj 04, 2014 1:32 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 14, 2011 6:16 pm
Posty: 347
Miejscowość: Kołobrzeg
Dzięki za jasne wytłumaczenie. :)
Winyl jest urodziwy i fajne są te kolorowanki.
Dobry pomysł ze zrzuceniem się, ale będziemy musieli wtedy pokroić płytę :wink: .
Podam link do oferty na Ebayu, sprzedawca z Anglii, ale wysyła tylko do USA:

http://www.ebay.com/itm/BEATLES-RINGO-S ... 27e35709ce

Kosztuje jednak aż 250 $, co równa się po przeliczeniu na około 760 zł :roll:, ale jest w stanie mint 8) .


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ringo 1977-83
PostWysłany: Śro Maj 14, 2014 1:34 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
Ach, bez bicia się przyznaję, że poza pojedynczymi utworami, w ogóle nie znam twórczości Ringo...
Trzeba będzie kiedyś nadrobić...

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ringo 1977-83
PostWysłany: Śro Maj 14, 2014 2:17 pm 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 03, 2013 2:35 am
Posty: 83
Miejscowość: Żuromin
Od jakiegoś czasu powolutku poznaję solową twórczość Ringo, zwłaszcza z lat 70.
Wiadomo, że nie jest to nic ambitnego ale myślę, że nie o to tu chodzi. Podoba mi się ta jego melancholia a zarazem ta "radosność" (chyba nie ma takiego słowa :)), ta jakby spontaniczność, lekkość, luz.
To jego mniemanie w rodzaju "mam gdzieś aktualne trendy muzyczne, śpiewam to co lubię i jest gitara".
Ta muzyka poprawia mi samopoczucie :)
Ktoś wcześniej napisał, że jego znajomy uwielbia całego solowego Ringo i ja też jak najbardziej jestem w stanie to zrozumieć :)

Właśnie sobie słucham albumu "Stop and Smell the Roses" i powaliło mnie przy utworze "You've Got a Nice Way", świetny kawałek!

_________________
http://www.facebook.com/BogeyMusic - moja muzyka.
http://www.mondaysession.pl - coverband. "Help": http://www.youtube.com/watch?v=h7q6IeF3S0w
Szukam osób do coverbandu Beatlesów.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ringo 1977-83
PostWysłany: Pią Sty 25, 2019 2:06 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Czw Maj 20, 2004 7:20 am
Posty: 142
Miejscowość: Gdańsk
Na temat R.S. niewiele było w prasie, ale w kwietniu 82r w „Gazecie Poznańskiej” ukazał się artykuł, właśnie na temat lat zawartych w temacie. Nie wiem co to za odniesienie się do prawa dewizowego, ale w innych gazetach i to wcześniejszych rocznikach można było teksty piosenek znaleźć. Od stycznia 83r nastąpił zwrot, i „GP” zaczęła drukować teksty nawet z nutami. Pierwszą piosenką w styczniu było "Yesterday", a w maju 83 jest „YS”.
Image . Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY