Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 3:05 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostWysłany: Wto Lis 29, 2011 6:48 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Czas na wyniki.
Głosowało 31 osób (na naszym forum aż 17 - George ma u nas spory elektorat :))
Top 50 solowego Harrisona:

1. MY SWEET LORD - 529 punktów / 25 głosów
2. ALL THINGS MUST PASS - 516 punktów / 27 głosów
3. When We Was Fab - 473 punktów / 24 głosy

4. Isn't It A Pity - 432 22
5. What Is Life - 414 24
6. Give Me Love (Give Me Peace On Earth) - 405 26
7. Wah-Wah - 392 22
8. I'd Have You Anytime - 380 22
9. Beware Of Darkness - 370 20
10. Blow Away - 321 23


11. Beautiful Girl - 316 17
12. All Those Years - Ago 300 18
13. Awaiting On You All - 281 17
14. Any Road - 272 16
15. Ballad Of Sir Frankie Crisp (Let It Roll) - 271 15
16. Got My Mind Set On You - 252 15
17. Not Guilty - 229 14
18. You - 217 14
19. Stuck Inside A Cloud - 216 12
20. If Not For You - 211 14

21. This Song - 204 12
22. Run Of The Mill - 202 13
23. Crackerbox Palace - 189 13
24. Love Comes To Everyone - 188 12
25. Apple Scruffs - 169 11
26. I Live For You - 168 10
27. Between the Devil and the Deep Blue Sea - 167 9
28. Rising Sun - 165 14
29. Marwa Blues - 157 11
30. Art Of Dying - 149 10

31. This Is Love - 149 10
32. Bangla Desh - 146 7
33. Devil’s Radio - 142 11
34.Behind That Locked Door - 136 10
35. Brainwashed - 136 10
36. Let It Down - 126 8
37. Dark Sweet Lady - 124 7
38. Life Itself - 122 9
39. Here Comes the Moon - 119 8
40. That Is All - 118 7

41. Cheer Down- 110 8
42. Deep Blue - 110 6
43. Poor Little Girl - 109 6
44. The Light That Has Lighted The World - 103 8
45. Hear Me Lord - 101 7
46. That's What It Takes - 100 7
47. This Guitar (Can’t keep from crying )- 93 6
48. Learning How To Love You - 92 8
49. Pisces Fish - 83 6
50. Cloud Nine - 82 7

Historia lubi sie powtarzac - poraz kolejny o miejsce na szczycie bardzo zaciekle i do ostatniej chwili walczyły ze soba 2 piosenki, ktore ostatecznie wygrały razem, bo znów różnica punktow miedzy nimi mieści sie w granicy błedu (tak samo jak pomiedzy Imagine a Jealous Guy i Maybe I'm Amazed a Uncle Albert). All Things Must Pass miało znakomity finisz i kto wie, gdyby jeszcze kilka list to My Sweet Lord zadowoliłby sie srebrem. A trzeba jeszcze odnotowac, że to własnie All Things Must Pass był najczesciej typowanym utworem (27 osob na niego głosowało), czesciej od My Sweet Lord (25) pojawiało sie tez Give Me Love (26).
Wyniki nie sa specjalnie zaskakujace, chyba jedynym wyjatkiem jest 10 pozycja dla Blow Away . No i moze jeszcze 17 dla Not Guilty.
Najwiekszy zawod dla mnie to brak Sue Me Sue You Blues w top 50 (jest na 53 pozycji), jesli pogodzic sie z 37 pozycja dla arcy/prze/naj kochańszego Dark Sweet Lady.
Na sukces Flying Hour nawet nie liczyłem, ale zawsze moge siebie nazwac najwiekszym fanem tej piosenki w Polsce ;) Tez dobrze.

Dziekuje wszystkim za zadowalajaca frekwecje a Dzejdzejowi i Dawidsowi dodatkowo za cudowne opisy.
To wszystko dla Ciebie, George'u- czarny koniu!

PS. Propo Dark Horse - krzepiacy jest brak jakiegokolwiek utworu na liscie z tej cudownej plyty ;)

_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Yer Blue Wto Lis 29, 2011 9:14 pm, edytowano w sumie 3 razy

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lis 29, 2011 8:54 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Cze 10, 2004 12:43 pm
Posty: 153
Miejscowość: Nowhere Land
Można się było spodziewać, że zwycięży MSL. Cieszy mnie srebro dla All Things Must Pass. :) Bałem się, że będzie tam Got My Mind Set on You. ;P

Yer Blue napisał(a):
Na sukces Flying Hour nawet nie liczyłem, ale zawsze moge siebie nazwac najwiekszym fanem tej piosenki w Polsce ;) Tez dobrze.
Heh, mam to samo z Hottest Gong in Town. :P

Yer Blue napisał(a):
Dzejdzejowi i Dawidsowi dodatkowo za cudowne opisy.
Ja też dziękuję. Za to, że w końcu ktoś mnie odmienia jak trza. :P

Yer Blue napisał(a):
PS. Propo Dark Horse - krzepiacy jest brak jakiegokolwiek utworu na liscie z tej cudownej plyty ;)
Ładnie to tak przemycać własne subiektywne opinie do podsumowań? ;) Ja wytypowałem Maya Love! Poza tym DH jest w porządku. Ma momenty piękne (It Is He, So Sad, Far East Man) do przytupu (Hari's on Tour, Maya Love [najlepszy utwór]), a nawet fajną piosenkę noworoczną (Ding Dong). Szkoda tylko Dark Horse, bo też byłby dobrym kawałkiem i znalazłby się na mojej liście, gdyby nie ciężki przypadek chrypy. Przyznaję, płytka ma swoje gorsze momenty (Simply Shady i Bye Bye Love), ale bynajmniej nie są one minusami. No, ale to temat na dłuższą dyskusję i inny watek. ;P

_________________
alias Dawidsu


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lis 29, 2011 9:22 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Ph.D. Jeremy Hillary Boob napisał(a):

Yer Blue napisał(a):
Na sukces Flying Hour nawet nie liczyłem, ale zawsze moge siebie nazwac najwiekszym fanem tej piosenki w Polsce ;) Tez dobrze.
Heh, mam to samo z Hottest Gong in Town. :P


Niby tak, ale jednak na niego ktos oprócz Ciebie jednak głosował.

Ph.D. Jeremy Hillary Boob napisał(a):
Yer Blue napisał(a):
PS. Propo Dark Horse - krzepiacy jest brak jakiegokolwiek utworu na liscie z tej cudownej plyty ;)
Ładnie to tak przemycać własne subiektywne opinie do podsumowań? ;) Ja wytypowałem Maya Love! Poza tym DH jest w porządku. Ma momenty piękne (It Is He, So Sad, Far East Man) do przytupu (Hari's on Tour, Maya Love [najlepszy utwór]), a nawet fajną piosenkę noworoczną (Ding Dong). Szkoda tylko Dark Horse, bo też byłby dobrym kawałkiem i znalazłby się na mojej liście, gdyby nie ciężki przypadek chrypy. Przyznaję, płytka ma swoje gorsze momenty (Simply Shady i Bye Bye Love), ale bynajmniej nie są one minusami. No, ale to temat na dłuższą dyskusję i inny watek. ;P


Akuart Simply Shady i Bye Bye Love miało pewne powodzenie wsród głosujących. A May Love była nawet blisko by wejsc do naszego ekskluzywnego klubu najlepszych.
Ja z Dark Horse lubie jedynie utwór tytułowy, ale tylko we wczesnej, wolniejszej wersji z bardzo dobrym, pełnym emocji wokalem. Ciepłe opinie o tej płycie to dla mnie egzotyka, która nawet sobie cenie. To tak jakby ktos zachwalał Two Virgins :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lis 30, 2011 1:18 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
Ph.D. Jeremy Hillary Boob napisał:

Cytuj:
Można się było spodziewać, że zwycięży MSL. Cieszy mnie srebro dla All Things Must Pass. :) Bałem się, że będzie tam Got My Mind Set on You


Dlaczego się bałeś,Bałem się, że zwycięży Got My Mind Set on You? Co masz do tej piosenki? Zwyczajne "oklepanie" przez stacje radiowe?

_________________
http://www.ratujkonie.pl/.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lis 30, 2011 4:52 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Cze 10, 2004 12:43 pm
Posty: 153
Miejscowość: Nowhere Land
Yer Blue napisał(a):
Ciepłe opinie o tej płycie to dla mnie egzotyka, która nawet sobie cenie. To tak jakby ktos zachwalał Two Virgins :)
Przepraszam, czy może przeobrażasz się akurat w trolla? Jeśli masz porównywać którąś płytkę George'a do Two Virgins, to wybierz Electronic Sound. ;] Powiedz po prostu, że piosenki ci się nie podobają, zamiast stosować tanie chwyty, których celem jest wzbudzanie złości.
Poza tym, naprawdę nie ma na Dark Horse ani jednej piosenki, która by ci się podobała? Czy chodzi o ubytki wokalne?

Ania1 napisał(a):
Dlaczego się bałeś,Bałem się, że zwycięży Got My Mind Set on You? Co masz do tej piosenki? Zwyczajne "oklepanie" przez stacje radiowe?
Bałem się z powodu właśnie tego oklepania. GMMSoY jest w porządku, nic do niego nie mam, ale nie jest to ani najlepszy kawałek George'a (przynajmniej wg mnie), ani nawet jego kompozycja, więc po prostu jego pozycja a podium trochę by mnie rozczarowała (tylko z uwagi na inne dzieła).

_________________
alias Dawidsu


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Gru 01, 2011 4:05 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Ph.D. Jeremy Hillary Boob napisał(a):
Yer Blue napisał(a):
Ciepłe opinie o tej płycie to dla mnie egzotyka, która nawet sobie cenie. To tak jakby ktos zachwalał Two Virgins :)
Przepraszam, czy może przeobrażasz się akurat w trolla? Jeśli masz porównywać którąś płytkę George'a do Two Virgins, to wybierz Electronic Sound. ;] Powiedz po prostu, że piosenki ci się nie podobają, zamiast stosować tanie chwyty, których celem jest wzbudzanie złości.
Poza tym, naprawdę nie ma na Dark Horse ani jednej piosenki, która by ci się podobała? Czy chodzi o ubytki wokalne?


Alez Ty drażliwy. Porównałem do Two Virgins dlatego, że ma równie nic nie wartą zawartość. Ale w tym pojedynku korzystniej i tak wypada dzieło Lennona bo jej zadaniem była tylko prowokacja, płyta Harriego to płyta na serio. Two Virgins dla Johna nie jest żadną ujmą - nikt nie traktuje jej poważnie, Dark Horse to zasadnicza część dyskografii George'a i przez to jest narażana na otwartą krytykę - oczywiscie przez osoby, którym ta płyta nie podchodzi, jak mnie.
Chyba już pisałem co mi sie w tej płycie nie podoba - oprócz okładki i brzmienia - WSZYSTKO. A utwór tytułowy miał potencjał poki nie przyśpieszono mu tempa i póki nie został koszmarnie wręcz zaśpiewany. Kto wie, moze ten materiał miał jakiś potencjał ale ostateczny rezultat na płycie jest koszmarem.
Oczywiscie, że Two Virgins nalezy porównywac do Electronic Sound, bo to są równożedne sobie żarty. Jak chcesz to moge się już w ogole nie wypowiadać o Dark Horse, zresztą, ten ranking to nie jest ku temu dobry powód.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Gru 22, 2011 11:35 am 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Jednak po pewnym czasie stwierdzam, że do mojej trzydziestki nie należy "Isn't It a Pity" (słuchałam ostatnio i mi się dłużyło), natomiast należy do niej jak najbardziej "Not Guilty".
Dlatego chciałabym zamienić powyższe. Można Yer Blue? Pewnie niewiele to zmieni, ale gwoli sprawiedliwości porządek musi być ;)

A dodatkowo to jeszcze odkryłam, że mniej mi się już podoba "All Things Must Pass" (genialne kompozycje, ale te aranżacje... jakoś coraz mniej dla mnie strawne, za ciężkie, no i w zasadzie coraz mniej mi podchodzi robota Spectora, obojętnie na jakiejkolwiek i czyjejkolwiek płycie), natomiast zapałałam ogromnym uczuciem do płyty "George Harrison".

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Gru 22, 2011 4:49 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Dla mnie All Things Must Pass już pewnie na zawsze pozostanie najlepiej wyprodukowaną płytą wszech czasów. I koniec tematu.

Zaś co do Isn't It A Pity i Not Guilty to zakładając, że zamieniasz jedno na drugie to nalezy odjąc pierwszemu 15 pkt, a dodac tyle dla Not Guilty. Sprawdziłem to - nic to zmieni. Isn't It A pity wciaż na 4, Not Guilty na 17. Akurat oboje maja spory zapas punktów miedzy sąsiednimi na liscie finałowej utworami.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Gru 22, 2011 10:27 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Z całym szacunkiem, takie praktyki po zamknięciu listy nie mają tera sensu. Każdy ma jakiś dylemat w trakcie i po ułożeniu listy, ale nadchodzi dzień w którym ogłaszane są wyniki i klamka zapadła. Za jakiś czas powstanie kolejna lista i wtedy będzie można znów pomieszać w swoich propozycjach.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Gru 23, 2011 1:47 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
bobski66 napisał(a):
Z całym szacunkiem, takie praktyki po zamknięciu listy nie mają tera sensu. Każdy ma jakiś dylemat w trakcie i po ułożeniu listy, ale nadchodzi dzień w którym ogłaszane są wyniki i klamka zapadła.


Tez tak uważam, grzebanie w drobnostkach po odbębnionym finale po prostu nikogo juz nie interesuje. Temat przeszedł do historii.

bobski66 napisał(a):
Za jakiś czas powstanie kolejna lista i wtedy będzie można znów pomieszać w swoich propozycjach.


Nie wiem czy powtórka bedzie miała sens, chyba tylko w przypadku innego składu głosujących, bo jesli z grubsza ci sami sie za to wezmą to rezuktat bedzie przewidywalny jak zima w grudniu. I mysle, że wiekszośc osob nie zmieniło by drastycznie swoich list, ot takie tam drobne zabiegi jak u Rity.

Jedyna sensowna opcją jest dodanie list od osób, ktore nie brały udziału. Wtedy można zaktualizowac wyniki, chociaz i tak nie przyniesie to żadnych wielkich zmian, wiec lepiej juz w tym nie grzebać ;) Komu sie bedzie chciało sprawdzac, że utwor taki a tak spadł o 2 pozycje ;) Cieszmy sie tym co mamy.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sty 29, 2012 3:23 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 14, 2011 6:16 pm
Posty: 347
Miejscowość: Kołobrzeg
Szkoda ze nie dopisalem jeszcze beautiful girl a propos albumu 33 & 1/3 bardzo dlugo na niego czekam ta poczta sobie niezle folguje :twisted:


pozdrawiam
winter rose :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 03, 2012 7:39 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Hmmm...zapomniałem umieścić w topie utwór "Badge", którego George był współkompozytorem. Fantastyczna kompozycja! Co ciekawe - chyba nie tylko ja o nim zapomniałem! Czyżby zbiorowa amnezja?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lut 04, 2012 12:48 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Nie, Sławku, Badge jest utworem Cream, a nie jego solowym dokonaniem. Z takiego samego powodu (mimo wielkiego nawet wkładu Beatlesa) nie wliczaliśmy przecież Willburysów.
No chyba, że masz wersję Badge z samym Harrisonem, to wtedy tak. Oczywiście to absolutnie genialny numer w duchu natchnionego George'a, ale u mnie na liście, w obliczu tylu pereł nie nabroiłby zbyt wiele.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lis 29, 2016 8:37 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Pojawiła się w sieci lista 10 najlepszych utworów solowego George'a, w której wzięło udział aż 10 tysięcy fanów:
http://beatlesdaily.com/2016/05/30/top- ... -by-users/

Wyniki podobne do naszych. Najbardziej widoczny brak "When We Was Fab" w czołówce - którego mieliśmy aż na 3 miejscu - kosztem popularnego "Got My Mind Set on You", którego my z kolei nie doceniliśmy. Lista bardziej singlowo-przebojowa, chociaż bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło 10 miejsce dla największej perły z "All Things Must Pass" i całego dorobku solowego Harrisona - "The Ballad of Sir Frankie Crisp".

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lis 30, 2016 12:30 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Zdecydowanie najbardziej brakuje mi "When We Was Fab".
W dzisiejszym "Teleexpresie" Marek Sierocki wymienił "swoje" trzy największe przeboje George'a solo: "My Sweet Lord", "Got My Mind Set on You" i "This is Love".
https://teleexpress.tvp.pl/


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Wrz 05, 2021 6:40 pm 
Offline
starszy fan

Rejestracja: Wto Sie 31, 2021 6:42 pm
Posty: 44
Ja bardzo lubię album "Thirty Three & 1/3", a to dlatego, że brzmi bardzo fajnie i jest na nim sporo fajnych piosenek. :D Kupiłem go pod koniec listopada ubiegłego roku na allegro. W dodatku jest to stare wydanie CD z początku lat 90-tych! :D


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY