Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 4:16 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 113 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pon Lis 07, 2011 12:11 pm 
Offline
starszy fan sztabowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 19, 2010 11:26 pm
Posty: 62
Miejscowość: Gostyń/ Zielona Góra
Chłopaki macie u mnie dobre piwo... trzymam kciuki za robotę nad tymi napisami.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lis 07, 2011 4:53 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
macho napisał(a):
Mnie jednak zdziwiła inna rzecz - otóż w tych całych opowieściach o beatlesach i osobach z ich otoczenia prawie ani razu nie pada nic na temat Pete Besta. To dziwne, bo będąc w otoczeniu duetu Lennon/McCartney, Pete i George byli "na tym samym poziomie" w hierarchii muzycznej indywidualności. Jeśli dobrze kojarzę, to tylko Voormmann raz wspomina coś na temat Besta i to tylko w odniesieniu do tego, że był perkusistą przed Ringo...


Jak dla mnie nie powinno byc miejsca dla Besta w filmie o Harrisonie. Niby obydwoje byli Beatlesami drugiej kategorii, ale nic wielkiego ich nie łączyło, nie słyszałem żadnych anegdot czy ciekawostek o jakiejkolwiek bliskosci miedzy Harrim a Bestem. Ponoć Best najblizej był z Johnem (co nie znaczy, że byli jakos szczegolnie blisko), tak przynajmniej pisza w biografii Johna - Best, chyba jako jedyny, popierał buntowniczy kierunek zespołu jaki narzucał John. Z George'm chyba miał niewiele wspolnego.

macho napisał(a):
Yer Blue napisał(a):
jest tez mnostwo nowych... jak George ogladajacy i komentujacy wykonanie This Boy

Z tym też mam ciekawe spostrzeżenie. Materiał o którym wspominasz został zarejestrowany w grudniu 1976 roku w studiu Granada TV. Na wszystkich bootlegach krąży wersja, z której wynika, że Harrison śmieje się z młodego Paula... a w "Living In The Material World" wygląda tak jakby śmiał się z samego siebie. Jak wspominałem wcześniej... znów kwestia montażu :wink:


No to nieładnie, że manipulują materiałami, być może zrobili tak by dla Paula nie zrobiło sie przykro, ale nie powinni tego robić, bo to troche podwaza wiarygodnośc filmu.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lis 07, 2011 5:30 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Yer Blue napisał(a):
Jak dla mnie nie powinno być miejsca dla Besta w filmie o Harrisonie
...równie dobrze mogliby nie wspominać o pozostałych Beatlesach :wink: Swoją droga nie chodzi mi o to, że opowieść ma być napchana bohaterami. Wydaje mi się jednak, że wypadałoby wspomnieć coś na temat Pete Besta. W końcu spędził z zespołem 2 lata, podczas których przecierali razem hamburskie ścieżki, zaczynali przygodę z klubem Cavern itd.

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lis 07, 2011 6:16 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
macho napisał(a):
Yer Blue napisał(a):
Jak dla mnie nie powinno być miejsca dla Besta w filmie o Harrisonie
...równie dobrze mogliby nie wspominać o pozostałych Beatlesach :wink: Swoją droga nie chodzi mi o to, że opowieść ma być napchana bohaterami. Wydaje mi się jednak, że wypadałoby wspomnieć coś na temat Pete Besta. W końcu spędził z zespołem 2 lata, podczas których przecierali razem hamburskie ścieżki, zaczynali przygodę z klubem Cavern itd.

Stary, tak jak Cie kocham jak Brata, tak tu sie z Toba nie zgadzam. Best ma swoj wkład, ale nie przeceniajmy go jednak, na pewno w filmie o Beatlesach nie wspomnienie o nim byłby wielkim zgrzytem, ale w filmie o Harrisonie? W tym filmie sa wspominani bliscy ludzie George'a a na przestrzeni lat, a cała czworka bardzo sie ze soba zblizyła i tworzyła wielki kawał historii - dlatego Ringo, Paul i John musza byc czesto i gesto. Pete Best to ktos kto sie w zyciu Harrisona ledwie przewinał i co najgorsze nie pozostawił szczegolnie wielkich wspomnien i wiezi. W sumie to i wątek ze Stu jest troche na doczepke, ale na wglad przez wspomnienia jego dziewczyny, ktore cos tam wniosły do temtu mozna to jakos jeszcze zrozumiec. Wątku o Bescie w tym filmie to rzecz zbedna.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lis 07, 2011 8:20 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Zupełnie się nie zrozumieliśmy... ale to nic. Ważne, że pracuję już z Dawidsu nad napisami do 2 częsci :wink:

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lis 11, 2011 4:29 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Dzisiejszy wiatr przyniósł dobre wieści ze Zjednoczonego Królestwa! Na ten weekend zaplanowana jest telewizyjna premiera "Living In The Material World" - premiera, ponieważ nigdzie wcześniej, film nie był puszczany przez telewizję publiczną o szerokim dostępie dla wszystkich. To jeszcze nie wszystko: dodatkowo po każdej części BBC2 przygotowało mały "beatlesowski bonus" :wink:

BB2, Sobota, 12 listopad 2011
22:45 – 00:20 - George Harrison: Living in the Material World, Part 1
00:20 – 01:20 - ... Sings the Beatles! (coverowe wykonania utworów Beatlesów, pochodzące z archiwum BBC)

BBC2, Niedziela, 13 listopad 2011
22:00 – 23:55 - George Harrison: Living in the Material World, Part 2
23:55 – 00:45 - Beatlemania (kulisy narodzin beatlesowskiego szaleństwa w latach 60tych)

Jeśli ktoś nie ma dostępu do BBC2, może obejrzeć filmy przez internet. Mimo tego, że transmisja on-line jest wyłącznie dla mieszkańców UK... są pewne łatwe sposoby by to obejść. Zainteresowanych proszę o priva :wink:

pozdrawiam
macho

ps. godziny emisji podane są dla polskiego czasu.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lis 11, 2011 4:51 pm 
Offline
starszy fan sztabowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 19, 2010 11:26 pm
Posty: 62
Miejscowość: Gostyń/ Zielona Góra
A ta "Beatlemania...", to nie jest przypadkiem ten dokument, który swego czasu FilmBox puszczał co drugi dzień??


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lis 15, 2011 4:35 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Obejrzałem troche tej drugiej czesci filmu - zapowaida sie mega ciekawie. Od razu rozbawiła mnie wiecznie smieszna gęba Erica Idle'a, ktory sporo sie udziela. Jak on sie świetnie trzyma swoja drogą! Troche przytył ale ciagle w formie. Zaskakujace jak kiedys był podobny do George'a - jest pokazane zdjecie, na ktorym sa zrobieni jak przez kalke ;)
Przeraziła mnie nieco forma Harrisona, na koncertach z bodaj 74 roku - jego głos brzmiał FATALNIE, dla mnie to przerazajacy widok, jak mozna było w ogole dopuścic do tych wystepow. Tak swoja droga nie zrozumiałerm oczywiscie co było przyczyna tego skrzypienia George'a. Napisy długą każa na siebie czekac ;)
No i na koniec miła niespodzianka w postaci Long Long Long, ktory kończy ten film, juz podczas napisow, a wiadomo, że byle czego na taki moment by nie wybrali ;) To dla mnie absolutnie nr 1 George'a ever forever.

A tak w ogole co za długaśny film, chyba tylko Przemineło z Wiatrem było dłuższe ;) 3,5 godziny.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lis 21, 2011 12:19 am 
Offline
starszy fan sztabowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 19, 2010 11:26 pm
Posty: 62
Miejscowość: Gostyń/ Zielona Góra
I jak tam Panowie ten napisy? Bo ja już kręćka dostaję powoli, ale twardy jestem i nie ruszyłem jeszcze drugiej części filmu...


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lis 22, 2011 4:14 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Dawid jak mi powiedział ma teraz wolnego czasu mniej niz zero wiec pozostaje nam uzbroic sie po zęby w cierpiliwosć i po uszy w wyrozumiałosc. Przeciez to jest od cholery roboty, a druga czesc jest jeszcze dłuższa od pierwszej.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lis 23, 2011 9:41 pm 
Offline
starszy fan sztabowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 19, 2010 11:26 pm
Posty: 62
Miejscowość: Gostyń/ Zielona Góra
Rozumiem i nie naciskam. Cierpliwie czekam. Mam teraz sporo do przeczytania i nie straszne mi czekanie na napisy do drugiej części...


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lis 30, 2011 1:20 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
UWAGA: W związku z przyjazdem do Polski Martina Scorsese, Stowarzyszenia Filmowców Polskich zorganizowało projekcje jego filmów. W programie przeglądu znalazło się 12 tytułów, w których wybór osobiście zaangażowany był ich reżyser. Wśród nich nie zabrakło dokumentu "Living In The Material Word", który będzie można obejrzeć w warszawskim kinie Kultura już na ten weekend! :D

Ogólnie te dwa dni, przedstawiają się bardzo muzycznie!

3.12.2011 (Sobota)
18:00 Rolling Stones - W Blasku Świateł
20:15 George Harrison - Living In The Material World

4.12.2011 (Niedziela)
16:00 George Harrison - Living In The Material World
19:45 Bob Dylan - Bez Stałego Adresu

Cena biletu na jedną projekcję: 14 złotych

Kino Kultura (Kultura / Rejs)
Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
http://www.kinokultura.pl

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lis 30, 2011 4:59 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Cze 10, 2004 12:43 pm
Posty: 153
Miejscowość: Nowhere Land
Ciekawe, czy Living in the Material World będzie przetłumaczone... Ja mam godzinę i piętnaście minut drugiej części (znalazłem ostatnio trochę czasu), ale nie sądzę, żebym skończył przed końcem tygodnia. Nie zamierzam ścigać się z czasem (co to ja - Keanu Reeves? :P).

_________________
alias Dawidsu


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Gru 03, 2011 6:15 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Cze 10, 2004 12:43 pm
Posty: 153
Miejscowość: Nowhere Land
Dobre wieści! Skończyłem napisy do drugiej części. Złe wieści! W pewnym momencie znów się rozsynchronizowują. :/ Niestety Macho chyba nie ma czasu (nie odpowiada na maila), więc nie ma komu zrobić poprawek. Mógłbym zamieścić wersję obecną. Jeśli ktoś ma odtwarzacz, który potrafi przesuwać napisy (np. KMPlayer przyciskiem "[" i "]" cofa lub przyspiesza napisy o pół sekundy) może sobie w wypadku braku synchronizacji ją tymczasowo poprawić. To oczywiście opcja dla zdesperowanych. ;) Chcecie?

_________________
alias Dawidsu


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Gru 03, 2011 8:56 pm 
Offline
Nowhere Man
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Gru 03, 2011 8:53 pm
Posty: 2
Pewnie, że chcemy! Właśnie miałam zacząć oglądać bez napisów, więc przydadzą się i niezsynchronizowane :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Gru 03, 2011 10:18 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Wybaczcie za opóźnienie. Choć napisy dostałem od Dawidsu dwa dni temu, dopiero dziś znalazłem chwilkę, żeby przy nich pogrzebać i dopasować je do wersji, którą można było ściągnąć z forum. Nagle, nie wiadomo skąd, pojawiło się tyle różnych rzeczy, że nie dałem rady wszystkiego pociągnąć... ale na szczęście, tłumaczenie jest już gotowe :wink:

Living In the Material World - Part 2 (PL) (napisy pasujące wyłącznie do filmu, który był zamieszczony na forum)
http://www.sendspace.com/file/2mypkg

Living In the Material World - Part 2 (PL) (wersja oryginalna, którą dostałem od Dawidsu)
http://www.sendspace.com/file/svxoku

Living In the Material World - Part 2 (EN) (napisy angielskie, które zrobiłem na podstawie oryginalnej DVD)
http://www.sendspace.com/file/qvase4

Milej lektury! :wink:

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Gru 03, 2011 10:38 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Cze 10, 2004 12:43 pm
Posty: 153
Miejscowość: Nowhere Land
O, Macho! Jesteś! :P Zapostowałem poprzednią wiadomość zaraz przed wyjściem i miałem wysłać napisy gdy tylko wrócę do domu. Ale w tym czasie już zdążyłeś się tym zająć. :P Jesteś niezastąpiony. :D

_________________
alias Dawidsu


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Gru 03, 2011 10:44 pm 
Offline
Nowhere Man
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Gru 03, 2011 8:53 pm
Posty: 2
Wielkie dzięki Panowie :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Gru 05, 2011 4:02 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Dziękować :)
Wreszcie będzie można normalnie film obejrzeć :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Gru 10, 2011 3:37 pm 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Sob Paź 29, 2011 9:31 pm
Posty: 3
Chciałem zapytać o polskie napisy do pierwszej cześć dla wersji DVD. Część druga jest, natomiast kilka postów wcześniej macho wrzucił wersję pasującą do .avi i napisał że
Cytuj:
Jutro umieszczę pliki pasujące pod wersję DVD.
ale z tego co widzę to ich nie ma.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 113 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY