Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 10:27 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 113 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pon Cze 13, 2011 12:26 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Po 3 latach od ruszenia projektu amerykański reżyser Martin Scorsese ogłosił, że autoryzowany film dokumentalny o George'u Harrisonie jest już niemal gotowy a swoja premierę będzie miał na początku przyszłego roku! : )

Dokument będzie obfitował w rzadkie i niepublikowane do tej pory nagrania z prywatnego archiwum muzyka. Reżyser zapewnił, że pojawi się również kilka zupełnie nieznanych kompozycji, nagranych przez Harrisona w przydomowym studiu.

Razem z filmem ukaże się książka o życiu George'a (400 stron) oraz płyta z soundtrackiem, której produkcja zajmie się Giles Martin.

"Living in the Material World" opowie o czasach Beatlesów, solowej karierze muzyka oraz o próbach produkcji filmowej. Dużo uwagi poświęcone zostanie życiu duchowemu bohatera oraz jego zainteresowaniu mistycyzmem Wschodu.

- Muzyka George'a Harrisona i poszukiwanie przez niego sensu duchowego to temat, który wciąż budzi oddźwięk i z wielką chęcią się w nim zagłębiłem - powiedział Scorsese.

Producentem filmu jest Olivia Harrison, która dostarczyła do jego realizacji materiały archiwalne. W powstałym dokumencie wzięli też udział m.in. Paul McCartney, Ringo Starr, Eric Clapton i Tom Petty.

- George bardzo by się ucieszył, gdyby się dowiedział, że Martin Scorsese zgodził się opowiedzieć jego historię - powiedziała Olivia.

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Cze 13, 2011 5:30 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Wspaniała wiadomość. Nie mogę się już doczekać na film i nowe utwory George'a. Szkoda, że to jeszcze co najmniej z pół roku do premiery.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Cze 13, 2011 5:44 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Fajne jest to, że tak znany reżyser wypromuje troche nazwisko Harrisona swym filmem, chyba najmniej znanego Beatlesa na świecie. Własćiwie to niedocenionego.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Cze 13, 2011 6:00 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Cze 10, 2004 12:43 pm
Posty: 153
Miejscowość: Nowhere Land
Nie wiem, Machu, dlaczego napisałeś o początku przyszłego roku. Z tego źródła można dowiedzieć się, że premiera będzie jeszcze przed 2012. Zresztą, mówi o tym sama Olivia.

"I assume we're going to announce it sometime soon, the actual (premiere) date, but it will be this year,"

_________________
alias Dawidsu


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Cze 13, 2011 11:25 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Masz rację Jeremy! Dzięki za sprostowanie - najwidoczniej źródło, na którym bazowałem było kiepskie, o co w internecie nie trudno! Zatem ciesze się jeszcze bardziej, że premiera bedzie w tym roku! : )

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lip 16, 2011 5:42 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Dobre wieści!

Film zostanie wyemitowany w amerykańskiej telewizji na początku października tego roku - informuje Agencja Reutera. Dokument zostanie wyświetlony w dwóch częściach na kanale HBO a w Wielkiej Brytanii swoją premierę na DVD i Blu-Ray będzie miał kilka dni później : )

Image

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lip 16, 2011 9:47 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Jaki fajny plakat! Skąd go zlinkowałeś macho?

Z pewnością tuż po emisji obraz będzie już krążył po sieci. Ciekawe, czy i kiedy będzie miał swoją premierę kinową? Mogłyby być takie pokazy na kinowym ekranie jak było z "The Rolling Stones: w blasku świateł", bo wtedy mogłabym się nawet wstrzymać z zakupem dvd...

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lip 16, 2011 10:08 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
|Nawet jest znana dokładna data premiery filmu - 10 października .... no może dokładniej będzie to tak: Dwuczęściowy film będzie miał premierę w stacji HBO, a na DVD ukaże się 10 października wraz z napisaną przez Olivię Harrison książką ze zdjęciami, listami i fragmentami dzienników zmarłego w 2001 roku gitarzysty.

_________________
http://www.ratujkonie.pl/.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lip 17, 2011 2:27 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Tutaj plakat w większej rozdielczości i więcej informacji w języku Beatlesów.
http://theseconddisc.com/2011/07/14/george-harrison-film-living-in-the-material-world-to-premiere-this-fall-cd-promised-with-dvdbd-combo-pack/


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lip 18, 2011 9:45 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Dzięki za link! Mamy więc już 3 konkretne daty:

5/6 października - premiera na kanale HBO
10 października - oficjalna premiera na DVD i Blu-Ray

Na stronie whatsontv.co.u można przeczytać, że film będzie również emitowany przez BBC2. Wg źródła, dokument będzie można obejrzeć w listopadzie, czyli w okolicy 10 rocznicy śmierci Harrisona.

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lip 19, 2011 11:20 am 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
bobski66 napisał(a):



Dziękuję! teraz moim marzeniem jest powiesić sobie taki plakat w pokoju :)

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sie 14, 2011 12:39 pm 
Offline
starszy fan sztabowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 19, 2010 11:26 pm
Posty: 62
Miejscowość: Gostyń/ Zielona Góra
Czekam cierpliwie na ten film, ale, kurde, cierpliwy to j anie jestem i dlatego zacząłem szukać może jakichś przecieków itp. no trafiłem na stronę Scorsese i zobaczcie co tam jest napisane:

13 July 2011: Harrison Film on HBO

http://www.scorsesefilms.com/news.htm

Błagam niech ktoś mi powie czy to sen czy co? I gdzie tego szukać, bo na oficjalnej stronie HBO nie ma wzmianki, albo ja nie potrafię szukać.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sie 14, 2011 2:16 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
http://www.deadline.com/2011/07/hbo-acq ... ial-world/

Data 13 July 2011 dotyczy newsa, a nie premiery filmu. Tak jak już wcześniej Łukasz napisał, premiera filmu nastąpi 5/6 października tego roku.

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sie 14, 2011 2:55 pm 
Offline
starszy fan sztabowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 19, 2010 11:26 pm
Posty: 62
Miejscowość: Gostyń/ Zielona Góra
Aha... szkoooodaa...
Powiedzcie mi jeszcze proszę, czy to będzie również na "polskim" HBO, czy tylko za oceanem?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sie 14, 2011 7:39 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 14, 2011 6:16 pm
Posty: 347
Miejscowość: Kołobrzeg
hej, a słyszeliście coś o wersji ekskluzywnej(chodzi mi o box) ? podobno ma być tak: dvd z filmem + bluray tez z filmem + cd z niepublikowanymi nagraniami i książka z rożnymi listami wywiadami itp. proszę o odpowiedz


pozdrawiam
winter rose :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sie 14, 2011 8:42 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Film będzie gotowy już na wrześniowy festiwal w Hiszpanii
http://www.metvbayarea.com/entertainment/story/Harrison-documentary-to-open-San-Sebastian/ifrNuqursEuf684d7wB53A.cspx


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sie 14, 2011 8:46 pm 
Offline
starszy fan sztabowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 19, 2010 11:26 pm
Posty: 62
Miejscowość: Gostyń/ Zielona Góra
Ooo, to już pewnie będzie w necie szalała jakaś wersja z kamery... nie lubię tego. wole po premierze obejrzeć i tyle. Poza tym to wersja z DVD + CD + Książka, to by było gites. Tylko jak znam życie, to nie wyjdzie wersja z polskimi napisami itp.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sie 14, 2011 8:53 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Zgadza się - informacja o wersji "rozszerzonej" jest jak najbardziej potwierdzona. Zupełnie inaczej niż informacja o zawartości "niepublikowanych nagrań". Wszyscy podają, że takie się pojawią... ale nikt jeszcze nie sprecyzował co to właściwie będzie. Nagrania domowe? Odrzuty studyjne? Wczesne wersje utworów jeszcze za czasów Beatlesów? Jak na razie możemy się tylko domyślać. Ja osobiście jestem zdania, że dorzucona płyta CD to nic innego jak soundtrack do filmu, na który - powołując się na reżysera - złożyło się "kilka zupełnie nieznanych kompozycji, nagranych przez Harrisona w przydomowym studiu". Nie sądzę, żeby było tak (jak wspominają niektórzy), że ścieżka dźwiękowa i zawartość krążka audio nie będą się dublować.

Inaczej ma się sprawa materiału bonusowego dorzuconego do samego filmu. Będzie tam sporo wywiadów (m.in. z McCartneyem, Jeffem Lynne, Neil Aspinallem), historia dorastania w Liverpoolu, fragment z Harrisonem, który gra na ukulele oraz okazjonalne rozmowy z nim na jego temat.

Co do książki - sprawa jasna. Na jej zawartość złożą się fragmenty osobistych pamiętników, listów oraz notatek George'a i Olivii. Do tego oczywiście spora dawka fotografii.

Image

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sie 14, 2011 9:00 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
owsik napisał(a):
Powiedzcie mi jeszcze proszę, czy to będzie również na "polskim" HBO, czy tylko za oceanem?

Nie wiem jak to będzie wyglądało z późniejszą dystrybucja, ale jeśli chodzi o premierę (5/6 października) to wyłączność na film mają jedynie amerykańscy abonenci HBO.

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sie 14, 2011 9:09 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Spojrzałam na stronę Amazon i tak:

Deluxe Edition - 73,47 funtów

http://www.amazon.co.uk/George-Harrison ... 515&sr=8-1

A potem ceny nie są już takie szokujące, za DVD zapłacimy 11,99, za Blue Ray 13,99 , za ksiażkę 14,64 (jak na razie podają cenę książki w ofercie, normalna cena wynosi 26,99). Planowana data wydania: 10 październik.

To już wiem jaki prezent urodzinowy dostanę ;)

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 113 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY