Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 7:10 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 113 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pon Paź 24, 2011 2:19 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Mam nadzieje, że napisy dadza sie dopasowac do wersji avi. Wczoraj zacząłem ogladanie i dosc ciezko szło domyślanie sie co te gadajce głowy maja na mysli ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Paź 24, 2011 2:28 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Wczoraj dostałem przedpremierowo pierwszy fragment z tłumaczeniem (około 30 procent pierwszej części) i mogę zdradzić, że jest na co czekać. Mam nadzieję, że dalsze prace nad napisami będą posuwać się w takim tempie jak owoce tych kilku dni :wink:

A z dopasowaniem tłumaczenia do wersji .avi nie ma najmniejszego problemu. Sprawdziłem z wersją, którą wrzucałem na forum i dzięki drobnemu zabiegowi przesunięcia czasu idealnie pokrywają się się kwestiami wypowiadanymi w filmie :D

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Paź 24, 2011 10:02 pm 
Offline
starszy fan sztabowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 19, 2010 11:26 pm
Posty: 62
Miejscowość: Gostyń/ Zielona Góra
Mam nadzieję, że dostaniesz szybko to tłumaczenie. Bo oglądałem kawałek pierwszej części i kurde nie rozumiem angielskiego z tym akcentem.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Paź 24, 2011 11:46 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Pozwolę sobie zacytować fragment dzisiejszej korespondencji z autorem napisów: "Mam już godzinę pierwszej części... może się wyrobię do końca tygodnia" :D

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Paź 25, 2011 7:33 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Najwyższa pora podzielić się z Wami resztą materiału, którą można znaleźć na drugim dysku DVD. Mowa o bonusach, których co prawda nie ma zbyt wiele... ale ze względu na swoją treść, są warte uwagi. Przyrzekłem sobie, że nie będę opisywał filmu do momentu aż wszyscy go obejrzą (żeby nie zdradzać szczegółów) ale pozwolę sobie na skrótowy opis dodatkowych materiałów!

Wszystkie nagrania wideo są rewelacyjnej jakości!

Paul McCartney

Śmieszna opowieść Paula o przygodzie w Walii, której głównym bohaterem jest on, George Harrison oraz... para pajęczaków.

Image

http://www.sendspace.com/file/kboucy (68 MB)


Here Comes The Sun

Materiał ze studia, podczas którego dwóch Martinów oraz Dhani rozbierają na czynniki pierwsze kompozycję Harrisona. Co ciekawe - prezentują zupełnie nieznaną partię solowej gitary, która nie została wykorzystana w oryginalnym utworze!

Image

http://www.sendspace.com/file/lxq5o8 (106 MB)


Jeff Lynne

Jeff wspomina muzyczną współprace z Harrisonem oraz opowiada o "jam-session" na ukulele, które mieli w zwyczaju organizować.

Image

http://www.sendspace.com/file/1c9v1r (134 MB)


pozdrawiam
macho

ps. czyżbym dorzucił Dawidsu dodatkoąa pracę? :wink:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Paź 27, 2011 12:12 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Wszystko ściągnięte i działa bez zarzutu. Wielkie dzięki macho.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Paź 28, 2011 4:06 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Dzieki za wszystko Magiku.

Jak na moje ucho to ta nie wykorzystana solówka w Here Comes The Sun średnio tam pasowała, szczegolnie, że taka troche bezbarwana.
Dhani nie tylko podobny do George'a jak 2 krople wody to jeszcze nawet ma podobna barwe głosu :) Normalnie replikant Beatlesa. :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Paź 28, 2011 10:54 pm 
Offline
starszy fan sztabowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 19, 2010 11:26 pm
Posty: 62
Miejscowość: Gostyń/ Zielona Góra
No a mi się ta "solówka" bardzo podobała... czekam na napisy z niecierpliwością dziecka czekającego na słodycze....


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Paź 31, 2011 6:40 pm 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Sob Paź 29, 2011 9:31 pm
Posty: 3
Napisy do Help (DVD) przygotowane przez Dawidsu zostały świetnie przetłumaczone i dopasowane, tym bardziej z niecierpliwością czekam na wynik Jego pracy nad napisami do LINTMW :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Paź 31, 2011 7:09 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Cze 10, 2004 12:43 pm
Posty: 153
Miejscowość: Nowhere Land
Mam dla was dwie wiadomości. Jedną dobrą, a drugą złą. Dobra: skończyłem tłumaczenie pierwszej części. Zła: mamy z Machem trudności w dopasowywaniu napisów do tego, co dzieje się w filmie. Niby wszystko powinno być dobrze, bo napisy były ripowane prosto z DVD, ale coś nie gra. Podobnie, wersja avi ma ponoć mały błąd, który nie przeszkadza, gdy ogląda się ją normalnie, ale w pewnym momencie rozsynchronizowuje (jest takie słowo? :P) napisy. Mam nadzieję, że jeszcze dziś uda się nam wsadzić tutaj działającą wersję.

_________________
alias Dawidsu


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Paź 31, 2011 9:16 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
A propos złych wieści: jeszcze dziś na stronie pojawia się napisy pasujące do wersji .avi, którą zamieściłem kilkanaście dni temu. Wezmę na warsztat również DVD - w wersji HBO i oficjalnej z krążka - i zsynchronizuje je z tłumaczeniem Dawidsu! Czekajcie (zatem)... a będzie wam dane :wink:

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lis 01, 2011 12:00 am 
Offline
starszy fan sztabowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 19, 2010 11:26 pm
Posty: 62
Miejscowość: Gostyń/ Zielona Góra
Kurde zaraz wykorkuje przez to czekanie...


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lis 01, 2011 12:59 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
No to lecimy z tematem! W imieniu autora, przedstawiam pierwsze tłumaczenie do filmu "Living In The Material World" :D

Ze względu na fakt, że dużo ludzi ściągnęło z forum plik .avi, jak na razie wrzucam napisy pasujące wyłącznie pod tą wersję! Jeśli ktoś jeszcze jej nie ma, zachęcam do pobrania. Wszystkie poprawki mile widziane! :wink:

http://www.sendspace.com/file/ot1ao7

Jutro umieszczę pliki pasujące pod wersję DVD.

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lis 01, 2011 12:54 pm 
Offline
starszy fan sztabowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 19, 2010 11:26 pm
Posty: 62
Miejscowość: Gostyń/ Zielona Góra
Okej, obejrzałem pierwszą część. Jeżeli chodzi o napisy, to świetna robota. Wszystko pasuje.
Jeżeli chodzi o film, to myślałem, że będzie więcej o samym Harrisonie. Wiem, że nie da się pominąć wątku Bitli, ale tutaj jest tego sporo i jakieś wspominki o Stu - troszkę to niepotrzebne, bo skoro to film o Harrisonie, to po co takie wstawki. Jednak tak naprawdę o mało znaczący szczegół, a film jest wartościowy na tyle, że uważam, że każdy powinien go obejrzeć. Ciekawe jak prezentuje się druga część?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lis 03, 2011 4:38 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Dzieki Wariaty.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lis 03, 2011 9:29 pm 
Offline
starszy fan sztabowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 19, 2010 11:26 pm
Posty: 62
Miejscowość: Gostyń/ Zielona Góra
A kiedy będą napisy do drugiej części?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lis 05, 2011 2:04 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Obejrzałem pierwsza cześć. Napisy chodzą jak marzenie, a co do zawartości to Owsik dobrze to podsumował. Z tym Stu to mnie kompletnie zmyliło, w pewnym momencie zapomniałem wrecz, że to film o Harrisonie. Najwiekszy minus dla mnie to spora ilosc dobrze juz znanych materiałow, ale jest tez mnostwo nowych, a przynajmniej mi nie znanych jak George ogladajacy i komentujacy wykonanie This Boy, strasznie uroczy moment, a moze to juz urok samego Harriego. No i te gadajace głowy. Ktos tam dobrze podsumowal George'a - człowiek do rany przyłoz i wyjątkowo tez potrafiacy ranic innych.
Wspaniale, że Scorsese poświecił swoj czas i talent dla najbardziej niedocenionego Bitla, ten film napewno kaze wielu osobom go sobie przypomniec lub, na co licze najbardziej - odkryć.
No i czekam na druga cześć (choc pierwsza to ponad 1,5 godziny ogladania, prawie jak cały film).

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lis 05, 2011 3:40 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Pierwsza rzecz, która rzuciła mi się w oczy to sposób montażu bardzo zblizony do Anthology. Zresztą dzięki wypowiedziom Harrisona, (które kręcone były właśnie na jej potrzeby) oraz wielu wątkom beatlesowskim mam wrażenie, że to jakaś jej powtórka... która w jakiś tam sposób dotyczy głównie Harrisona. Nie zmienia to jednak faktu, że całość ogląda się znakomicie, nawet jeśli pewne rzeczy słyszymy po raz kolejny! :wink:

Co do Stu... to prawda, dość dużo jest o nim mowy, ale to głównie dlatego, że ważnym epizodem w ich niemieckich perypetiach była przyjaźń z Astrid. Mnie jednak zdziwiła inna rzecz - otóż w tych całych opowieściach o beatlesach i osobach z ich otoczenia prawie ani razu nie pada nic na temat Pete Besta. To dziwne, bo będąc w otoczeniu duetu Lennon/McCartney, Pete i George byli "na tym samym poziomie" w hierarchii muzycznej indywidualności. Jeśli dobrze kojarzę, to tylko Voormmann raz wspomina coś na temat Besta i to tylko w odniesieniu do tego, że był perkusistą przed Ringo...

Yer Blue napisał(a):
jest tez mnostwo nowych... jak George ogladajacy i komentujacy wykonanie This Boy

Z tym też mam ciekawe spostrzeżenie. Materiał o którym wspominasz został zarejestrowany w grudniu 1976 roku w studiu Granada TV. Na wszystkich bootlegach krąży wersja, z której wynika, że Harrison śmieje się z młodego Paula... a w "Living In The Material World" wygląda tak jakby śmiał się z samego siebie. Jak wspominałem wcześniej... znów kwestia montażu :wink:

Dla porównania: wersja oryginalna

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lis 06, 2011 6:19 pm 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 6:15 pm
Posty: 1
Macho, dzięki za wrzucenie napisów, bardzo się przydały :wink:
Czy ktoś mógłby dać linka do napisów do Part Two, obojętnie, czy angielskich czy polskich. Bardzo proszę, to pilne, a szukam dzisiaj bardzo długo, ale nie mogę znaleźć...


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lis 07, 2011 12:17 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Po pierwsze - podziękowania za napisy należą się Dawidsu :wink:

Po drugie - z tego co się orientuję, nigdzie w sieci nie znajdziemy napisów do drugiej części: dotyczy to tych po angielsku jak i po polsku. Z napisami do "Living In The Material World" jest o tyle trudno, że jedyne źródło gdzie można je dostać, to oficjalna płyta DVD. Choć istnieje szereg programów, które są w stanie "wyciągnąć" je do plików tekstowych, tutaj są wtopione w obraz tak dziwacznie, że po konwersji jedyne co można z nich zrozumieć, to czas w których się pojawiają. Wysłałem więc je do Dawidsu jedynie po to, by w dużym stopniu zmniejszyć pracę nad synchronizacją z obrazem. Wszystkie tłumaczenia są więc robione ze słuchu...a to trochę zajmuje (zwłaszcza przy zrozumieniu akcentów czy słówek potocznych).

Po trzecie - jak tylko skończą się pracę nad 2 częścią filmu, napisy od razy znajda się na stronie. Dlatego zachęcam by odwiedzać forum regularnie :wink:

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 113 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY